Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Jak dbać o baterię w notebookach?


  • This topic is locked This topic is locked
283 replies to this topic

#76 Error

Error
  • 37 posts
  • SkądZ pogranicza normalności

Posted 20 January 2008 - 14:18

Chłopaki..hehe czy to nie dziwne, że żadnak kobieta nie jest zainteresoana tematem? Czy są bardzej "zrelaksowane" czy my przejmujemy się głupotami? heheh Pozdr

#77 nurekpadi

nurekpadi
  • 390 posts
  • SkądWWA/PNO

Posted 21 January 2008 - 02:08

Chłopaki..hehe czy to nie dziwne, że żadnak kobieta nie jest zainteresoana tematem? Czy są bardzej "zrelaksowane" czy my przejmujemy się głupotami? heheh
Pozdr


może nie wiedzą co to bateria? :P


U mnie MB ma 5 miesiecy i CoconutBattery pokazuje 5 loadcycles i 5430mAh :]

#78 m_lodz

m_lodz
  • 58 posts
  • SkądŁódź

Posted 21 January 2008 - 12:17

a ja uwazam ze sie niepotrzebnie przejmujecie glupotami. ile mozecie zaoszczedzic jakims bawieniem sie w odlaczanie/podlaczanie/formatowanie? 2 miesiace dluzszego zycia? i tak po 2-2,5 roku powinno sie wymienic baterie na nowa. sprzet jest po to by go uzywac. jak jestem w domu pracuje zawsze na kablu. wychodze, pracuje na baterii. wracam od razu podlaczam kabel. jak bede mial jakies awaryjne wyjscie to jakby co zawsze jestem naladowany. po 6 miesiacach mam nadal health 100% i 86 cykli. nie wiem czy to duzo, czy malo i szczerze mowiac malo mnie to obchodzi. i tak nadejdzie dzien wymiany baterii na nowa. miesiac wczesniej czy pozniej, co to zmienia. po prostu uzywajcie swojego komputera w taki sposob jaki go potrzebujecie, bez cisnien i stresow, bo po to on zostal stworzony. by wam uprzyjemniac i ulatwiac zycie a nie utrudniac. nie zrozumcie mnie zle, ze nie dbam o swoj sprzet czy cos, wrecz przeciwnie, ale wszystko w granicach rozsadku. znam ludzi ktorzy wyjmuja swoja baterie w domu i pracuja tylko na kablu, bo ponoc wtedy baterie sie mniej grzeje czy cos. przegiecie. to sprzet jest dla was a nie odwrotnie. zysk z waszych wysilkow nieduzy a kombinacji sporo. a na koniec pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow apple :) czerpcie radosc ze swojego sprzetu

#79 Relentless

Relentless
  • 269 posts

Posted 21 January 2008 - 12:29

zapraszam do lektury pliku, który rozwiewa wszelkie wątpliwośći. W skrócie: im bardziej dbamy o baterię, tym bardziej jej szkodzimy.

#80 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 21 January 2008 - 18:32

Ja tam jestem teraz przewrazliwiony bo zostawilem kiedys lapka na 48h i sie rozladowal zupelnie... Na tyle, ze bateria juz nie wstala. Komputer jej nawet nie widzial... :/ Teraz nowa bateria, jak ku[ilem miala 97% teraz 99%... Oups, sprawdzilem teraz coconut i pokazalo mi, ze moja bateria ma obecnie capacity 5202 na 5200 mozliwe >.<''

#81 Simborek

Simborek
  • 1272 posts
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Posted 25 January 2008 - 22:56

może nie wiedzą co to bateria? :P


Trzymajmy poziom - gdyby nie kobiety... ;)

#82 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 26 January 2008 - 01:50

A ja mam pytanie... Ile mi jeszcze niby 'urosnie capacity' w baterii? Bo obecnie mam 5521 na 5200 original... Bo w tym tempie to ja za dwa miesiace bede mial baterie jak dwie 0.o

#83 ozz

ozz
  • 1129 posts
  • SkądBiałystok

Posted 26 January 2008 - 09:09

wyluzuj .. to tylko bateria . czasami mam 85 czasami 95 ... nie jest to powod do paniki

#84 lashred

lashred
  • 254 posts
  • SkądWrocław, Poland

Posted 26 January 2008 - 10:22

Dziwi mnie, że Apple zaleca pozostawianie baterii w laptopie nawet jeśli pracuje on na zasilaniu sieciowym. Co prawda to prawda ja w swoim laptopie nie wyciagam baterii jak pracuje pod sieciowym zasilaniem, ale lepiej byłoby tak dla baterii, ponieważ baterie litowe są wrazliwe na ciepło i to właśnie ono jest głównym powodem ich "zużycia". A jak ktoś jest ciekawy co ciepło robi z bateriami od MB, MBP,to jak sięna google poszuka to jest pełno zdjęć wylanych baterii. Ale mimo tego i tak chcę sobie kupić jakiegoś maczka. P.S. Nie powinno sie podlączać laptopa od razu do sieci po dłuższym uzywaniu baterii, szczególnie jesli komputer był pod obciążeniem. bo w trakcie parcy ogniwa się potrafią nagrzać do wysokich temperatur, a nagła zmiana czynności i na ładowanie jeszcze bardziej je podgrzewa. Ja sam sobie tak zniszczyłem baterię w 6 miesięcy.

#85 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 26 January 2008 - 11:26

ozz, ale roznica juz 6% ? :D 321mAh w ciagu 14 cykli.... no coz :D Ja bym sie nie zdziwil gdyby spadala ale jak rosnie?! To juz cos dziwnego...

#86 Therioon

Therioon
  • 4281 posts
  • SkądZ brzucha:)

Posted 17 February 2008 - 14:48

90 % i 55 cykli. Maca używam od października 2007. Coś cienko to widzę:) Głównie chodził na kablu i rozładowywałem raz na 2 dni. Zmieniam taktykę będę zużywał do wartości pomiędzy 40 a 50% i od tego poziomu ją ładował. Ciekawe co to będzie.

#87 dusker

dusker
  • 383 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 18 February 2008 - 10:37

ja juz jakis czas temu doszedlem ze najlepsza taktyka jest jej brak. przynajmniej nie stresuje sie patrzac ile mi capacity ucielo bo nie patrze. po prostu uzywam mojego maca, bo w koncu do tego zostaly stworzone.

#88 Hex

Hex
  • 2660 posts
  • SkądGdańsk

Posted 19 February 2008 - 15:41

Ja nie dbam o baterię w ogóle, jedynie raz na miesiąc rozładowuję do zera.
3 letnia bateryjka 142cykle 54% Healt ;)
Dołączona grafika

#89 adix666

adix666
  • 530 posts
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Posted 19 February 2008 - 17:47

A jak bedę ciagle jechał na baterii i ciąglę ją rozładowaywał do zera i kilka razy na zasilaczy pracował to bedzie to dobre dla baterii w MacBook'u?

#90 Googlarz

Googlarz
  • 384 posts
  • SkądPoznań

Posted 20 February 2008 - 22:53

nie! rozladowywanie tylko do ok 40% i ladowanie na noc (wyl)! po za tym to praca na zasilaczu.

#91 owz

owz
  • 3360 posts
  • SkądPoznań

Posted 21 February 2008 - 11:51

od nowości robię tak: ładuję na maxa, pracuję na baterii a jak komputer się zgłosi, że ma niski stan baterii to podpinam do ładowania i tak w kółko. efekt - 248 cykli i 100% health :) a no i trzyma koło 4-5h :)

#92 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 21 February 2008 - 14:50

od nowości robię tak: ładuję na maxa, pracuję na baterii a jak komputer się zgłosi, że ma niski stan baterii to podpinam do ładowania i tak w kółko. efekt - 248 cykli i 100% health :) a no i trzyma koło 4-5h :)


Charge Information:
Charge remaining (mAh): 5220
Fully charged: Yes
Charging: No
Full charge capacity (mAh): 5220
Health Information:
Cycle count: 292
Battery health: Good
Battery Installed: Yes
Amperage (mA): 0
Voltage (mV): 12565



i też trzyma min 4 godziny na "necie"

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 15:51 ----

Charge Information:
Charge remaining (mAh): 5220
Fully charged: Yes
Charging: No
Full charge capacity (mAh): 5220
Health Information:
Cycle count: 292
Battery health: Good
Battery Installed: Yes
Amperage (mA): 0
Voltage (mV): 12565



i też trzyma min 4 godziny na "necie"


dodam, że ładuje jak chce i kiedy chce - nie bawie się w żadne formatowania - poprostu używam na maksa

#93 em_slim

em_slim
  • 182 posts
  • SkądPoznan

Posted 21 March 2008 - 14:23

uwazam ze jednak powinno sie rozladowywac baterie do niskiego stanu (10%) przynajmniej kilka razy w tygodniu ja pracowalem wiekszosc czasu na podlaczonym zasilaczu... efekt taki ze po 17 miesiacach i 250 cyklach ladowania...mialem....53% baterii (macbook) trzyma tylko kolo 2h.... raczej miernie kumpel mial taka sama konfiguracje macbooka...ale inaczej go uzywal.... i po 17 miesiacach ma ok 500 cykli... i 96% healtha... czyli chyba jednak nalezy czesto ladowac i rozladowywac..

#94 Samp

Samp
  • 228 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 March 2008 - 14:45

Po 14 miesiącach od zakupu MacBooka Pro 17", po 360 cyklach ładowań (czasem niepełnych, czasem podpinany, czasem odłączany - zasilanie używane w zależności od sytuacji), przy intensywanej eksploatacji (podstawowy komputer), moja bateria padła właściwie z dnia na dzień i trzyma ok 30 minut. Kilka razy formatowałem wg instrukcji (co jakieś 2-3 miesiące) Battery Information: Full Charge Capacity (mAh): 1616 Remaining Capacity (mAh): 1116 Amperage (mA): 1123 Voltage (mV): 12436 Cycle Count: 401 Chyba jednak trochę za szybko wysiadła.

#95 dominiq

dominiq
  • 79 posts
  • SkądKielce, Poland, Poland

Posted 24 March 2008 - 13:13

Czyli co? 1. Kupuje nowego MBP 2. Pracuje na baterii ile sie da 3. Ładuję 4. Pracuje ile sie da 5. ładuję ..... czy to sa te cykle? prosze o proste, punktowe rozpisanie jak poprawnie uztkowac baterie. może to niezbyt dobre porównanie ale ja takl „formatuje” baterie w komórkach. wyłaczam telefon --> ładuje cala noc --> uzywam na maxa, az sie tel wyłaczy --> ładuje cała noc --> uzywam na maxa, aż sie tel wyłączy..... i tak cały czas. w ten sposób telefon (obecnie SE W880i) wytrzymuje tydzień lub 3 godziny rozmowy, i to jest wynik bdb.

#96 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 24 March 2008 - 14:00

Czyli co?
1. Kupuje nowego MBP
2. Pracuje na baterii ile sie da
3. Ładuję
4. Pracuje ile sie da
5. ładuję .....

czy to sa te cykle? prosze o proste, punktowe rozpisanie jak poprawnie uztkowac baterie.
może to niezbyt dobre porównanie ale ja takl „formatuje” baterie w komórkach.
wyłaczam telefon --> ładuje cala noc --> uzywam na maxa, az sie tel wyłaczy --> ładuje cała noc --> uzywam na maxa, aż sie tel wyłączy..... i tak cały czas. w ten sposób telefon (obecnie SE W880i) wytrzymuje tydzień lub 3 godziny rozmowy, i to jest wynik bdb.


1. kupujesz używasz
2. jak wyrzuci komunikat zeby podlaczyć ładowanie to podlacz
3. pracuj i ładuj
4. jak sie naładuje to pracuj na kablu jeśli, nie musisz nigdzie wychodzić

jak Ci padnie bateria, po komunikacie to nie panikuj tylko go podłącz i naładuj go do pełna

#97 dominiq

dominiq
  • 79 posts
  • SkądKielce, Poland, Poland

Posted 25 March 2008 - 13:16

aha, dzięki :-)

#98 Agher

Agher
  • 1304 posts

Posted 05 May 2008 - 11:36

a ja z kolei mam takie pytanie, czy na baterię jakoś wpływa to czy zostawiam MB na sleepie czy wyłączam go? (mówię o takich krótkich odstępach czasu jak noc, czy jak np. wychodzę na cały dzień)

#99 Simborek

Simborek
  • 1272 posts
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Posted 07 May 2008 - 21:14

a ja z kolei mam takie pytanie, czy na baterię jakoś wpływa to czy zostawiam MB na sleepie czy wyłączam go? (mówię o takich krótkich odstępach czasu jak noc, czy jak np. wychodzę na cały dzień)


Sleep czerpie podobno 1Watt na godzinę - wartość to w sumie pomijalna... :)

#100 _igi

_igi
  • 3154 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Posted 07 May 2008 - 21:16

Sleep czerpie podobno 1Watt na godzinę - wartość to w sumie pomijalna... :)


Raczej, zostawiłem PB żeby sobie kimał na łikend i po dwóch dniach spokojnie działał, chyba mu jeden procent baterii zżarło, o ile ;P




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users