Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook white czy Macbook aluminium - oto jest pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#51 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 23:05

I napis

Klijenci

odrzuca

#52 Darson

Darson
  • 173 postów

Napisano 07 lutego 2009 - 23:05

jak zobaczył taką reklamę - mógł zmienić cenę ;D

#53 olej7777

olej7777
  • 48 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 07 lutego 2009 - 23:32

Witam. Czas sie odniesc do spekulacji ;) Newsa na myapple.pl zobaczylem dopiero teraz i po przeczytaniu wszystkich wypoiwedzi postanowilem sie do tego odniesc. Cena wzrosla na krotko po wystawieniu ze wzgledu na duze zaintereosowanie ( nie zagladalem na myapple i nie wiedzialem o tym newsie ). Za reklame nie placilem ;) nie znam tez praktycznie nikogo z adminow. Znam Code czyli wlasciciela jedynie z zakupu powerbooka od Blade ( jak wiadomo u niego mozna odebrac osobiscie, tym bardziej ze mieszkamy w jednym miescie ). Topcase jest pekniety, nie pisze nic o nim na zdjeciach dobrze to widac. Co do innych aukcji nic nie ukrywam, radze czytac ze zrozumieniem (o klawiaturze nic nie pisze ze jest nowa), jezeli ktos ma jakies watpliwosci zalecam kontakt i przeczytanie strony "o mnie". Jak slusznie zauwazyli nie ktorzy z uzytkownikow, o gustach sie nie rozmawia. Kazdy ma inny gust, jednym moze sie to podobac innym nie. Jeden woli corke drugi tesciowa. Porownanie do tuningu bmw ( nie lubie tej marki :/ ) dla nie ktorych moze byc sluszne z tym ze w przypadkumojego macbooka jakosc wykonania raczej inna niz wies tunerow... Tuninguja bentleye co dla nie ktorych jest zbrodnia, ale sprzedawca na zamownia nie narzeka. Podsumowujac, jak to zwykle w polsce bywa, dla jednych fajny pomysl dla innych zly a dla trzecich najgorszy bo nie ich. Macbooka takiego jeszcze nie widzialem, postanowilem sprobowac moze sie komus spodoba. Porowananie do macbooka alu moze nie do konca sluszne ale takie skojazenia wywoluje na pierwszy zut oka. Gusta i guściki, a najwazniejsze zeby gadali ;)

#54 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 00:00

Te pęknięcia są niewidoczne (na zdjęciach) dla ludzi nie znających tematu. A pisanie, że on jest optycznie w stanie dobrym, to nadużycie w przypadku popękanej obudowy. To nieuczciwe. A gdybym kupił połamany komputer, to żadał bym od razu zwrotu pieniędzy. Porównywanie jakości macbooka do bentleya sobie podaruję, ale prędzej widzę spojler na golfie, niż diamenty w bentleyu.

#55 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 00:06

Ale głupi "news". Aż się*nie chce komentować. :sad:

#56 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 08 lutego 2009 - 00:07

Ja tam nie chce przesądzać o niczym, bo musiałbym tego kompa na żywo zobaczyć, a jedyne co mogę stwierdzić, że jest ładniejszy od white, a sam white to zło!!! Nigdy mi się nie podobał. Gusta i guściki... :P Chce jednak skomentować tą krytykę do newsa. Szczerze - nie czaje czego się tak burzycie, wręcz mnie to irytuje, grzecznie mówiąc, bo w tych newsach jest masę, ale to masę pierdół, których wcale nie musiałoby być, a są... MB w takim wydaniu, nie jest codziennością... ja np. nie wiedziałem, że takie rzeczy ktoś w ogóle robi i nie dowiedziałbym się, bo NIE CHODZĘ codziennie po allegro i nie oglądam cen MB..., a dzięki newsowi o tym wiem. Poza tym sam news, ma za zadanie, poza nowościami ze świata, informować o rożnych ciekawostkach związane z Applem, a może się mylę ?? Nie sądzę, więc nie wiem, co się burzycie... Jakby tak filtrować newsy przez emocje, to nie powinno być wszystkiego poza czystym newsem typu... ,,Wyszedł nowy pakiet iWork" itp.... Swoją drogą, ja się zastanawiam, czy dałoby się zmienić obudowę w starym alu na tą z nowego alu i ile by to kosztowało :). Może ktoś wie :P ?? Edit: Co do tych pęknięć, to rzeczywiście trochę przegiąłeś... Piszesz ,,Stan komputera widoczny na zdjęciach...". Wiesz, na tych zdjęciach to widać jakie zarysy ma ten komputer i kolor... jakoś tych zdjęć to żal... wiadomo, że przy ograniczeniu allegro, dokładnych zdjęć nie będzie, więc powinieneś dać jakieś linki do zdjęć w takiej jakości, żebym mógł przynajmniej kilka klawiszy wyraźnie zobaczyć na ekranie. Ja osobiście nie dostrzegam pęknięć, ale wieże innym. Szkoda tylko, że sam tego stwierdzić nie mogę :/.

#57 Foucault

Foucault
  • 197 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 00:15

- allegro to system sprzedażowy w domyśle gwarantujący przychód sprzedającym, - myapple to portal społecznościowy generujący X odsłon dziennie, - umieszczenie linka do serwisu sprzedażowego na głównej stronie portalu generuje większe zainteresowanie aukcją i (jak widać) pośrednio wzrost ceny więc i zysku sprzedającego, -- stąd oburzenie --

#58 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 08 lutego 2009 - 00:17

osobiście ma white i jest ok. jakbym teraz kupował to wybrał bym alu wersję z jednego powodu wydaje mi się że jest solidniejszy.

#59 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 08 lutego 2009 - 00:22

No chyba że tak... Choć ja tam pretensji nie mam. Jak ktoś kupuje MB, to musiałby być głupi, żeby nie przejrzeć ofert na allegro i jednocześnie nie trafić na ofertę. Tak czy inaczej, gdyby nie napisać w newsie szczegółów, żeby uniknąć to, o czym piszesz, to news byłby ( według waszego/twojego rozumienia ) jeszcze gorszy, bo nie dość, że nie wnosi wiele, a wręcz nic, to jeszcze lapek jest paskudny itp., itd.

#60 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 00:24

nie rozumiem po co psuć tak piękny komputer jak mb white i robić z niego coś takiego... ten alu-white to jakieś nie porozumienie. już bym prędzej zrobił klawiaturę w szachownicę ;p

#61 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 08 lutego 2009 - 00:41

Sprzedający się na aukcji pochwalił "docenieniem" przez myapple. Niedługo wystawie jakiś sprzęt na allegro to dam znać adminom aby na główną to wrzucili. Pomysł z mieszaniem kolorów w macbooku jest oklepany w sumie - wystarczy poszukać w google. Mój sprzęt też nie będzie musiał być jakiś wymyślny - może sprzedam macbooka z rewolucyjnymi pęknięciami na top case z super wyglądem. Pytanie do sprzedającego: Ktoś kupuje laptopa i nie zauważa na tych pseudofotkach pęknięć. Następnie co zrozumiałe żąda zwrotu pieniędzy albo innego zadośćuczynienia to co zrobisz? Czemu zakończyłeś aukcje z klawiaturą? Nie była nowa? A dasz link do sklepu gdzie dwa dni temu sprzedawali używane klawiatury do macbooka? dno

#62 amcieq

amcieq
  • 361 postów
  • SkądLondon

Napisano 08 lutego 2009 - 00:43

ciekawe czy mozna edytowac aukcje po jej rozpoczeciu, czas rozpoczecia aukcji to 16 z minutami, czas newsa to kilka godzin pozniej, natomiast w aukcji jest link do newsa buahahahaha..no chyba ze sie myle?????? whatever

#63 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 08 lutego 2009 - 00:45

ciekawe czy mozna edytowac aukcje po jej rozpoczeciu, czas rozpoczecia aukcji to 16 z minutami, czas newsa to kilka godzin pozniej, natomiast w aukcji jest link do newsa buahahahaha..no chyba ze sie myle?????? whatever


Można edytować. Przedtem dopisku o MyApple nie było. Autor dodał go dopiero jak zobaczył tutaj news.

#64 Darson

Darson
  • 173 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 00:47

Topcase jest pekniety, nie pisze nic o nim na zdjeciach dobrze to widac. Co do innych aukcji nic nie ukrywam, radze czytac ze zrozumieniem (o klawiaturze nic nie pisze ze jest nowa), jezeli ktos ma jakies watpliwosci zalecam kontakt i przeczytanie strony "o mnie".


Ktoś może nie przeglądać zdjęć i po samym opisie kupić - stan dobry = bez uszkodzeń.
Może małe porówanie, chcesz kupić połamany zderzak, po wypadku, ale w stanie dobrym?
Powinieneś to napisać na aukcji, zdjęcia nie są na tyle wyraźne - jak ktoś nie zna tych komputerów, może tego nie dostrzec.

Co do klawiatury i czytania ze zrozumieniem:

Klawiature kupilem w sklepie internetowym dwa dni temu jednak dokonalem blednego zakupu.
...
Klawiatura w pelni sprawna, dwa dni lezala w pudelku

Owszem, nie jest napisane, że jest nowa ...i również nie jest napisane, że wcześniej była używana (pewnie ponad rok) w MB.
Do tego ten paragon na zdjęciu - ewidentnie wskazuje, że jest to nowa klawiatura.

Opisy są po to, aby dokładnie opisać sprzedawany przedmiot.
Sorry, ale stosowanie takich metod, to jak dla mnie nic innego jak oszustwo!

#65 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 08 lutego 2009 - 00:55

Ciekawe czy admini wyedytują newsa dodając, że sprzedający troszkę kręci.

#66 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 04:09

OT
@trotyl.

No... to fajnie pojechałeś. Ja po prostu nie rozumiem, dlaczego niektórzy są jakimiś masochistami i sami siebie jedą.

PS Fajnie to zgrałeś - swój charakter, nick i avatar (zresztą głupi) - wszystko do siebie pasuje.
/OT

Nie podoba mi się ten mb, jednak jak ktoś lubi się w takie rzeczy bawić, to niech leci z kasą. :)


A co Ty master jestes taki poprawny politycznie bo taka jest teraz moda? :-)
Kto na siebie jedzie :-)?
Masz Golfa polowke La CosZty (rozowa) z Turcji od kolegi i spijasz Millerka ;-)?

zluzuj sie zamiast spinac :)

i tak za 20 lat bedzie Święta Wojna w calej UE ;)

Siemanara:)

PS. i nie bron Polaczkow jakby byli czegos warci bo sami z siebie robia wszedzie takich ludzi na jakich zasluguja, rowniez tyczy sie to ich odbierania przez reszte.

Zreszta pewnie sam do tego doidziesz z czasem :-)

---- Dodano 08-02-2009 o godzinie 04:12 ----

Mi się dla przykładu w miarę podoba.

Polaczków? Pokazałeś klasę chłopie. Aż żal d.... ściska jak czytam takie określenia. Pomyślałeś sobie, że POLAKÓW to obraża?


a co ma Polaczek wspolnego z POLAKIEM ;-)?

bo ja nie widze podobienstw.

Jezeli ktos ma leb na karku i wie jak sie odnalezc i zachowac to nawet sie nie unosi:) wiedza co jest grane przeciez.

#67 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 lutego 2009 - 05:37

O zdziwiłbyś się ilu takich zdarza. Był taki 13/14 latek co miał 9 koła na laptoka i biedny prosił o radę jakiego maczka wybrać.. Myślisz, że jemu zależało na wydajności, czy na przyszpanowaniu ziomkom jaki ma drogi sprzęt?




miej na uwadze, że nie znasz wszystkich 13-14 latków i nie możesz wiedzieć czy temu akurat chodziło o szpan... Nie zakładajmy od razu że naście lat sprowadza ludzi do niższego poziomu :roll:

ja pierdole, jak podrzuce wam link do mojego ipoda mini po lekkim tuningu tez to wstawicie na glówną?

ludzie prosze...


że tak sobie zakropkuje...


ja tam wole mojego aluminiowego a nie jakis tuningowany



wiadomo xD

Te pęknięcia są niewidoczne (na zdjęciach) dla ludzi nie znających tematu. A pisanie, że on jest optycznie w stanie dobrym, to nadużycie w przypadku popękanej obudowy. To nieuczciwe. A gdybym kupił połamany komputer, to żadał bym od razu zwrotu pieniędzy.



też zakropkuje:roll:


a w ogóle to widać, że myapple stawia na ilość, a nie na jakość:-?

#68 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 lutego 2009 - 07:03

Czemu robicie darmową reklamę ... coraz gorzej z tym forum .

#69 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 08 lutego 2009 - 09:48

ciekawe jaka cena takiej reklamy :D ps. wyglada strasznieeeeeeeeeee

#70 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 lutego 2009 - 10:57


a co ma Polaczek wspolnego z POLAKIEM ;-)?

bo ja nie widze podobienstw.

Jezeli ktos ma leb na karku i wie jak sie odnalezc i zachowac to nawet sie nie unosi:) wiedza co jest grane przeciez.


Polaczek to obraźliwe słowo. Mniej więcej tak jakbyś na murzyna powiedział asfalt albo na indianina dzikus. No ale może tylko mnie boli jak ktoś się w ten sposób o własnych rodakach wypowiada.

#71 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 08 lutego 2009 - 11:10

a co ma Polaczek wspolnego z POLAKIEM to dobre, a co ma wspólnego to stwierdzenie z tematem postu człowieku jak nie umiesz trzymać fasonu na forum to lepiej nie zabieraj głosu, zawsze ktoś musi zeszmacić posta, ostatnio przeważnie tak się dzieje cho..... dzieci neostrady :mad: :twisted:

#72 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 13:00

idealny dla Kibica Juventusu :)

#73 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 lutego 2009 - 15:07

Można wiedzieć po na trzaskaliście tyle postów do tak bezsensownego tematu? (99% z was nie miało nic do powiedzenia w tej sprawie. Gadaliście o "MacBooku Marynie".) i śpieszę z wyjaśnieniem dlaczego oftop jest kasowany przez modów. Wydaje mi się, że Admini chcą raczej, aby do forum było źródłem informacji, dla tych mniej doświadczonych Mac serów, a jak wiadomo, łatwiej się czegoś dowiedzieć, gdy nie trzeba się przekopywać przez stosy bezsensownych wypowiedzi o "MacBooku Marynie".

#74 wisznia

wisznia
  • 37 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 15:10

dziwi mnie wasze zachowanie - zachowujecie się jak typowi nie FANI, nie maniacy, a FANATYCY Apple. osobiście nic do Apple nie mam, ale wy po prostu powinniście się IMO leczyć. tak jak ktoś już powiedział - gdybyście mogli, to byście kolesia, co sprzedaje tego MB za jaja powiesili. oczywiście nie mówię o wszystkich. osobiście mi się ten laptop podoba, ale ze względu na brak kasy go nie kupię. tyle ode mnie pzdro

#75 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 lutego 2009 - 15:55

wow, ciekwae ile kosztuje taka reklama w dziel newsow, na pierwsze stronie ? co to za news wogole jest bo nie bardzo wiem ?


He he.. popieram. Pierdola na 1 stronie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych