Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Solutions czy Rozwiązania ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 08:01

Ponieważ na myapple.pl pojawił się dział w którym można przedyskutować zagadnienia językowe chciałbym to wykorzystać. Od powstania działu Solutions mam wielkie wątpliwości co do tworzenia takiego bigosu językowego. Równocześnie nie mam pewności jakie słowo jest właściwym polskiem ekwiwalentem.

Solutions
---FAQ
---KNOW-HOW

Być może ktoś ma ochotę wypowiedzeć się na ten temat.

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 lipca 2005 - 08:20

chodzi o nazwę działu rozumiem? Może "popularne problemy" "najczęstsze problemy" "sobieradek" :mrgreen: :mrgreen:

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 lipca 2005 - 08:35

Jest już prawie polki wyraz "Solucja", ale ja bym się bardzie zastanawiał nad inną nazwą. Na razie nie mam nic w głowie. może "niezbędnik", wiem, otrzaskane, pomyśle i napiszę...

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 09:21

Nazwa znaczeniowo powinna zawierać w sobie pojęcia : Najczęściej Zadawane Pytania, Jak To Zrobić

#5 jamez

jamez
  • 22 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2005 - 09:44

"Porady", "Poradnik" ...

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2005 - 09:50

Zdecydowanie "Rozwiązania".

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 lipca 2005 - 10:13

Proponuję "Zrób To Sam" i "Najczęściej Zadawane Pytania".

#8 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 30 lipca 2005 - 10:25

Według mnie FAQ to FAQ i tego nie trzeba zmieniać. Ciekawostka: Na górze widzimy obrazki imitujące zakładki. Zauważcie, że zakładka o nazwie Pomoc prowadzi do FAQ.

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2005 - 11:38

do http://www.myapple.pl/faq.php a to jest faq systemu portalowego, czy to taka ciekawostka ?


"Porady", "Poradnik" ...


"Zrób To Sam" i "Najczęściej Zadawane Pytania".


Zdecydowanie "Rozwiązania".



Osobiście głosuję na ostatnią propozycję

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 lipca 2005 - 13:44

Zrób To Sam byłoby z opisami typu, jak fleszować radki do Maka, czy wogóle sprawy sprzętowe.

FAQ czy Najczęściej Zadawane Pytania to mi obojętne. To pierwsze się już przyjęło w środowisku internetowym, więc myślę, że może zostać... I tu byłyby pytania typu, jak zrobić skrinszota, w jaki sposób się instaluje fonty, w jaki sposób postawić np. serwka na OSX.... itd, itp. czyli kwestie systemu/oprogramowania.

Byłyby to działy dla SubForum (PodForum?) Przydatne/Użyteczne/Rozwiązania...

Co Wy na to?

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2005 - 23:55

Re: Solutions czy Rozwiązania ?

Solutions

"Rozwiązania" to niezła propozycja, chociaż nie wiem, czy "Gotowe rozwiązania" nie byłoby lepszym tytułem z punktu widzenia jasności przekazu. Wydaje mi się, że taki jest cel tego działu - ma on prezentować gotowe rozwiązania problemów, a nie służyć ich poszukiwaniu.

---FAQ

To by można było zostawić bez zmian, bo wśród osób stykających się z komputerami ten skrót jest powszechnie znany. Problemem może być on dla nowicjuszy, co też trzeba brać pod uwagę, więc albo rozwinąłbym go do pełnego, polskiego brzmienia "Najczęściej zadawane pytania", albo zmienił na "Najczęściej spotykane problemy". Ostatnia propozycja może jednak tworzyć złe konotacje (częste problemy), więc suma sumarum druga propozycja jest moim zdaniem najodpowiedniejsza i za nią bym obstawał.

---KNOW-HOW

Tu można byłoby dać tytuł "Krok po kroku".

#12 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 01 sierpnia 2005 - 01:12

"Zrób to sam... albo z piękną dziewczyną" :wink: :mrgreen:

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2005 - 17:32

"Zrób to sam... albo z piękną dziewczyną" :wink: :mrgreen:

Aaaa, to zmienia postać rzeczy. W tym znaczeniu "know-how" należałoby może przełożyć na "krok do kroku"? :wink:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych