Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wie Ktoś ? Instalacja Win Xp na Tigerze. Win uruchamiany z dysku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 adriian

adriian
  • 12 postów

Napisano 14 kwietnia 2009 - 11:49

Szukam informacji, które mnie naprowadzą co mam zrobić by zainstalować Win Xp na Tigerze.
Czy wogule w ogóle jest możliwość takiej instalacji, by Win Xp odpalał się przy starcie.
Do pewnego czasu to był BootCamp no ale skończyło się. A ja nieświadom tego musiałem przeinstalować kompa i nie mogłem już wgrać tak jak chciałem systemów.
Obecnie mam na wirtualnym winde ale niewystarcza mi jej funkcjonalność. No i częste problemy mam z nią.

Również ciekawi mnie czy jest taka możliwość by zainstalować windowsa na zewnętrzym dysku ( np. WD Studio ) i odpalać go z niego ?

Proszę o pomoc

Mam MacBook'a Pro Intel Core 2 Duo 2,16

#2 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 14 kwietnia 2009 - 13:18

Witaj. Niestety bez kombinacji się nie obejdzie. Jak wiesz BootCamp działał jako oddzielny program kiedy był w fazie beta. Jego ważność skończyła się 31 grudnia 2007 roku. W internecie nadal można pobrać wersję testową tamtego BootCampa, ale oczywiście nie będzie działać. Możesz to obejść ustawiając czas w systemie przed 31 grudnia 2007. Rozwiązanie to jednak jest mało wygodne, ale powinno zadziałać.

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2009 - 14:54

Również ciekawi mnie czy jest taka możliwość by zainstalować windowsa na zewnętrzym dysku ( np. WD Studio ) i odpalać go z niego ?

nie - wynika to choćby z ograniczenia Windows, który nie ma możliwości instalacji na dysku USB nawet na PC

#4 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 14 kwietnia 2009 - 21:43

nie - wynika to choćby z ograniczenia Windows, który nie ma możliwości instalacji na dysku USB nawet na PC


Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że to kwestia sterowników SCI, czy jak to się tam nazywa. Windows standardowo ich nie posiada do obsługi dysków. Sam próbowałem z ciekawości kiedyś zainstalować Windowsa na zew. dysku i pojawił mi się komunikat o włożeniu dyskietki ze sterownikami. Nie miałem czasu i odpuściłem sobie ten temat.

Wydaje mi się, że można, ale trochę zabawy przy tym na pewno będzie.

#5 adriian

adriian
  • 12 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 11:18

O tym sposobie słyszałem i chyba będę musiał się pobawić z zegarkiem :] Chyba że zrobie aktualizację do Leoparda :/ - a to już wydatek :] Dzięki wielkie za pomoc :]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych