Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dell chce pobić Apple - pierwsze zdjęcia Adamo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#126 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 03:13

nieee same Applo zboczuchy ;-)

#127 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 stycznia 2009 - 04:28

Zerknijcie na to - jak widac nie tylko Apple potrafi projektowac ladne laptopy:
Olidata Conte ultraportable makes its shiny debut - Engadget


jak dla mnie to tylko apple bo ten wynalazek na pierwszy rzut oka wyglada jak kalka;]


za to ma jeden piekny plus!!!!!!!

Dlaczego nie mogli nam zrobic w nowych modelach takiej klawiatury!!! srebrnej!!!

#128 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2009 - 12:24

Zerknijcie na to - jak widac nie tylko Apple potrafi projektowac ladne laptopy:
Olidata Conte ultraportable makes its shiny debut - Engadget


Brzydal, podobnie jak Dell z tematu tego wątku. Czemu oni wszyscy upierają się przy takim szkaradnym
zawiasie???

#129 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 14 stycznia 2009 - 15:47

Brzydal, podobnie jak Dell z tematu tego wątku. Czemu oni wszyscy upierają się przy takim szkaradnym
zawiasie???

Dla jednych zawias to szkaradny szczegół a dla innych element wzornictwa, ładnie wyeksponowany może być elementem charakterystycznym całej linii wzorniczej, więc nie rozumiem o co tyle krzyku.

Co do Della Adamo - Design ciekawy, zarzucanie mu podobieństwa do Apple jest wielkim nieporozumieniem. Pokażcie mi proszę które elementy tego laptopa zostały skopiowane od Apple? Klawiatura? Matryca glossy z czarną ramką? Aluminium? Grubość??? Kpiny. Zachowujecie się jakby tylko Apple miało prawo robić cienkie, aluminiowe laptopy z matrycą glossy i podświetlaną klawiaturą. Trochę więcej obiektywizmu.

No ale co poradzić gdy sam twórca newsa sformułował go w taki sposób, że trudno o inne komentarze... Niech żyje flame!

#130 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2009 - 23:06

Dla jednych zawias to szkaradny szczegół a dla innych element wzornictwa, ładnie wyeksponowany może być elementem charakterystycznym całej linii wzorniczej, więc nie rozumiem o co tyle krzyku.

Co do Della Adamo - Design ciekawy, zarzucanie mu podobieństwa do Apple jest wielkim nieporozumieniem. Pokażcie mi proszę które elementy tego laptopa zostały skopiowane od Apple? Klawiatura? Matryca glossy z czarną ramką? Aluminium? Grubość??? Kpiny. Zachowujecie się jakby tylko Apple miało prawo robić cienkie, aluminiowe laptopy z matrycą glossy i podświetlaną klawiaturą. Trochę więcej obiektywizmu.

No ale co poradzić gdy sam twórca newsa sformułował go w taki sposób, że trudno o inne komentarze... Niech żyje flame!


Nie podoba mi się mocowanie ekranu a'la deska klozetowa i tyle. Rozwiązanie stosowane
przez Apple od lat jest i ergonomiczne i eleganckie.

#131 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 stycznia 2009 - 08:19

Nie podoba mi się mocowanie ekranu a'la deska klozetowa i tyle. Rozwiązanie stosowane
przez Apple od lat jest i ergonomiczne i eleganckie.


ale przy takim rozwiązaniu spróbuj wepchnąc tam wszystkie im potrzebne kratki wentylacyjne:]

moze to i dizajn ale dla mnie to rowniez wyglada okropnie. i chociaz lubie della to jednak im nie wyszlo.

#132 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 stycznia 2009 - 13:19

Zerknijcie na to - jak widac nie tylko Apple potrafi projektowac ladne laptopy:
Olidata Conte ultraportable makes its shiny debut - Engadget


Nie wiem, dlaczego skopiowali to co najgorszego jest w unibody, czyli szybę na matrycy!

#133 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 16 stycznia 2009 - 09:44

Iro - a kto pierwszy zastosowal matryce glossy ? Apple ? Znowu wychodzi, ze jak laptop, srebrny i w miare ladny to od razu zerzniety z Cupertino ;) A czy Dellowi nie wyszlo to sie okaze za jakis czas - zwykle podczas uzytkowania wychodzi, czy cos jest dobre lub nie. Seria Studio bardziej przypomina MBP. Dell ma wlasna filozofie tak jak Apple i moze gdyby skopiowal 1:1 jakiegos Maca to dopiero dostalby slowo uznania, ale zaraz by sie ktos doczepil, ze brakuje podswietlanego logo z Jablkiem albo sklad obudowy nie taki jak zatwierdzil Jobs ;)

#134 futurista

futurista
  • 25 postów

Napisano 19 stycznia 2009 - 11:49

A propos Della . to wprowadził do Polski swojego pierwszego netbooka - Mini 12 -

Laptopy / notebooki Dell

#135 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 stycznia 2009 - 16:42

A propos Della . to wprowadził do Polski swojego pierwszego netbooka - Mini 12 -

Laptopy / notebooki Dell


Szkoda tylko, że kosztuje prawie tyle co MacBook White.

#136 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 31 stycznia 2009 - 16:32

hehe,nie dziwie się dlaczego nie pozwolili włączyć lapka - on po prostu nie działa,to pewnie sama obudowa,wątpliwe jest aby w miesiąc inżynierowie Dell'a zdążyli zaprojektować wszystkie układy

#137 axim1

axim1
  • 20 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 17:16

Nie wiem czemu sie tak zachwycacie tym Macbookiem :P od zawsze Toshiba Portege byla najlżejszym notebookiem a teraz jest najlżejszym i z wbuwowanym napedem :P (800-870 gram w,zależności od dysku) no i co wazne ma matowa matryce i w standardzie wbudowany moduł HSDPA..A tak apropo Portege R100 z przed okolo 5 lat byla lżejsza od Macbooka Air. A jesli chodzi o jakość to juz lepszy jest Lenovo x300.

#138 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 lutego 2009 - 01:27

Nie wiem czemu sie tak zachwycacie tym Macbookiem :P od zawsze Toshiba Portege byla najlżejszym notebookiem a teraz jest najlżejszym i z wbuwowanym napedem :P (800-870 gram w,zależności od dysku) no i co wazne ma matowa matryce i w standardzie wbudowany moduł HSDPA..A tak apropo Portege R100 z przed okolo 5 lat byla lżejsza od Macbooka Air.

Partege R500 są lekkie bo z tandetnego plastiku.

A jesli chodzi o jakość to juz lepszy jest Lenovo x300.

Ale żeś strzelił :D
X300 miały masę wad fabrycznych i zostały szybko zastąpione przez X301.

#139 axim1

axim1
  • 20 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 12:10

Chyba nigdy nie miałeś ani jednego ani drugiego z tych notebooków, Portege jest ze stopu magnezu i każdy z poprzedników tez był z tego stopu. Z X300 tez nie trafiłeś specjalisto, X301 ma inny procesor,ma inna grafikę i tak dalej... to jest taka sama ewolucja ja w Macbook Air a nie wady fabryczne (więc według ciebie Air tez mail wady fabryczne i dlatego jest odświeżony ??) , Tak to jest jak sie ktoś wypowiada na temat czegoś o czym nie ma zielonego pojęcia.

#140 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 02 lutego 2009 - 01:14

Partege R500 są lekkie bo z tandetnego plastiku.


Notebookcheck: Recenzja Toshiba Portege R500

MBA trochę w tyle zostaje...

Zapomniałeś dodać że Toshiba Portege ma:
-wbudowany napęd cd/dvd
-wbudowany modem UMTS/HSDPA
-3x USB, FW, VGA
-waga 810g z baterią
-matową transflektywną matrycę o dużo lepszych parametrach niż ta w MBA, z możliwością wyłączenia podświetlenia LED i używania podświetlenia otoczenia

Coś kuleje ta Twoja argumentacja.

#141 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 02 lutego 2009 - 01:37

Chyba nigdy nie miałeś ani jednego ani drugiego z tych notebooków,

Nie miałem na własność, ale miałem z nimi do czynienia.

Portege jest ze stopu magnezu i każdy z poprzedników tez był z tego stopu.

Dziwny ten "magnez" bo wygina się jak tektura.

Z X300 tez nie trafiłeś specjalisto, X301 ma inny procesor,ma inna grafikę i tak dalej... to jest taka sama ewolucja ja w Macbook Air a nie wady fabryczne (więc według ciebie Air tez mail wady fabryczne i dlatego jest odświeżony ??).

Zarówno X300 jak i MacBook Air pierwszej generacji dość mocno się grzały i właśnie dlatego zastały szybko poddane modernizacji.

Notebookcheck: Recenzja Toshiba Portege R500

Znam, znam :)

MBA trochę w tyle zostaje...

Zapomniałeś dodać że Toshiba Portege ma:
-wbudowany napęd cd/dvd
-wbudowany modem UMTS/HSDPA
-3x USB, FW, VGA
-waga 810g z baterią
-matową transflektywną matrycę o dużo lepszych parametrach niż ta w MBA, z możliwością wyłączenia podświetlenia LED i używania podświetlenia otoczenia

Coś kuleje ta Twoja argumentacja.

Jakoś Twoje argumenty nie podważają mojego o tandetnej plastikowej obudowie Toshiby.
Dodam do niego brak podświetlenia klawiszy oraz Windowsa i już po sprawie.

#142 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 lutego 2009 - 03:30

Notebookcheck: Recenzja Toshiba Portege R500

MBA trochę w tyle zostaje...

Dopóki nie bierzemy pod uwagę systemów to może i trochę zostaje.

#143 dayv

dayv
  • 24 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 18 lutego 2009 - 09:29

nie mają szans na pobicie Appla :] przynajmniej jak będą w pewien sposób go klonować. No ale cóż skoro inne firmy boją się wypuszczać nowatorskie rozwiązania i wolą poczekać aż Apple sprawdzi na sobie - to niech tak robią - później użytkownicy windowsa będą się jarać tym, co MacUserzy mają od paru lat :)

#144 DanielCW_92

DanielCW_92
  • 266 postów
  • SkądTarczyn

Napisano 20 stycznia 2011 - 14:31

To nie ten model DELL'a adamo ma konkurować z Macbookiem Air , a model DELL adamo XPS
Poniżej zamieszczam pare zdjęc ,modelu który powinniście podać :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Podany przez was model , jest odpowiednikiem dla Macbooka PRO :)

DELL adamo XPS jest wart ok 4/5 tys zależy w jakiej konfiguracji , wiec nie jest to znacząca róznica pomiędzy Macbookiem Air, tak więc zależy kto jaki system lubi , gwarancja w DELLu 3 lata , gwarancja Apple 1 , po dopłacie ok 1000 PLN do jednego czy drugiego laptopa skutkuje 10 Letnia gwarancja DELL i 3 letnia gwarancja Apple :)
Tak wiec kto co lubi , ja osobiscie posiadam DELL'a vostro i jestem z niego bardzo zadowolny i nie zamierzam narazie zamieniać go na inny model , a jego atutem jest napewno matryca matowa , która umila pracowanie w miejscach publicznych :)
Zero jakichkolwiek odbić na ekranie naprawdę umila prace , a zapewniam was ze windows 7 nie jest gorszy od systemu oferowanego przez Apple , czyli aktualnie OSX Leopard , niedługo Loew czy jakoś tak :D

---------- Wpis dodano o 14:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:20 ----------

PS.Dodam iż gwarancja Nextu Biussines Day jest naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku DELL'a w ciągu 24h mam u siebie serwis który albo naprawia mi laptopa na miejscu albo zabiera go do serwisu .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych