Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oferta z Vobisu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 15:52

Szukając jak najlepszej oferty zakupu iMaca w polskich sklepach (Apple iMac 20" 2.66GHz 2GB/320GB/GeForce 9400M 256MB), Cortland ze zniżką studencką daje najlepszą cenę ( 4499).

Dziś byłem w Vobisie, który do najtańszych wg mnie absolutnie nie zależy,ale że mam go pod samym domem...postanowiłem zapytać o ceny.
Niestety kierownik nie mógł poświęcić mi czasu więc wziąłem wizytówkę, równocześnie zostawiając swój nr telefonu. Godzinę później kierownik do mnie zadzwonił, przeprosił, że wcześniej nie mógł poświęcić mi czasu i ponownie zaprosił do salonu mówiąc, że ich cena będzie niższa o 50 pln od konkurencji.
Spotkaliśmy się i przedstawiłem mu swój zamiar skorzystania z oferty Cortlandu i ich systemu zniżkowego.
Vobis zaproponował mi 4450 (po zniżce studenckiej).

Po przedstawionej przez niego ofercie powiedziałem, że sam nie jestem studentem, ale skorzystam z pomocy zaufanej osoby, która studiuje i która ten komputer dla mnie kupi.
W odpowiedzi usłyszałem że nie ma problemu, że oferta jest cały czas aktualna (jutro za tydzień etc...).
Wystarczy że oni otrzymają od mojego "pośrednika" zaświadczenie z uczelni iż studiuje + zobaczą aktualną legitymację no i składamy zamówienie,ale komputer będzie wystawiony na ów osobę.

PYTANIA:

1. Czy to, że ktoś mi kupi ten komputer może oznaczać, że sam nie będę mógł ewentualnie oddać kompa do serwisu (Vobisowego , innego) i będę musiał biegać z upoważnieniem?
Przecież karta gwarancyjna nie może być imienna, ani rachunek też nie.
Voibsowcy mogą później nie być już tak mili i otwarci jak przed sprzedażą...


2. Czy jednak Cortland?

Dodam iż będzie to mój 1 mac w życiu:lol: i że rozważałem macbooka Pro z UK, ale na mobilności tak strasznie mi nie zależy.


Pozdrawiam i proszę o Wasze zdanie.

#2 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:12

50 zł to nie jest duża różnica i z tego co wiem możesz sobie dokupić w cortlandzie gwarancję 3-letnią a z Vobisem nie wiem jak jest. A 3 lata gwarancji piechotą nie chodzi i zawsze sie może przydać. Ot choćby przy sprzedaży :)

Przedłużenie gwarancji do 3 lat iMac

co do oddawania do serwisu, to raczej bym się nie martwił. Przecież tamta osoba mogła się komputerem znudzić i sprzedać Tobie.

#3 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:23

Pan w Vobisie twierdzi, że gwarancję można kupić tylko wraz zakupem komputera. Ale sam wiem, że to zależy od sklepu. W Cortlandzie można dokupić najpóźniej miesiąc przed końcem gwarancji fabrycznej, na sprzęt zakupiony u nich! Ja sam zdecyduję się na apple care. Fakt 50 pln to nie wiele... To czego tutaj nie rozumiem to to że komputer ma być wystawiony na osobę kupującą. JAK? Przecież sprzedaż nie jest imienna...

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:28

U mnie możesz dokupić gwarancję w każdym momencie. Jak bierzesz na "studencką" to dostaniesz imienną fakturę.

#5 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:29

może chodzi tutaj o to, że wystawiona faktura jest imienna, tj. na Twoje imię i nazwisko oraz dane adresowe, bez NIPu i firmy, gdzie mógłbyś odciągnąć sobie vat. Coś jak zniżka edukacyjna etc.

#6 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:36

Czyli właścicielem iMaca wedle faktury Vat będzie mój kuzyn... Ale sama faktura później do niczego nie jest mi potrzebna, chyba że miałbym firmę i chciałbym komputer odliczyć od podatku, wtedy nie mógłbym tego zrobić. I ewentualnego zwrotu komputera ja sam dokonać nie będę mógł. Czy dobrze rozumuję?

#7 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:40

applecare można kupic na alledrogo za 420 zł (box), na ebayu widzialem za 220 ale bym nie ryzykował (sam kod) a oficjalnie $170 ( ok 550 zł). Jeśli nie będziesz wysyłał imaka za granicę (w razie naprawy) to IMHO oferta cortlandu co do gwarancji jest niezła.

#8 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:49

Powiem Tobie tak: mam z Vobisem bardzo duże doświadczenie i przekonałem się, że to firma bardzo solidna ( przynajmniej w Bydgoszczy ), jednak Maci kupowałem w Cortlandzie ( w Poznaniu ) i również z tej firmy jestem bardzo zadowolony. Dlaczego Cortland ? Otóż jest to firma sprzedające sprzęt Apple, a Vobis nie koniecznie i tam się albo znają bardzo mało, albo wogóle się nie znają na tym sprzęcie. Skoro Tobie dali niższą cenę niż w Cortlandzie to bym brał z Vobisu. Do tego masz tak jak sam pisałeś blisko. Ale z tym się właśnie wiąże to co pisałem wcześniej. Gdy będziesz miał jakiś kłopot ze sprzętem to w Vobisie mogą Tobie nie potrafić pomóc, nawet gdy usterka okaże się błaha...

#9 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 16:59

Dziękuję:-) To jest chyba najlepszy argument na to aby wybrać Cortland. 50 pln to nie wielka zniżka, a do Cortlandu mam raptem 40 minut tramwajem:-) i dostęp do profesjonalnej obsługi... Zastanawiam się także czy wytrzymać do WWDC ?

#10 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 czerwca 2009 - 17:13

Dziękuję:-)
To jest chyba najlepszy argument na to aby wybrać Cortland.
50 pln to nie wielka zniżka, a do Cortlandu mam raptem 40 minut tramwajem:-) i dostęp do profesjonalnej obsługi...


Myślę, że tak. Nie mówię, że Vobis ma nieprafesjonalną obsługę, bo nie ma, ale przy sprzęcie Apple, warto kupić u kogoś kto napewno się na tym sprzęcie zna :)

#11 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 17:16

Ja także nie twierdzę , że mają nieprofesjonalną obsługę. A kto twierdz??i :-D

#12 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 01 czerwca 2009 - 17:23


Zastanawiam się także czy wytrzymać do WWDC ?



Chyba warto - to juz kilka dni, szkoda by bylo pozniej sobie w brode pluc...

#13 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 czerwca 2009 - 17:34

Już nie mogę... Ale wytrzymałem cały maj, w między czasie ceny poszły w dół ... To może zaczekam do gwiazdki...:-)

#14 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 czerwca 2009 - 17:41

Już nie mogę...
Ale wytrzymałem cały maj, w między czasie ceny poszły w dół ...
To może zaczekam do gwiazdki...:-)


Gadanie... A może za rok, albo za dwa :P ? Masz kase ? Podoba Ci się sprzęt ? Poprostu go kup! Jak będziesz sobie mówił: a może jak za jakiś czas stanieje to kupię. Tak jak się mówi to nic sie nie kupi, tymbardziej, że to eletronika, która jak dobrze wiemy zmienia się błyskawicznie. Nie raz miałem taką sytuację gdzie kupiłem jakiś sprzęt np ( telewizor lcd 32" za 4999zł ) a za pół roku taki sam nowy kosztował mniej niż połowę :lol: Jak się chce być na bierząco ze sprzętem, trzeba się z tym liczyć ;) Niestety ja do takich ludzi należę i... mam coraz lżejszy portfel :P

Jeżeli chodzi o WWDC to jednak nie jest to odległy termin, więc z kupnem iPhonea itp bym się wstrzymał ;)

#15 dr4g0n

dr4g0n
  • 201 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2009 - 18:24

Jeżeli chcesz iMaka, to nie masz raczej co czekać. Opłaca się jedynie czekać z macbookami i macbookami pro, bo prawdopodobnie coś na tej konferencji zapowiedzą. Szczegóły tutaj: Mac Buyer's Guide: Know When to Buy Your Mac, iPod or iPhone

#16 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2009 - 19:22

jeżeli chodzi o iMaka to ja bym brał poprzednią edycję - tańsza a niewiele ustepuje wydajnościowo nowej.

#17 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 12:39

Rozważałem zakup wersji: iMac 20" 2.66GHz Intel C2D - 2GB RAM, 320GB HDD w KDS-ie, ale po zniżce cena jest ta sama co nowsza 20tka w Cortlandzie... Mimo wszystko wytrzymam jeszcze tych kilka dni, choć także mam wrażenie że na WWDC o iMacach nie będzie za wiele. A ram rozszerzać przy zakupie (myślę o 4 Gb) czy nie ma sensu go podrasowywać? Myślałem o tym pod względem windowsa, ale prawdopodobnie nie będę go instalował na macu.

#18 Ciastuss

Ciastuss
  • 81 postów
  • SkądSkierniewice

Napisano 02 czerwca 2009 - 13:12

Z pamięcią ram nie ma co się zastanawiać , ja brał bym od razu 4gb

#19 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 18:37

A co sądzicie o tej ofercie :

MacBook Pro Unibody 2.53GHz 4GB RAM, nVidia 512MB! (652420065) - Aukcje internetowe Allegro

Chciałem iMaca ale ta maszyna ...

#20 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:09

A co sądzicie o tej ofercie :

MacBook Pro Unibody 2.53GHz 4GB RAM, nVidia 512MB! (652420065) - Aukcje internetowe Allegro

Chciałem iMaca ale ta maszyna ...


Wiesz... zależy czy potrzebujesz laptopa. Też się zastanawiałem czy kupić iMaca czy tego MB pro, wypoadło na iMaca dlatego, że komfort pracy jest większy. Wiem, że można kupić podstawki i osobną myszkę i klawiaturę do laptopa, ale skoro nie potrzebowałem koniecznie laptopa wypadło na stacjonarnego. Z resztą jakby coś mam MB white :P

#21 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:14

ja tam sobie vobis bardzo chwale, kilka razy mialem problem z lapkiem bez problemu naprawiali, nawet po okresie gwarancji też go wzięli do naprawy (ale to juz odplatnie )

#22 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 czerwca 2009 - 19:24

Co do serwisu w Vobisie to śledząc ich ofertę na stronie, muszę przyznać że zachęcają. Ponadto chyba nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby skorzystać z serwisu gdzieś indziej mając jeszcze gwarancję fabryczną, nie mówiąc już o apple care...( ? ) Co do iMaca czy macbooka Pro, to większość czasu spędzam w domu przed komputerem (IBM T61, sprzęt świetny, ale windows już mnie powoli zaczyna drażnić), tylko kilka razy wziąłem ze sobą laptopa w podróż, a odkąd mam iphona to ani razu. Tyle że ta oferta na allegro kusi:-) Ale kilka głębokich wdechów i spokojnie czekam do weekendu, bo wtedy będę mógł wybrać się na ewentualne zakupy...

#23 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2009 - 06:27

jeśli nie potrzebujesz mobilnego komputera (tak jak piszesz, że od czasu posiadania iphone wogóle) to ja bym kupił iMaka. Wielkość obrazu robi swoje, poza tym jeśli chodzi o kabelkologię, to iMak jest prawie jak laptop ;)

#24 tomtom80

tomtom80
  • 22 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 czerwca 2009 - 12:59

W sumie to już zdecydowałem się na 20 " calowego iMaca, ale jeszcze czasem myślę o 24". Tyle że szczerze to wielkość (jakby nie było lepszego ekranu) i mały dystans stojącego olbrzyma tuż przed mymi oczami mnie przeraża.

#25 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 03 czerwca 2009 - 13:17

W sumie to już zdecydowałem się na 20 " calowego iMaca, ale jeszcze czasem myślę o 24".
Tyle że szczerze to wielkość (jakby nie było lepszego ekranu) i mały dystans stojącego olbrzyma tuż przed mymi oczami mnie przeraża.


ja mam monitor 24" ok. 40cm od oczu i nigdy nie miałem problemu z taką wielkością, a komfort pracy przy 1920x1200 jest niesamowity :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych