Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pojawilo sie Kadu 0.4.1 (rowniez w wersji dla OSX)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 16:19

Na stronie glownej projektu www.kadu.net mozna wyczytac informacje o pojawieniu sie nowej wersji tego programu. Dla niezorientowanych spiesze z informacja ze sluzy on do laczenia sie z siecia uzytkownikow Gadu-Gadu.
Program dostepny jest rowniez w wersji dla systemu Mac OS X.
Brak szczegolowych danych odnosnie wymagan systemowych aplikacji.

Aplikacja dostepna jest TUTAJ .

Szczegoly na stronie domowej projektu Kadu


Pierwsze wrazenia:
Jak najbardziej pozytywne! Brakuje wciaz mozliwosci zadokowania na taskbarze (wzorem iChata, Proteusa czy Adium) ale jest to juz bardzo Maczkowa aplikacja. Przynajmniej z wygladu.
No, z zachowania rowniez, troche. Poczatkowy konfigurator przeprowadza nas przez szereg mozliwosci oferowanych przez program, dokonujac wyboru wygladu, ilosci informacji wyswietlanej o kontakcie, sposobu wyswietlania, wygladu okna itp.
Na uwage zasluguje fakt ze aplikacja zostala zaprojektowana wielojezycznie. Nie jestesmy skazani na jezyk polski (:D) mozna rowniez wybrac, niemiecki, angielski, francuski.. :)

#2 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 lipca 2005 - 16:30

"...Drugą, mniej ważną dla większości użytkowników zmianą są usprawnienia w działaniu Kadu na systemie MacOS X - działa formatowanie tekstu, przesyłanie obrazków, ikonka w doku ma przyzwoitą rozdzielczość, działają moduły dynamiczne... " Sciagam ! :) ehh "mniej wazna" :D...

#3 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 16:35

Fakt, "mniej wazna" tez mnie zaklula w oczy, ale.. niech im bedzie ;D

[ Dodano: 2005-07-20, 17:44 ]
Niestety, jedna denerwujaca opcja nie zostala poprawiona.
Zamkniecie okna glownego Kadu powoduje... zamkniecie aplikacji!
Nie zostaje ona odpalona w Doku, tylko sie zamyka...
Z poprawionych rzeczy - wreszcie ladnie wyglada ikonka w Doku, zarowno samej aplikacji jak i informacji o wiadomosci. Kopertka jest nice ;)

#4 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 lipca 2005 - 17:58

Hehe czytalem twoje posty na forum Kadu. No ikonka w DOKu to troche za malo ;) ale fajnie ze jest. Najwieksza zaleta Kadu jest to ze wyswietla prawidlowo liste kontaktow wraz z opisami ludzi niedostepnych dostepnych itp. Jak bym mial to w innym komunikatorze z Mac OS X to bym Kadu wywalil. Ale niestety jak juz np AdiumX ... ma gadu gadu to nawet nie widac opisow ludzie niedostepnych itp. itd. :) Ale developerzy Kadu nie maja zadnego Maczka... to i tak sie dziwie jak oni te bledy lataja ;) Moze cos jeszcze z tego bedzie :D ... Zaczynam uczyc sie C++ :) za 5 lat bedzie GG pod OS X :) na MacIntelach ;)

#5 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 lipca 2005 - 18:27

Zaczynam uczyc sie C++ :) za 5 lat bedzie GG pod OS X :) na MacIntelach ;)

ucz się ucz... nauka to potęgi klucz!! mój stary :mrgreen: umysł już nie przyswaja wiedzy z zakresu programowania. Masz ode mnie "donate" jak w banku przyszły X-owo intelowy developerze!!!

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 lipca 2005 - 19:34

ehh a ja miałem ciągle problemy z 4.0 :( straszną kaszane robił mi w 10.3 wkurza mnie ta ikonka w dock-u....kiedy oni wreszcie poprawią te błędy !! sciągnołem 2 dni temu 4.1 i nie mam jak narazie problemów...;)

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 lipca 2005 - 20:34

Zaczynam uczyc sie C++ Smile za 5 lat bedzie GG pod OS X Smile na MacIntelach Wink


Podkradłeś mi pomysł :mrgreen: . Już nawet mam opis protokołu GG. Szukam teraz czegoś konkretnego do napisania komunikatora. GG używa TCP/IP, protokół GG jest nawet przyszłościowy. Wieloserwerowość i takie tam sprawy :shock: . Visual C albo coś :roll:, trzeba pomyśleć. Oczywiście donationware :twisted: .

#8 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 20:52

Donationware juz takie istnieje, nazywa sie iGadu i jest platne po 15 zyla za kazdy numerek GG. I spytaj ich ilu maja klientow... ;D Wiec chyba nie tedy drozka... ;) Widze ze kombinujacych z GG jest nas wiecej, hehe. Mnie z kolei zainteresowal sposob w jaki dziala web.gadu-gadu.pl. Bo skoro jest to aplikacja javowska, to moze udaloby sie upchac w ramki Cocoa, tak jak NoeOfficeJ, hm... Maluczka zmiana: iGadu nie jest, a BYL. Po firmie tworzacej ten program, neostate.pl jano slad pozostal. A i slad ten nosi nazwe "Forbidden". Tworzenie aplikacji zatrzymalo sie na polowie zeszlego roku na wersji 1.2.6. Tylko cosik ciezko ja znalezc w sieci...

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 lipca 2005 - 20:56

Wiec chyba nie tedy drozka...


A nie, nie. Program freeware, ale jak ktoś chce wesprzeć twórcę to czemu nie :mrgreen: . Co do webgada to zaraz obadam, może się coś da :P .

#10 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 lipca 2005 - 20:56

Java ssie :) Ale na serio przydalby sie jakis komunikator gg dla OS X... a nie te multikomunikatory... chociaz tylko opisy gadanie itp ;) bez wysylania obrazkow itp ;)... tzn na poczatek :> GaduX :>

#11 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 lipca 2005 - 20:59

wiesz co, ja bym im spoko dał te 15pln,a nawet 2 razy więcej. Ale iGadu oprócz względnej funkcjonalności (są pewne błędy) mnie nie zachwycił (może przeoczyłem jakąś nowszą wersję). Wiem, że to trochę infantylne z mojej strony, ale mam ślicznego maczka, piękny interfejs aqua i każdy programik też chce mieć śliczny. Adium przebija ilością kolorowych bajerów i jakością ikonek i ich możliwościami i.t.p. :mrgreen:

#12 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 20:59

Aaa.. DonationWare, i owszem, milej widziane niz Shareware.
Szorki za mizanderstendink ;)

[ Dodano: 2005-07-20, 22:04 ]

Adium przebija ilością kolorowych bajerów i jakością ikonek i ich możliwościami i.t.p. :mrgreen:


A znalazles ikony Gadu dla Adium? Nawet smiesznie wygladaja w tej Aquawotosci :)

Gadu 1
Gadu 2

#13 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 lipca 2005 - 21:08

agrzesko, myślałem o Xgadu, XGG, GGX i jeszcze paru nazwach :lol: . Najpierw trzeba coś napisać. Java na pewno odpada, sprawdzam tylko jak oni to zrobili. Szukam czegoś na wzór Pctowego Delphi, żeby działało na OS X. Oczywiście nie musi być pascalowate.

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 lipca 2005 - 21:20

zukam czegoś na wzór Pctowego Delphi, żeby działało na OS X. Oczywiście nie musi być pascalowate.

Jest coś takiego! Zapraszam do poczytania (i wypróbowania) [b]PROJEKTU LAZARUS. Pozwala on tworzyć programy na tej samej zasadzie co w Delphi (niemal identyczne komponenty) i jest dostępny dla Windows i Linuksa. Domyślam się jedynie, że jak Linuks to odpali to poprzez jakieś cuda (Finki, X11 czy cuś - nie znam się) uda się to zrobić także pod Mac OS X...

#15 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 lipca 2005 - 21:24

MacDada, o to mi chodziło :!: Dzięki.
http://www.lazarus.f...t/mac_shot1.png
Bardzo ładny :mrgreen: .

EDIT
Robią już port na OS X :D .

#16 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 lipca 2005 - 21:29

szkoda że czegoś takiego nie ma :( iGadu praktycznie staneło w miejscu, a Kadu ma sporo błędów

#17 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 lipca 2005 - 21:39

Zadne Pascale... Xcode :)

GaduX v. 0.0.0.0.1 :)

#18 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 lipca 2005 - 21:41

haha dobre ;) ... fajan atrapa

#19 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 20 lipca 2005 - 21:44

Spoko... przedchwila zaczalem ;)

#20 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 20 lipca 2005 - 21:46

zawsze coś niż nic :)

#21 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 22:24

Atrapa atrapą, ale cos mi sie widzi ze tu powoli powstaje kontkurencja dla Kadu i innych webowych rozwiazan komunikacyjnych z GG... ;)
Caly czas sie krece wokol dwoch rozwiazan Javowych,
web.gadu-gadu.pl oraz www.webgg.pl
I zastanawiam sie uporem maniaka jak toto ozenic z XCode. Albo ze Swingiem Javowym...

#22 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 20 lipca 2005 - 22:35

Niedawno bylem w Stanach. Dostałem do używania Powerbooka pełen wypas, no i leżałem sobie w łóżku i ze "znajomą" gadałem sobie w webgg. Powiem tyle: bajery są ok, ale gdy ważniejsza jest komunikacja to nawet webgg jest ok. Zapłaciłem za iGadu i chętnie zapłaciłbym więcej, bo czasami odczuwam dziwne tęsknoty do używania legalnego oprogramowania. Teraz używam Adium, brakuje mi możliwości czytania info ludzi off-line i on-line też, chciałbym też móc wykorzystać moją kamerkę (znajoma ma pc), ale wciąż szukam komunikatora, który dorównałby możliwościom X.

#23 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 lipca 2005 - 07:50

ehh czas pokaże, jedynym rozwiązanie jest rozwijanie uwczesnych komunikatorów lub stworzenia GaduX. :mrgreen:

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2005 - 08:43

Teraz używam Adium, brakuje mi możliwości czytania info ludzi off-line i on-line też,


Offline istotnie, nie przeczytasz, online natomiast tak. :)

#25 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 lipca 2005 - 09:40

nie wiem co się dzieje ale mam problemy z Kadu, często widzę czarny ekran :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych