Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro - pytania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzieciuch

dzieciuch
  • 14 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 03:07

Witam. Ponieważ kolejny raz po "jakieśtam" aktualizacji zostałem w windzie powitany niebieskim ekranem, dobrnąłem kresu wytrzymałości i pomyślałem o zmianie stacjonarnego kompa na Mac Pro. Trochę pooglądałem, poczytałem i mam pewne wątpliwości: 1. Jak duża jest głośność systemu chłodzenia Mac Pro. na jutjubie jest filmik, który nie zachęca. Prezentuje on głośność wentylatorów w maksymalnej prędkości. Ale jak jest naprawdę ? Jest głośny ? Zastosowanie: muzyka. (oczywiście nie szumów, tylko Maca) 2. Nie do końca wiem, co by trzeba było zrobić, aby mieć WIFI. Pod wbudowany ethernet jakieś urządzenie ? Karta radiowa pod USB ? 3. Czy do Mac Pro podłącze dowolną (np. pasywnie chłodzoną) kartę graficzną ? Generalnie nie zależy mi jakoś tam bardzo na wydajności grafiki w 3D, ale jakby się Blizzard spisał, i by wydał Diablo 3 na Maca, to bym się nie pogniewał, jakby to w miarę chodziło. Nie dzwonię, na bezpłatną infolinię Apple, bo nie uzyskam obiektywnych odpowiedzi.. Z góry dzięki za ewentualna pomoc.

#2 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 04 stycznia 2009 - 09:36

1. Nie słyszałem MP ale mam PowerMaca, który pewnie jest porównywalny. Przy maksymalnej prędkości to dźwięk startującego odrzutowca ;) ale przy normalnej pracy jest cicho. Może nie tak cicho jak mini ale szum nie przeszkadza. 2. Musisz dopłacić za Airporta (o ile nie jest w komplecie), który jest montowany wewnątrz obudowy. Karty na USB będą działały ale jak kupujesz MP za 10k PLN albo więcej to dopłaty za AP nie odczujesz a nic nie będzie Ci sterczało z komputera. 3. Obawiam się, że nie podłączysz. Nie wiem nawet czy jest możliwość przeflaszowania pecetowych kart PCIE. Albo musisz kupić od razu z mocniejszą kartę albo płacić za wersję makową kilka razy więcej niż za identyczną pecetową (różniącą się jedynie zawartością romu).

#3 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 stycznia 2009 - 10:24

Witam.

Ponieważ kolejny raz po "jakieśtam" aktualizacji zostałem w windzie powitany niebieskim ekranem, dobrnąłem kresu wytrzymałości i pomyślałem o zmianie stacjonarnego kompa na Mac Pro. Trochę pooglądałem, poczytałem i mam pewne wątpliwości:

1. Jak duża jest głośność systemu chłodzenia Mac Pro. na jutjubie jest filmik, który nie zachęca. Prezentuje on głośność wentylatorów w maksymalnej prędkości. Ale jak jest naprawdę ? Jest głośny ? Zastosowanie: muzyka. (oczywiście nie szumów, tylko Maca)

>>> Moj Mac Pro jest cichszy niz moj macbook :) przy podobnym obciazeniu w ogole wg mnie mac pro jest najcichszym stacjonarnym komputerem na jakim pracowalem a pracowalem naprawde na wielu i to z gornych polek.

2. Nie do końca wiem, co by trzeba było zrobić, aby mieć WIFI. Pod wbudowany ethernet jakieś urządzenie ? Karta radiowa pod USB ?

>>> Karta Airport (doplata przy zamowieniu) albo tkzw dongiel USB za 30 zl
aczkolwiek ja bym mimo wszystko podlaczyl stacjonarny komputer na kablu mimo wszystko stabilniejsze lacze i szybsze.


3. Czy do Mac Pro podłącze dowolną (np. pasywnie chłodzoną) kartę graficzną ? Generalnie nie zależy mi jakoś tam bardzo na wydajności grafiki w 3D, ale jakby się Blizzard spisał, i by wydał Diablo 3 na Maca, to bym się nie pogniewał, jakby to w miarę chodziło.

mozna za doplata dolozyc 8800 gt jak ja kupowalem MP drugiego i w wersji 2 to doplata byla na poziomie cen kart z PC teraz to moze sie zmienic.
FLashowac karty mozna ale nie wszystkie chyba ale to juz osobny temat:)

Nie dzwonię, na bezpłatną infolinię Apple, bo nie uzyskam obiektywnych odpowiedzi..

Z góry dzięki za ewentualna pomoc.



#4 Opoya

Opoya
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2009 - 01:09

Na głośność nie narzekam, tylko przy włączaniu/budzeniu na chwilę wiatraki zwiększają prędkość, później jest cicho. Przy mocnym obciążeniu komputera czasem na chwilę przyspieszają, ale to trwa zwykle góra kilkanaście sekund. Co do Wi-Fi, to polecam AirPort. Miałam problemy z Wi-Fi przez USB (testowane kilka modeli). Efekt - czasem było OK przez parę dni, czasem Kernel Panic po chwili od włączenia. Producenci, do którch pisałam opisując problem nie bardzo chcą się tym zając, mówiąc, że to wina Maca lub systemu. Ale pisanie sterwoników to IMO obowiązek producenta. W końcu zainstalowałam AirPort i zero problemów :) A co do karty graficznej, to nie wystarczy Ci najmocniejsza sprzedawana z MacPro? Czyli NVIDIA GeForce 8800 GT?

#5 rawr

rawr
  • 130 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 stycznia 2009 - 01:21

najmocniejsza sprzedawana z MacPro? Czyli NVIDIA GeForce 8800 GT?


najmocniejsza to nie jest.

#6 Opoya

Opoya
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2009 - 02:24

Jeśli już znalazłeś błąd, to mogłeś podać jaka jest najmocniejsza, a tak, to Twoj post IMO mało wnosi do tematu. Fakt, powinnam napisać "mocniejsza"... Ale sądzę, że autor tematu nie zakupi NVIDI Quadro FX 5600 1.5GB... Choć jeśli ma na to odpowiedni budżet... to czemu nie...

#7 dzieciuch

dzieciuch
  • 14 postów

Napisano 05 stycznia 2009 - 12:10

Dzięki za zainteresowanie i za odpowiedzi. Co do grafiki, to nie chodzi mi tak bardzo o wydajność, jak o ewentualny brak wentylatora. Komp ma służyć do muzyki, technicznie nie mam możliwości wystawić go poza "pokój zwierzeń". Obecnie w blaszaku mam tak zorganizowane chłodzenie, że prawie go nie słychać. Stąd pytania.. Pozdrawiam, dzieć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych