Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak skutecznie wyłączyć internet - WiFi, GPRS, 3G ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#26 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 17 lipca 2009 - 06:48

Rety... ludziska, czy Wy nie potraficie czytac ? rzeczywiscie, swietny sposob na nabijanie sobie postow...

Kolega centres6666 napisal wyraznie, ze nie ma opcji "Dane przez siec komorkowa", a Wy dalej swoje... ze jest, albo zrob JB, albo ze w sofcie 2.2 nie ma takiej opcji...

Przede wszystkim wyjasnijmy:

Jesli chcemy dodac opcje Dane przez siec komorkowa, to potrzebny jest Jailbreak.
Jak wykonac te operacje podal wskazowke kolega anjszulc w tym POSCIE
Ustawienia Dane przez siec komorkowa mozna wywolac w kozdym sofcie od 1.1 po 3.0, choc do 1.4 byly one widoczne z prostego powodu, nasi krajowi uslugodawcy nie byli dodani do listy operatorow, a i tak trzeba bylo robic JB zeby moc skorzystac z telefonow iPhone EDGE (2G).

Najlepszym sposobem na wylaczenie wszelkich polaczen internetowych jest:

0) Zanim zabierzemy sie za Jailbreak proponuje zrobic archiwizacje danych (przez iTunes) w telefonie, zeby nei bylo placzu ze cos zaginelo... a i dlaczego nie zrobic up do 3.0 ?
1) Robimy JB dla naszego softu
2) Instalujemy APN Edition z Cydii
2) wchodzimy Ustawenia -> Wi-Fi -> Wylaczamy
3) raz jeszcze wchodzimy w ustawienia -> Ogolne -> Siec -> Tutaj wylaczamy 3G, wchodzimy w zakladne Dane przez siec komorkowa

APN
Uzytkownik
Haslo

Tutaj zmienimy ostatnie literki w kazdym z trzech pol, lub dopisujemy, albo kasujemy w tych trzech polach.
UWAGA Kompletne wykasowanie tych trzech pol telefon potraktuje jako poprawne wpisane dane

Nie ma potrzeby instalowania BoosPrefs czy bajeranckiego SBSettings

#27 Mess

Mess
  • 20 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 sierpnia 2009 - 13:33

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu to tutaj zapytam tutaj. Mam iPhona 3gs z Orange oczywiście niema ustawień APN i nie chcę robić JB. Ale potrzebuje wyłączyć wszystko co pobiera dane przez internet. W Ustawieniach -> Sieć-> jest przełącznik Roaming Danych. I teraz jako niedowiarek pytam czy aby na pewno za granicą telefon sam nie pobierze żadnych danych. Zasadniczo chce korzystać tlyko z Navigona i do wszystkiego byle nie dane bo ceny są powalające... Ewentualnie które aplikacje poza Mail(Fetch-a można wyłączyć) pobierają dane cyklicznie?

#28 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2009 - 12:15

Pobierze. Mi pobiera, nawet bo JB...

#29 p1ccolo

p1ccolo
  • 63 postów

Napisano 01 września 2009 - 08:06

dość ważne jest spostrzeżenie, że przynajmniej w 3GS na sofcie 3.0 zmienienie w jakikolwiek sposób ustawień APN nic nie daje, ponieaż i tak się łączy i działa Internet... widocznie firmware modemu polepszyli i tyle, lipa...jest inny sposób?

#30 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 04 września 2009 - 13:17

Potwierdzam, iż w najnowszym 3GS, (firmware 3.0.1) nie da się wyłączyć całkowicie internetu :cry: W SB wyłączyłem EDGE i nie działa, próbowałem poprzez aplikacje która są podawane z różnych stron i wciąż nic, opcji do ręcznej zmiany ustawień internetu nie ma już i pozostały tylko opcje VPN i WIFI. Wcześniej jeszcze jakoś przeżyłem jak mi się 4 razy dziennie włączał EDGE ale teraz gdy zacząłem wszystko wyłączać to łączy mi się co 45 minut i pobiera śmieszne dane jak 1kb lub 2kb!! wydaje mi się , że robi to podczas uśpienia telefonu bo wyłącza mi się WIFI i przełącza na EDGE. Już kompletnie nie wiem co mam robić i w czym tkwi problem, zastanawiam się dlaczego teraz pobiera mi smieszne 1kb lub 2kb a wcześniej jak już pobierał to minimum 30kb! Jak ktoś będzie znał odpowiedz to niech da znać, bo poprzez operatora nie chciałbym wyłączyć całkowicie internetu bo to się mija z celem posiadania Iphona.

#31 plejak3

plejak3
  • 60 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2009 - 13:32

Mi pobierało nawet jeśli miałem wyłączone EDGE w iPhonie. Sprawę rozwiązało wyłączenie opcji GPRS u operatora. Jestem w Plusie. Wysłałem eskę wyłączającą GPRS, ale nie pamiętam jaki numer to był. Na stronach operatorów znajdziecie odpowiednie numery do pakietów.

#32 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 04 września 2009 - 15:21

A jak wylaczyles GPRS u operatora to pozniej jak chciales sie polaczyc poprzez EDGE to dzialal ci internet? bo mi sie wydaje ze wylaczenie opcji GPRS u operatora rownoznaczne jest z wylaczenie EDGE . niech ktos to wytlumaczy

#33 Antonówka92

Antonówka92
  • 121 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 września 2009 - 15:30

witaj, zamiast szukać sposobu na blokadę netu, zadzwoń sobie do Biura Obsługi Abonenta i poproś o wyłączenie internetu. Osobiście chciałem to zrobić, lecz mam tak durny abonament, że nie wiem nawet jakie jest hasło i nie mogę edytować konta na stronie operatora :-/ pozdrawiam

#34 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 04 września 2009 - 15:35

No właśnie chodzi mi o to, że nie chcę blokować internetu , bo używanie iphona bez neta jest bez sensu. Dzwoniłem do BOA i jeżeli wyłącze GPRS to wyłącze cały internet czyli też EDGE i znowu koło się zamyka :/ Na razie się tym nie przejmuje bo mam aktywną paczkę 500mb ale wkurza mnie, że pobiera mi dane, kiedy tego nie chce :/ Podsumowując na dzień dzisiejszy w nowym 3GS nie ma możliwości kontroli internetu. Przestroga dla tych , którzy zakupią telefon bez aktywnej paczki danych. Moim zdaniem trzeba wziasc minimum jakis pakiet powyzej 100 mb abym nie musial sie martwic o wzrost rachunkow.

#35 pohlak

pohlak
  • 2 postów

Napisano 04 września 2009 - 16:47

a takie pytanie z innej beczki... lacze sie z netem przez wi-fi, ale ostatnio chcialem dla sprawdzenia polaczyc sie normalnie, przez 3g i polaczylem sie... za 150zl :/ (play 5gr/10kB) Sprawdzilem poczte, wlaczylem filmik na youtube i po kliku sekundach zablokowalem ip myslac ze to przerwie polaczenie, bo tak z tego co wiem powinno sie stac... a nie stalo :/ Czy to normalne, ze mimo zablokowania dane wciaz byly przesylane? Bo na anulowanie rachunku raczej nie mam co liczyc :/

#36 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 04 września 2009 - 17:22

To nie jest normalne ale co zrobic... Nowy Iphone tak po prostu ma i nie da sie go zablokowac.

#37 bernard169

bernard169
  • 3 postów

Napisano 05 września 2009 - 13:39

mam inny problem a nie nalazłem nigdzie rozwiazania, na szybko przedstawie. najnowsze dziecko, najnowszy soft bez kombinacji, wszystko pieknie dziala etc... problem polega na tym,ze znajduje mi WI-FI i wyswietla ,ze jest ale kiedy chce cos pobierac pobiera juz nie z wifi tylko przycina mnie era na pakiecie, co zrobic,zeby w miejscu gdzie jest wi-fi nie łaczylo netu z operatorem, zwlaszcza ,ze ruter jest i swietnie dziala na wszytskich urzadzeniach, nie wiem skad problem ale wywala wifi i łączy sie przez operatora a kazdym razem kiedy zaczynam cos pobierac z netu . Jesli ktos kuma co zz tym zrobic, bede zobowiazany

#38 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 05 września 2009 - 17:52

sprawdz czy szyfrowanie na routerze masz wep2. bo podobno na tym zabezpieczeniu nie dziala iphone. Musisz zmienic na WEP. Spróbuj poszukać w ustawieniach czy wifi jest włączone i automatycznie ma się łączyć z siecią

#39 bernard169

bernard169
  • 3 postów

Napisano 05 września 2009 - 19:14

ustawienia mam wszystkie dobre, zarowno ruter jak i jablecznik. Dzialalo wszystko normalnie, pozniej nie wiem czy wplyw miala zmiana softu na 3.1 czy cos sie poprzestawialo po wycieczce, bo zrobilem z nim mala wycieczkę po europie, jakies inne pomysły, nie liczac restartów etc ?:)

#40 taiszo

taiszo
  • 23 postów

Napisano 06 września 2009 - 01:18

wylacz roaming w ustawieniach. więcej pomysłu nie przychodzi mi do głowy ;) na pewno to nie przez nowy soft bo sam mam najnowszy i wszystko super działa

#41 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 06 września 2009 - 03:15

W kolejności: Reset ustawień sieciowych. Sprawdzenie czy MAC iphona jest na liście/listach jeżeli stosuje się filtrowanie MAC/WAN na routerze. Zmiana hasła dostępu na dość długie i bez dziwnych znaków. Restore bez odtwarzania kopii zapasowej Hardcorowe zabawy z lodówką albo serwis.

#42 deriscal

deriscal
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2009 - 09:35

Dla 3GS w Erze bez JB znakomicie zadziałal programik UNLOCKIT. Instaluje sie ten program bezposrednio z Safari w IP. Po wybraniu odpowiedniej opcji ( dla mnie zadziałalo 'disable data (fakeAPN)' ) masz zmiane swojego APN w telefonie co powoduje pozbycie sie czesto niechcianych połączeń po EDGE lub 3G. Jestem o tyle zadowolony ze oprocz wyzej wymienionego faktu mam rownoczesnie dostep do internetu przez EDGE i 3G tylko pod duuuużo większą kontrolą. Dodatkowo oczywiscie mamy mozliwosc odinstalowania programu z IP. Mam nadzieje ze nie złamie zasad forum gdy podam adres :unlockit.co.nz . Jak pisze wyżej- przynajmniej w moim 3gs działa idealnie (testowane 24h- uzycie danych: 0 )

#43 Kern

Kern
  • 3 postów

Napisano 06 września 2009 - 14:38

A co powiedziecie na to rozwiązanie:

[url=http://forum.myiphone.com.pl/wylaczanie-edge-3g-bez-jailbreak-a-t4142.html]Wyłączanie EDGE/3G bez Jailbreak'a • Sprawdzone porady, Tutoriale • forum.myiPhone.com.pl • Forum iPhone, iPhone 3G & iPhone 3GS[/url]

Ktoś próbował, działa?

Jeszcze jedno pytanie czy paczka 500 mb z orange wystarczy na cały miesiąc? Ile mniej wiecej zuzywacie mb miesiecznie i na co?

#44 deriscal

deriscal
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 września 2009 - 19:23

Zależy jak intensywnie uzywasz intenetu. Jesli tylko e-mail, pogoda i czasem safari to 500MB jest ok. Trzeba pamiętać że wiekszość operatorów zaokrągla każde połączenie do 100KB(1MB to 1000KB)!Czyli jeśli sprawdzisz tylko pogodę a jest to ok do 8KB to i tak pobierane jest u operatora 100KB.Jest to świństwo ale nic się nie poradzi.

#45 Kern

Kern
  • 3 postów

Napisano 08 września 2009 - 20:54

Mam nowego IP z orange i z tego co zauważyłem to nie łączy się z internetem przy każdym odblokowaniu (przynajmniej nie widac tego jak sprawdzam stan konta) więc może trochę się zmieniło od czasu pierwszych IP:)

#46 deriscal

deriscal
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 września 2009 - 08:05

Niestety nawet w nowych IP 3gs istnieje problem niekontrolowanych połączeń z Edge/3G, przynajmniej w Erze, stad moj wczesniejszy post.

#47 michalkic

michalkic
  • 117 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 września 2009 - 21:26

Witam jest problem z tym netem. Mam BossPrefs i tam wszystko powyłączane (3G i EDGE) w ustawieniach błędne APN. Gdy wchodzę do Safari pokazuje błąd połączenia czyli dobrze znaczy że internet nie działa. Jednak nie do końca. Dalej pobiera paczki 10-12 kb samoczynnie :?: Jakieś pomysły ? Nie chce blokować internetu u operatora (PLAY) ponieważ mija się to z celem moim zdaniem.

#48 old_twister

old_twister
  • 50 postów

Napisano 13 września 2009 - 21:55

I uwaga na taryfę Nowa Heyah! Od 5/10/2009 zmieniają regulamin i chociaż pozostaje cena 100kB = 2 grosze to jednostką taryfikacyjną będzie 3000kB. Czyli minimum 60 groszy codziennie stuknie za te pojedyncze kB :)

#49 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 13 września 2009 - 23:13

Ale oni jakoś zwracają niewykorzystane bajty w cyklu dobowym. Zresztą nie wiem, jak w większości metod oszustwa wszystko kryje się za skomplikowanymi, mało przejrzystymi regułami. No ciekawym kiedy im wszystkim się metody krętactwa pokończą. Trzeba cały ten rynek za mordę złapać, bo naciągactwo to tam się rozpleniło jak karaluchy.

#50 Kern

Kern
  • 3 postów

Napisano 14 września 2009 - 11:58

Trzeba do Streżyńskiej napisać :))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych