Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

podstawy zarzadzania- apple- egzamin- człon kierowniczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 11:00

witam! Jestem studentem 1 roku Zarzadzania Gospodarka Nieruchomosciami. Za dwa tygodnie mam napisac egzamin, z pracy ktora mam wczesniej przygotowac. Moj wykladowca nie podał nam ksiazek (tzn podal ale ponad 700 stron...;/ ) a na wykladzie mowi o wszystkim i o niczym. Takze przechodzac do rzeczy moj temat brzmi tak: "DLACZEGO TO JEST TAKIE TRUDNE, SKORO TAK PROSTO WYGLADA??" MAM SIE ODNIESC DO WYKRESU I WYBRAC JEDEN Z PUNKTOW. PUNKTY SA NASTEPUJACE: - ZASOBY, - DZIAŁANIE, - SYSTEM OCENY EFEKTYWNOSCI DZIALANIA, - CZŁON KIEROWNICZY. Mysle ze czlon kierowniczy lub system oceny efektywności pracy bylby dobry. Praca ma byc napisana na jedna strone A4. Jednak kompletnie nie wiem jak to napisac, cos szukam w internecie ale nie ma zadnych danych. Wiem ze na tym forum jest bardzo duzo osob porzadnie wyksztalconych dla ktorych nie byloby problemem napisanie takiej pracy odnosnie firmy Apple- gdyz tej firmy chcialem sie zlapac pisac egzamin. PILNIE PROSZE O POMOC! WIERNY FAN APPLE!! HELP ME!!!!

#2 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 11:22

spotyka sie dwoch inzynierow na budowie i jeden mowi do drugoego - wiesz jak sobie pomysle jakim jestem inzynierem to az sie boje isc do lekarza. wez sie chlopie puknij w glowe - i zamiast tracic czas na studia ktore ma ktos robic za ciebie kup dyplom na bazarze. bedzie taniej, prosciej i - paradokslanie - bardziej uczciwie. kogo ty chesz oszukac?

#3 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 stycznia 2009 - 11:27

Witam kolegę po fachu od nieruchomości.. ;) Niestety w tym temacie nie będę Ci w stanie pomóc.. :/

#4 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 12:18

spotyka sie dwoch inzynierow na budowie i jeden mowi do drugoego - wiesz jak sobie pomysle jakim jestem inzynierem to az sie boje isc do lekarza.

wez sie chlopie puknij w glowe - i zamiast tracic czas na studia ktore ma ktos robic za ciebie kup dyplom na bazarze. bedzie taniej, prosciej i - paradokslanie - bardziej uczciwie.

kogo ty chesz oszukac?


ja nikogo nie oszukuje, pisze sam. A to kto by mi pomogl to juz jego sprawa. Z reszta ja nie bede budowal, a to roznica prosze Pana. Nie chodzi mi doslownie o napisanie pracy, tylko o pomoc dotyczaca firmy apple.

Z reszta mam ten przedmiot tylko jeden semestr i chce go zaliczyc. Skoro wykladowca ma Nas w du*** to dlaczego ja mam sie ogromnie starac zeby napisac prace na idiotyczny temat? Jak ten prof itp mowi caly czas o inkubatorach przedsiebiorczosci i niczym innym.
Pozdrawiam i czekam na pozytywne odpowiedzi, a jesli negatywne to tylko z wytlumaczeniem dlaczegoz tak a nie inaczej.
PS tez pozdrawiam kolege studiujacego to co ja :-)

#5 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 stycznia 2009 - 13:49

[...] Wiem ze na tym forum jest bardzo duzo osob porzadnie wyksztalconych dla ktorych nie byloby problemem napisanie takiej pracy odnosnie firmy Apple [...]


Cóż, powyższe słowa świadczą o tym, że raczej zamierzasz skorzystać z "gotowca", niż napisać tę pracę osobiście. Nieładnie.

#6 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 14:50

Cóż, powyższe słowa świadczą o tym, że raczej zamierzasz skorzystać z "gotowca", niż napisać tę pracę osobiście. Nieładnie.

no dobra, moze zle to ujalem. Mam juz cos napisane, ale prosilbym rowniez o jakas pomoc. o Rady itp.

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 stycznia 2009 - 15:02

spotyka sie dwoch inzynierow na budowie i jeden mowi do drugoego - wiesz jak sobie pomysle jakim jestem inzynierem to az sie boje isc do lekarza.

wez sie chlopie puknij w glowe - i zamiast tracic czas na studia ktore ma ktos robic za ciebie kup dyplom na bazarze. bedzie taniej, prosciej i - paradokslanie - bardziej uczciwie.

kogo ty chesz oszukac?


He he, w pelni popieram. Potem szkolnictwo, zwlaszcza prywatne, produkuje debili z dyplomami.

Praca ma byc napisana na jedna strone A4.


Na ile?? W pierwszej klasie LICEUM mialem minimum 5 stron na jakikolwiek temat.
W jakiej to uczelni pisze sie na 1 strone? Ile to jest, trzy zdania na krzyz? :D :D

#8 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 18:33

RUCZAJ, Ty mieszkasz na ruczaju w Krk? bo ja TAK. Prywatne szkoly sa lepsze znam to z doswiadczenia. W 1 klasie liceum to 5 stron miales, ale w zeszycie pod koniec roku.

#9 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 09 stycznia 2009 - 18:42

RUCZAJ, Ty mieszkasz na ruczaju w Krk? bo ja TAK. Prywatne szkoly sa lepsze znam to z doswiadczenia.


Tyle że uczelnie już nie.


W 1 klasie liceum to 5 stron miales, ale w zeszycie pod koniec roku.


No patrz, a ja w 3 gimnazjum mam co najmniej 3 A4 w środku semestru.

#10 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 18:58

hehe dobre, 3 A4 w srodku semestru.. Chyba jak Ci dziecko mamusia napisze. Pytam sie osob doroslych. Nie bede sie znizal do poziomu dziecka z gimnazjum. Musze ponowic moja prozbe. PROSZE O POMOC TZN!!!! MNIEJ WIECEJ ROLE ZARZADU JAKBY KTOS MOGL WYTLUMACZYC W FIRMIE APPLE. TO WSZYSTKO.

#11 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:08

hehe dobre, 3 A4 w srodku semestru.. Chyba jak Ci dziecko mamusia napisze. Pytam sie osob doroslych. Nie bede sie znizal do poziomu dziecka z gimnazjum. Musze ponowic moja prozbe. PROSZE O POMOC TZN!!!! MNIEJ WIECEJ ROLE ZARZADU JAKBY KTOS MOGL WYTLUMACZYC W FIRMIE APPLE. TO WSZYSTKO.

Mozesz nie komentowac tutaj..?

#12 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:08

Haha, wiesz, co jest najfajniejsze? Że jeśli jesteś na 1 roku, to jesteś raptem 4 lata starszy :E. Tak się składa, że 3 A4 to normalka w szkole dwujęzycznej, no ale cóż. Mi całe szczęście mamusia nie musi pisać, nie wiem, jak to z tobą było. Jeśli chcesz ciągnąć pyskówkę, to zapraszam na priv.

#13 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:11

Tyle że uczelnie już nie.


w polsce.

#14 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:13

Mowimy o Polsce. ;)

#15 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:15

Mowimy o Polsce. ;)


a ja myslalem ze o regulach

#16 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:40

ale ludzie, ja nie mam zamiaru nikomu robic wojny itp. Nie mowie ktora szkola jest dobra,ktora nie! Moim zdaniem kazda szkola jest dobra, prywatna czy panstwowa!! Do prywatnej ludzie ida zeby sie uczyc i lansowac, a do publicznej zeby sie nauczyc albo odpasc. Ja sie chce akurat uczyc, to ze zadalem moze glupie pytanie ktore potem skorygowalem to nie oznacza ze nie chce sie juz dowiedziec nic odnosnie firmy apple. Fora sa po to ze jak ktos cos wie to pisze. Z reszta temat mozna zamknac bo nic ani ja ani WY tym bardziej nie osiagniecie. Proste.

#17 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 19:54

my faktycznie nic nie osiagniemy za to ty bys mogl gdybys przemyslal swoja postawe. moze zamiast narzekac na forum, wykladowce, uczelnie, ksiazki etc. wzialbys do reki ksiazki ktore masz do przeczytania w te dwa tygodnie i je przeczytal.

#18 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 20:04

Bartosz! masz racje, ja nie zaprzeczam. Ale gdybys byl na moim miejscu tez bys na wykladowce mogl narzekac. Nie jestem typem ktory olewa szkole, wykladowcow itp. Ale zebym mogl pierwsze wymagac od siebie, niech wykladowca tez wymaga od siebie.. Prawda?? Wtedy i mnie bedzie latwiej i wykladowcy. Ksiazke wertuje, nie mowilem ze nic nie robie w tym kierunku. Napisalem ok 3 stron A4 a teraz musze strescic. zawsze pisze kilka prac a potem wybieram "cukierek". A mamy napisac strone A4 na egzaminie. Dlaczego?? Odpowiedz jest prosta. Czy chce sie JEDNEMU wykladowcy poprawiac 100 prac gdzie kazda mialaby powiedzmy po 5 stron? Moja odpowiedz brzmi: NIE. I jak fajnie sie pisze jak sa wszyscy mili i argumentuja swoje wypowiedzi:-) pozdrawiam

#19 kozabart

kozabart
  • 354 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 20:23

Jak ten prof itp mowi caly czas o inkubatorach przedsiebiorczosci i niczym innym.


Ja bym sie zajal sluchaniem o inkubatorach bo to akurat jest bardzo ciekawe - jak latwo i z pomoca przyjaznych ludzi z uczelni rozkrecic swoj interes na korzystnych warunkach !!

#20 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 20:28

Bartosz!
masz racje, ja nie zaprzeczam. Ale gdybys byl na moim miejscu tez bys na wykladowce mogl narzekac. Nie jestem typem ktory olewa szkole, wykladowcow itp. Ale zebym mogl pierwsze wymagac od siebie, niech wykladowca tez wymaga od siebie.. Prawda?? Wtedy i mnie bedzie latwiej i wykladowcy.


prawda ale na to nie masz niestety zadnego wplywu chyba ze zdecydujesz sie zmienic uczelnie lub kierunek. ale to oczywiscie strzelanie z armaty do wrobla. poza tym mozesz trafic z deszczu pod rynne bo zyjemy w kraju w ktorym wszyscy ida na skroty. ale uzywajac tych samych metod staniesz sie taki sam jak olewajacy studentow wykladowca.

uczysz sie zawsze dla siebie - kiepski nauczyciel to przykra sprawa ale to nie jemu ma zalezec. a nawet z kiepskiej ksiazki i kiepskiego wykladu mozna sie czegos nauczyc - chocby tego jak nie powinno sie pisac i mowic.

#21 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 20:28

Rany, chłopak poprosił o pomoc a tu wszyscy na niego skaczą. Ja zrozumiałem to tak, że nie prosi o to żeby ktoś mu to za niego napisał tylko żeby coś podpowiedzieć o firmie, może ktoś zna jakąś dobra książkę gdzie jest o tym napisane lub strone. Ja tak rozumiem. A generalnie na każdym poziomie szkolnictwa czy to gimnazjum, LO czy szkoła wyższa są pzedmioty które trzeba zaliczyć. Jedne się lubi i mocno w nie angażuje, a drugie są bo są i człowiek chce mieć porostu zaliczenie.

Haha, wiesz, co jest najfajniejsze? Że jeśli jesteś na 1 roku, to jesteś raptem 4 lata starszy :E.


Tak się składa, że w tym wieku 4 lata to ogromna różnica. ;)

Generalnie, postarajcie się jakoś pomóc chłopakowi zamiast jeździć po nim i po sobie nawzajem :wink:
ps: sam bym Ci pomógł ale niestety się na tych tematach nie znam :)

#22 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 09 stycznia 2009 - 20:50

prawda ale na to nie masz niestety zadnego wplywu chyba ze zdecydujesz sie zmienic uczelnie lub kierunek. ale to oczywiscie strzelanie z armaty do wrobla. poza tym mozesz trafic z deszczu pod rynne bo zyjemy w kraju w ktorym wszyscy ida na skroty. ale uzywajac tych samych metod staniesz sie taki sam jak olewajacy studentow wykladowca.

uczysz sie zawsze dla siebie - kiepski nauczyciel to przykra sprawa ale to nie jemu ma zalezec. a nawet z kiepskiej ksiazki i kiepskiego wykladu mozna sie czegos nauczyc - chocby tego jak nie powinno sie pisac i mowic.

zgadza sie, niestety dopiero w drugim polroczu bede mial fakultet: pozyskiwanie srodkow unijnych". Ale duzo wiem o inkubatorach, bo interesowalem sie tym wczesniej.

---- Dodano 09-01-2009 o godzinie 20:51 ----
powiem tak: jesli ktos ma dobre ksiazki, strony www itp to bede bardzo wdzieczny za podeslanie. Kazdy z forumowiczow ma racje.
Pozdrawiam serdecznie

#23 iWP

iWP
  • 336 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 stycznia 2009 - 11:29

Facet, na normalnej uczelni to na jedną stronę to się bibliografię robi... Postaram się zaraz czegoś poszukać, bo kiedyś miałem podobny temat.

#24 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 10 stycznia 2009 - 13:59

W 1 klasie liceum to 5 stron miales, ale w zeszycie pod koniec roku.


Zjezdzaj trolu- ile osob ma ci jeszcze powiedziec ze pisanie pracy za ciebie (na jedna strone- LOL) to tak jakbys piracil soft?? Po co sie rzucasz do bardziej odswiadczonych forumowiczow i im bluzgasz, cytat "Chyba jak Ci dziecko mamusia napisze"? W taki sposob chcesz tutaj dostac jakas pomoc?
Na 1 strone A4 to sobie sam napiszesz w góra godzine, tym bardziej za masz notatki, bibliografie, dostep do gugla itd. Apple nie ma jakiejs specjalnie odmiennej struktury zarzadzania, to zwykla korporacja. A jak nie jestes w stanie napisac czegokolwiek na 1 strone, to moze studia sa dla ciebie za trudne? Juz nawet zwykla ambicja itd.
P.S Ulica / osiedle Ruczaj wystepuje nie tylko w Krakowie...
P.S 2 Niestety, prywatne uczelnie w Polsce zazwyczaj produkuja wyksztalconych glupkow, wiem bo czasem na nich wykladam; zazwyczaj to sa ludzie ktorzy nie wiem jakim cudem zrobili mature. Moj znajomy profesor nie nazywa ich uczelniami tylko firmami swiadczacymi uslugi edukacyjne :)

#25 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:08

o matko 1 strona?? Co to za uczelnia? Wczoraj w nocy pisałem eseje na w sumie dość krótkie tematy i miałem problem ze zmieszczeniem się w 5 stronach (tak było określone maximum). Na 1 stronę A4 to możesz mieć bibliografię i spis treści. Nie wyobrażam sobie napisać tak krótkiej*pracy, która chociażby zaczynała by temat, nie mówiąc już o wgłębieniu się w niego. Moja rada - zmień uczelnię, bo będziesz kolejnym wykształconym bezrobotnym z dyplomem na widok którego HRowcy będą się kłaść ze śmiechu....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych