Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Word 2008 i jego klawiaturowe szaleństwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 dynamitri

dynamitri
  • 22 postów
  • SkądLondyn

Napisano 22 czerwca 2009 - 13:00

Witam,

Mam pakiet Office'a na Mac OS X, wersja z 2008 roku. System operacyjny, którego używam, to Mac OS X 10.5.7. Generalnie używam dwóch układów klawiatury - Polish (Pro) i British. Za każdym razem, gdy uruchamiam Worda, układ klawiatury przeskakuje mi z Polish (Pro) na British (jeśli akurat polska klawiatura jest włączona), natomiast British zostaje tak, jak było. Żeby było "śmieszniej", układ klawiatury nie wraca do wcześniej ustawionego po wyjściu z Worda - Word złośliwie zmienia mi układ, wymagając potem ręcznego przestawienia.

Jakby tego wszystkiego było mało, sprawa nie ogranicza się tylko do tych dwóch układów - oto, co udało mi się ustalić w wyniku kilkunastominutowych eksperymentów:

- British
- Polish (Pro)


British pozostaje British, w przypadku wybrania Polish (Pro) selected, start programu skutkuje przestawieniem układu klawiatury na British

- British
- German
- Polish (Pro)


Gdy używam Polish (Pro), przestawia się automatycznie na German, gdy włączone mam German - pozostaje bez zmian, gdy włączone mam British - pozostaje bez zmian

- Belgian
- Dutch
- French
- Polish (Pro)


French pozostaje, Belgian pozostaje, Dutch pozostaje, Polish (Pro)... przestawia się na Dutch. et cetera, ad infinitum - przyznam, że więcej nie miałem już cierpliwości się bawić.

Czy komuś też się takie coś dzieje/działo/zdarza/zdarzyło? Defaultowy język dokumentów ustawiłem na polski, ale nie pomogło - keyboard layout i tak się przestawia, bez mojego najmniejszego udziału. Znalazłem na oficjalnym forum Office'a na Maca podobne do mojego pytanie sprzed miesiąca (różniły się tylko języki), ale niestety użytkownik który je zadał został kompletnie zignorowany i nie pojawiła się żadna odpowiedź na jego problem :(

Z góry dzięki za wszystkie sugestie, będą naprawdę mile widziane.

pozdrawiam serdecznie,

Dynamitri




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych