Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

JBL OnTime 200iD - radio i budzik dla iPoda.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 appletest.pl

appletest.pl
  • 22 postów

Napisano 27 października 2008 - 12:21

[newshuge]http://appletest.pl/myapple/ontime/ontimebig.jpg[/newshuge]
[articleindexsmall]http://appletest.pl/myapple/ontime/ontimesmall.jpg[/articleindexsmall]
Dzisiaj w moje ręce prosto z JBL przyjechała stacja dokująca do iPodów i - jak się za chwile okaże, do iPhone’a. Produkt jest nowością więc postaram się to opisać najlepiej jak mogę.

JBL OnTime 200iD to urządzenie o tyle ciekawe, że oprócz odtwarzania muzyki z naszego urządzenia, może zastąpić nam radio oraz budzik - które ma wbudowane.

WYGLĄD

Dołączona grafika


Stację testowałem z iPhonem. Myślę, że właśnie z tym urządzeniem głośnik wygląda najlepiej. Srebrne przyciski bardzo ładnie współgrają z chromowaną ramką iPhone, a czerń stacji pasuje do czerni iPhone - powiedziałbym nawet, że wygląda tak samo.

Z przodu znajduje się duży wyświetlacz, który pokazuje aktualny czas, dzień tygodnia oraz źródło dźwięku.

Na górze stacji znajdują się przyciski nawigacji po menu stacji, ustawieniach. Mamy również przyciski sterowania głośnością oraz taki wielki przycisk “SNOOZE”, który służy do opóźniania budzika. Wielki pewnie dlatego, żeby było łatwiej trafić o poranku ;)

Centralnie umieszczone jest złącze dla iPoda. I tu ciekawostka. Ostatnio narzekałem, że w stacjach 200iD i 400iD nie było adaptera dla iPhone 3G. W tej stacji już jest. A uściślając nie jest to osobny adapter, tylko ta czarna gumka na zdjęciu jest cieńsza.

Dołączona grafika


Stacja dostępna jest w kolorach czarnym i srebrnym. Mnie osobiście podoba się bardziej czarna. Poza tym ten model dzięki temu, że ma wyświetlacz już nie wygląda tak jak większy kuzyn 400iD - jak krążownik Aurora. Nie urągając projektantom JBL.

BUDZIK

Od początku byłem ciekaw jak działa budzik w tej stacji. Nie ukrywam, że lubię kiedy budzi mnie muzyka. W domu korzystam z komputera podłączonego do głośników i programu Alarm Clock 2. Dlatego z zaciekawieniem przetestowałem tę funkcję.

Pierwszą ważną rzeczą, która na pewno spodoba się wielu użytkownikom, to możliwość zdefiniowania różnych budzików, dla różnych dni tygodnia.

Możemy również wybrać źródło dźwięku: radio, lub iPod. I tu byłem ciekaw, jak to działa w praktyce - mianowicie, czy trzeba ustawiać budzik osobno w iPodzie i osobno w stacji. Okazało się, że nie. Ustawiamy tylko budzik w stacji, a jako źródło wybieramy iPoda. Dzięki temu iPod/iPhone ładuje się całą noc a rano stacja wybudza go i odtwarza utwory z playlisty, która aktualnie ustawiona jest w iPodzie. Bardzo fajnie.

W przypadku wyboru radia, usłyszymy głos spikera, lub co gorsza reklamy. W sumie może być jeszcze gorsza opcja - możemy trafić na wiadomości i zostać obudzeni przez, któregoś z uwielbianych przez nas polityków. Brrr...

Poza tym mamy możliwość wyboru dźwięku ze źródła AUX oraz zwykły “bzyczek”.

RADIO

Drugą kwestią która od razu urodziła się na widok stacji, jest to, jakiej jakości jest odbiór. Nauczony tym, że małe radyjka z krótkimi antenkami z reguły bardziej szumią niż grają, podszedłem do tego tematu sceptycznie. 

JBL daje w zestawie dwie anteny: AM i FM. Oczywiście ja testowałem tylko antenę FM ,która ma formę kabelka. Mamy też drugą antenę, którą możemy zamontować gdzieś na stałe w domu.


Dołączona grafika


Jako, że testy robiłem na miejscu, w firmie Cortland, która jest na terenie miasta, jakość była bardzo dobra.

JAK TO GRA...

Bardzo często kiedy na Appletest.pl robimy test stacji dokującej, albo głośników pada zarzut, że za mało piszemy o dźwięku jaki to z siebie wydaje. Oczywiście jest to zrozumiały zarzut, bo większość z czytelników przyzwyczaiła się do testów urządzeń audio wypełnionych opisem grania. Ja jednak uważam, że w przypadku takich urządzeń jak głośniki multimedialne nie ma sensu się rozpisywać o tym jaki to ten głośnik ma “przyjemny dół i klarowną górę”, bo to nie jest urządzenie dla audiofilów, którzy taki język rozumieją. To zwykły gadżet dla posiadaczy iPoda/iPhona’a, którzy chcą poszerzyć jego możliwości.


Dlatego też i w tym teście nie napiszę więcej niż, to że sprzęt gra dosyć głośno i przyjemnie jak na tak małe urządzenie. Zdecydowanie lepiej niż JBL On Stage 200iD. 

Ten test ma na celu przedstawienie urządzenia, a co do subiektywnych opinii jak to gra, to chętnych zapraszam do różnych miejsc, gdzie można sprzęt przed zakupem osłuchać. Moje subiektywne zdanie jest takie, że z trzech ostatnich urządzeń JBL - On Time 200iD, On Stage 200iD oraz 400iD - to urządzenie jest najciekawsze jeśli chodzi o możliwości. Natomiast jeśli szukacie głośniejszego, pełniejszego dźwięku - polecam 400iD.

DODATKI

Oczywiście w zestawie znajdziemy pilota, takiego jak w innych zestawach. Nawiguje po menu oraz steruje głośnością.

Dołączona grafika


Podsumowując napiszę to co napisałem powyżej. Wśród obecnej linii stacji dokujących JBL do iPodów, model JBL On Time 200iD, podoba mi się najbardziej z trzech powodów:

ma najwięcej możliwości (radio, budzik, stacja dokująca)
gra bardzo przyzwoicie
wygląda zdecydowanie ciekawiej (pewnie dzięki temu że ma wyświetlacz i srebrne przyciski).

Jedynym minusem tej stacji jest oczywiście cena, tak więc zapraszam do narzekania w komentarzach ;)

Autor: Nikita Titow
Artykuł pochodzi ze strony Apple Test - Testujemy komputery Apple Macintosh odtwarzacze iPod, iPhone, oraz akcesoria firm trzecich.

#2 wt77

wt77
  • 1 postów

Napisano 29 października 2008 - 00:07

porównanie do JBL On Time Czy ktoś może porównywał do JBL On Time ??? Wygląda poważniej, większy ( może lepiej zagra ? ) , podobna cenka... :) :confused:

#3 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 29 października 2008 - 10:07

To jest On Time tylko nowa wersja. Tamtej już nie produkują.

#4 catseye

catseye
  • 215 postów
  • SkądKrakow/Żory

Napisano 31 października 2008 - 18:33

Nicomsw - pracujesz teraz w Cortlandzie ???

#5 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwietnia 2009 - 00:05

Pytanko do autora testu: -czy mozna na tym jbl'u sluchac radia internetowego z jakiegos programu zainstalowanego w iphone'ie czy tylko i wylacznie rzeczy z ipoda ? -czy ma wyjscie audio, by czasami podlaczyc go do wiekszego sprzetu ?

#6 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 15 kwietnia 2009 - 00:33

Pytanko do autora testu:
-czy mozna na tym jbl'u sluchac radia internetowego z jakiegos programu zainstalowanego w iphone'ie czy tylko i wylacznie rzeczy z ipoda ?
-czy ma wyjscie audio, by czasami podlaczyc go do wiekszego sprzetu ?


-Nie posiada opcji odtwarzania radia z internetu.
-Posiada wyjście audio, bez problemu możesz podłączyć do większego zestawu audio.

Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych