Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

platforma AMD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 17:23

AMD, po wysuwaniu pod adresem Intela oskarżeń o monopolizowanie rynku, zamierza pójść drogą swojego rywala. Firma najprawdopodobniej wprowadzi swój własny program, w ramach którego zaoferuje standardowe konfiguracje sprzętowe.
Według doniesień prasy program Commercial Stable Image Platform (CSIP) ma na celu ustandaryzowanie konfiguracji sprzętowych na potrzeby przedsiębiorstw i uniknięcie ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Platforma AMD będzie składał się z mikroprocesora, chipsetu oraz, o ile klient sobie tego zażyczy, układu do łączności bezprzewodowej.

CSIP ma wystartować już we wrześniu. Dotychczas nie wiadomo, czy AMD nada swojej platformie jakąś nazwę, która pozwoliłaby na jej łatwą identyfikację. Nieoficjalnie mówi się, że wspomniana platforma ma się składać z 939-pinowego procesora oraz chipsetu Nvidii, SiS lub VIA. Część źródeł twierdzi, że AMD wykorzysta układ SiS761GX i SiSM761GX lub podobny. Wspomniane układy obsługują PCI Express i mają wbudowany rdzeń graficzny.


zobacz więcej

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 17:24

co ma to z Macami wspolnego ? :>

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 lipca 2005 - 17:26

Wiesz, takie ciekawostki nei za bardzo mnie interesują na MyApple... Jak chcę poczytać o pecetach, to wejdę na inne forum... gdyby to jeszcze w jakichś sposób procesorowo dotyczyło Maków...

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 17:32

Jako że INTEL staje się monopolistą także dzieki Apple to poniekąd ma to pewne powiązanie. Niedawno przeżywaliśmy informację o tej zmianie a teraz widzimi jak reaguje konkurencja miedzym innymi na tą formę ekspansji intela. Nie jest to ważna informacja a raczej ciekawostka. Byłoby ciekawiej w tym dziale gdbyby moderatorzy cokolwiek robili.

#5 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 30 lipca 2005 - 17:43

Jak by nie bylo reakcja lancuchowa sie zaczela. I rozgrywki jeszcze potrwaja jakis czas. Potem stabilizacje . ... No i znowu ktos karty potasuje. Czy to Apple bedzie zobaczymy. Ja caly czas czekam na ciekle procesory. Bo z miedzia i trranzystorami moim zdaniem to koncowka. Twierdza tez tak od paru lat analitycy i specjalisci z branz procesorowych i kooperujacych z nimi. Juz 4 lata temu mowolo sie dosc glosno o cieklych procesorach. A teraz cisza jak Mac-kiem zasial. Taki 4 TB proca dala by mi nieco nowych kreacji w pracy. :mrgreen:

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2005 - 22:05

Taki 4 TB proca dala by mi nieco nowych kreacji w pracy. Mr. Green



4TB :| predkosci procesorow chyba nie mierzy sie w terabajtach, tylko w teraherthzach:)

#7 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 sierpnia 2005 - 11:52

to bylo Cashe te 4TB :D

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 07 sierpnia 2005 - 13:21

[glow=yellow:75fe233f8c]hehe jeszcze dojdzie dotego że pamięć cache będzie większa od dysków [/glow:75fe233f8c] :mrgreen:
p.s agrzesko pisze się CACHE , a nie cashe :wink:
http://pl.wikipedia..../Pamięć_cache




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych