Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Quake III Arena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#51 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2008 - 12:39

Dołączona grafika

gra genialnie :D

Dźwięku nie ma - czemu ? przeczytajcie configa: ze względu na wydajność. I tak jak załadujemy 3 boty to wydajność potrafi zejść do 7fps.


Poniżej wrzucam mojego configa, co ciekawe:

1 palec celowanie
2 palce strzał
3 palce wyśrodkowanie ekranu
4 palce skok + strzał
5 palców zmiana broni + skok + strzał

( niestety inaczej się nie da - 5 palców to tak samo 2 i 3 i 4... )


Nie znalazłem możliwości na wyjście z gry do menu, nie działa absolutnie żadna komenda:
/exit /quit /disconnect /togglemenu /esc /escape /bind MOUSE5 escape


w Pliku zmieńcie tylko swoję imię / ewentualnie model - wszystko starałem się jasno opisać w samym configu

Have Fun

#52 welsh

welsh
  • 298 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 01 grudnia 2008 - 13:47

qrcze może ktoś z kolegów pomódz ze strzelaniem - bo skacze, strafe`y działają jak należy ale strzelać nie chce:( pozdro

#53 syndrom18

syndrom18
  • 633 postów

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:14

dwa palce ;)

#54 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:22

Jakaś partyjka online? ;)

#55 welsh

welsh
  • 298 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:35

online-> hehe spoko ale narazie walcze ze strzelaniem bo coś niedziała mimo podmiany configa ale jak wystartuje to czemu nie ;)

#56 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:42

ja cały czas trzymam jeden palec na ekranie celując - dokładam drugi żeby strzelić wkurzające jest jedynie to, że czasem strzelanie się blokuje i trzeba wszystko puścić...

#57 welsh

welsh
  • 298 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:46

już działa ale sterowanie -> trochę brakuje klawy i myszki trzeba się przestawić :( hehe

---- Dodano 01-12-2008 o godzinie 16:47 ----

ja cały czas trzymam jeden palec na ekranie celując - dokładam drugi żeby strzelić
wkurzające jest jedynie to, że czasem strzelanie się blokuje i trzeba wszystko puścić...


też to zauważyłem. może z czasem się przywyknie

#58 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 01 grudnia 2008 - 14:53

No i brakuje jakiejś kalibracji/ustawień akcelerometru.

#59 jureka

jureka
  • 155 postów

Napisano 01 grudnia 2008 - 15:24

No i brakuje jakiejś kalibracji/ustawień akcelerometru.


Właśnie, żeby stanąć muszę trzymać telefon równo 90 stopni w stosunku do podłogi.. Ledwo wiedzę. O na ekranie b niewygodne:)

#60 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2008 - 17:16

poszła mi pełna wersja Q3 :)

jedyne co ciśnie się na usta to... lol :lol:

działają wszystkie tryby, wszystkie postacie i wszystkie mapy: Capture the Flag i ostatnie mapy ala Temple i ta z Xaero.


ale najśmieszniejszy fakt to znalezienie 500 serwerów dostępnych przez neta :)


Dołączona grafika
Dołączona grafika

#61 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 01 grudnia 2008 - 17:32

Nie ma to jak instagib na telefonie :)

---- Dodano 01-12-2008 o godzinie 20:09 ----
bind MOUSE5 "disconnect"
pozwala na wyjście z gry. Wie ktoś jak się używa zdalnej konsoli?

#62 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2008 - 14:23

no nie wiem... u mnie pisało "unknown command disconnect" - ale aż z ciekawości spróbuje jeszcze raz, może zrobiłem gdzieś literówkę widziałem właśnie w configach z neta, że była wzmianka o remote console - stąd zdaje mi się że klawiatury Appla na bluetooth mogą współpracować z iPhonem EDIT: disconnect działa ;) musiałem robic przez jedno n teraz próbuje jakieś MODY uruchomić, trzeba wykoszystać resztki wolnego miejsca na telefonie :)

#63 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 02 grudnia 2008 - 15:49

widziałem właśnie w configach z neta, że była wzmianka o remote console - stąd zdaje mi się że klawiatury Appla na bluetooth mogą współpracować z iPhonem

No takich cudów to nie przewiduję, tu chodzi raczej o uzyskanie dostępu do konsoli gry z innej maszyny, np. komputera, tak, żeby móc zmieniać parametry w czasie gry.

Znalazłem źródło klienta rcon, w wolnym czasie wypróbuję :)
http://www.asyserver...~cstrike/rcon.c

#64 Theone

Theone
  • 80 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 13:39

witajcie czy moze ktos kro po kroku napisac jak zaistalowac tego quake-a? tzn. jak mam zmienic prwa dostepu i wpisac te komendy? bylbym bardzo wdziczny ;p

#65 iRafciu

iRafciu
  • 56 postów
  • SkądBielsko-Biała, Zabrze

Napisano 03 grudnia 2008 - 13:50

Pytanie laika Witam, Panowie czy może ktoś podać żródełko skąd mogę pobrać tą gierkę mam blaszaka soft 2.1 i wogóle nie znam się na tym :roll:

#66 Theone

Theone
  • 80 postów

Napisano 03 grudnia 2008 - 14:50

link jest na poczatku strony sciagnij gre i zrob jak pisze na drugiej stronie.. ja juz sobie sam poradzilem i chodzi pieknie :D

#67 TOMO!

TOMO!
  • 89 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 grudnia 2008 - 17:28

zainstalowalem i dziala... ale przez to sterowanie uwazam, ze ta giera na iPhonie nie ma racji bytu

#68 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 03 grudnia 2008 - 18:11

A mam pytanie: czy trzeba dużo zachodu, żeby zrobić takie sterowanie jak w Cube? Ogólnie gra wygląda bardzo ładnie, jak nie najładniej ze wszystkich gier 3D w jakie grałem na iP ;)

#69 iRafciu

iRafciu
  • 56 postów
  • SkądBielsko-Biała, Zabrze

Napisano 03 grudnia 2008 - 19:24

link jest na poczatku strony sciagnij gre i zrob jak pisze na drugiej stronie.. ja juz sobie sam poradzilem i chodzi pieknie :D


ok. grę ściągłem ale co dalej na blaszaku jakoś nie działa mi PC Suite z iP i nie mam jak wyedytować ani nie wiem jak wrzucić to na iP proszę o pomoc jak to zrobić :sad:

#70 req

req
  • 163 postów
  • SkądOln

Napisano 03 grudnia 2008 - 22:29

Orientujecie się jak zmienić w configu kierunek zmieniania celownika? Np. w standardzie gdy przesuwam palcem od środka w prawo obraz przesuwa się w lewo zamiast w prawo i jest to wręcz wybitnie mylące i niewygodne. Co do turnieju jest to dobry pomysł dopiero, jak gra zostanie dopracowana.

#71 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 03 grudnia 2008 - 23:37

Dla odwrócenia rozglądania w poziomie trzeba zmienić wartość m_yaw na ujemną. W tej chwili testuję sensitivity=6, cl_mouseAccel=1.4, m_yaw=-0.04, m_pitch=0.015, m_forward=0.4, m_side 0.1 i nawet da się grać ;)

Zmienne i polecenia są przyjemnie opisane tutaj

#72 Theone

Theone
  • 80 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 12:35

czy moze ktos wyslac plik config ze poprawionym sterowaniem? bylbym wdzieczny :D

#73 req

req
  • 163 postów
  • SkądOln

Napisano 04 grudnia 2008 - 13:05

autoexec.rar

Tu jest niby dobry i mocno zoptymalizowany config (30fps u mnie), lecz sterowanie nadal prawo = lewo nawet przy wartościach ujemnych.

#74 phosphide

phosphide
  • 47 postów
  • SkądKalisz/Poznań

Napisano 04 grudnia 2008 - 15:29

autoexec.cfg

#75 Theone

Theone
  • 80 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 19:21

mam zmienic nazwe pliku na default? czy wystarczy skopiowac plik do folderu quake-a?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych