Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tutorial - Gmail IMAP na Mail 3.0 i iPhone


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
90 odpowiedzi w tym temacie

#76 wybitnamalpa

wybitnamalpa
  • 136 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 12:01

Super tutek ale mam kilka pytań: 1.W ustawieniach GMAIL konta i importowanie powiązałem skrzynkę z onetu. Czasem zdarza się tak że na onet wiadomość dotarła dawno, a GMAIL ją jeszcze nie przechwycił.W ustawieniach GMAIL jest napisane że sprawdzanie skrzynki było np 50min temu. Jak zrobić by GMAIL sprawdzał skrzynki częściej? 2.Chciałbym mieć możliwość pisania maili z poziomu z mail.app, ze skrzynek które importuje do GMAIL. Tz żeby osoba otrzymująca maila dostawała go z adresu, który importuje GMAIL. Czy jest taka opcja?

#77 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2010 - 16:21

wybitnamalpa

Ad 1. Gmail sprawdza inne skrzynki z częstotliwością, którą ustala sobie na podstawie częstotliwości z jaką pojawiają sie na niej maile. Mnie też nie satysfakcjonowała ta częstotliwość, więc za radą samego Google ustawiłem, żeby z tego drugiego konta forwardowało maile na konto Gmaila.

Ad 2. Musiałabyś skonfigurować to konto Gmailowe również w Mail i przy wysyłaniu maila wybrać w polu Od to konto Gmailowe. Być może w samym Mail można ustawić, żeby zawsze odpowiadał z danego konta, ale nie korzystam z tej opcji, więc nie jestem pewien. W pracy używam Outlooka i tutaj taka opcja jest.

#78 wybitnamalpa

wybitnamalpa
  • 136 postów

Napisano 16 listopada 2010 - 22:42

1. Mam darmowe konto na onecie, które nie ma opcji przekierowywania, wchodząc na gmaila poprzez stronę na konta i importowanie można wcisnąć sprawdź teraz - wtedy pobiera - nie da się tej funkcji poprzez mail.app zrobić? 2. Dzięki tak zrobie

#79 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2010 - 10:03

Gmail sam sprawdza co jakiś czas konto, które chcemy, żeby sprawdzał. Jak piszą w pomocy Gmaila, algorytm sam ustala częstotliwość sprawdzania na podstawie ilości otrzymanych maili. Czy moża to ustawić w Mail? Nie wiem.

#80 Lotherok Andarin

Lotherok Andarin
  • 38 postów

Napisano 21 listopada 2010 - 23:14

Pozbywając się folderu "Oznaczone gwiazdką" w sposób identyczny jak folderu "Wszystkie" nie narażamy się na nic? W sensie chyba nie ominiemy w żaden sposób takiego maila bo i tak trafi do "Odbiorczej"?

#81 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2010 - 09:52

Raczej tak :)

#82 micdej

micdej
  • 65 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 grudnia 2010 - 18:37

insekt, świetna robota. dzięki.

#83 Jigovsky

Jigovsky
  • 254 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 lutego 2011 - 22:00

Bardzo fajny tutek. Skorzystałem przy IP 4 :)

#84 master89

master89
  • 126 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2011 - 11:24

Czy, moglby mi ktos powiedziec dlaczego po utworzeniu wszystkiego tak jak w tutorialu, razem z synchronizacja nie posiadam maili w folderze "Przychodzące"?

#85 Navaja

Navaja
  • 30 postów

Napisano 01 listopada 2011 - 01:10

Czy, moglby mi ktos powiedziec dlaczego po utworzeniu wszystkiego tak jak w tutorialu, razem z synchronizacja nie posiadam maili w folderze "Przychodzące"?

Podpinam się pod to pytanie. Wszystko jest dobrze dopóki w sposób podany w tutorialu nie wpiszę w prefiks ścieżki IMAP [Gmail] i nie zatwierdzę. Wtedy znikają mi wszystkie wiadomości z folderu przychodzące. Program Mail 4.5.
Insekt
Czy problem jest Ci znany?

#86 insekt

insekt
  • 362 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2011 - 01:47

Siema! Dzięki za ciepłe słowa :) Wiele czasu upłynęło, a widzę, że niektórzy dalej znajdują wsparcie w tym tutorialu ^^ Niemniej jednak, wiele się zmieniło od czasu kiedy go pisałem i Mail zarówno na Mac OS X i iOS konfiguruje się lepiej niż kiedyś. Przyznam się, że odkąd przesiadłem się na MobileMe to z Gmaila prawie nie korzystam, dlatego nie jestem na bieżąco. Ale w wolnej chwili poszperam jak on teraz działa i postaram się rozwiązać problemy z którymi się borykacie.

#87 Navaja

Navaja
  • 30 postów

Napisano 01 listopada 2011 - 10:40

Hej, dzięki za chęć pomocy. Fajnie, że są ludzie, którym się chce coś robić. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na porady

#88 iRobert

iRobert
  • 51 postów

Napisano 19 lutego 2012 - 20:58

Sorry za może naiwne pytanie, ale mam iP od kilku dni i nie mogę poradzić sobie z konfiguracją konta gmail. Wiadomości przychodzą na iP, ale żadnego maila nie mogę wysłać. Pojawia się komunikat, że mam sprawdzić ustawienia serwerów poczty wychodzącej. Czy ktoś mógłby opisać jak powinny wyglądać ewentualnie podpiąć zrzuty ekranu?

#89 Ines

Ines
  • 2 postów

Napisano 13 października 2013 - 21:50

proszę, czy jest zna ktoś taki tutorial dla ipada mini ? mam problem z imap (gmail) nie wiem jaki przedrostek dać czy co zrobić, nie dociera do mnie poczta na ipada bo jest problem właśnie z imap - czy ktoś może mi podesłać linka lub pomóc rozwiązać ten problem ?

#90 strefagti

strefagti
  • 124 postów
  • SkądMannschaft Krosno

Napisano 22 maja 2014 - 06:58

Czy ma ktoś z Was problem z Gmailem? Od poniedziałku nie mogę wysłać poczty ani z iPhone ani z Maca. Przez www poczta wychodzi normalnie. Odbieram maile również w normie. Od razu napisze, że nic nie kombinowałem w ustawieniach. Nigdy wcześniej nie miałem problemów na obydwu urządzeniach.

#91 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 815 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2014 - 16:31

I naprawdę uważasz, że to dobry dział/wątek na takie pytania?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych