Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PROSZE nie znam sie kompletnie - instalacja xp na mac krok po kroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 szycha.tapir

szycha.tapir
  • 4 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 13:07

witam Was Kupiłem we Włoszech mac book do tego kable pudełko książka i tyle, kupiłem z zainstalowanym xp, zaczął się wieszać i nie mogę już nic robić, chce przeinstalować, dysk sformatować, jak wkładam xp sp2 do napędu to z niej nie botuje, jak to zrobić, udało mi się jakiegoś bootcampa ściągnąć (274MB) plik dmg. i tyle jak spreparować płytkę do instalacji, jak ustawić ewentualnie bootowanie, co mam zrobić, ręce mi opadają. pomóżcie jakoś prosto, proszę...:( dodam ze nie chce żadnych os'ow macowych, sam xpek sp2, tak jak bylo. dzieki z gory

#2 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 03 grudnia 2008 - 13:21

na partycji macosx masz bootcampa, tam masz instrukcje krok po kroku...

#3 asq

asq
  • 41 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 14:54

szycha.tapir, będzie Ci Kolego ciężko przejść na Maka w tak zakompleksionym towarzystwie na tym forum, choć nic im do tego po co komu XP, a instalacja XP wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby to wynikać z zapowiedzi i reklam Apple - na razie sam z tym walczę, oczywiście "dla zabawy" i pewnie z przekory - jak mi się uda, to może coś podpowiem,

#4 szycha.tapir

szycha.tapir
  • 4 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 15:05

szkoda ze tak to wyglada, ktos mi pisze ze na partycji jak nawet nie wiem jak sie i czym na nia dostac, gdy wlaczam komp oid razu odpala sie xp'k ten zawieszajacy sie, nic nie moge zrobic

#5 mincek

mincek
  • 23 postów
  • Skąd3city

Napisano 03 grudnia 2008 - 15:07

ASQ bez pochopnych ocen byloby przyjemniej... qtylovsky ma racje, trzeba zaczac od instrukcji krok-po-kroku w bootcampie, lub znalezc sobie jakas w necie, bo istnieje ich tam juz chyba tysiace i pewnie kilka na tym forum... jezeli natomiast mimo dzialania wg instrukcji pojawia sie problemy to wowczas jest pora zeby o cos zapytac... no a skoro szycha.tapir slabo kojarzy o co w ogole chodzi to BootCampa odpala sie tak: Go > Utilities > Boot Camp Assistant, nastepnie nalezy wydrukowac instrukcje i sprobowac... jeszcze jeden EDIT: Podczas startu maca przytrzymaj klawisz ALT, wtedy bedziesz mogl wybrac OS X, wrocic do systemu i sprobowac ponownie z instalacja. Po instalacji windy w bootcampie, winda staje sie domyslnym systemem bootujacym, co mozna zmienic przy pomocy BootCamp tools... przydatnym narzedziem jest tez rEFIt pozwalajacy na wybor bez potrzby wciskania option-key. cheers i good luck!

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 grudnia 2008 - 16:14

skąd jesteś? może Wrocław 2. SZUKAJ!!

#7 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2008 - 20:27

Temat oklepany na forum a wszystko jest w archiwum. Szukajcie a znajdziecie. Ludzie, Ile można pytać o to samo. Czyste lenistwo, nic więcej. Bez urazy

#8 szycha.tapir

szycha.tapir
  • 4 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 20:38

na forum, macie burdel, nie ma 1 konkretnego artykulu step by step, piszecie ludziom skrotami, odsylacie do szukania, uzywacie komend znanym wam, nic.... moze kiedys ktos sie znajdzie,

#9 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 21:23

A więc... 1. Aplikacje -> Narzędzia -> BootCamp 2. Pojawi się okienko z 'suwakiem'. Przeciągając kropkę, zmieniasz rozmiar partycji dla OS X i windows. 3. Dalej 4. Po zakończeniu włóż płytę XP 5. Restart się zrobi 6. Dalej to już normalna instalacja XP jak na PC 7. Po zainstalowaniu włożyć na windowsie płytki z Leopardem - zainstalują się wszystkie sterowniki 8. Gdy chcemy wrócić do OS X przytrzymujemy alt podczas uruchamiania i mamy wybór Potem jak się chce można ustawić domyślny boot na OS X

#10 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 04 grudnia 2008 - 05:50

moze on nie wie jak odpalic mac os x? (mozliwe ze windows jest ustawiony jako glowny system) :|

szycha.tapir, będzie Ci Kolego ciężko przejść na Maka w tak zakompleksionym towarzystwie na tym forum, choć nic im do tego po co komu XP, a instalacja XP wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby to wynikać z zapowiedzi i reklam Apple - na razie sam z tym walczę, oczywiście "dla zabawy" i pewnie z przekory - jak mi się uda, to może coś podpowiem,


na pewno przejdzie na Maka z zainstalowanym windowsem...
bez urazy, ale kupowanie MacBooka by uzywac na nim windowsa jest dla mnie szczytem debilizmu i checia byc trendy.
Intstalowanie windows na maku jest imo prostsze niz na PC...
Mac OS X 10.5 Help: Instalowanie Windows XP lub Windows Vista na komputerze Mac
Nie da sie tego lepiej wytlumaczyc...

#11 asq

asq
  • 41 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 07:11

szycha.tapir, te wszystkie wyżej podawane "oczywiste" instrukcje instalacji XP na maku dotyczą wyłącznie instalacji XP za pomocą makowego OS przez program bootcamp. Prawdopodobnie jest to jedyny "oczywisty" sposób instalacji XP na Maku. Na razie nie znalazłem innego i nie wiem czy jest możliwa instalacja wprost z płyty XP na czystego MacBooka bez makowego OS, bo w XP chyba zawsze natrafisz na brak sterowników sprzętowych do Maka, jakich Apple nie udostępnia powszechnie. Podobny problem miałbyś z próbą instalacji makowego OS na PC - brak sterowników ! Wprawdzie instalacja XP wystartuje Ci z płyty, jak na każdym innym notebooku, ale systemu XP już chyba nie dasz rady zainstalować prawidłowo. Prawdopodobnie rozbijesz się o komunikaty błędów, włącznie z BSOD unmontable boot volume, etc. Bootcam poprostu instaluje te brakujące w XP sterowniki, a z niego chyba nie da rady skorzystać bez makowego OS. Więc jeżeli chcesz postawić XP na maku w stosunkowo prosty sposób, to wydaje mi się, że skazany jesteś najpierw na instalację makowego OS i dopiero za jego pośrednictwem XP,

z Makiem jest tak, jak z Fordem T - mógł być w każdym kolorze pod warunkiem, że był to kolor czarny ,,,

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 09:24 ----

ASQ bez pochopnych ocen byloby przyjemniej...


mincek. pewnie nie widziałeś tych "przyjemnych" wpisów, jakimi przywitano tu nowego kolegę, które to przytomnie już wycięli administratorzy forum.

#12 szycha.tapir

szycha.tapir
  • 4 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 10:42

ok odpala mi sie na nim XP nie moge wlaczyc MAC OS, jak to zrobic, wciskam przy starcie alt prawy non stop i wciaz tylko xp sie wlacza nie mam zadnego ekranu wyboru, jak odpalic maca??

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 12:43 ----
ok juz mam trzymam alt:)

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 13:15 ----
a teraz inna kwestia, zarowno a systemie mac os jak wlacze bootcampa ( wydrukowac nie moge bo drukarki nie mam) i klikam instalacja to wyrzuca mi kazda plyte 2 cd xpka ktorego 100 razy instalowalem i oryginal visty ktora tez wywala, ogolniew kazdy nosnik troche mieli i wysuwa, dlaczego, dodam ze trzymajac "c" po gongu jest to samo, rece mi opadaja:(

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 13:19 ----
WYSUWA MI KAZDA PLYTE PO WLOZENIU ze 10 plyt wkladam oryginalnych, w systmie os mac mi wsuwa, co sie stalo???????, z muzyka wkladam audio oryginal, plyta nowa i wysuwa? :(((((((((((((((((((((

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 13:20 ----
i gdzie wogole w imacu jest napęd plyt cd, nic takiego nie widze:(

---- Dodano 04-12-2008 o godzinie 13:23 ----
ok wszystko jasne, ta osoba od ktorej kupilem mowi ze w jakim systemien ie byl po wlozeniu jakiejkolwiek plyty pomielił i wysuwa, co tu teraz zrobic, czy naped uszkodzony czy elektronika, gdzie to mozna naprawic i ZA ILE??? czy ktos z was potrafi woj. mazowieckie?




prosze odp

#13 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 04 grudnia 2008 - 13:35

nieźle tego jeszcze na forum nie było to już desperacja, ale może tak ci pomogę: płytę z leo tez wysuwa? włóż płytę z leo i naciśnij alt po gongu wybierz płytę i instalator się włączy

#14 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 04 grudnia 2008 - 13:40

czas na odpowiedzi:

ok odpala mi sie na nim XP nie moge wlaczyc MAC OS, jak to zrobic, wciskam przy starcie alt prawy non stop i wciaz tylko xp sie wlacza nie mam zadnego ekranu wyboru, jak odpalic maca??

ok juz mam trzymam alt


brawo! osiagnales mistrzowski poziom w poznaniu tajnej wiedzy!

WYSUWA MI KAZDA PLYTE PO WLOZENIU ze 10 plyt wkladam oryginalnych, w systmie os mac mi wsuwa, co sie stalo???????, z muzyka wkladam audio oryginal, plyta nowa i wysuwa? ((((((((((((((((((((


jaaaa!!!!!!!! moze bys odwiedzil Apple Support w koncu!!!!!!!!!!!!!!!!! Na tak debilne pytania nikt Ci tu nie pomoze!!!!!!!!!!!!!! ale jestesmy zli!!!!!!!!!

i gdzie wogole w imacu jest napęd plyt cd, nic takiego nie widze

Ty w ogole wiesz jaki masz komputer? raz masz macbook, raz masz iMaka?!
powiedz mi, po co kupiles ten komputer? lubisz placic 4tys. za komputer ktory nazywa sie mac, ma zainstalowanego windows a bebechy ma takie same jak kazdy laptop za 1500zl?

ok wszystko jasne, ta osoba od ktorej kupilem mowi ze w jakim systemien ie byl po wlozeniu jakiejkolwiek plyty pomielił i wysuwa, co tu teraz zrobic, czy naped uszkodzony czy elektronika, gdzie to mozna naprawic i ZA ILE??? czy ktos z was potrafi woj. mazowieckie?

podobno kupiles we wloszech... dzwoniles do tego wlocha?
na to pytanie tez nikt Ci nie odpowie! moze cos dojdzie do Ciebie i sprobujesz sam sobie poradzic
btw: jakim cudem znalazles wlacznik od tego komputera? :P

#15 asq

asq
  • 41 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 22:17

szycha.tapir, mam wrażenie, że nie trafiliśmy na odpowiednie forum ani Ty, ani ja - poza masą obelg jeszcze nikt mi tu w niczym nie pomógł, więc wynośmy się stąd jak najprędzej na priv i gdzieś indziej, pozdrawiam, asq

#16 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 22:58

moze on nie wie jak odpalic mac os x? (mozliwe ze windows jest ustawiony jako glowny system) :|



na pewno przejdzie na Maka z zainstalowanym windowsem...
bez urazy, ale kupowanie MacBooka by uzywac na nim windowsa jest dla mnie szczytem debilizmu i checia byc trendy.
Intstalowanie windows na maku jest imo prostsze niz na PC...
Mac OS X 10.5 Help: Instalowanie Windows XP lub Windows Vista na komputerze Mac
Nie da sie tego lepiej wytlumaczyc...


Może nie mam aż tak duże stażu jak niektórzy na forum, ale pół roku temu też sobie kupiłem Macbook'a aby mieć możliwość używania systemu który jest przeznaczony na ten sprzęt a nie po to aby instalować na nim tylko i wyłącznie Windows'a. Za 2/3 tej ceny miałbym sprzet o takich samych albo i lepszych parametrach od razu z windowsem.

A swoja droga czy polityka Apple zezwala na korzystanie TYLKO z samego Windowsach na ich sprzecie.

A swoja droga to lepiej przerzuc sie na leo bo jest znacznie przyjemniejszy nic Win:)

#17 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 23:23

Ostro! Od czasów iPhone'a 3G z Allegro za 599 złotych to najlepszy wątek, jaki tu czytałem:D Powodzenia!

#18 mincek

mincek
  • 23 postów
  • Skąd3city

Napisano 05 grudnia 2008 - 09:39

Newstad... o tym samym pomyslalem, ale jakos juz nie chcialem podnosic i tak juz wysokiego napiecia heh... najlepiej byloby zamknac juz ten temat, bo chyba i tak glowni bohaterowie sie obrazili i juz tu nie wrocia ;-) LAJF!

#19 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2008 - 12:53

Hey, tak sie za poznaje z trescia by nie powielac pytan i co czytam...: Juz wyjasniam co niektorym, dlaczego ja akurat kupilem Maka. Moze to w przyszlosci ograniczy pytania po co niektorzy kupuja sprzety apple aby potem stawiac winde: Maka mam ze wzlegu na program muzyczny(logic), i ze wzgledu na stabilnosc(moj xp ktorego mialem na pc byl stabilny ale w duzo mniejszym stopniu niz aktualny osx): chcialem miec logica w wersji 8, ktory jest tylko na maka. Chociaz niektorym jak wiadomo udaje sie odpalic go i na pc(jak ze stabilnoscia nie wiem). Czy to wystarczajacy powod by kupic komputer?. Teraz po co xp na maku? ( bo przywyklem, ze majac pc, mialem cubase sx(muzyka), a w czasach kiedy miałem chwilę mogłem sobie w coś pograć- w coś znaczy się w to co chcę zakładając ze sprzęt nie odmówi posłuszeństwa). Tytuły Brothers in amrs, Call of duty 5, GTA 4 --- > z tego co mi wiadomo tego jeszcze nie ma w wersji osx. I tyle.

#20 asq

asq
  • 41 postów

Napisano 05 grudnia 2008 - 20:52

bocademusica, niepotrzebnie tu się tłumaczysz po co kupiełeś tego maka, teraz masz go i tyle i wszystkim powinno wystarczyć tylko to, że chcesz z niego korzystać. a nie powody z jakich chcesz z niego korzystać - każdy z nas ma zupełnie inne powody i nic nikomu do tego, jakie powody masz Ty, ja, lub ktokolwiek inny, a jak nie znadziesz tu pomocy, jakiej oczekujesz to chyba wypadałoby zamknąć nie tylko ten wątek tak, jak proponuje to mincek. ale chyba to całe zakompleksione forum, które zwolennikom maków przysparza więcej szkody niż pożytku.

#21 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 05 grudnia 2008 - 23:29

Ojojoj... Wezcie na sobie psow nie wieszajcie... :lol: :lol: Wystarczy pogooglowac i wszystko jak na tacy... Ahhhh... Jedna prosta odpowiedz: Zycie jest ciezkie! :lol: :lol: :lol: :lol: Powodzenia.

#22 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2008 - 13:47

Asq, nie tlumacze sie, tylko piszac poprzedniego offtopa. Zastanawia mnie fakt po co tak wielu pyta po co kums winda na maku. Pozdrawiam.

#23 asq

asq
  • 41 postów

Napisano 07 grudnia 2008 - 20:00

BocaDeMusica, przeczytasz ? prawie całe to forum kręci się wokół zapytania "po co ci windows na maku ?" - też tego nie rozumiem, ja tam nikogo nie pytam po co komu Leopard albo Tiger na maku, ani po co komu mak - chce to ma, dla mnie to tylko narzędzie pracy, jak każde inne, i jako takie powinno być w miarę niezawodne - reszta to czyste spekulacje, w ogóle nie zawracałbym sobie głowy żadnym makiem, gdyby nie drastyczny spadek jakości PC-tów w ostatnich latach, ale w sytuacji, gdy nawet Toshiba Tecra za 10 tys, PLN okazuje się badziewiem, jakie 3 razy mi ląduje w serwisie i ciągle coś nie działa (np, nie czyta DVD, gaśnie monitor, ot tak sobie i rwą się połączenia na metr od routera), to nawet z ciekawości można sięgnąć po maka, choćby po to, aby samemu się przekonać czy z makiem jest tak samo, czy też może jednak jest inaczej ?, na razie nie wiem czy inwestycja dziś w MacBookPro ma racjonalne uzasadnienie w moim przypadku - ostatnim moim makiem był Mac Classic z 1988 roku, wówczas miał druzgocącą przewagę nad MS, np, w oprogramowaniu Aldusa, o jakim mogłeś tylko pomarzyć pod Windowsem 3,11, ale w Polsce niestety nikt z tego wtedy nie korzystał, więc skazany zostałem na przejście na PC, teraz na MacBookPro tracę 3-4 razy więcej czasu na te same czynności niż na PC, bo wielu rzeczy nie da się dostosować do własnych wymagań, tylko własne wymagania trzeba podporządkować jedynym słusznym rozwiązaniom Appla, więc do niektórych zadań zdecydowanie wolałbym XP, szkoda tylko, że obydwa systemy nadal się tak gryzą - odrębnie pewnie każdy ma swoje plusy i minusy, do których możnaby się przyzwyczaić. ale pożenić je razem na jednym notebooku, to już nie lada sztuka - już drugi tydzień z tym walczę z mizernym skutkiem, na razie udało mi się postawić goły XP pod bootcampem na drugiej partycji i niezależną trzecią partycją pod fat32 na wspólne dane wbrew możliwościom, jakie dawał OS X Leopard, ale dual boot to przecież straszne rozwiązanie dla szybkiej pracy, więc teraz próbuję postawić XP pod Parallels i na razie idzie nienajgorzej - z gołym XP nie ma problemu z szybkością - działa błyskawicznie, ale czy tak dalej będzie z kompletnym oprogramowaniem, którego jest 2 razy tyle, tego nie wiem, na odpowiednią konfugurację pełnego oprogramowania i ustawienia indywidualne zmarnuję pewnie jeszcze 2-3 tygodnie - w XP to był standard, a w XP pod Parallels na macu chyba inaczej też nie będzie ..., nadal nie rozwiązałem problemu mapowania klawiatury w maku - nie znalazłem polskiej klawiatury typograficznej QWERTZ, na której od zawsze pracuję, takiej jak inne klawiatury europejskie (np. francuska, niemiecka, szwajcarska), zwanej dziś w Polsce klawiaturą maszynistki, pod Windowsami to 214, czyli tej, jaka była na polskich maszynach do pisania zamin Wielki Brat Blue z Ameryki narzucił nam amerykański standard klawiatury "programisty" z wprowadzaniem polskich znaków Altem - na maku jest amerykańska klawiatura dworaka pod nazwą "polski pro" i jakaś dziwna pod nazwą "polski" z zupełnie innym układem znaków niż polska klawiatura QWERTZ - na razie nie wiem, jak ten problem rozwiązać, bo przecież nie chodzi o to, by do każdego nowego komputera uczyć się nowego układu klawiatury - to byłby szczyt absurdu, w wydaniu Apple tym razem, poza tym korzystanie z doca i z findera jest dla mnie wyjątkową udręką - mam nadzieję, że znajdę jakiś szybszy dostęp do kilkudziesięciu aplikacji, jakie chciałbym zainstalować na maku, choćby w podobny sposób do rozwijanej pod myszą listy z menu start w XP lub coś porównywalnego, do klikania w mighty mouse też nie sposób się przyzwyczaić po wyjątkowo precyzyjnym Logitechu v450, a prawoklik w mighty mouse zrobiono chyba tak, aby skutecznie zniechęcić do korzystania z takiej opcji, nie widzę też możliwości korzystania z makowago Maila i albo znajdę możliwość implementacji moich danych z ostanich 10 lat zapisanych przez Outlook Express, albo wyrzucę tego maka na śmietnik, bo przecież nie będę tworzył tych danych na piechotę od początku, tylko po to by posiadać jakiegoś maka - to byłby kolejny absurd, też w wydaniu Apple w tym przypadku, po kilku dniach walki z makiem PRO coraz bardziej mam wrażenie, że jego twórcom bardziej zależało na efekciarstwie niż na efektywności pracy i stworzyli tylko drogą zabawkę pełną zbędnych fajerwerków i świecidełek, jak ulał dla szpanerów - aż strach z tym będzie wyjść do ludzi, o ile nie znaję sposobu na szybszą obsługę systemu OS X Leopard, z jakim mi tego maka sprzedano - na razie źle to widzę, jeszcze trochę liczę na to, że przynajmniej reklamowana stabilność OSX i reklamowana solidność wykonania maka sprawdzą się i zrekompensują mi te straty czasu w stosunku do reklamowanych zalet XP, MS i dzisiejszych PC-tów, choć lektura różnych forów wcale tego już nie potwierdza, a licznik zmarnowanego czasu nieubłaganie leci każdemu z nas, może tylko da każdego z nas z różną prędkością ,,, mam nadzieję, że dzięki temu co powyżej napisałem, przynajmniej Ty nie stracisz tyle czasu na konfigurację maka, co ja już straciłem, pozdrawiam, asq

#24 Mezar

Mezar
  • 33 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 grudnia 2008 - 19:58

Pozwólcie, że się wypowiem.




na razie udało mi się postawić goły XP pod bootcampem na drugiej partycji i niezależną trzecią partycją pod fat32 na wspólne dane wbrew możliwościom, jakie dawał OS X Leopard, ale dual boot to przecież straszne rozwiązanie dla szybkiej pracy, więc teraz próbuję postawić XP pod Parallels i na razie idzie nienajgorzej - z gołym XP nie ma problemu z szybkością - działa błyskawicznie, ale czy tak dalej będzie z kompletnym oprogramowaniem, którego jest 2 razy tyle, tego nie wiem, na odpowiednią konfugurację pełnego oprogramowania i ustawienia indywidualne zmarnuję pewnie jeszcze 2-3 tygodnie - w XP to był standard, a w XP pod Parallels na macu chyba inaczej też nie będzie ...,


Chyba trochę przeginasz z tym czasem konfiguracji xp. Postawienie xp na komputerze wirtualnym (do tego służy Parallels Desktop) przy dobrym komputerze Hoscie(komputer host - prawdziwy komputer na twoim biurku) zajmie ci ok. 3 do 4 h. Chyba, że robisz to pierwszy raz to zajmie Ci to trochę dłużej ale na pewno nie 2- 3 tygodnie
Dual boot służy do tego, że masz do wyboru system w którym odpalasz komputer. Niezależnie od tego czy wybierzesz mac osx czy xp będzie działał tak samo szybko. System xp pewnie po roku pracy zacznie mulić ale to już właściwość samego xp. NIE jest to wina dual Boot.

nadal nie rozwiązałem problemu mapowania klawiatury w maku - nie znalazłem polskiej klawiatury typograficznej QWERTZ, na której od zawsze pracuję, takiej jak inne klawiatury europejskie (np. francuska, niemiecka, szwajcarska), zwanej dziś w Polsce klawiaturą maszynistki, pod Windowsami to 214, czyli tej, jaka była na polskich maszynach do pisania zamin Wielki Brat Blue z Ameryki narzucił nam amerykański standard klawiatury "programisty" z wprowadzaniem polskich znaków Altem - na maku jest amerykańska klawiatura dworaka pod nazwą "polski pro" i jakaś dziwna pod nazwą "polski" z zupełnie innym układem znaków niż polska klawiatura QWERTZ - na razie nie wiem, jak ten problem rozwiązać, bo przecież nie chodzi o to, by do każdego nowego komputera uczyć się nowego układu klawiatury - to byłby szczyt absurdu, w wydaniu Apple tym razem,



Najbardziej istotna różnica jest taka, że Polskie litery piszesz z lewym alt a nie prawym. To tylko kwestia przyzwyczajenia i nic więcej. Za cenę ułatwień (które są boskie) jestem wstanie się przyzwyczaić. Nie uważam to za szczyt absurdu apple, bo w końcu wiem co Kupuje, zdaje sobie sprawę, że to jest amerykański komputer i system. Poza tym zastanawiam się, czy w ogóle zadałeś sobie trud, żeby w preferencjach systemowych spróbować zmienić z Polish Pro na Polish? Radze Ci poszukaj w preferencjach systemowych.

poza tym korzystanie z doca i z findera jest dla mnie wyjątkową udręką - mam nadzieję, że znajdę jakiś szybszy dostęp do kilkudziesięciu aplikacji, jakie chciałbym zainstalować na maku, choćby w podobny sposób do rozwijanej pod myszą listy z menu start w XP lub coś porównywalnego, do klikania w mighty mouse też nie sposób się przyzwyczaić po wyjątkowo precyzyjnym Logitechu v450, a prawoklik w mighty mouse zrobiono chyba tak, aby skutecznie zniechęcić do korzystania z takiej opcji,


Tego to już zupełnie nie rozumiem. Przecież te aplikacje, których używasz możesz bez problemu przeciągnąć do doca i uruchamiać jednym kliknięciem. Na windzie masz dwa kliknięcia na macu - jedno. A więc gdzie jest szybciej?

nie widzę też możliwości korzystania z makowago Maila i albo znajdę możliwość implementacji moich danych z ostanich 10 lat zapisanych przez Outlook Express, albo wyrzucę tego maka na śmietnik, bo przecież nie będę tworzył tych danych na piechotę od początku, tylko po to by posiadać jakiegoś maka - to byłby kolejny absurd, też w wydaniu Apple w tym przypadku,


Nie wypowiadam się na ten temat bo nie mam maca jeszcze. Ale sądzę, że na pewno jest taka możliwość. Inaczej Maci nie byłyby coraz popularniejsze.

po kilku dniach walki z makiem PRO coraz bardziej mam wrażenie, że jego twórcom bardziej zależało na efekciarstwie niż na efektywności pracy i stworzyli tylko drogą zabawkę pełną zbędnych fajerwerków i świecidełek, jak ulał dla szpanerów - aż strach z tym będzie wyjść do ludzi, o ile nie znaję sposobu na szybszą obsługę systemu OS X Leopard, z jakim mi tego maka sprzedano - na razie źle to widzę,


W moim odczuciu Maci to nie tylko zabawka pełna bajerów tylko wygodna maszyna do Pracy. OSX Leopard jest prosty w obałudze. Trzeba tylko uważnie czytać z ekranu.

jeszcze trochę liczę na to, że przynajmniej reklamowana stabilność OSX i reklamowana solidność wykonania maka sprawdzą się i zrekompensują mi te straty czasu w stosunku do reklamowanych zalet XP, MS i dzisiejszych PC-tów, choć lektura różnych forów wcale tego już nie potwierdza, a licznik zmarnowanego czasu nieubłaganie leci każdemu z nas, może tylko da każdego z nas z różną prędkością ,,,


Na to możesz liczyć.

Przed tym postem byłem twoim zwolennikiem bo, również potrzebuje windowsa na macu bo mam 3-4 aplikacje, które nie pójdą mi pod osx. Potrzebuje, ich używać od czasu do czasu. Dlatego również krytykuje ludzi, którzy mówią "Windows na macu? Blleeeeeeeeeeeeeeee".
Ale po przeczytaniu tego posta odniosłem, wrażenie, że kupiłeś maca tylko dlatego, że one są coraz bardziej popularne. Natomiast w ogóle nie zainteresowałeś się jaki komputer i z czym on się je, że tak się wyrażę. Jest to dla ciebie taki kot w worku, z którym nie wiesz co zrobić. No cóż tak bywa.
Pozdrawiam
Mezar

#25 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2008 - 20:15

6,

niestety, Asq, Apple nie jest przeznaczony dla Ciebie. Daj Sobie i nam spokój i działaj na Windows na jakimś wypasionym pececie.
Dobrze przemyśl to, co napisał Mezar. Proszę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych