Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Monitor] Jak nie EIZO to co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 20 grudnia 2008 - 13:49

Salamalejkum bracia i siostry. Zastanawiam sie nad monitorkiem do mojego Macbooka Pro, bedzie mi glownie sluzyc do obrabiania zdjec (tak aby po ich wydrukowaniu w profesjonalnym fotolabie sie nie rozczarowac). Przydalo by sie aby obslugiwal tez standardy zabezpieczen przed kopiowaniem bym mogl ogladac na nim filmy z itunes jak jestem w usa ( ;] ). Oczywiscie FullHD. Rozgladalem sie za iiyamami 26" ale one diabelsko sa tanie a o firmie krazy dobra opinia. Gdzie jest haczyk? Prosilbym najbardziej kolegow fotografow o porade :)

#2 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2008 - 14:07

Problem rozczarowania wydruku to nie wina monitora, lecz kalibaracji sprzętu :)

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 grudnia 2008 - 14:18

Zakup "kalibratora" i jego użycie to podstawa. W kwestii firm - polecam: LaCie, iiyama (potwierdzam dobre opinie). Możesz jeszcze spotkać się z logo eyama - jest to seria "ekonomicznych" monitorów firmy iiyama przeznaczonych głównie do biura itp. Firmy koreańskie i marki typu "krzak" - omijaj z daleka.

#4 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 20 grudnia 2008 - 14:48

LaCie 724 jest obecnie najlepszy na rynku. Polecam.

#5 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:45

Spin this back... Kalibrator mam. Kwestia matrycy. Uwzam, ze jak cos na siebie nie zarabia to nie oplaca sie w to pakować :) Dlatego chcialbym najpierw kupic cos tanszego. Moze do 2k.

#6 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:57

LaCie 724 jest obecnie najlepszy na rynku. Polecam.


ostatnio w sprawie lacie sporo rozjaśnił mi kolega art.mariusz i z pewnością 724 nie jest najlepszym monitorem na rynku ;)

nadal najlepszy pozostaje nec 21" reference

a tak w temacie...

z lacie dobry stosunek cena/jakość ma 324

zaglądnij tu:
Colour Confidence > Monitor Showroom - the most colour accurate LCD monitors from Eizo, LaCie and NEC

i tu:
Lista godnych uwagi monitorów LCD (za rozsądną i nierozsądną cenę) - FORUM - NIKON KLUB POLSKA

#7 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 20 grudnia 2008 - 16:49

Nie w ta strone zmierzamy... myslalem ze posypie sie lista samsungow, iiyam itd :)

#8 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 grudnia 2008 - 18:17

skoro nazywasz wątek "jak nie eizo, to co" i pieszesz, że masz sprzętowy kalibrator, to chyba nie chcesz kupować jakiegoś szajsu na folii TN z wielkim napisem "kontrast 10000000000:1"

tu masz w miarę tani i przyzwoity monitor za ok 2k
NEC 2470WNX - PorĂłwnanie ofert i cen w sklepach internetowych

#9 resetpl

resetpl
  • 76 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 grudnia 2008 - 19:05

Nec 2470NX to monitor do typowo domowych zastosowan, ale po skalibrowaniu pewnie jako tako sie nada do obrabiania zdjec, a i efekty powinny byc zblizone wyduki z labu, chyba lepiej podac cene do jakiej ma byc monitor, zeby potem mozna bylo cos radzic, bo tak mozna podac tu jakis monitor graficzny ktoryego stusunek ceny i jakosci rowniez bedzie dobry, za to jednak z portfela ubywa wiecej niz w przypadku tego Neca :).

#10 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 20 grudnia 2008 - 19:08

O takie cos mi chodzilo. Chce cos poprostu na poczatek... nie chce sie ladowac w cos czego nie wykorzystam.

---- Dodano 20-12-2008 o godzinie 18:11 ----
A kalibrator mam do moich 2x30" ACD, ale potrzebuje cos co bede uzywal w innym miejscu.

#11 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 grudnia 2008 - 21:46

mbp, mpro, 2x mb, imac + 2x acd30 Jak na dwudziestolatka to ładnie zarabiasz ;) szkoda Ci kasy na lepszy monitor w takim razie?

#12 resetpl

resetpl
  • 76 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 grudnia 2008 - 20:50

Szczerze mowiac jezeli cena nie bedzie duzo za duza od akceptowanej to radzil bym kupic jednak Eizo S2431W, mimo ze oba domowe, to ten Eizo to bardziej pewny monitor.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych