Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Napisy w VLC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 macius1960

macius1960
  • 14 postów

Napisano 26 września 2006 - 18:34

problem z VLC Po zainstalowaniu VLC dla intela pokazuje mi sie taki blad i nie moge odtworzyc wlanych nagranych filmow.

#27 mayhem

mayhem
  • 38 postów
  • SkądOlkusz/Kraków

Napisano 18 marca 2007 - 02:23

Czy da się jakoś wyłączyć w VLC opcję powiększania napisów razem z filmem? Bardzo mi to przeszkadza, bo przy fullscreenie czcionka wygląda paskudnie. EDIT: Oczywiście nie są to napisy wbudowane na stałe w film, tylko otwierane z zewnętrznego pliku (*.txt)

#28 nute

nute
  • 5 postów

Napisano 12 grudnia 2007 - 20:34

Pym player wszystko git ale sie tnie mi strasznie, nie wiecie moze czemu?mam macbooka pro 2.2. Chyba na starszych makach dziala lepiej, nie wiem czemu. Powiedzcie mi prosze gdzie sie zmienia kodowanie napisow w vlc tak zeby byly polskie znaki?

---- Dodano 12-12-2007 o godzinie 22:52 ----
a sory nie wdzialem, odpowiedzi, ale mimo to, nie radze sobie. Nie moge znalezc jaks ie wchodzi w preferencje pym playera, zeby zmienic na core video. mam tylko podstawowe opcje w pasku, takie jak rozmiar ekranu.

w vlc powiedzce mi prosze gdzie sie zmienia to kodowanie bo tam jest sporo opcji nie wiem gdzie sie jest to subtitles encoding.

Dzieki.

---- Dodano 12-12-2007 o godzinie 23:00 ----
ok sory ze smiece. zeby wejsc w preferencje musilem wylaczyc okienko z filmem w pym playerze. Troche trace cierpiliwosc, po wlaczeniu core video tnie sie troche mniej rzeczywiscie(raz na 15 sekund) i jest mocno rozmazany obraz takze z pym playera rezygnuje.

Takze bardzo prosze powiedzcie gdzie sie zmienia to kodowanie napisow w vlc zeby byly polskie znaki.

---- Dodano 12-12-2007 o godzinie 23:17 ----
Udalo sie. jeeeeeeeeeeeeee. ze 2 godziny szukalem tego jeeeeeeeeeeee. znalazlem na tutejszym forum

Jak wchodzisz do okna dialogowego dodającego napisy (load subtitles file->settings ) w subtitle encoding daj cp1250.
Aby przy każdym załadowania filmu z napisami kodowanie było na cp1250 (na stałe) wchodzisz w preferencje->input/codecs->other codecs->subtitles->subtitles text coding daj na cp1250.

#29 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 lutego 2011 - 12:08

od paru lat używam videolana do oglądania filmów z maka i wszystko było ok. ostatnio przestał wyświetlać napisy. reinstalowałem, kasowałem ustawienia, grzebałem głęboko w preferencjach i nic. aaaa co mam zrobić? już myślę że może to jakiś błąd systemowy już wiem o co chodzi. od wersji 1.1.6 jest błąd w programie. jest wielu oburzonych użytkowników i wszyscy szukają alternatywy. problem w tym, że ciężko o dobrą alternatywę na maku. twórca videolana postanowił wyłączyć rozpoznawanie plików .txt jako plików z napisami. "nasi" go ubłagali i będzie poprawka.

#30 Ibrachim

Ibrachim
  • 177 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 15:15

Już jest wersja 1.1.7, ale nie wiem czy wnosi tę poprawkę z napisami w .txt.

#31 dzesio

dzesio
  • 27 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 lutego 2011 - 15:35

w 1.1.7 właśnie zauważyłem, że nie działa są na to na razie chyba 3 sposoby: 1. zainstalować wersję 1.1.5 lub wcześniejszą 2. zmienić rozszerzenie pliku z napisami z .txt na np. .srt 3. otwierać film przez "zaawansowane otwieranie pliku" w menu "plik" no, to zgłosiłem problem i sam go rozwiązałem. ekstra :-)

#32 kryb

kryb
  • 22 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 16:24

Wystarczy *.tx zmienić na srt rozszerzenie i voila!! :))

#33 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 20 lutego 2011 - 09:55

Wystarczy *.tx zmienić na srt rozszerzenie i voila!! :))

ale jak to się zmienia? Normalnie w nazwie pliku .txt na .srt??

#34 sepuku91

sepuku91
  • 482 postów
  • SkądTarnobrzeg/Wrocław

Napisano 27 lutego 2011 - 15:46

ja polecam przerzucić się na Pym Player'a:) zero problemów. pozdrawiam

#35 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 11 marca 2011 - 10:21

zero problemow chyba ze nie chcesz ogladac na pelnym ekranie - wtedy zaczynaja sie komplikacje ;) co od napisow w VLC od wersji 1.1.8 jest juz po staremu wszystko

#36 sepuku91

sepuku91
  • 482 postów
  • SkądTarnobrzeg/Wrocław

Napisano 12 marca 2011 - 10:24

Co racja to racja. Ja na przykład dopiero dziś zauważyłem o chodzi, jak przeczytałem inny wątek na forum:)

#37 Ibrachim

Ibrachim
  • 177 postów

Napisano 12 marca 2011 - 14:06

Tyle, że nie ma jeszcze wersji 1.1.8. Czy pomyliło Ci się z 1.1.7? Na razie nie aktualizowałem z 1.1.5, bo nie chce się pierdzielić z napisami.

#38 makan

makan
  • 5 postów

Napisano 17 marca 2011 - 17:24

Panowie o co chodzi z tymi napisami? W VLC nie ma żadnych problemów z czcionką po prostu pobieram napisy w formacie txt i srt jednoczesnie z PYM Playera i wszystko hula na VLC przepięknie. PYM Player też dobry program tylko nie wiem czemu dzwięk przy ustawieniach kino domowe nie wychodzi pełny, tzn. odtwarza odgłosy otoczenia a głosu aktorów już nie. P.S. Co daje aktualizacja programu VLC do wersji 1.1.7 ?

#39 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 18 marca 2011 - 23:49

PYM Player też dobry program tylko nie wiem czemu dzwięk przy ustawieniach kino domowe nie wychodzi pełny, tzn. odtwarza odgłosy otoczenia a głosu aktorów już nie.


Hmm... Może spróbuj użyć wersji rozwojowej, linki są na Facebooku (im nowsza, tym lepiej). Od kompilacji 116 używany jest nowy engine mplayera, więc może odtwarzać dźwięk lepiej. Ja nie mam tego jak sprawdzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych