Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[Monitor] Jak nie EIZO to co?


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 jabco

jabco
  • 490 posts
  • Skądnie z tąd...

Posted 20 December 2008 - 13:49

Salamalejkum bracia i siostry. Zastanawiam sie nad monitorkiem do mojego Macbooka Pro, bedzie mi glownie sluzyc do obrabiania zdjec (tak aby po ich wydrukowaniu w profesjonalnym fotolabie sie nie rozczarowac). Przydalo by sie aby obslugiwal tez standardy zabezpieczen przed kopiowaniem bym mogl ogladac na nim filmy z itunes jak jestem w usa ( ;] ). Oczywiscie FullHD. Rozgladalem sie za iiyamami 26" ale one diabelsko sa tanie a o firmie krazy dobra opinia. Gdzie jest haczyk? Prosilbym najbardziej kolegow fotografow o porade :)

#2 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 December 2008 - 14:07

Problem rozczarowania wydruku to nie wina monitora, lecz kalibaracji sprzętu :)

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7682 posts

Posted 20 December 2008 - 14:18

Zakup "kalibratora" i jego użycie to podstawa. W kwestii firm - polecam: LaCie, iiyama (potwierdzam dobre opinie). Możesz jeszcze spotkać się z logo eyama - jest to seria "ekonomicznych" monitorów firmy iiyama przeznaczonych głównie do biura itp. Firmy koreańskie i marki typu "krzak" - omijaj z daleka.

#4 nicomsw

nicomsw
  • 728 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Posted 20 December 2008 - 14:48

LaCie 724 jest obecnie najlepszy na rynku. Polecam.

#5 jabco

jabco
  • 490 posts
  • Skądnie z tąd...

Posted 20 December 2008 - 15:45

Spin this back... Kalibrator mam. Kwestia matrycy. Uwzam, ze jak cos na siebie nie zarabia to nie oplaca sie w to pakować :) Dlatego chcialbym najpierw kupic cos tanszego. Moze do 2k.

#6 biskup

biskup
  • 2479 posts
  • SkądKraków

Posted 20 December 2008 - 15:57

LaCie 724 jest obecnie najlepszy na rynku. Polecam.


ostatnio w sprawie lacie sporo rozjaśnił mi kolega art.mariusz i z pewnością 724 nie jest najlepszym monitorem na rynku ;)

nadal najlepszy pozostaje nec 21" reference

a tak w temacie...

z lacie dobry stosunek cena/jakość ma 324

zaglądnij tu:
Colour Confidence > Monitor Showroom - the most colour accurate LCD monitors from Eizo, LaCie and NEC

i tu:
Lista godnych uwagi monitorów LCD (za rozsądną i nierozsądną cenę) - FORUM - NIKON KLUB POLSKA

#7 jabco

jabco
  • 490 posts
  • Skądnie z tąd...

Posted 20 December 2008 - 16:49

Nie w ta strone zmierzamy... myslalem ze posypie sie lista samsungow, iiyam itd :)

#8 biskup

biskup
  • 2479 posts
  • SkądKraków

Posted 20 December 2008 - 18:17

skoro nazywasz wątek "jak nie eizo, to co" i pieszesz, że masz sprzętowy kalibrator, to chyba nie chcesz kupować jakiegoś szajsu na folii TN z wielkim napisem "kontrast 10000000000:1"

tu masz w miarę tani i przyzwoity monitor za ok 2k
NEC 2470WNX - PorĂłwnanie ofert i cen w sklepach internetowych

#9 resetpl

resetpl
  • 76 posts
  • SkądKatowice

Posted 20 December 2008 - 19:05

Nec 2470NX to monitor do typowo domowych zastosowan, ale po skalibrowaniu pewnie jako tako sie nada do obrabiania zdjec, a i efekty powinny byc zblizone wyduki z labu, chyba lepiej podac cene do jakiej ma byc monitor, zeby potem mozna bylo cos radzic, bo tak mozna podac tu jakis monitor graficzny ktoryego stusunek ceny i jakosci rowniez bedzie dobry, za to jednak z portfela ubywa wiecej niz w przypadku tego Neca :).

#10 jabco

jabco
  • 490 posts
  • Skądnie z tąd...

Posted 20 December 2008 - 19:08

O takie cos mi chodzilo. Chce cos poprostu na poczatek... nie chce sie ladowac w cos czego nie wykorzystam.

---- Dodano 20-12-2008 o godzinie 18:11 ----
A kalibrator mam do moich 2x30" ACD, ale potrzebuje cos co bede uzywal w innym miejscu.

#11 biskup

biskup
  • 2479 posts
  • SkądKraków

Posted 20 December 2008 - 21:46

mbp, mpro, 2x mb, imac + 2x acd30 Jak na dwudziestolatka to ładnie zarabiasz ;) szkoda Ci kasy na lepszy monitor w takim razie?

#12 resetpl

resetpl
  • 76 posts
  • SkądKatowice

Posted 21 December 2008 - 20:50

Szczerze mowiac jezeli cena nie bedzie duzo za duza od akceptowanej to radzil bym kupic jednak Eizo S2431W, mimo ze oba domowe, to ten Eizo to bardziej pewny monitor.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users