Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy Winda tylko przez Bootcamp? Mozna tak uzywac OSX i Win?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 stycznia 2009 - 07:40

Wyobraz sobie ze ktos moze pracowac przy sieciach radiowych. Nie potrzebuje usb, czytnika itp.
Niezbedna jes za to sieciowka a,b,g,n, lakka waga, solidna obudowa i dobra bateria.
W takiej pracy mozesz tez potrzebowac dosyc specyficznego softu, ktorego pod OSX nie ma:!:

Wiec moze pozostwisz dla siebie glupie pytania o zakup macbooka:!:
Chcesz pomagac innym na forum to pomagaj. Jak nie to siedz chociaz cicho nie nabijajac postow.
Wyobraz sobie jakiegos nooba szukajacego jakiejs informacji, ktory przebija sie przez dziesiatki durnych postow.


Przeczytaj jeszcze raz moją*wypowiedź do której pijesz, tym razem ze zrozumieniem. Może wtedy zauważysz, że przyczepiłeś się do niewłaściwej osoby.
Poza tym grzecznie upraszam byś nie próbował osobistych wycieczek i nie pisał mi co powinienem robić, może młodsi wiekiem i stażem sobie na to pozwolą, ja nie.

PS. Nie lubię windowsa choć też go używam, ba nawet na nim zarabiam. Nie interesuje mnie co inni instalują na swoich kompach. Jestem na forum Apple i chociażby dlatego sam nie zamierzam propagować produktów M$.

#27 Tom2130

Tom2130
  • 3 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 01:25

Heh, wybacz;)
Koncowka wypowiedzi nie miala byc tylko do Ciebie, ale do wszystkich zadajacych pytania typu:

Tak się nieśmiało spytam... po co kupowałeś Maka jeśli nie miałeś/nie masz zamiaru korzystać z OSX?

:D

#28 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lutego 2009 - 01:25

A ja w dalszym ciagu mysle, ze jest tutaj jakies pomylenie sposobu patrzenia na cala sprawe? Dlaczego wszyscy inni producenci musza pamietac, ze istnieja uzytkownicy Apple?!!! Kupuje urzadzenie w sklepie, podlaczam do kompa i powinno hulac tak jak to jest w Windzie. Pomijam tutaj wady systemu operacyjnego, ale przynajmniej nigdy nie mialem zadnych klopotow ze sterownikami, dodatkowymi "nakladkami", cala wiedza o konfiguracji sprzetu! Od kiedy mam Apple, prawie nic mi nie dziala tak jak powinno. 1. Mp3 SONY wspolpracuje jedynie z WMP i nawet zainstalowany Windows pod PD tylko dla tych celow, wraz z WMP nie obsluguje mp3 do konca tak jak powinien. 2. Drukarko-skaner, mimo ze kupilem wifi, podlaczony jest na USB do booka, bo na wifi tylko dziala drukarka - skaner jest niewidoczny! To samo jak podlacze do Time Capsule! 3. Time Capsule podlaczona jako router, przyjela adres mojego internetowego dostawcy, przez co zblokowala internet w moim budynku - co skutkowalo odlaczeniem mnie calkowicie od internetu! O uzyciu TC do skanera juz wspomnialem. Zdaje sobie sprawe, a przynajmniej mam nadzieje, ze jest to tylko kwestia ustawien, ale nie mam wiedzy i bylbym szczesliwy, gdybym nie musial szukac odpowiedzi na moje problemy po necie, tylko zeby wszystko dzialalo jak powinno PLUG-AND-PLAY! Tak jak to sie dzialo do tej pory! Jak na razie jestem bardzo rozczarowany!!!!!!

#29 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 lutego 2009 - 10:26

A ja w dalszym ciagu mysle, ze jest tutaj jakies pomylenie sposobu patrzenia na cala sprawe?


Czyzby?

Dlaczego wszyscy inni producenci musza pamietac, ze istnieja uzytkownicy Apple?!!!


Dlatego, ze problemy o ktorych piszesz wynikaja wlasnie z faworyzowania tylko jednego systemu przez producentow.
Jesli Ty wyprodukujesz jakies urzadzenie i chcesz je sprzedac nie tylko uzyszkodnikom windy to powinienes napisac sterowniki pod inne systemy tez. Nie sadzisz chyba, ze Apple czy inny producent systemu operacyjnego beda kupowac tysiace peryferii by je podlaczyc sprawdzic co dziala a co nie i ew. napisac dedykowane sterowniki, hm?

Kupuje urzadzenie w sklepie, podlaczam do kompa i powinno hulac tak jak to jest w Windzie. Pomijam tutaj wady systemu operacyjnego, ale przynajmniej nigdy nie mialem zadnych klopotow ze sterownikami, dodatkowymi "nakladkami", cala wiedza o konfiguracji sprzetu! Od kiedy mam Apple, prawie nic mi nie dziala tak jak powinno.


Ciekawe. Ja zanim dokonam zakupu sprawdzam na stronie producenta czy urzadzenie jest Mac-friendly i czy dziala w pelni funkcjonalnie. Jesli tak nie jest, automatycznie taki sprzet skreslam z listy.

1. Mp3 SONY wspolpracuje jedynie z WMP i nawet zainstalowany Windows pod PD tylko dla tych celow, wraz z WMP nie obsluguje mp3 do konca tak jak powinien.


Nie powinienes napisac listu z zarzutami do producenta czyli firmy Sony?

Jak na razie jestem bardzo rozczarowany!!!!!!


Jesli uwazasz ze pod windows wszystko dziala plug'n'play to czemu wszelakie fora uginaja sie od postow z problemami dotyczacymi wspolpracy urzadzen pod tym systemem?

Nie poddawaj sie na samym poczatku, a przede wszystkim nim dokonasz wyboru i zakupu sprawdz co i jak, inaczej zawsze rydzykujesz...

#30 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lutego 2009 - 12:38

Gdyby to byla tylko kwestia produktow innych firm, to nie byloby sprawy. Poczytaj na temat problemow uzytkownikow z konfiguracja Time Capsule albo Air Port, to zobaczysz jak wspaniale dziala plug-and-play w Macach! Ja w dalszym ciagu wierze, ze znajde programiste, ktory mi pomoze w konfiguracji! Szkoda ze sie zniechecilem na poczatku przygody z Apple i staram sie nie poddawac, bo komputer jest naprawde piekny...

#31 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 lutego 2009 - 12:06

TC nie posiadam, więc się nie wypowiem. Jednakże zarówno z wifi jak i innymi połączeniami sieciowymi (i nie tylko) w Maczkach nie miałem nigdy problemów, na pecetach z windą -owszem.
BTW: jak Ty chcesz wykorzystać TC ze skanerem? Chodzi Ci o skanowanie po wifi? Czy TC w ogóle obsługuje na USB coś poza dyskiem/drukarką?

---- Dodano 18-02-2009 o godzinie 12:08 ----
PS. Sprawdzałeś czy skanowanie po WiFi działa na PC? Co to za marka i model kombajnu, który zakupiłeś?

#32 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marca 2009 - 17:20

Sorry, byłem w pracy i nie mogłem wcześniej odpisać. Zakupiony PD i Windows nie pomógł mi dotychczas w uaktualnianiu Sony mp3 - brak mozliwosci sciagania zdjec na obwoluty albumow, ktore automatycznie wchodzily w PC, tutaj sa niedostepne... Mam HP Photosmart 4500, specjalnie kupilem sobie z laczem wi-fi dla pozbycia sie jednego kabla. Nic z tego. Znaczek na Mac'a na pudelku jest, wiec mozna sie spodziewac wspolpracy. Nic mylniejszego. Skaner dziala tylko na USB. Niestety to samo z TC. Za 100,- plus koszty dojazdu, technik ze sklepu Apple moze przyjechac i skonfigurowac TC, zeby przynajmniej dzialalo jako router... Ze skanowania bezprzewodowego juz zrezygnowalem...

#33 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2009 - 21:21

Sprawdzałeś wersję oprogramowania do tego urządzenia? Może są nowsze? Instalowałeś sterowniki z płyty czy OSX sam rozpoznał urządzenie?
Poczytaj tu: Apple - Support - Discussions - Wireless printing/scanning ... i tu: Apple - Support - Discussions - HP Officejet 5510 AIO aand Bonjour ... może trafisz na jakąś*wskazówkę...

#34 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marca 2009 - 22:09

Wielkie dzięki. Niestety jak sam widzisz wiele osob ma te same problemy, ale najgorsze, ze informacje sa calkiem sprzeczne. U jednych software chodzi do skanowania wireless, inni stwierdzaja kategorycznie, ze jest to tylko mozliwe przy USB. Nie mam u siebie wyjscia ethernetowego z drukarki, wiec nie moge tego tak podlaczyc do TC, a wydaje sie ze tylko tak w pelni dzialal skaner. Jak wspomnialem wczesniej, Pan z Serwisu w Szczecinie wykluczyl mozliwosc pelnej wspolpracy bezprzewodowej... Szkoda tylko, ze nie ma takiej informacji na opakowaniu drukarki, gdzie znaczek Mac sugeruje cos innego. Nawet podlaczona z reszta HP C4580 bezposrednio przez USB, nie slucha sie komend z przyciskow na obudowie, tylko musze uzywac softwaru z MacBooka...

#35 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2009 - 22:21

Hmm, rozumiem, że nie masz innego AP poza TC, a sprawdzałeś może połączenie WiFi między kombajnem i Maczkiem, po ustawieniu stacji bazowej na tym ostatnim? Tzn. chodzi mi o wyeliminowanie innych urządzeń, tylko Mak z utworzoną siecią i HP podłączony do tej sieci - nie znam możliwości WiFi ani konfiguracji takiego urządzenia, ale może zabangla? Wykluczysz przynajmniej ew. winę TC.

#36 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marca 2009 - 22:36

Najciekawsze, ze Mac widzi i rozpoznaje drukarke. Drukowanie odpala sie od razu. Jesli chodzi o skaner - wg. Maca nie ma podlaczonych urzadzen skanujacych. To przez wi-fi. Przez USB moge z softwaru HP uzywac i drukarke i skaner. Z pozycji skanera - niestety po komendzie: Skanuj do PC, drukarka nie widzi komputera! Sprobowalem teraz podlaczyc kamerke MS 6000 uzywajac macam, ale tez nici z tego. Status: Connected to Microsoft Lifecam VX 6000. Po czym klikam na Play i:.. Status: USB communication problem... Nic tutaj na tym Macu nie dziala! :-((((

#37 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2009 - 22:45

Co do kamerki to nie dziwota, macam póki co nie obsługuje jej... ale być*może zadziałają stery stąd: http://webcam-osx.so...mera.php?id=456

#38 goodwill

goodwill
  • 28 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 marca 2009 - 05:42

Kamerka w MacBooku jest super, ale poniewaz mam podlaczony komp do monitora zewnetrznego, chcialem wykorzystac dotychczas uzywana (dobra jakosc, zoom, wbudowany mikrofon itd.). Niestety wyglada na to ze czeka mnie kolejny zakup. No i sam widzisz, ze nie jest z tymi Macami rozowo, przynajmniej mysle o takich ja, co zdecydowali sie na migracje, wydatkow konca nie widac... ;-)

#39 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 marca 2009 - 13:00

No niestety, z racji niechlujnosci, lenistwa badz ignorancji niektorych producentow, ktorzy dbaja tylko o to by ze swoim produktem dostarczyc sterowniki pod winde, warto przed zakupem sprawdzic rzetelnie czy dany sprzet dziala z Makiem i to w pelnej funkcjonalnosci. Dobrze, ze istnieja rozne fora, bo strony producentow milcza na ten temat :> Moim zdaniem i tak w OSX wspierane jest wiele urzadzen roznych marek, im bardziej dziwolagowaty ;) sprzet tym ryzyko niedzialania wieksze... Jak masz rzeczy ktore nie banglaja z MB i OSX to pusc to do ludzi (np. na allegro), albo sprezentuj rodzince ;) Wiem, to rozwiazanie "brute force" ale spokoj i zaoszczedzone nerwy sa bezcenne :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych