Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Word łamanie tabel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 23 kwietnia 2009 - 14:07

Mam wyłączone w każdej tabeli: Allow row break across pages przy każdym rzędzie pomimo tego i tak mi Word łamie tabele na kilka stron. Wnerwiające to jest, delikatnie mówiąc bo muszę sam je ręcznie przesuwać. Nie ma gdzieś w opcjach jakiejś możliwości, żeby w ogóle wyłączyć łamanie tabel w całym dokumencie.

#2 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwietnia 2009 - 18:07

Allow row break across pages jak sama nazwa wskazuje pozwala na łamanie tabeli pośrodku rzędu - natomiast łamanie całej tabeli POMIĘDZY rzędami to inna sprawa - nie ma takiej opcji, żeby tabela była dłuższa od strony. Co najwyżej możesz w wybranych rzędach ręcznie wstawiać znaki podziału tabeli.

#3 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 23 kwietnia 2009 - 21:36

No ale sęk w tym, że tabela nie jest dłuższa od strony tylko zaczyna się na dole strony a ja bym wolał żeby zaczęła się na następnej. Oczywiście można połamać dowolnie tekst ale później jak dodam z dwa paragrafy tekstu gdzieś u góry to mi się pier*** layout. Najlepiej bym chciał tak żeby w każdym wypadku tabela była na stronie cała. No chyba, że jest tak jak zasugerowałeś i tabela jest dłuższa od strony.

#4 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2009 - 15:45

No to tylko pozostaje dać podział strony przed tabelą, niestety... albo zrobić ramkę (lub pole tekstowe) i w nią wetknąć tabelę - wtedy zawsze będzie w całości :)

#5 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 26 kwietnia 2009 - 12:02

No porobiłem już podziały stron. Swoją drogą, bardzo fajny pomysł z robieniem ramek. Szkoda, że dopiero teraz przeczytałem :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych