Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak dbać o baterię w notebookach?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
283 odpowiedzi w tym temacie

#151 kasiax

kasiax
  • 8 postów
  • SkądPOZ - know how :)

Napisano 04 stycznia 2009 - 17:17

Bo ogólnie to ja się wcale na tym nie znam i jest do dla mnie czarna magia :) Czy ktoś mógłby mi w jakiś przystępny sposób zebrać info i odpowiedzieć co robić z moim MB? (model kupiony w te wakacje). Bo tak: Teraz zawsze mam go podłączonego do sieci i nie wiem czy to jest dobre. Co robić jeśli chcę go używać 5 minut dziennie?

#152 123456

123456
  • 0 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 17:18

Bo ogólnie to ja się wcale na tym nie znam i jest do dla mnie czarna magia :)

Czy ktoś mógłby mi w jakiś przystępny sposób zebrać info i odpowiedzieć co robić z moim MB? (model kupiony w te wakacje).

Bo tak: Teraz zawsze mam go podłączonego do sieci i nie wiem czy to jest dobre. Co robić jeśli chcę go używać 5 minut dziennie?


Uzywaj baterii bo ja zniszczysz, raz na tydzien uzywaj maca z baterii

#153 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 stycznia 2009 - 19:21

Bo tak: Teraz zawsze mam go podłączonego do sieci i nie wiem czy to jest dobre. Co robić jeśli chcę go używać 5 minut dziennie?


Bateria jest po to, aby z niej korzystać.
Podłączaj MB do sieci wtedy, gdy bateria będzie wymagała ładowania.

#154 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 04 stycznia 2009 - 19:52

Aczkolwiek na stronach appla jest gdzieś napisane, że najlepiej traktować baterię w jak facet z laptopem dojeżdżający do pracy pociągiem ;) Jak siedzimy w pociągu*) - korzystamy z baterii, jak dojedziemy do pracy - podłączamy go do zasilacza. Nie ma znaczenia jak naładowana jest bateria. Wychodzimy z pracy, wyciągamy wtyczkę z gniazdka i znów jedziemy na baterii. Raz w miesiącu przeprowadzamy formowanie tak, jak to tutaj opisano, i wszystko powinno być OK. Ja się tego trzymam i być może dlatego mam baterię jak na screenie, który umieściłem wcześniej.

*) pociąg to tylko przykład, nie piszcie, że u nas nad morze z Krakowa jedzie się 11 godzin :P

#155 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 19:58

*) pociąg to tylko przykład, nie piszcie, że u nas nad morze z Krakowa jedzie się 11 godzin :P



poległem XD hehehe ;)

#156 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 stycznia 2009 - 20:31

Bo ogólnie to ja się wcale na tym nie znam i jest do dla mnie czarna magia :)

Czy ktoś mógłby mi w jakiś przystępny sposób zebrać info i odpowiedzieć co robić z moim MB? (model kupiony w te wakacje).

Bo tak: Teraz zawsze mam go podłączonego do sieci i nie wiem czy to jest dobre. Co robić jeśli chcę go używać 5 minut dziennie?


Usypiaj komputer, nie wyjmuj baterii.

#157 kasiax

kasiax
  • 8 postów
  • SkądPOZ - know how :)

Napisano 05 stycznia 2009 - 16:20

heh :P jezu z moimi umiejętnościami technicznymi równie dobrze jak baterię mogę wyjąć kamerę znad monitora :D nigdy bym na to nie wpadła. Ale dzięki za rady :) Czyli teraz użyam normalnie kompa, chyba że dłużej siedzę to na kablu a jak wstawiam do szafy do wyłączam i odcze[iam kabel :)

#158 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 05 stycznia 2009 - 16:28

Nowy MBP Alu:
Dołączona grafika
Why? :(


Ja tam nawet na te liczby nie patrze,po co..?

#159 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2009 - 17:10

Pytałem się w iSpocie o moją baterię i ponoć wszystko ok :) Nawet do pierwszych 20 cykli ładowania bateria jakoś tam się formuje czy coś ;)

Zamierzam dzisiaj zrobić pierwszą kalibracje baterii wg. Kalibracja baterii komputera w celu osiągnięcia największej wydajności
Dla pewności chciałem się spytać czy w pkt. 5 "na co najmniej 5h" to znaczy, że ze spokojem mogę zostawić na np. 10h? Bo chciałem zostawić na noc ;)
I jeszcze mam pytanie co do tego wyłączenia: Jak będzie bardzo niski stan baterii i komputer uśnie to mam go na noc wyłączyć przytrzymując włącznik? Bo na samym śnie 10h bateria nie pociągnie ;)

#160 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 05 stycznia 2009 - 17:15

kiedy robię kalibarcję, to najczęściej w nocy - komputer zasypia z powodu braku mocy baterii i tyle, zostawiam go tak do rana - nie wyłaczam.

#161 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2009 - 17:28

kiedy robię kalibarcję, to najczęściej w nocy - komputer zasypia z powodu braku mocy baterii i tyle, zostawiam go tak do rana - nie wyłaczam.

Ok, dziękuje za odpowiedź ;) Dzisiaj robię kalibracje :)

#162 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 05 stycznia 2009 - 17:41

co ciekawe, czasami naprawdę po 8 godzinach komputer dalej jest w stanie "sleep" mimo, że zasnął z powodu niskiego poziomu baterii. tylko mimo wszystko pamiętaj, żeby przed "padnięciem" baterii powyłączać wszystkie programy, żeby niczego czasem nie utracić jak jednak sam się wyłaczy maczek.

#163 kuba52

kuba52
  • 102 postów

Napisano 06 stycznia 2009 - 16:26

a mi koles w ispocie powiedział że jak bateria w czasie uśpienia się wyładuje to to co było właczone kopiuje sam na dysk i jak go potem włącze to mam to co miałm włączone przed uśpieniem

#164 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 06 stycznia 2009 - 16:31

....i dobrze powiedzial. Jak jest naladowana bateria system idzie spac do ramu, jak jest slaba zrzuca na dysk.

#165 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 06 stycznia 2009 - 17:07

a mi koles w ispocie powiedział że jak bateria w czasie uśpienia się wyładuje to to co było właczone kopiuje sam na dysk i jak go potem włącze to mam to co miałm włączone przed uśpieniem



też tak myślałem, ale do czasu... miałem jeden przypadek niezbyt miły wiec wole nie ryzykowac

#166 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2009 - 11:34

Jestem w kropce... w tym wątku stale czytam, że baterie litowo-polimerową powinno się stale używać (jak tylko się naładuje od razu powinienem odłączać zasilacz) a dzisiaj jak gadałem z Panem z iSpota to powiedział mi, że ile tylko mogę mam używać go na zasilaczu :D To jak to w końcu jest? :D

#167 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2009 - 10:35

Jestem w kropce... (...) dzisiaj jak gadałem z Panem z iSpota to powiedział mi, że ile tylko mogę mam używać go na zasilaczu :D To jak to w końcu jest? :D

Tutaj z chęcią przyłączę się do pytania. W IBMach można było śmiało wyjąć baterię i korzystać na zasilaczu tylko, a jak to dokładnie w Makach jest...? Wersje podzielone czy brak oficjalnego oświadczenia ze strony Apple?

#168 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2009 - 13:18

Tutaj z chęcią przyłączę się do pytania. W IBMach można było śmiało wyjąć baterię i korzystać na zasilaczu tylko, a jak to dokładnie w Makach jest...? Wersje podzielone czy brak oficjalnego oświadczenia ze strony Apple?

Apple nie zaleca wyjmować baterii - jest nawet pewna przeszkoda - jak wyjmiesz baterię spadnie wydajność komputera ;)

#169 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2009 - 14:48

Ooo to nie widziałem że azż tak drastycznie... Co robić aby przedłużyć jej żywotność? Wyłączać odrazu po załadowaniu czy na kablu siedzieć w domku?

#170 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 05 lutego 2009 - 21:08

przeczytaj temat cały, wiele razy juz było tu pisane jak dbać o baterię, popierane screenami ze stanem baterii etc.

#171 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 05 lutego 2009 - 22:08

jest wiele rad w tym wątku i na ogólnie na forum... sam też coś skrobnąłem: post nr 154 w tym wątku

#172 arekjaniak

arekjaniak
  • 108 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lutego 2009 - 22:18

Dziękuję bardzo i przepraszam tych których zezłościłem lamerstwem...

#173 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 lutego 2009 - 13:54

W skrócie i na temat: Apple (Polska) - Baterie - Notebooki

#174 madzikus

madzikus
  • 15 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lutego 2009 - 12:48

Witam, mam kilka konkretnych pytan i bede wdzieczna za odpowiedz. 1. uzywam mojego komputera (macbook pro) 17 miesiecy i mam 216 cykli. Nie znam sie na tym zupelnie... czy moglby ktos ocenic, czy to prawidlowo? 2. Czytalam, ze rozladowywanie i ladowanie baterii do konca jest dla niej niekorzystne. Ile w takim razie powinno byc %, aby zaczac ladowac baterie i ile %, aby ladowanie odlaczyc? pozdrawiam serdecznie :)

#175 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 26 lutego 2009 - 13:54

podłączaj baterię do ładowania w momencie w którym komputer sam się o to upomni i będzie dobrze. u mnie jest 346 cykli, 99%-100% żywotności wg. iStat Pro :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych