Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerMac G5 problem z instalacją systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#51 jojent

jojent
  • 133 postów

Napisano 06 maja 2009 - 16:20

właśnie staram się wygooglować coś jak rozebrać powermac g5 a w szczególności procesor, jak się do niego dobrać ale nic nie mogę znaleźć, dzwoniłem do use.com.pl i powiedzieli mi że może się tylko poluzował ale nie powiedzieli jak mam to sprawdzić tylko żebym przyjechał i oni rzucą okiem jakiś dobry serwis na pomorzu? trójmiasto?

#52 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 06 maja 2009 - 16:24

Jenot dobrze kombinuje. AD7417 to sensor termiczny, w tym przypadku na procesorze A. Może być sam sensor, lub co gorsza cały proc. Sprawdzić to, co napisał jenot nie zaszkodzi. Spróbuj Thermal Calibration zrobić.
Tu masz jeszcze jeden topic o tym błędzie: panne senseurs thermiques PWM G5 - Forums MacBidouille

Procesor wyjąć - banalne, zwłaszcza jak masz manual serwisowy...

#53 jojent

jojent
  • 133 postów

Napisano 06 maja 2009 - 17:03

nie mam manuala serwisowego, może ktoś ma ? a ten link co podałeś to yyyyyyyy nie kumejszon

#54 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 06 maja 2009 - 17:20

Generalnie gość ma ten sam problem i w AHT ten sam błąd. Rozkodował AD7417 jako oznaczenie sensora termicznego. Apple zaproponowalo mu wymianę płyty głownej. Pyta o możliwość wymiany samego sensora i metodę demontażu CPU (w skrócie). Jeśli sensor jest na płycie głównej, to koszt nowego około 3$, jeśli na karcie CPU, to może być*konieczna wymiana całej karty - to odpowiedź kolesia z forum. :)

#55 grawik

grawik
  • 12 postów

Napisano 06 maja 2009 - 21:10

Właśnie jest wersja pod intela i ppc i może w tym problem.


Bzdura. Jest jedna wersja - dualna.

---- Dodano 06-05-2009 o godzinie 22:30 ----

Generalnie gość ma ten sam problem i w AHT ten sam błąd. Rozkodował AD7417 jako oznaczenie sensora termicznego. Apple zaproponowalo mu wymianę płyty głownej. Pyta o możliwość wymiany samego sensora i metodę demontażu CPU (w skrócie).
Jeśli sensor jest na płycie głównej, to koszt nowego około 3$, jeśli na karcie CPU, to może być*konieczna wymiana całej karty - to odpowiedź kolesia z forum.
:)


A chcę zapytać Panów, którzy stawiają diagnozy: Rozbieraliście kiedyś jakiegoś PowerMaca G5, czy tylko "wróżycie z magicznej kuli"? Bo mam wrażenie, że teoretyzujecie z tą łatwością rozbierania i naprawy/wymiany czujnika temperatury ;)

#56 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 06 maja 2009 - 21:34

Grawik: Rozbierałem nie raz.... owca, jakbyś przejrzał jego posty ma spore doświadczenie w modowaniu maków. Popatrz na staż i posty ludzi których osądzasz zanim coś napiszesz.

#57 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 07 maja 2009 - 06:26

Dzięki Jenot :) Grawik: nie chcesz pomóc - siedź cicho i swoje "wrażenia" zachowaj dla siebie ;) Sherlock Holmes to z Ciebie nie będzie... Zacytowałeś moje tłumaczenie postu z forum Macbidouille, zadaj sobie trud przeczytania oryginału... A kolega Autor dostał ode mnie manual serwisowy i sobie poradzi, pewnie nawet Ty byś sobie poradził mając manual... ;) niewierny Tomaszu :lol: No offence...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych