Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jeszcze raz tryout Photoshop'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 16 sierpnia 2006 - 13:26

Witajcie, Na samym poczatku mojej przygody z Makiem zainstalowalem 30-dniowa wersje Photoshopa CS2. Po 30 dniach licencja wygasla. Nie jestem zwolennikiem pirackich programow dlatego chcialbym jeszcze raz zainstalowac sobie demo ( potrzebne mi do jednego projektu) ale dostaje informacje ze licencja wygasla. I tak planuje kupic PE4 no ale jeszcze nie teraz... Z tego co pamietam nalezaloby usunac jakies pliki aby mozna bylo zainstalowac ponownia. Nie wiem czy to technika dozwolona ale jezeli tak to prosze o informacje jak sprawe zalatwic. Tak BTW to demo PE 4 wogole nie da sie zainstalowac na moim iBookG4 :( Dzieki i pozdrawian rowniez zapracowanych dzis ;)

#2 Vorph

Vorph
  • 272 postów
  • SkądInąd

Napisano 16 sierpnia 2006 - 14:39

Moim zdaniem jest to nielegalne...

#3 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 16 sierpnia 2006 - 15:25

dzieki, chyba jednak zostane wiec przy gimpie jak na ta chwile.

#4 Kalina

Kalina
  • 3 postów

Napisano 29 listopada 2006 - 17:12

hej jednak nie musisz zostawać przy gimpie:) wystarczy ze zmienisz date w BIOSIE! tylko musisz mniej wiecej pamietac kiedy instalowales wczesniej ten program i ustaw np. dzien wczesniej i bedzie dzialalo! gwarantuje!! aha i nie mozna tego nazwac nieleglnym, to jest po prostu oszukanie systemu i nic wiecej:!: yo

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2006 - 17:33

Hmmm.... A czytalem gdzies , ze Maki BIOSU nie maja...Widocznie zle czytalem :>

#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 listopada 2006 - 20:02

Możesz ewentualnie zainstalować system na nowo z opcją zachowania ustawień i na nowo zainstalować PS. (dużo roboty i pewnie sporo przeinstalowywania i na pewno wszędzie gdzie potrzebujesz klucza rejestracyjnego, będziesz musiał zainstalować na nowo). W ten sposób i wilk syty i owca cała, bo PS będzie chodzić a warunki licencji tryoutu raczej na pewno (nie pamiętam na 100%!!!) nic nie wspominają o niemożności powtórnej instalacji oprogramowania na tej samej maszynie. Po prostu jest to ograniczone mechanizmem sprawdzania daty i tyle, nawet jeśli to maszyna nie jest do końca taka sama bo system był instalowany na nowo i część jego składników będzie zmieniona (serce systemu jest szyfrowane silnym kluczem kryptograficznym na potrzeby zabezpieczania się przed reverse-engineringiem. Za każdym razem inny klucz). A do czego jest Ci potrzebny ten Photoshop? Może znalazłoby się oprogramowanie spełniające twoje wymagania, gdzie nie musiałbyś AŻ tak się cackać i wydawać tych $$ na soft, który wykorzystasz w 10%.

#7 Kalina

Kalina
  • 3 postów

Napisano 30 listopada 2006 - 23:01

Musze was przeprosic faktycznie nie doczytalam ze chodzi o Maca;/ ale nie martw sie tutaj jest link to stronki gdzie sciagniej Triala Photoshopa na Maca:D tylko strona jest po angielsku ale sadze ze dasz sobie rade (wszytkie wypisane Triale sa za free):)

oj zapomnaila dodac link:D oto on [url]http://www.adobe.com/downloads/[/url] i tam w Updates masz do wyboru czy windows czy mac:D

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 grudnia 2006 - 23:24

Heh Kalina... tylko myk jest taki, że skoro, jak w temacie, chodzi o POWTÓRNE zainstalowanie tryuota to kolega ZAPEWNE odwiedził właśnie TĄ stronę by pobrać traila już jakiś czas temu, ale chciałby po prostu przeinstalować traila tak, by od nowa mieć 30 dni jazdy próbnej... Moim zdaniem ani za pierwszym razem, ani za drugim razem nie udało ci się doczytać wypowiedzi do końca, no ale do trzech razy sztuka. Powodzenia ;) Co do tematu by było, że spamerem nie jestem, to jak już wspominałem, oprócz przeinstalowywania systemu, bądź ryzykownego wywalania komponentów z nazwą adobe to może jednak opowiesz nam do czego dokładnie używasz takiego kombajnu, może wcale nie jest Ci niezbędny i znajdzie się zadowalający Cię zamiennik?

#9 Kalina

Kalina
  • 3 postów

Napisano 02 grudnia 2006 - 11:36

dobra dobra imrik ale po co sobie utrudniać życie jakimiś przeinstalowaniami systemu skoro takie rozwiązanie jest prostsze! chciałam w jakiś sposób pomóc ale skoro uważacie że wasze rady są lepsze(i dotyczą tematu) w odróżnieniu od moich to trudno! BAWCIE SIę DOBRZE!

#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 grudnia 2006 - 20:46

Hmm.. To niby się Tobie udało przeinstalować traila Photoshopa na OS X tak by można było te 30 dni na nowo odbębnić. Tak po prostu? Naucz nas tej sztuczki. Co do samego sposobu z przestawianiem daty to działa ale powoduje pewną nieprzyjemną w skutkach rzecz... przestawia datę, a to może być komuś nie na rękę jeśli potrzebuje aktualnej daty, na przykład korzystając z iCal czy synchronizując sobie kalendarze z iPodem, komorką lub z Google calendar, również fajnie byłoby gdyby daty się zgadzały w takim Adium podczas rozmowy. Co jeśli będziemy musieli znaleźć odpowiednią rozmowę w Skype, która się odbyła przed operacją przestawiania daty? Co jeśli pracujemy na złożonym makrosie Excela, który pobiera datę z systemu i jest to mu potrzebne, bo prowadzimy taką bazę danych naszych kontrahentów? Sposób jest co najmniej LAME i mimo iż pewnie działa to jak dla mnie i dla wieeelu, wieeelu osób też powoduje zbyt dużo niepożądanych efektów ubocznych, zięki temu przestawianiu daty w kółko co 30 dni wstecz.

#11 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 06 grudnia 2006 - 20:59

Mam jakies wrazenie ze w przeciagu ostatnich kilku dni wpadaja tu dziewczeta z epuls-a badz tYm PoDoBnE pOsTaCiE ;)

#12 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 grudnia 2006 - 22:16

sądząc po poziomie intelektualnym to prędzej z fotka.pl bo tam nie trzeba pisać takich trudnych informacji typu: ulubiona piosenka, ulubiony film itp.

#13 Makowa Panienka

Makowa Panienka
  • 194 postów

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:00

Hmmm.... A czytalem gdzies , ze Maki BIOSU nie maja...Widocznie zle czytalem :>


A ja słyszałam, że bios istnieje tylko jest ukryty i wywołuje go sie jakąś kombinacją klawiszy, ale może to takie ploty...

#14 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2006 - 12:51

A ja słyszałem, że Elvis żyje! Niestety obie informacje są nieprawdziwe.

#15 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 08 grudnia 2006 - 22:14

Ej Joł! Kulturki na moim topiku prosze ;)

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 grudnia 2006 - 04:04

Szykuje sie wywalenie watku do smietnika :/ Tylko groze paluszkiem... :)

#17 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 grudnia 2006 - 23:44

A ja słyszałam, że bios istnieje tylko jest ukryty i wywołuje go sie jakąś kombinacją klawiszy, ale może to takie ploty...



Dla jasności nie ma w komputerach Macintosh czegoś takiego jak BIOS (Basic Input/Outpu System) czyli podstawowego systemu do obsługi urządzeń wejścia/wyjścia. Tą kwestę załatwia coś co się nazywa Firmware i działa na nieco innej zasadzie, bliższej tej w jaki działają wewnętrzne zarządzacze aparatów fotograficznych, nagrywarek, drukarek sieciowych, routerów itp itd, dzięki czemu wiedzą, że są tym urządzeniem, a nie innym, że mają taki, a nie inny, numer seryjny i wreszcie, że są zbudowane z takich to, a takich, urządzeń. Oba systemy spełniają mniej więcej podobną funkcję, więc może to być mylące, jednak istnieje między nimi zbyt wiele różnić by te rozwiązania były ze sobą tożsame.

O ile zadaniem BIOS jest podstawowa obsługa wszystkich podzespołów podłączonych do płyty głównej, jak i samo zarządzanie płytą główną (mostek pólnocny i południowy przede wszystkim, taktowanie, kontrola napięć, adresowanie, itp.) o tyle BIOS ma się nijak do systemu operacyjnego, podczas gdy Firmware jest bardzo ściśle związany z systemem operacyjnym standardowo instalowanym na wszystkich komputerach spod znaku jabłka jakim jest Mac OS. Oprócz tych faktów BIOS różni się budową od firmware, chociażby faktem, iż firmware nie potrzebuje zasilania baterią, gdyż opiera się o moduły pamięci bodajże (nie wiem na pewno) NAND, czyli o pamięć błyskową (flash), a nie o układ scalony wymagający stałego zasilania jak na przykład pamięć RAM.

Jeśli Cię to ciekawi, bądź zechcesz zabłysnąć w znajomym gronie informatyków przeczytaj to: http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS Napisane jest w bardzo przystępnym języku.

tutaj cośkolwiek o pamięciach błyskowych http://pl.wikipedia....ki/Flash_EEPROM

i co nieco o pamięciach w ogóle - http://pl.wikipedia....ki/Pamięć_RAM




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych