Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Obsługa HFS+ na WIndows 7 (Kompilacja 7100)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 eliyahu

eliyahu
  • 59 postów

Napisano 19 maja 2009 - 21:18

Zainstalowałem najnowszą publiczną wersję Windowsa 7 i o dziwo.. Nie działa mi nic co według założeń powinno czytać HFS+ pod Windą.. Dodam tylko, że we wcześniejszych betach takie programy jak MacDrive, TransMac, HFSexplorer działały.. teraz nie chcą.. Macie jakies pomysły w związku z powyższym?..

#2 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 19 maja 2009 - 22:14

Pewnie zabrzmi banalnie, ale próbowałeś uruchamiać te aplikacje w trybie kompatybilności? O dziwo pomaga w wielu przypadkach.

#3 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 20 maja 2009 - 00:37

Najprostszy sposob zainstaluj sterowniki Snow Leopard Bootcamp 3.0 Drivers build10a314 - posiadaja opcje odczytu partycji HFS pod Windows (sprawdzalem na Windows 7 Beta 32-bit). Po co placic za to co Apple daje juz gratis. Poza tym instalator uruchamia sie pod Windows 7 bezproblemowo. W miejscu KbdMgr.exe mamy teraz Bootcamp.exe ladujacy sie w trayu - niestety Apple wciaz boryka sie tym samym problem wysokiej latencji (polecam wiec ustawic CPU affinity na drugi rdzen CPU w Task Managerze).

#4 eliyahu

eliyahu
  • 59 postów

Napisano 20 maja 2009 - 13:54

Pewnie zabrzmi banalnie, ale próbowałeś uruchamiać te aplikacje w trybie kompatybilności? O dziwo pomaga w wielu przypadkach.


Tak, zgadzam się z tym.. jednak wszystkie te programy bez problemu sie instalują i uruchamiają.. mimi wszystko jednak nie odnajdują partycji w HFS+ ...

---- Dodano 20-05-2009 o godzinie 14:58 ----

Najprostszy sposob zainstaluj sterowniki Snow Leopard Bootcamp 3.0 Drivers build10a314 - posiadaja opcje odczytu partycji HFS pod Windows (sprawdzalem na Windows 7 Beta 32-bit). Po co placic za to co Apple daje juz gratis. Poza tym instalator uruchamia sie pod Windows 7 bezproblemowo. W miejscu KbdMgr.exe mamy teraz Bootcamp.exe ladujacy sie w trayu - niestety Apple wciaz boryka sie tym samym problem wysokiej latencji (polecam wiec ustawic CPU affinity na drugi rdzen CPU w Task Managerze).


no tak.. pojawia się jednak problem znalezienia sterów.. na torrentach są, a na apple.com nie mogę znaleźć.. pomożesz ? ..

#5 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 20 maja 2009 - 14:55

Na Apple.com nie znajdziesz - Snow Leopard dostepny jest tylko dla deweloperow. Pozostaja alternatywne zrodla, ale to nie przestepstwo sciagac sterowniki z innych zrodel, niz strona producenta.

#6 eliyahu

eliyahu
  • 59 postów

Napisano 20 maja 2009 - 19:55

Ściągnąłem :) ... i prawie wszystko działa znakomicie :) ... jedyny problem, który w tym momencie mam to kieszeń Wellanda..Nie wiem czy to problem sterowników do samej kieszeni?.. Zaraz to sprawdzę :) nawet XP miał domyślnie stery do Wellandów o Viście nie wspomnę.. czyżby jeden z pierwszych FAKEów Win7 ?!.. :) w każdym razie dysk z Leopardem widzi bez żadnych problemów. Chciałbym Ci kliknąć 'pomógł' ale nie widzę na tym forum takiego przycisku :)

---- Dodano 20-05-2009 o godzinie 21:43 ----
no i jednak problem jest.. Pożyczyłem od kumpla tę samą kieszeń z jego dyskiem w ntfsie. Bez problemu wykrył, bez problemu zamontował, bez problemu w użytkowaniu.. Moja kieszeń z dyskiem w HFS+ nie montuje się pomimo sterów ze Snow Leoparda.. Jak wcześniej pisałem dysk wewnętrzny tam gdzie mam Leo zamontował się również bez problemu.. Dysk USB leży.. Jakieś pomysł ? .. Może powinienem napisać do Apple Inc. ze dali ciała?! :)

#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2009 - 21:21

poczytaj na forum - w wellandach stosowane były różne chipy sterujące (nawet w jednym modelu)- może tu leży problem

#8 eliyahu

eliyahu
  • 59 postów

Napisano 20 maja 2009 - 23:26

Odkopałem płytę ze sterownikami i programem zarzadzającym tym całym shitem (OTB).. Mimo wszystko wygląda to tak jak poniżej:

Dołączona grafika

Wygląda na to, że jeśli w kieszeni siedzi dysk z innym systemem plików jak system FAT lub NT to nie chce go montować.. Mimo wszystko pod Vistą wystarczał program MacDrive.. Brak mi pomysłów..

#9 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 20 maja 2009 - 23:37

Byc moze to problem kontrolera kieszeni. WD Passport smiga, az milo choc co prawda pod NTFS i FAT32, a nie HFS.

Update:

Przygotowalem zminimalizowana paczke driverow Boot Camp 3.0 (3.0.0) wraz z driverami HFS pod Windows. Reszta driverow, ktore juz macie zainstalowane i sa dzialajace pozostana bez zmian. Paczka aktualizuje tylko nizej wymienione pliki do wersji:

AppleSoftwareUpdate.msi 2 083 840 bytes Apple Software Update 2.1.1.116
BootCamp.msi 2 909 696 bytes Boot Camp 3.0.0
BootCamp64.msi 2 988 544 bytes Boot Camp 3.0.0

File name:Boot_Camp_3_micro_by_LIMO.zip
File size: 4,70 MB (4 931 043 bytes)

CRC: 5113D5A3
MD5: f26871b1753b9a318a8818813bd03f32

Download link: Boot Camp 3 micro by LIMO.zip

P.S. Mam nadzieje, ze paczka dziala (niestety nie mam okazji sprawdzic).

#10 pietrek76

pietrek76
  • 128 postów

Napisano 03 lutego 2010 - 11:56

Napotkałem problem przy instalacji sterowników Boot Camp!
Vista64 nie pozwoliła zainstalować sterowników nie podpisanych cyfrowo i usługa nie może zostać uruchomiona - jak z tego wybrnąć?
Potrzebuje rozwiązać problem synchronizacji plików pomiedzy Mac OS X a Vista64. Mój program do synchronizacji porównawczej nie może zapisywać plików na Mac OS X (ale może je odczytywać). Mac widziany jest znakomicie w sieci przez Viste64. Dziwne jest to że Vista może tworzyć pliki i foldery na MAC OS X tylko w obrębie udostępnionego folderu ale głębiej (w podfolderach) już jest ograniczony dostępem. Dziwne ale pomyślałem że to może wina braku sterowników na VISTA64 do odczytu mac'a.

---- Dodano 03-02-2010 o godzinie 12:18 ----
Po ponownym uruchomieniu Visty mam problem:
Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się.
system32/drivers/AppleMNT.sys
System nie może zweryfikować podpisu cyfrowego tego pliku




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych