Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zgubiony Macbook!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 16 grudnia 2008 - 12:28

Wiatam, wczoraj w nocy wracalem pociagiem do domu, i niestety wysiadlem z pociagu bez torby z makiem.. :( Czy jest jakas mozliwosc znalezienia go,namierzenia lub ewentualnie zablokowania? Prosze o pomoc co mam zrobic... :(

#2 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 16 grudnia 2008 - 12:31

Dzwoniles na PKP linie?

#3 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 16 grudnia 2008 - 12:35

tak, to byla pierwsza rzecz jaka zrobilem... niestety oni nie prowadza czegos takiego jak bioro rzeczy znalezionych.. :/ tylko siedzi tam pani Jadzia i jej przynasza rozne rzeczy, moze jeszcze nie zdazyli jej dosniesc...

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 grudnia 2008 - 13:15

Mysle ze masz male szanse, sorry. Dlatego przydaja sie programy zabezpieczajace dzieki ktorym mozna namierzyc sprzet albo mu zdalnie zrobic "awarie" np Undercover czy MacTrak. Mozliwe ze trafisz na kogos uczciwego (zycze z calego serca) albo pół-uczciwego (odsprzeda Ci Twojego wlasnego lapa).

#5 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 grudnia 2008 - 14:30

Kurczę szczerze współczuję... Mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać laptopa... Dokładnie tak jak pisze Ruczaj. Programy tego typu są dobre... Miałem udercover... Pożyczyłem mojemu kumplowi laptopa i mogłem spokojnie go namierzyć, nawet zobaczyć kto go używa (przez iSight :D)... Lepiej się zabezpieczać :P

#6 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2008 - 15:08

Więc może więcej o tych programach czy gadgetach wspomnianych wyżej (nie mogę nic w necie znaleźć) Może warto się zabezpieczyć zanim komp zniknie.

#7 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 16 grudnia 2008 - 16:54

ehhh, super... a nie wiecie jak teraz jest z ta strefa shegen? bo zgubilm takze dokumenty... a w czwartek wyjezdzam do belgii.. nie wiecie czy bede mial jakies problemy na lotnisku?

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 grudnia 2008 - 17:21

Ozzy, o undercover jest na forum i tutaj: http://www.orbicule.com/undercover

no, dowód musisz mieć na lotnisku

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 grudnia 2008 - 20:40

Albo to:
MacTrak from GadgetTrak for OS X: Anti-Theft for Your Mac - Theft Recovery & Tracking
ale Undercover chyba ma wiecej opcji, w tym plan b czyli wspomiane wczesniej przez mnie zalne robienie awarii ;)

#10 Dominikmaniak

Dominikmaniak
  • 251 postów
  • SkądKraków 

Napisano 16 grudnia 2008 - 20:52

Człowiekowi zginął MacBook a wy po fakcie rozmawiacie o programach zabespieczających ... Wspłółczuje bardzo też życze żebyś trafił na kogoś uczciwego

#11 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 17 grudnia 2008 - 13:51

nawet jak jechałeś ICC czy expresem to ludzie mimo wszystko to ludzie a szczególnie w biedniejszych krajach takich jak Polska cieżko o ludzi z dobrym sercem... życzę Ci żeby go znalazł jakiś macuser (oni są częściej uczciwsi:P) i skontaktował się z Tobą a na następny raz polecam undercover i te linkę zabiezpieczającą (sam mam zamiar taką kupić) do której mamy wejście w każdym macbooku

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 grudnia 2008 - 15:46

Człowiekowi zginął MacBook a wy po fakcie rozmawiacie o programach zabespieczających ...


Tak, zeby innych uratowac przed skutkami bezmyslnosci. Zobacz ile osob w tym watku dowiedzialo sie o sofcie zabezpieczajacym kompa. Zawsze to moze min. 1 tragedia mniej w przyszlosci :D

#13 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 11:02

Przenoszę do skradzione zaginione..

#14 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 grudnia 2008 - 11:06

okdzieki, nie wiedzialem ze jest taki dial... maczek pewnie juz sie nie znajdzie, zrobilem komus niezly prezent na swieta... :( powiedzcie mi tylko czymam to tak zostawic czy zglosic kradziez??

#15 Szarlej

Szarlej
  • 106 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 grudnia 2008 - 11:28

Niestety, zgłoszenie kradzieży niewiele Ci da w tym wypadku. Szczerze współczuję. Skąd jechałeś? Może znajdzie się jakiś życzliwy Mac-user który podszedł by na stację i spytał. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Chyba, że miałeś konto .mac (teraz .me)?

#16 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 20 grudnia 2008 - 22:25

W pociagu poluja nawet na badziewna mp3 za 20 zl. Bardzo wspolczuje i zycze znalezienia zguby :)

#17 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 20 grudnia 2008 - 22:30

okdzieki, nie wiedzialem ze jest taki dial...

maczek pewnie juz sie nie znajdzie, zrobilem komus niezly prezent na swieta... :(
powiedzcie mi tylko czymam to tak zostawic czy zglosic kradziez??


moze sie znajdzie - na allegro albo innym ebayu

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 grudnia 2008 - 02:43

Jak najszybciej opisz go, nawet na tym forum: numer seryjny, konfiguracja itd. No i przeszukuj allegro, ebaya, ogloszenia. chociaz osoba ktora go znalazla/wziela pewnie nie bedzie tak glupia i go pusci przez komis. No fakt, prezent na swieta niezly. Generalnie zawsze podziwialem ludzi ktorzy w pociagach uzywaja laptopow a potem wychodza np. do kibla ;)

#19 Szarlej

Szarlej
  • 106 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 grudnia 2008 - 03:58

Generalnie zawsze podziwialem ludzi ktorzy w pociagach uzywaja laptopow a potem wychodza np. do kibla ;)


Podziwiajmy samych siebie, za to, że jesteśmy w takich sytuacjach obojętni ;)

#20 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 21 grudnia 2008 - 12:24

Coś z w tym jest... ja w zeszłym tygodniu zostawiłem torbę z laptopem w lotniskowej kawiarni i przypomniałem sobie o nim już w taksówce. Wróciłem dosyć szybko bo po ok 15 minutach i.... torba była na miejscu.

W sumie to:
a) miałem szczęście, że to było w Danii a nie w Polsce - mam dziwne wrażenie, że u nas pod koniec drugiej minuty po kompie nie było by śladu
B) na dobrą sprawę, mogli się tym zainteresować antyterroryści albo inni ochroniarze i w ramach zabezpieczenia terenu mogli mi zdetonować tą torbę ;-)

Tak czy owak - przez te kilka minut poczułem się jak Qtylovsky... Tyle, że ja miałem mięcej szczęścia - wyobraźcie sobie tą ulgę, którą poczułem...

A co do programów śledzących - w sumie podpowiedzieliście fajny pomysł: wystarczy jakiś prosty skrypt, który będzie się uruchamiał po włączeniu i wyśle informację do jakiegoś serwera typu "tutaj jestem! mój adres IP to xx.xx.xx.xx".

Gdyby laptopa naprawdę skradziono to będzie dobry punkt zaczepienia.

Pozdrawiam i życzę jakiegoś bożonarodzeniowego cudu pod choinką :)

#21 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 grudnia 2008 - 13:40

Podziwiajmy samych siebie, za to, że jesteśmy w takich sytuacjach obojętni ;)


To prawda, bo raczej wiekszosc pasazerow nie bedzie obojetna i zapieprzy tego laptopa.
Dzisiaj sie dostaje w ryja za telefon komorkowy za złotówkę, to co dopiero laptop lezacy bezpansko w pociagu ;)

#22 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 21 grudnia 2008 - 13:45

Chociaz ja powiem na swoim przykladzie, ze zostawilem kiedys moje dziecko iPhona 3 G 16 GB bialego w tramwaju jak wracalem ze szkoly. Dzien pozniej zadzwonila na domowy Panii, z pytaniem czy to moja komorka... ;) ale to w Niemczech :P

#23 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 28 grudnia 2008 - 18:17

A ja znalazłem kiedyś portfel a było w nim trochę szmalu i masa dokumentów, ale byłem na tyle uczciwy i oddałem właścicielowi i co? typ nawet nie powiedział dziękuję, zabrał portfel i trzasnął mi drzwiami przed nosem ,więc nie ma się co dziwić że ludzie to olewają. Więc jak coś jeszcze kiedyś znajdę to będę miał to w d*** Ale współczuje człowieku straty.

#24 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 28 grudnia 2008 - 18:57

Najlepiej to usiąść i płakać!! :lol: Moze nie działa to tak jak powinno, ale zawsze jakies wyjscie. Potem zdrowaska i zapalic swieczke... ;-)

#25 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 28 grudnia 2008 - 23:00

Dreadmond, racja :P jedyne sensowne co może zrobić i przy czym może liczyć na cud :P bardzo mi Cię szkoda, bo macbook jak macbook ale nieprzyjemności związane z dokumentami to swoją drogą :) mimo wszystko życzę happy endu :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych