Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Toast 6 Titanium - bootowalna plyta dvd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 13:21

Witam, mam problem z toastem... wypalilem sobie bootowalna plytke z obrazu (obraz jako tako wg. mnie powinien miec wariant bootowania). Zrobilem to w nastepujacy sposob: 1. Zamontowalem plik dmg 2. Kopiuj plyte: zrodlo - podmontowany plik 3. pal! 4. weryfikacja no i jest zonk... plytka sie nie bootuje (trzymam zawziecie C, chwile ja pomieli ale zaraz potem zaczyna bootowac osx). Czy ktos ma jakis pewny program ktory wypali mi plytke z obrazu i bedzie ona bootowalna?

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 14:09

6,

ale co to za obraz ?


(nie jest łatwo zrobić płytkę startową z MacOS X. Istnieje cały szereg uwrunkowań.)

Jednak najważniejsze jest to abyś NIE MONTOWAŁ PLIKU .dmg na pulpicie.

Tu masz programik BootCD, ale tylko do Panthery. Czekamy na wersję dla Tygrysa

A tutaj instrukcje SZCZEGÓŁOWĄ jak stworzyć płytkę bootowalną BEZ pliku.dmg

I kolejna porcja instrukcji

Ale najłatwiejsze jest wykonanie kopii z płytki instalacyjnej MacOS X za pomocą Disk Utility. Tu masz plan jak to zrobić

#3 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 14:18

niestety system mam w rozsypce i disk utility mi nie dziala... plytka to Tiger (znajomy zrobil mi obraz, nie jest z miasta). Czyli teoretycznie, uzywajac instrukcji "jak zrobic plytke bootowalna bez dmg" moge skopiowac zawartosc tego pliku dmg (po podmontowaniu go) i nagrac jako bootowalne?

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 14:35

6,

jeśli ten plik.dmg to kopia płytki instalacyjnej, to spróbuj jesczeraz wypalić go a ale tym razem NIE MONTUJ (Mount) OBRAZU NA PULPICIE PRZED WYPALAENIEM.
Użyj funkcji Toast'a: Copy->Advanced->Image File i przeciągnij plik.dmg na okno Toast'a.

Melduj wyniki.


I niestety, jeśli masz rozsypany system operacyjny, to robienie z niego Boot DVD nie ma sensu. Chyba, że ONYX'em go poczyścisz.
Mógłbyś ściągnąć Pacifist'a, zamontować swój .dmg i za pomocą Pacifista zainstalować świeży Disk Utilities z .dmg
Bo kopiowanie zawartośći pliku.dmg w celu zrobienia butowalnej płytki nic nie da.

#5 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 15:12

wielkie dzieki, sprobuje jak mowisz

#6 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 20 sierpnia 2006 - 16:18

U mnie Toast nigdy nie wypalił poprawnie płytki bootowalnej, dlatego wypalam je za pomocą Disk Utility. Działają w 100%

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 16:30

6,

tskisiu, są różne opinie nt. Okazuje się, że wielu macuserów z powodzeniem kopiowało instalcyjny DVD za pomocą Toasta - user Mississauga

Kwestia wypalarek - jeśli używasz zewnętrznej FW albo USB, to kopia RACZEJ nie będzie butowalna.

Niestety, naresh ma zwalony Disk Utilities a ponadto ma poważne kłopoty ze swoim systemem :(

#8 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 17:07

no i niestety, druga plytka uwalona... nagrywarke mam wew. NEC 4550A... wypalilem jak mowiles ale niestety plytka nie chce sie bootowac dalej :| tez czytalem ze sa z tym problemy, i ze diskutility jakos sobie radzi... ale niestety nie mam takiej mozliwosci... chyba ze ktos powie mi jak skopiowac zawartosc tej plyty na miejsce mojego obecnego osx... wtedy moze sie zaladuje i bede mogl przeprowadzic instalke z hdd...

#9 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2006 - 17:30

6,

Mógłbyś ściągnąć Pacifist'a, zamontować swój .dmg i za pomocą Pacifista zainstalować świeży Disk Utilities z .dmg



#10 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 20 sierpnia 2006 - 18:37

Spróbuj to: http://macupdate.com/info.php/id/16900

To jest GUI do funkcji systemowych (tych samych z których korzysta Disk Utility)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych