Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kopia zapasowa iPod Touch & iPhone - czego użyć i co zgrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#51 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2009 - 20:43

hmmm. Czyli nie zrobię kopii plików bez JB :/ Nie da się zrobić tego w pliku na komputerze ?? Bo jakoś ta Itunsowa archiwizacja się zapisuje, nie ?? :P


Do SharePod niepotrzebny jest jailbreak ;)

#52 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 21:14

a ściągne nim i potem wgram pliki z pierwszego posta ?? :P

#53 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2009 - 21:25

jeśli chcesz zgrać piosenki/filmy/zdjęcia to możesz użyć SharePod, bo zgrane poprzez WinSCP nie będą odtwarzały się na komputerze ;) później wgrywasz normalnie przez iTunes ;)

#54 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 13:25

A co z ustawieniami kont Mailowych ? jest jakiś folder z tym ? bo nie pamietam hasła a chce na 3.0.1 przejść ?

#55 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 03 sierpnia 2009 - 19:41

Potrzebuje Wasze pomocy. Zmieniajac dzis z 2.2.1 na 3.0.1 postanowilem skopiowac na komputer smsy, kontakty i notatki. Zrestorowalem do 3.0.1, potem JB redsn0wem, podogrywalem troche aplikacji z Cydii i przez WinSCP przegralem pliki sms.db, caly folder AdressBook i Notatki do odpowiedniego miejsca na iP, nadpisujac. Po tej operacji iPhone zaczal szalec. Wywala naprzemiennie: zablokowany ekran (nie da sie odblokowac przesuwajac palcem), ciemnosc, Sad iPhone (ponoc okazuje nim blad JB), ciemnosc i tak w kolko. HOME + POWER co prawda daja reset, jablko, ale potem to samo. Za chwile robie cala procedure od nowa. Jak skopiowac smsy, kontakty i notatki z komputera na iP aby uniknac bledow?

#56 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 03 sierpnia 2009 - 20:45

Ja bym raczej stawiał na aplikacje zainstalowane z cydii.

#57 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 04 sierpnia 2009 - 18:29

Ponawaiam pytanie z 3 postów wczesniej

#58 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2009 - 15:57

A co z ustawieniami kont Mailowych ? jest jakiś folder z tym ? bo nie pamietam hasła a chce na 3.0.1 przejść ?


Właśnie, przeczytałem cały temat i nie widzę inforamcji odnośnie zgrania ustawień kont pocztowych oraz zapisanych w aplikacji mail wiadomości. Czy jest taka możliwość?

EDIT: Dzięki za info :)

#59 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2009 - 16:01

Właściwie warto zgrać cały folder Library - /private/var/mobile/Library - pamiętajcie jednak, by nie przywracać go w całości po restore. Wgrywajcie po kolei to co Wam potrzebne, czyli poszczególne katalogi - SMS, AddressBook, itd.

W katalogu Library jest też Mail - i to jest to czego szukacie.

#60 Huczas

Huczas
  • 35 postów

Napisano 17 września 2009 - 12:35

No dobrze, a czy jest możliwość eksportowania kontaktów do formatu vcard? jest chyba najbardziej popularny i łatwo go używać. lub do innego przyjaznego windowsowi formatu? szukam już od kilku dni jakiejś dobrej metody czy programu który wykona "czarną" robotę za mnie niestety bezskutecznie. Oczywiście telefon niczym nie skażony, bez JB oraz soft 3.1 najnowszy :) Zostanę mile zaskoczony szybką odpowiedzią, pozdrawiam :)

#61 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2009 - 12:38

iTunes potrafi zgrać kontakty z iPhone'a do kontaktów systemu Windows, do Outlooka i do poczty systemu Windows.

#62 cozy

cozy
  • 89 postów
  • SkądLondek

Napisano 20 września 2009 - 10:20

A ja mam pytanko bo teraz sie dowiedzialem ze po JB iTunes nie zgra mi kontakotw, jest jakis program co moze wyciagnac kontakty z pliku ipsw ? bo mam stary jeszcze plik przed JB i wiem ze tam sa kontakty sprzed roku.

#63 Huczas

Huczas
  • 35 postów

Napisano 20 września 2009 - 10:23

skoro juz masz JB to masz juz dostep do plikow systemu iPhona. Nic prostrzego teraz jak tylko wejsc na niego i skopiowac sobie cale kontakty. a jak to zrobic masz w pierwszym poscie tego tematu ;)

#64 cozy

cozy
  • 89 postów
  • SkądLondek

Napisano 20 września 2009 - 10:27

ale na iP nie mam zadnego kontaktu, mam tylko w starym pliku zrobionym rok temu na firmware 2.2 przed JB jak robilem kopie i tam sa kontakty, moje pytanie jest takie: czym otworzyc plik .IPSW i z niego wyciagnac KONTAKTY.

#65 Tomek777

Tomek777
  • 164 postów

Napisano 20 września 2009 - 11:26

a ja mam pytanie jak zgrać kontakty z iPhone`a do książki adresowej Windowsa żeby po aktualizacji do 3.1 znów je wgrać do iP?

#66 Huczas

Huczas
  • 35 postów

Napisano 20 września 2009 - 11:30

ja zainstalowalem Outlooka i zsynchronizowalem, pozniej aktualizacja i pozniej kolejna synchronizacja wszystko dziala jak powinno :)

#67 Tomek777

Tomek777
  • 164 postów

Napisano 20 września 2009 - 11:54

a dokładnie jak to zrobić bo nie za bardzo mam pomysł... :P

#68 Huczas

Huczas
  • 35 postów

Napisano 20 września 2009 - 12:00

w iTunes masz synchronizacje no prościej sie nie da... jak juz zainstalujesz Outlooka to w iTunes zaznaczasz w zakladce informacje przy pozycji kontakty opcje synchronizacji z Outlookiem (rozwijana lista). akceptujesz zmiane i klikasz synchronizuj

#69 Tomek777

Tomek777
  • 164 postów

Napisano 20 września 2009 - 12:40

heh dzięki, myślałem, że ta opcja podmieni mi kontatky w książce na iP tymi z Windowsa a usunie te z iP. Dzięki jeszcze raz ;)

#70 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 20 września 2009 - 18:43

ale na iP nie mam zadnego kontaktu, mam tylko w starym pliku zrobionym rok temu na firmware 2.2 przed JB jak robilem kopie i tam sa kontakty, moje pytanie jest takie:
czym otworzyc plik .IPSW i z niego wyciagnac KONTAKTY.

W pliku .ipsw nie ma żadnych kontaktów. Jeżeli nie zgrałeś ich do żadnej książki adresowej to możesz jeszcze spróbować wyciągnąć je z kopii zapasowej o ile taką posiadasz.

#71 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2009 - 18:26

Szykuje się do przejścia z softu 3.0 na 3.1.2, przeczytałem cały temat i zastanawia mnie jedna kwestia. Jak przenieść zainstalowane aplikacje z Apple Store oraz ich dane (np. hasła, dane kart z mSecure), pomijając odtworzenie z backupu przez iTunes? Interesuje mnie to w kontekście tego co pisał Davvido odnośnie nieprzywracania danych, gdyż wpływa to niekorzystnie na żywotność baterii. W temacie była wspomniana Aplikacja Chronus, ale ona jest chyba pod soft 2.x

#72 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2009 - 18:58

Chronus działa też na 3.0. Możesz za jego pomocą zrobić kopię zapasową konfiguracji danych aplikacji z App Store, następnie zgrać tą kopię na dysk (bodajże /private/var/mobile/Library/Preferences/TimeCapsule) i po wgraniu 3.1.2 ręcznie przywrócić zgrane foldery (do Chronusa, bądź bezpośrednio do danych aplikacji).

#73 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2009 - 22:25

To jeszcze tak dla 100% pewnosci. A co z samymi aplikacjami z Apple Store? Rozumiem, ze mam pobrac i zainstalowac je na nowo z poziomu iPhona, czy tak?

#74 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2009 - 22:28

Albo wgrać z poziomu iTunes - zapewne masz wszystkie w bibliotece.

#75 Lashe

Lashe
  • 232 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2009 - 22:33

Ok, dzieki, tak uczynie :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych