Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeliczniki dolara (u rodzimego dystrybutora iSource) zaskakuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 hence

hence
  • 54 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lutego 2009 - 22:01

Niezupełnie wiedziałem, gdzie umieścić ten temat - mam nadzieję, że dobrze trafiłem;p Piszę, bo przeżyłem szok. Przeżyłem szok na stronie iSource. Zupełnie przez przypadek sprawdziłem cenę MacBooka Pro 17''. I nie chodzi tu o to, że komputer kosztuje tyle, ile kosztuje. Moją uwagę przyciągnęła różnica między wersjami mat i glossy. Różnica wynosząca... 1700 zł. Dobry przelicznik - w stanach to przecież dopłata 50 dolarów. Dobre ;)

#2 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 22:11

1 dolar to 34 złote? brawo!

#3 iAm Nano

iAm Nano
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2009 - 22:15

Dzisiaj dolar kosztuje 3,65599968 złotego,więc 182,79984złotych powinna wynosić dopłata za matowy a płacimy prawie 10 razy więcej. Nieźle zarabiają!

#4 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 24 lutego 2009 - 22:18

Bylo juz...troche glupie te ceny...

#5 Piterson

Piterson
  • 224 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lutego 2009 - 22:19

A mi się wydaje, że to nie jest czyste ździerstwo. Na pewno do Polski trafia mniej matryc mat i dlatego cena jest wyższa. Poza tym pamiętajmy, że nie jesteśmy tak priorytetowym rynkiem jak USA czy Europa zachodnia.

#6 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 22:24

matowych matryc jest z reguły mniej dlatego trzeba dopłacać 50 dolarów, a nie 1700 złotych!

#7 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 lutego 2009 - 23:26

może matryca kosztuje 50$, ale u nas jak zwykle serwis kosztuje więcej. ;)

#8 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 23:31

troche duzo więcej....oj, niech u nas zrobią w koncu APPLE STORE! koniec resellerów!

#9 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lutego 2009 - 23:44

Nie matryca kosztuje tylko zdjecie szyby :P

#10 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 24 lutego 2009 - 23:46

no ale szybe zdejmuja w fabryce apple, nie w plskim sklepie!

#11 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 lutego 2009 - 00:14

Najlepiej zadzwonić do "Uwagi" i niech się dowiedzą skąd taki przelicznik ;) Bo na pewno nie dlatego, że PL jest małym rynkiem.. co z tego.. Mogą przecież umieścić info, że matryca mat jest np. na specjalne zamówienie i trzeba poczekać, aż dla kogoś sprowadzą, a podejrzewam, że zamówienia na sprzęt składają dosyć często skoro są jedynym oficjalnym dystrybutorem Apple w PL.. Ale nie 1.700 zł.. Wrrr... BTW: 50$ netto kosztuje nieuzasadniona wizyta w serwisie.. to też wyjdzie 1.700 zł???

#12 hence

hence
  • 54 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lutego 2009 - 14:58

taniej wyjdzie lot do usa tudzież do kanady i przewóz maca na własną rękę. o nie, sorry, zapomniałem, trzeba mieć wizę! ah.

#13 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 25 lutego 2009 - 15:03

-Zlodzieje!!! To tyle nt.temat.

#14 nevoX

nevoX
  • 855 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 25 lutego 2009 - 15:15

To jest po prostu śmieszne... Ogólnie cenny za sprzęt Apple u nas są śmieszne.

#15 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 25 lutego 2009 - 16:17

Bo my to zadupie niestety...(tak nas odbieraja) i,po czesci,nie ma sie co dziwic...

#16 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 25 lutego 2009 - 16:49

Mnie te ceny wcale nie dziwią, wziąłem kiedyś ulotkę będąc w iSpocie i też doznałem szoku. Według mnie sprawa wygląda tak, że mają człowieka od wymyślania cen - siedzi taki osobnik w pokoju, na tarczy ma wypisane różne kwoty i po prostu rzuca lotkami. Możliwe też, że działa to na zasadzie loterii, Bingo, Lotto, sam już nie wiem co. Normalny człowiek nie wymyśliłby takich chorych cen. Możliwe, że wykorzystują do tego jakieś inteligentne szympansy.

#17 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 25 lutego 2009 - 19:19

A mi się wydaje, że to nie jest czyste ździerstwo.
Na pewno do Polski trafia mniej matryc mat i dlatego cena jest wyższa.
Poza tym pamiętajmy, że nie jesteśmy tak priorytetowym rynkiem jak USA czy Europa zachodnia.


A co ma ilość MacBooków z matem do ich cen w Polsce? Po pierwsze, dystrybutor kupując daną ilość komputerów do sprzedaży nie płaci za nie amerykańskiej ceny detalicznej tylko cenę pomniejszoną o marżę detalisty jaka narzucana jest w AppleStore. Poza tym, z reguły jest tak, że wzrost produkcji nie jest wprost proporcjonalny do kosztów ponoszonych przez producenta. Koszty stałe produkcji stanowią coraz mniejszą część pojedynczego produktu, ponadto kupując więcej surowców może uzyskać większy, nazwijmy to rabat.

To że nie jesteśmy priorytetem dla Apple (i nie tylko) jest faktem. Natomiast nie musi to oznaczać 10x wyższych cen.

#18 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 25 lutego 2009 - 23:48

Sprzęt na pewno tak jak wszystko inne idzie po prostu kontenerem z Chin i jest rozpakowywane gdzieś w Europie, a potem rozsyłane do europejskich deweloperów. Cena hurtowa jest taka sama dla wszystkich. Nie ma różnicy ilość matowych matryc, przecież i tak idzie to całymi partiami i nikt nie wysyła pojedynczych sztuk. Cena detaliczna jaką otrzymujemy jest po prostu ceną chciwie wymierzoną przez iSource. Nie mamy w Polsce Apple Store, więc chciwe gnidy, takie jak iSource wyzyskują na nas ile się tylko da - wyciskają nas tak, że oczy z orbit wyskakują. Najlepsze jest to, że taniej jest pojechać za granicę, kupić i wrócić, a i wrażenia z wycieczki będą niezapomniane;)

#19 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 26 lutego 2009 - 00:33

Wg cennika Cortlandu różnica między nowymi modelami MBP 17" wynosi już tylko niecałe 300 zł:
Matt: Apple MacBook Pro 17\ Hi. Res. 2.93GHz/4GB /320GB -7200/ GF9600M GT/SD - nowy model
Glossy: Apple MacBook Pro 17\ Hi. Res. Glossy 2.93GHz/4GB /320GB-7200/ GF9600M GT/SD - nowy model

Więc albo te 1700 zł to pomyłka, albo szukają łosi na tzw. "szczęśliwy traf" ;)

#20 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 26 lutego 2009 - 00:45

skad to zdziwnieie? ktos musi przeciez placic za marmury w zusie, debowe meble w ratuszu, nowe samochody w ministerstwie, koniaczek w urzedzie, dywan w magistracie i jeszcze zeby na becikowe starczylo...

#21 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 26 lutego 2009 - 00:52

Sprzęt na pewno tak jak wszystko inne idzie po prostu kontenerem z Chin i jest rozpakowywane gdzieś w Europie, a potem rozsyłane do europejskich deweloperów. Cena hurtowa jest taka sama dla wszystkich. Nie ma różnicy ilość matowych matryc, przecież i tak idzie to całymi partiami i nikt nie wysyła pojedynczych sztuk. Cena detaliczna jaką otrzymujemy jest po prostu ceną chciwie wymierzoną przez iSource. Nie mamy w Polsce Apple Store, więc chciwe gnidy, takie jak iSource wyzyskują na nas ile się tylko da - wyciskają nas tak, że oczy z orbit wyskakują. Najlepsze jest to, że taniej jest pojechać za granicę, kupić i wrócić, a i wrażenia z wycieczki będą niezapomniane;)



Skoro masz wybor to czemu kupujesz w Polsce? Domyslam sie, ze "te gnidy" karmisz pieniedzmi z wlasnej kieszeni. Typowe polskie myslenie.

#22 RobAndzik

RobAndzik
  • 365 postów
  • SkądIngolstadt DE

Napisano 26 lutego 2009 - 10:43

iSource nie sprzedaje bezposrednio produktow do klienta koncowego.. Wiec nie wiem skad te dywagacje. Co do ceny jest to pewnie pomylka przy zmianie cen zwiazanych z wahaniami kursu dolara. No ale zycie.

#23 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 26 lutego 2009 - 11:36

wyslalem do nich maila ciekawe co odpisza bo to naprawde jest jakas zaplanowana akcja z gory okreslonych kol ;)

#24 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 26 lutego 2009 - 16:44

Obstawiam dojenie łosi. Moim zdaniem, kolesie zalicytowali za nisko. Gdyby zażądali 4700 więcej za mat matrycę, mogliby nawet znaleźć takich łosi więcej. Jest to tzw. "efekt luksusu". W wariancie maksymalnym można sugerować, że jest tam szkiełko szafirowe, jak w roleksie. I wtedy można zaryzykować punkt oporu w granicach +9 tys. dopłaty za tę mat matrycę. I też będzie szło. :D

#25 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 26 lutego 2009 - 23:16

Skoro masz wybor to czemu kupujesz w Polsce? Domyslam sie, ze "te gnidy" karmisz pieniedzmi z wlasnej kieszeni. Typowe polskie myslenie.


A widzisz, pomyliłeś się - iPoda mam z USA. Nigdy nic nie kupiłem w iSpocie, a gdy wziąłem do ręki ulotkę z cennikiem, niestety doznałem szoku. Po takim urazie nic tam nie kupię. Niestety, ale odzywa się we mnie polskie myślenie - kupić tanio a dobrze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych