Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WD My Book Studio 1TB USB 2.0 & FireWire 400&800 & eSATA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 20 stycznia 2009 - 15:53

W najbliższym czasie zamierzam kupić w/w dysk i chciałbym w tym wątku zgromadzić wszystkie opinie użytkowników tego sprzętu. Proszę o napisanie o zauważonych wadach i zaletach:)

---- Dodano 20-01-2009 o godzinie 22:02 ----
Użytkowników tegoż modelu o mniejszych pojemnościach też proszę o opinię.

---- Dodano 20-01-2009 o godzinie 23:25 ----
Czy po podłączeniu tego dysku do iMaka przez FW800 nie będę miał żadnych problemów? Na necie słyszałem że pod leo dysk może być nie rozpoznawany, ktoś może ostatnio go kupował, proszę o informację?

#2 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 stycznia 2009 - 11:25

Czy po podłączeniu tego dysku do iMaka przez FW800 nie będę miał żadnych problemów? Na necie słyszałem że pod leo dysk może być nie rozpoznawany, ktoś może ostatnio go kupował, proszę o informację?

Dziala bez problemu..Kupuj,swietny dysk!

#3 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 21 stycznia 2009 - 12:11

My book pro zakupiony ponad rok temu działa bez problemów z MPB via FW 800. Budzi sie z makiem i razem z nim zasypia.

#4 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 21 stycznia 2009 - 12:34

Dziala bez problemu..Kupuj,swietny dysk!


My book pro zakupiony ponad rok temu działa bez problemów z MPB via FW 800.
Budzi sie z makiem i razem z nim zasypia.


Dzięki:) Początkiem lutego na pewno stanę się jego posiadaczem:P I postaram się wtedy jeszcze coś o nim napisać.

#5 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 23 stycznia 2009 - 17:40

Czy tyłowy dysk ma zewnętrzny zasilacz i w całości jest aluminiowy?

#6 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 stycznia 2009 - 18:56

Mam od paru miesiecy wersje 750 GB, podzielony na 3 czesci: backup iMaka, backup Macbooka i czesc na pliki luzem. Coz mozna powiedziec, po prostu dziala. Fakt ze uzywam tylko przy backapach na codzien nie jest wlaczony ;)

#7 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 23 stycznia 2009 - 19:49

A odpowiedź na moje ostatnie pytanie poproszę:)

#8 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 23 stycznia 2009 - 20:56

A skoro nie miałby zewnętrznego zasilacza to skąd niby miałby pobierać prąd od prawidłowego działania?

#9 BarneY

BarneY
  • 49 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 stycznia 2009 - 21:08

Polecam dysk w tytule wątku. Szybki i bezproblemowy start. Ta seria jest spaecjalnie przyotowana do pracy z macami. Mam dwie partycje. Jedna instalacyjna z Leo (instalacja systemu trwa 10minut a nie ok 2h z płyty) Druga partycja na TimeMachine. Transfer na FireWire zabójczy i co ważne nie obciąża procesora jak USB. Podłączałem go pod inne starsze maczki z procesorem G4 i bez problemu wykrywa. Jedyny mankament to brak kompatybilności z systemem Windows. Aby go tam zainstalować potrzebne są sterowniki. Ale po co to komu... ;)

#10 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 23 stycznia 2009 - 21:39

A skoro nie miałby zewnętrznego zasilacza to skąd niby miałby pobierać prąd od prawidłowego działania?


Zadałem to pytanie aby rozwiać swoje wątpliwości co do tego, czy zasilacz jest wewnątrz obudowy czy na zewnątrz, a nie "rozkminiać", czy go w ogóle ma.

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 stycznia 2009 - 22:26

Zasilacz zewnetrzny typu wall-wart. Co ciekawe, z zasilaczem dostalem rozne nakladki na rozne kontakty (euro, angielski etc).

#12 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 02 lutego 2009 - 20:52

Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje, czy aby dioda led wskazywała stopień zapełnienia dysku potrzebna jest instalacja oprogramowania/ aktualizacja firmware/lub jeszcze coś...?

#13 Bond

Bond
  • 43 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 21:53

Mam od paru miesiecy wersje 750 GB, podzielony na 3 czesci: backup iMaka, backup Macbooka i czesc na pliki luzem. Coz mozna powiedziec, po prostu dziala. Fakt ze uzywam tylko przy backapach na codzien nie jest wlaczony ;)

Witaj, ja dziś taki dysk kupiłem i podłączyłem. Zauważyłem, że na dysku jest coś wstępnie zainstalowane.Chciałem podzielić go na dwie partycje.I wszystko co było fabrycznie wgrane uległo skasowaniu. Zrobiłem przez Time Machine kopię i wszystko działa óŻ.Ale napisz co za program tam siedział zainstalowany fabrycznie? Czy w razie potrzeby można go jakoś zainstalować ponownie?
Sławek

#14 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 03 lutego 2009 - 22:03

Mam ten dysk od ok roku. Wrażenia... ambiwalentne. Kombinowałem już z nim sporo więc mogę co nieco powiedzieć, ale jest tego sporo i nie wiem, co by Cie interesowało najbardziej. Otwierałem już nawet obudowę. Uff. to jest dopiero zadanie. Ogólnie dysk jak dysk, bywają lepsze. Aktualnie pracuje on wewnątrz mojego PC a w jego obudowę wsadziłem inny, mniejszy SATA dysk. Jest szybki. Po łączu SATA (pracując z PC) transfer przekracza 70MB/s. Swietnie sprawował się z Makiem przez FIWi 800. Oprogramowanie można zainstalować ściągając je ze strony WDC tylko po co? Nic ciekawego w nim nie ma. Soft dla PC jest do niczego a dla OSX raczej zbyteczny.

#15 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 04 lutego 2009 - 16:44

11 lutego odbiorę dysk, który jedzie do mnie prawdopodobnie z Niemiec i jak będę miał jakieś pytania do oczywiście spytam, na razie dzięki za wszystkie posty:)

#16 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 05 lutego 2009 - 06:05

Jakie możesz mieć pytania jak już go będziesz miał? To tylko dysk, nic więcej. Dostaniesz go pewnie z jedną partcją FAT32. Przeformatujesz w zależności od własnych potrzeb i już.

#17 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 05 lutego 2009 - 08:04

Jakie możesz mieć pytania jak już go będziesz miał? To tylko dysk, nic więcej. Dostaniesz go pewnie z jedną partcją FAT32. Przeformatujesz w zależności od własnych potrzeb i już.


Wydaje mi się, że dysk jest domyślnie sformatowany pod maka więc będzie to HFS+Ex

#18 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 05 lutego 2009 - 17:38

Mój, kupiony w Microcenter był sformatowany FAT32.

#19 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 05 lutego 2009 - 20:02

Mój, kupiony w Microcenter był sformatowany FAT32.


No właśnie dlatego napisałem że mi się wydaje, bo różne źródła różnie piszą.

#20 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 09 lutego 2009 - 22:53

W styczniu tego roku ukazała się aktualizacja firmware do dysków My Book Studio, instalował ktoś tą aktualizację, wszystko po niej działa dobrze?
Czy może ktoś napisać jak powinna ona przebiegać, na stronie producenta jest to napisane i wydaje się to być skomplikowane?

---- Dodano 09-02-2009 o godzinie 23:02 ----

Please remove the USB and power cable from the My Book device. Wait 10 seconds and then connect the power cable and USB cable to the My Book device.
The Operating System should recognize a new device and install drivers automatically. Please follow the onscreen prompts shown to reinstall the My Book device.


Jeśli dobrze rozumiem to po aktualizacji należy odłączyć usb i kabel zasilania na 10s po czym podłączyć ponownie a system sam skonfiguruje sterowniki do prawidłowego działania?

Fajnie by było jakby jakiś doświadczony posiadacz tego dysku opisał sam proces i doświadczenia z nim związane na forum:)

Po kupnie dysku i przed wykonaniem jakiegokolwiek backupu (no i po sprawdzeniu czy dysk jest sformatowany pod HFS+) pierwsze co zrobię to aktualizacja firmaware'u, czy po tym procesie będę musiał instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie?

#21 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 lutego 2009 - 16:21

Witaj, ja dziś taki dysk kupiłem i podłączyłem. Zauważyłem, że na dysku jest coś wstępnie zainstalowane.Chciałem podzielić go na dwie partycje.I wszystko co było fabrycznie wgrane uległo skasowaniu. Zrobiłem przez Time Machine kopię i wszystko działa óŻ.Ale napisz co za program tam siedział zainstalowany fabrycznie? Czy w razie potrzeby można go jakoś zainstalować ponownie?
Sławek


A ja to wypieprzylem od razu ;) bo to zajmowalo kilkaset mb. Tam byl m.in pakiet Open Office, Firefox, jakies dodatki na Windowsa, jakis program co dziala jak google do danych. Moim zdaniem bzdury. Podejrzewam, ze wiekszosc softu mozesz sciagnac ze strony WD ,ale na bank nie powiem.
W kazdym razie nie tesknie za tym pakietem ;)

#22 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 12 lutego 2009 - 16:44

Tak jak wcześniej pisałem, wczoraj stałem się posiadaczem tytułowego dysku. Teraz po kilkunastu godzinach obcowania z nowym dobytkiem mogę co nie co o nim powiedzieć. Będą to moje subiektywne opinie więc w woli ścisłości zaznaczam, że nie każdy musi się ze mną zgadzać.

My Book należy do serii dysków przeznaczonych dla komputerów Mac o czym świadczy jego wygląd i to, że domyśle jest sformatowany w systemie plików HFS+. Jest bardzo solidny, i w całości wykonany z "czegoś" co przypomina anodyzowane aluminium ale w 100% pewny nie jestem. Ogólnie z wyglądu bardzo mi się podoba i razem z moim iMakiem 24'' ładnie się komponują, chociaż obudowa dysku jest troszkę ciemniejsza niż iMaka.

Pierwsze co zrobiłem po podpięci dysku do maka to aktualizacja firmware. Przebiegła bez problemów, dysk podłączyłem przez USB tak jak w instrukcji producenta. Po aktualizacji spiąłem go z makiem przez FireWire800, skonfigurowałem jako dysk do archiwizacji i jak na razie wszystko działa ok. Jest szybki, cichy (choć da się słyszeć skakanie głowicy po talerzach) i jestem bardzo zadowolony. Oby działał bezawaryjnie przez długie lata, bo oprócz funkcji archiwizacyjnych służy mi także jako magazyn na sporą ilość filmów HD:) Odtwarzanie ich też jest płynne i bezproblemowe.
Na dysku była umieszczona dokumentacja i oprogramowanie ale pozbyłem się tego od razu i niczego nie instalowałem.

Teraz mam jeszcze kilka pytań skierowanych do aktualnych posiadaczy któregoś z dysków My Book Studio.
- Czy jest jakiś inny sposób żeby bez instalacji oprogramowania producenta pobudzić wskaźnik do wskazywania zapełnienia dysku. Czytałem że po jego instalacji występują problemy z montowaniem dysku no i jeszcze ta wstrętna ikonka w menubar:P ?
- Czy częste usypianie i budzenie dysku (nie tylko w momencie usypiania maka ale wtedy kiedy jest on nie używany oraz budzony co godzinę przez Time Machine) nie zaszkodzi mu? W ogóle to napiszcie jak to u Was z tym usypianiem jest bo wydaje mi się że dysk nieraz sam budzi się chociaż nie jest przez nic używany, ani mnie ani Time Machine.
- Staram się go nigdy nie wyłączać tak jak maka więc czy na to też jest przygotowany?

Jak jeszcze wpadnie mi coś do głowy to napiszę:)

---- Dodano 12-02-2009 o godzinie 20:23 ----
Edit: Zapomniałem jeszcze prosić o opinie użytkowników z zainstalowanym oprogramowaniem WD Drive Manager, czy po instalacji tegoż oprogramowania dysk działa mniej stabilnie, samodzielnie się wymontowuje itp.?

#23 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 13 lutego 2009 - 07:16

O rany!!! Piszesz o tym dysku jakby to był Talmud jakiś, czy Biblia. To zwyczajny zewnętrzny dysk twardy przecież. Czy ten jego wygląd jest aż tak ważny dla Ciebie? No z moim MBP też się komponuje ale ani razu nie przyszło mi to do głowy... Ja nie miałem tego softu o którym napisał Ruczaj. U mnie były tylko, jak już wspominałem, cieńkie oprogramowanie dostępne w całości na stronach wdc. I zgadzam się - całkowite pierdoły. Nic mi nie wiadomo o wskaźniku pokazującym zajętość dysku, chyba że w sofcie. Ale to potwierdzałoby że to pierdoły. Diody pokazują inne stany - czytaj instrukcja. Dysk faktycznie zasypia i budzi się zbyt często, nawet sam z siebie. Odpowiedzialna jest za to elektronika w obudowie. Do obudowy włożyłem Barracudę 320GB i zachowania są identyczne a dysk też nazywa się My Book. dobre, nie? Barracuda jest głośniejsza i te częste włączania-wyłączania są bardziej upierdliwe, bo je słychać. Sam dysk wsadziłem do peceta i pracuje niesłyszalnie (wiatrak zagłusza) ;) Wyłączysz Mac'a - wyłączy się dysk. Dysk nie religia. Są lepsze. Co ważne, a na co nie zwróciłeś uwagi, choć pisałem wcześniej. Na łączu SATA wewnątrz peceta transfer kształtuje się na poziomie 75-80 MB/s (write) co wcale nie jest jakimś fenomenalnym osiągnięciem. Są przecież dyski o transferze 2 GB/s. Jaki masz transfer po FiWi800 ? W środku niechlujnie (tak po chińsku) wykonano montowanie światłowodu. Reszta jest czyściutka i wygląda profesjonalnie. Dobrze rozwiązano antywibrację - duże gumy, sprytnie montowane. Obudowę trzeba wiedzieć jak zdjąć. Inaczej porysuje się ją. Ale Ty pewnie nie będziesz zdejmował bo ... ;) stracisz piękny wygląd. Z oprogramowaniem, czy bez dysk działa stabilnie i nie odmontował mi się ani razu. ufff

#24 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 13 lutego 2009 - 08:04

Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale piszę na forum, pytam i wymieniam się spostrzeżeniami (subiektywnymi jak wcześniej napisałem) tak jak i inni użytkownicy, przez co powstał wątek który zawiera tera bardzo dużo pomocnych informacji o tytułowym dysku które przydadzą się innym użytkownikom, którzy (tak jak ja) zakupią pierwszy w życiu dysk twardy więc nie widzę nic dziwnego w tym co piszę. Zresztą jak można przeczytać powyżej sam masz okazję żeby pytać o różne rzeczy. Jak powiesz mi za pomocą jakiej aplikacji zmierzyć transfer do z chęcią Ci odpowiem. Aha, nie kupiłem tego dysku żeby sprawdzić co jest w środku. Gdybym chciał to zrobić pewnie poczytałbym i popytał na forach bo po to one właśnie są. I może nie uszkodziłbym obudowy. To prawda, że do wyglądu przykładam wielką wagę i nie ukrywam tego, myślę że to nie jest nic wstydliwego:P, zresztą Apple cały czas pokazuje nam że w ładnym komputerze można się "zakochać".

#25 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2009 - 10:55

Widzę tutaj w większości pochlebne (lub neutralne) opinie na temat dysku My Book Studio, więc ja chyba mam pecha do tych dysków. Z 6 które mam 3 padły po pól roku używania, 3 się jeszcze trzymają przy czym jeden piszczy niemiłosiernie co gorsze ni jak go reklamować bo robi to od przypadku do przypadku, ale jak zacznie to słychać go w innych pomieszczeniach, po czym po 20 sekundach przestaje, żadnych badów i problemów technicznych z nim nie ma. Dyski zostały kupione w podobnym okresie czasu, więc trudno było testować je pod kątem awaryjności, ale jak dla mnie to procent tych które padły jest zbyt duży.

Otwierałem już nawet obudowę. Uff. to jest dopiero zadanie.


no to bym mnie interesowało, bo w sieci znalezienie jakiegoś opisu czy filmu na temat tego właśnie modelu to spory problem, owszem do innych dysków my book są, ale specjalnie do studio (bez raidu) nie znalazłem, a chętnie wywaliłbym z obudowy te dyski WD na rzecz Seagate :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych