Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Propozycja nowego działu: Lokalizacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2005 - 10:59

Co byście powiedzieli na utworzenie na forum nowego działu: Software > Lokalizacje. Mógłby służyć z jednej strony do anonsowania nowych polskojęzycznych programów (albo nawet tych, które już istnieją, ale mało kto wie, że posiadają polskie zasoby językowe), a z drugiej strony zaś mógłby stać sie miejscem do przedyskutowywania zagadnień językowych, np. folder czy teczka, puknij czy kliknij etc., co byłoby przydatne przy lokalizowaniu nowych pojęć i ewentualnych zmianach w dotychczas używanym słownictwie.

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 lipca 2005 - 11:35

Wydaje mi się, że jeśli są ludzie którzy się tym zajmują, to powinien powstać i dział. :twisted:

#3 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 29 lipca 2005 - 14:40

Popieram!! rzecz bardzo potrzebna gdy: "not spik inglisz"

#4 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 lipca 2005 - 14:42

A nie lepiej takie rzeczy walić do działy Programowanie?? Zastanówmy się... ile postów/tematów będzie w takim dziale?

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2005 - 14:55

A nie lepiej takie rzeczy walić do działy Programowanie??
Zastanówmy się... ile postów/tematów będzie w takim dziale?

Może i tak, ale z drugiej strony ile osób wpadnie na to, żeby informacji o tym, że program BluePhone Elite ma polskie zasoby, szukać w działe Programowanie, czyli, jak wskazuje nazwa, poświęconym meandrom zer i jedynek?

#6 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipca 2005 - 14:58

Myślę, że dla kogoś kto zajmuje się lokalizacjami (mam wrażenie, że Heidi jest tu odpowiednią osobą) to bardzo przydatny dział. Po prostu będzie miał gdzie umieścić pytnia do nas (pewnie ankiety-przynajmniej to wydaje mi się najsensowniejsze) chociażby o to czy wolimy "poniechaj" czy "odrzuć", albo inne takie rzeczy, które moim zdaniem są przydatne i ułatwiają użytkowanie lokalizowanych programów. Krótko - jestem za

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 29 lipca 2005 - 15:52

słyszeliście o programie rozwoju oprogramowania Bounty? zbieramy liste osób chętnych na spolonizowanie pewnego programu, wpłacamy ustalona kwotę a potem gdy polonizacja bedzie nam odpowiadała kase zbiera tłumacz/programista w tym przypadku Heidi ...co w na to?

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 lipca 2005 - 15:58

Jakos bardziej jestem przekonany do darmowych rozwiazan, i szczerze mowiac jesli tylko ktos by mi powiedzial co i jak, takiego tlumaczenia moglbym sie podjac, czyli z mila checia bym pomogl.

[ Dodano: 2005-07-29, 16:58 ]
krismiszcz => pomysl jednak jest ciekawy... ciekawe co na to reszta..

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2005 - 17:35

Jakos bardziej jestem przekonany do darmowych rozwiazan, i szczerze mowiac jesli tylko ktos by mi powiedzial co i jak, takiego tlumaczenia moglbym sie podjac, czyli z mila checia bym pomogl.

Wszystko, włącznie z potrzebnymi programami, jest tutaj. Jeżeli będziesz chciał, to służę plikami słownikowymi - w ten sposób odejdzie Ci sporo pracy i łatwiej będzie zachować zgodność słownictwa.

[ Dodano: 29-07-05, 18:39 ]

słyszeliście o programie rozwoju oprogramowania Bounty?
zbieramy liste osób chętnych na spolonizowanie pewnego programu, wpłacamy ustalona kwotę a potem gdy polonizacja bedzie nam odpowiadała kase zbiera tłumacz/programista w tym przypadku Heidi
...co w na to?

A mnie się ten pomysł niezbyt podoba. Pieniądze tworzą zobowiązania, zobowiązania tworzą terminy, terminy... A ja to robię hobbystycznie, w wolnych chwilach. Dożo większą pomocą byłaby grupa osób, które mogłyby przejąć na siebie na przykład tłumaczenie dokumentacji. To zazwyczaj zabiera najwięcej czasu.

#10 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2005 - 17:57

A nie lepiej takie rzeczy walić do działy Programowanie??
Zastanówmy się... ile postów/tematów będzie w takim dziale?



Nie nie "programowanie" istnieje na potrzeby tworzacych oprogramowanie

Testowo na tydzień utworzę dział Software > Lokalizacje - zobaczymy jak się jego losy potoczą i czy rzeczywiście jest potrzebny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych