Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przelicznik walut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 05 stycznia 2009 - 18:55

Może czegoś nie wiem, ale od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam... W dashboardzie (Leo 10.5.6) jest "fabrycznie" ;-) ustawiony taki widget z przelicznikami jednostek. Nie jest może bardzo rozbudowany, ale generalnie wystarcza. Jest w nim m. in. przelicznik walut - jak rozumiem korzystający z jakichś kursów on line. No i - _naprawdę_nie_rozumiem_, dlaczego nie ma w nim waluty po tytułem PLN? No, nie ma i już. OK, rozumiałbym gdyby było tam tylko kilka podsatwowych walut (typu dolary, funty, jeny, euro...). Ale - u licha! - tam są nawet kazachskie tenge i południowoafrykańskie randy! A złotówek nie ma. Ki czort? Dlaczego nie ma waluty kraju, którego język jest do wyboru w Leo? A może Apple wyszło z założenia, że jak UE, to euro i koniec? No, ale funty są... :?: :?: :?:

#2 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2009 - 21:45

Jest program na dashboard ,,EASY Currency".

#3 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 06 stycznia 2009 - 22:14

No fajny, przyda się, dzieki. Ale mnie nadal nurtuje pytanie, dlaczego w tym systemowym nie ma akurat złotówek, skoro są tengi i randy ;-)

#4 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 06 stycznia 2009 - 22:34

W widget z cenami i notowaniami akcji wpisz np. USDPLN= lub EURPLN= i powinno Ci pokazać obecny kurs danej waluty.

#5 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 stycznia 2009 - 14:53

a nie będzie łatwiej googlem zamiast odpalać dashboard?

1000 usd to pln


#6 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 07 stycznia 2009 - 15:05

Faktycznie odpalenie dashboarda to wciśnięcie aż jednego klawisza, z kolei wejście na stronę Google i wpisanie tam podanej sekwencji to już troszkę więcej czasu według mnie, no chyba,że ktoś chce przeliczyć określoną kwotę pieniędzy!

#7 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 stycznia 2009 - 15:07

no właśnie mówię o przeliczeniu określonej kwoty... ale ja jestem nieobiektywny, bo mi dashboard w ogóle nie przypadł do gustu ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych