Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy iMac 20" ma jakieś wady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#26 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 września 2006 - 16:29

Czytałem. Ale myślałem, że może być bardziej notebookowy. Tak jak Mac mini.

#27 user

user
  • 113 postów

Napisano 04 września 2006 - 16:41

dla mnie wada jest za duzy " kineskop" musisz siedziec naprawde w odleglosci zeby wszystko objac wzrokiem a znowu jak sie przysuniesz to nie widzisz calosci .przerost formy nad trescia a pracowalem na obu ( 17 i 20 ) ah 20' ma widocznie wolniejsza matryce np w grach ; ) i wyje co dosc denerwuje pisze o G5 nie o intelu pozdrawiam

#28 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 04 września 2006 - 17:01

Jak?! Zastanów się...


Skoro potrafią włożyć, to wyjąć też powinni. Co, jak coś się zepsuje w karcie graficznej, to cały iMac do kosza? Bez jaj.

Z czasem upgradu sprzętu pewnie wymienią...


I co z tego?

#29 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2006 - 17:24

Co, jak coś się zepsuje w karcie graficznej, to cały iMac do kosza? Bez jaj


Nie bez jaj, bo tak jest, wymieniaja cala plyte glowna.

#30 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 04 września 2006 - 17:56

dla mnie wada jest za duzy " kineskop" musisz siedziec naprawde w odleglosci zeby wszystko objac wzrokiem a znowu jak sie przysuniesz to nie widzisz calosci .przerost formy nad trescia a pracowalem na obu ( 17 i 20 ) ah 20' ma widocznie wolniejsza matryce np w grach ; ) i wyje co dosc denerwuje
pisze o G5 nie o intelu
pozdrawiam


czasami niektórzy wolą duży monitor. nie jest to przecież jego wada. wszystko zależy od możliwości i potrzeb. intel nie wyje, owszem, nie jest tak cichy jak moj MB czy moje stare mini G4, ale mimo wszystko ma bardzo dobrą kulturę pracy. czy ktoś się orientuje jakie czasy reakcji mają matryce w iMacach?

#31 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 września 2006 - 18:41

czasy dokladnie te same co w starszych (ostatnio upgradowane wiec w specyfikacji juz sa nowe parametry na stronie) matrycach cinema display 20 inch w imac 17 nie wiem. wedlug macrumors.com 12 wrzesnia ma byc update imac'ow i ipod'ow nowe imac'i 23 inch (w sam raz dla tych co nie moga objac wzrokiem 20inch ;) ) + intel core 2 duo.. co do proca, bardzo mozliwe natomiast matryca ? mocno watpie ale czas pokaze ;)

#32 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 września 2006 - 18:42

Skoro potrafią włożyć, to wyjąć też powinni. Co, jak coś się zepsuje w karcie graficznej, to cały iMac do kosza? Bez jaj.


Widziałeś kiedyś płyte główną notebooka/iMaka czy nawet płyte od PieCa ze zintegrowaną grafiką? Jakoś nie sądzę... Płyty główne nie mają budowy modułowej! Dopiero DO PŁYTY podłącza się dodatkowe komponenty.

W przypadku komputerów all-in-one mówie tu o iMakach, notebookach i komputerach iMako-podobnych mamy do czynienia ze zintegrowaniem wszystkiego co się da na płycie głównej. Tj. karty graficzne, muzyczne, a czasem i nawet pamięć RAM oraz procesory. Możesz na własną rękę wylutować układ odpowiadający za grafikę i wsadzić inny...

Powodzenia.

#33 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 września 2006 - 18:46

O przepraszam gow.. prwada w Pismo jest budowa modulowa, a mianowicie karte graficzna i modul dzwieku, procek rzecz jasna i cos tam jeszcze... ahh te nowe all in one. ps. moze nie mozna karty graf upgradowac, ale wymienic popsuta sie da!

#34 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 września 2006 - 18:49

O przepraszam gow.. prwada w Pismo jest budowa modulowa, a mianowicie karte graficzna i modul dzwieku, procek rzecz jasna i cos tam jeszcze... ahh te nowe all in one.

ps. moze nie mozna karty graf upgradowac, ale wymienic popsuta sie da!


Tyle, że rzecz idzie o nowego iMaka, a nie o Pismo...

#35 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 września 2006 - 19:05

Tyle, że rzecz idzie o nowego iMaka, a nie o Pismo...

Tyle ze pisales takze o Notebookach a ponoc Pismo to notebook wiec sie rozumie samo przez sie... :)

#36 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 września 2006 - 19:07

Tyle ze pisales takze o Notebookach a ponoc Pismo to notebook wiec sie rozumie samo przez sie... :)


Pismo to wyjątkowy notebook z duszą i klasą.

#37 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 04 września 2006 - 19:10

W przypadku komputerów all-in-one mówie tu o iMakach, notebookach i komputerach iMako-podobnych mamy do czynienia ze zintegrowaniem wszystkiego co się da na płycie głównej.


Trzeba było tak od razu, hakerze ;)

#38 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 września 2006 - 19:28

W przypadku komputerów all-in-one mówie tu o iMakach, notebookach i komputerach iMako-podobnych mamy do czynienia ze zintegrowaniem wszystkiego co się da na płycie głównej. Tj. karty graficzne, muzyczne, a czasem i nawet pamięć RAM oraz procesory. Możesz na własną rękę wylutować układ odpowiadający za grafikę i wsadzić inny....


Uściślę - chodzi tu o komputery od Apple, bo laptopty pececiarskie bywają z wymienną grafiką nawet.

#39 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 05 września 2006 - 00:10

Uściślę - chodzi tu o komputery od Apple, bo laptopty pececiarskie bywają z wymienną grafiką nawet.

pomiędzy bywają a są powszechnie dostępne jest duża różnica.

#40 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 września 2006 - 02:07

Wedlug mnie iMac to najlepszy komputer jaki wybudowali w tym czasie panowie z Apple. Jedyne co jest w nim beznadziejne to ta plastikowa obudowa. Fakt wyglada cudownie mysle, ze nawet lepiej niz aluminium, ale jak oddalem komputer do serwisu to jak przyjechal to mi sie plakac zachcialo :( (Jestem ogromnym esteta i wedlug mnie nic nie moze miec jakichs beznadziejnych rys) Wiec zalamany wkurzylem sie i sprzedalem! Jakos mam MacBook-a Pro i nawet zostal nozem potraktowany. Jak to zobaczylem to mnie z nog scielo, ale po prostu przejechalem reka po obudowie i nic. Czysto zadnych rys. Wszystko dzieki brushed aluminum. Jak by mi tak potraktowal ktos MacBook-a albo iMaca no to dzieki ;) chyba szlifierka mogla by zalatwic sprawe :D Ale tak jak mowilem iMac to komputer zloto! Pozdr.

#41 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 września 2006 - 06:22

pomiędzy bywają a są powszechnie dostępne jest duża różnica.


Są powszechnie dostępne. Można iść do sklepu i kupić albo zamówić w internecie, bez żadnych haseł, tajnych uścisków dłoni itp.

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 września 2006 - 12:17

Są powszechnie dostępne. Można iść do sklepu i kupić albo zamówić w internecie, bez żadnych haseł, tajnych uścisków dłoni itp.


Masz na myśli karty graficzne nVidii na złączach MXM II?

#43 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 września 2006 - 13:10

Masz na myśli karty graficzne nVidii na złączach MXM II?


Na przykład.

#44 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 05 września 2006 - 17:20

Co do iMaca 20' Core Duo, pracowałęm na takim dzisiaj cały dzień, okazało się, ża uczelnia kupiła nam takie komputerki. Męczylem przez ponad pół dnia InDesigna i Flasha 8 (nie wiedziałem, że Flash to takie super narzędzie!), powiem tak, ta maszynka jest suuuuper. Polecam każdemu, ja na swój 17' ekran (iMac G5) patrzeć już nie mogę... ;-) Jedna sprawa, radze się wstrzymać z zakupami. Kolega zamówił iMaca, miał dostać kilka dni temu, dostał list od Apple i ma dostać swój egzeplarz po 17 września, z tego co wiem on nie ejst sam, podobne plotki są na sieci, co to znaczy ? A no to znaczy,*że nastapi najpradopodobniej upgrade iMacow i może MacBooków PRO, oczywiście prockowy, na Core Duo 2 (Meron), ale jak na razie to tylko plota...

#45 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 września 2006 - 18:53

na pewnej ciekawej stronie jest informacja ze iMac mial ostatnia aktualizacje 10 stycznia 2006 czyli 238 dni temu [a aktualizacje srednio u appla sa co 183] dni wiec zalecenie jest wstrzymanie sie od zakupow

#46 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 05 września 2006 - 18:55

Mój iMac 20" ma jedną wadę... nie jest mobliny ;)

#47 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 września 2006 - 14:45

A Tiger i iLife są preinstalowane fabrycznie? Czy trzeba je sobie samemu zainstalować z płytek?

#48 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 września 2006 - 14:48

A Tiger i iLife są preinstalowane fabrycznie?
Czy trzeba je sobie samemu zainstalować z płytek?


Są preinstalowane. Ale i tak standardem jest przeinstalowanie systemu...

#49 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 września 2006 - 15:20

standardem jest przeinstalowanie systemu...

A po co, jeżeli wolno wiedzieć?

#50 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 07 września 2006 - 15:34

A po co, jeżeli wolno wiedzieć?


W pierwszej chwili sam zadalem sobie to pytanie, ale moze chodzi o podzial na partycje ? Choc nadal trudno nazwac to standardem, bo innych merytorycznych przyczyn trudno sie doszukiwac a nie kazdy ma potrzebe "pocwiartowania" dysku... ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych