Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

czy tutaj zadziała uruchomienie skryptu .sh jak aplikacji ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 09:09

Witam Pisałem kiedyś o tym, że chciałbym mieć vima w terminalu uruchamianego jako defaultową aplikację do czytania wszystkiego co się da. Nie pomyślałem o tym, że może tu zadziała coś takiego: z portsem instaluje jakiś emulator terminal (xterm, rxvt, aterm nm..) następnie robię skrytpcik: //********** #!/bin/sh xterm -e vim $1 //********** I czy można coś takiego używać jako aplikacja, bo próbowałem robić linki do wywołania vima w /Application/Vim.app (jak się uruchomi bezpośrednio to pojawia się terminal i vim), ale nie mogłem tego podpiąć jako aplikacja. Pozdrawiam Krystian

#2 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 31 lipca 2006 - 09:36

stary. po co ty instalujesz calego os x? zainstaluj sobie darwina i bedziesz mial spokoj ;) nie bedziesz musial kombinowac z emulatorami terminala, jedynym edytorem bedzie vim itp...

#3 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 16:27

Witam 1. Nie odpisuj na pytania po to by nabić sobie kolejne punkty w postach, a nie udzielasz odpowiedzi. 2. Mam swoje powody dlaczego chce tak a nie inaczej: - osx ma fajne programy ktorych uzywam, nie ma jednak takiego super edytora (graficznego) jakim jest vim. Jeżeli już jakiś gvim jest to działa kiepsko i szukam rozwiązań, które umożliwiłyby mi wygodną pracę. - vim jest dla mnie najlepszym edytorem na ziemi i mam go już tak obcykanego, że napisanie czegokolwiek w LaTeX (latexsuite) zajmuje porównywalnie tyle czasu co to samo w OO, Word, czy innym wyswigu. Nie chce mi sie nic juz pisać. Nie byłeś zabawny. Pozdrawiam Krystian

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipca 2006 - 16:38

Nie zadałes pytania.

#5 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 18:45

Witam Sam sobie odpowiedziałem. Napisałem workflow w automatorze wywołujący skryp applescript: on run {input, parameters} tell application "Finder" set myWin to window 1 set theWin to (quoted form of POSIX path of (target of myWin as alias)) set theFile to selection as string tell application "Terminal" activate tell window 1 do script "cd " & theWin & "; vim \"`echo " & quoted form of theFile & "| tr ':' '/' | cut -c 13-`\"" end tell end tell end tell return input end run Troche się z tym nabawiłem ale się udało. A co do pytania to bez przesady w końcu wiadomo było o co biega, a tak musiałem się kolejnego dziwnego języka uczyć. Applescript jest zupelnie nieintuicyjny dobrze, że shell działa bo byłoby krucho. Cały skrypt chodzi bez zarzuty nie zależnie od ścieżki, gdyż używam ścieżki bezwzględnej od roota. Pozdro Krystian P.S. Czuje dziwną niechęć do dalszego czytania grupy... wysłałem w życiu 1.5mega czystego tekstu na grupy o linuksie i jakoś nigdy nikt sie w ten sposób nie zachowywał...może mam zmienić przyzwyczajenia ?? :)

#6 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 31 lipca 2006 - 20:27

Think Different ;)

#7 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 31 lipca 2006 - 20:54

messor sluchaj. zamiast kombinowac zeby dzialal ci stary soft linuxowy moze warto dokladnie poszukac czegos nowego, pojsc nieco do przodu. sam jeszcze nie dawno uzywalem vi (nie vima - vi tego std. w freebsd) + ssh + perl do swojej pracy, jednak edytory graficzne na maca, choc obsluguje sie je zupelnie inaczej niz vi / vim pozwalaja na naprawde szybka i efektywna prace. kwestia przyzwyczajenia. a mysle, ze jednak warto te przyzwyczajenia zmieniac, bo gdybysmy ich nie zmieniali do dzis bysmy smigali na dwukolkach podczepionych pod koniki ;)

#8 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 21:03

Witam Heheheh nie ma lepszego edytora tekstu niz vim. Jak sie poswieci trochę czasu na to by potrenować i dostosować go do siebie to bez odrywania palców od klawiatury można zrobić wszystko. Mam napisanych parę skryptów np: autouzupełnianie składni po wciśnięciu jeżeli kursor jest na znaku, lub mapowania w stylu latexsuita do programowania w php. Ach szkoda gadać. Nie ma nic lepszego od vima. I to nie jest staroć. Dla mnie żaden nowoczesny edytor nie udostępnia tylu udogodnień co vim. No i do tego vim to całkowicie coś innego niż vi. Wydaje mi się, że temat został wyczerpany. Pozdrawiam Krystian

#9 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 31 lipca 2006 - 21:11

rownie dobrze mozna napisac, ze nie ma tez lepszego systemu niz linux, a jednak uzywasz os x...

#10 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 21:39

Witam Oj stary może kiedyś dam na grupe zdjecie mojego biurka z linuksa (mam teraz 2 komputery) wyglada podobnie do tego z maka. Kolo w sklepie jak kupowałem maczka powiedział, że z linuksa tutaj nie ma nic...no nie ma ale jest free bsd i to bardzo dużo. Kompiluje się programy tak samo i w ogóle. To jest jedna rodzina *nix lol. Linuks jest zajebisty (poza tym miałem swoją dystrybucje LFS+emerde) a tutaj już też wszystko chodzi jak mi się pododoba. No może mniej wiem co i jak wygląda jeżeli chodzi o krenel i inne sprawy, ale to tego dojdę (piszę prace magisterską z rozwoju VFS w różnych systemach rodziny *nix i będę rozwijał VFS dla linuksa). Ale działa kill -9 a to przecież chodzi. Z resztą jak spojrzysz na skrytp z automatora co dałem powyżej to tam wiele jest z programowania w shellu. I w ogóle proponowałbym zakończyć dysputy bo mam na dzisiaj dosyć sprzeczania się o pierdoły. To była moja sprawa dlaczego chcę używać vima i próba przekabacenia mnie to jak powiedzieć księdzu, że jego bóg ma rogi i ogon i lubi ogień. Bez sensu szukać alternatyw jak jest już doskonałość. Pozdrawiam Krystian

#11 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 lipca 2006 - 21:53

co jest zlego w uzywaniu myszki ? ;) to jest tak jak z tymi grafikami ktorzy uwazaja ze pad w powerbookach jest lepszy i pracuje sie z nim duzo lepiej i szybciej niz z myszka ;) LOL

#12 messor

messor
  • 19 postów

Napisano 31 lipca 2006 - 22:02

Witam Nie ma nic złego, ale jest powolna - każde oderwanie dłoni od klawiatury przy klepaniu np. w tym wspoinanym (do wy...) LaTeX'ie czy php czy nie wiem czym to strata czasu. W czasie gdy sięgasz po myszkę, lub chociaż na klawiaturę numeryczną (w zwykłych klawiaturach) można już napisac "bardzo szybko piszę w vimie bo umiem :)". Pozdrawiam Krystian




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych