Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBook 12" G4 1,2Ghz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2005 - 20:05

Testowaliśmy podstawową wersję najtańszego laptopa Apple . Komputer sprawia wrażenie bardzo solidnego i wydaje sie być dobrą propozycją dla mobilnego właściciela. Za stosunkowo niewiele banknotów otrzymujemy czysty minimalistyczny i oczywiście biały mobilny komputer.
Dołączona grafika
No dobrze przejdźmy do konkretów :

Procesor G4 1,2ghz 4/5
Dołączona grafika niby niewiele ale w świecie mobilnym im więcej ghz tym wieksze baterie i radiatory
Ram 256MB PC2100 1/5
Dołączona grafika wbudowane 256MB to niewiele , dysponujemy 1 portem na dodatkową kość do 1GB
Matryca : 12" TFT XGA 4/5
Dołączona grafika niewątpliwie jeden z większych plusów tego komputera, moim zdanie przyzwoita++
Grafika ATI RADEON 9200 32MB 4/5
Dołączona grafika wpaniale doskonale ale ..... tylko jeden monitor - brak dual-head-a tu minus spory
Dysk 30GB 4200obr/min 5/5
Dołączona grafika mało ! wolno ! ale mmm... niesamowicie cicho naprawde nie wiem kiedy pracuje
DVD /CD-R 24/24/16/8 cd/cd-r/cd-rw/dd 5/5
Dołączona grafika poza chwila wciągania podobnie jak dysk bardzo cichy brak nieprzyjemnych wibracji
AirPort Extreme 54 Mbps : 5/5
Dołączona grafika nareszcie w standardzie, testowałem z: Linksys, Dlink, IWE, Intellinet - dziala bardzo wydajnie
Bateria : 6/5 !!!
Dołączona grafika i tu niespodzianka bardzo przyjemna - ponad 4h pracy z włączonym AirPortem !!!
Dołączona grafika przewidywany czas pracy czasami siega ponad 6h :) ale to tylko spekulacje
Karta Audio : 4/5
http://parkiety.kacik.pl/apple/b.gif głośniki wbudowane mizerne, wzmocnienie słabe ale .... jakość na wyjściu - bdb
Porty USB 2.0 x2 ,FireWire 400 , audio out , tv out , lan , modem 4/5
http://parkiety.kacik.pl/apple/b.gif wszystkie po lewej stronie , strach się bać co by było jakbym był leworęczny

Oprogramowanie 4/5

Mac OS X, środowisko Classic, Mail, iChat AV, Safari, Sherlock, Address Book, QuickTime, iLife (w tym iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD(2), GarageBand), iSync, iCal, DVD Player, AppleWorks, Mac OS X Chess, Microsoft Internet Explorer, Nanosaur 2, Marble Blast Gold, MS Office Test Drive, WorldBook 2004 Encyclopedia, Zinio Reader, Apple Hardware Test

http://parkiety.kacik.pl/apple/b.gif poza produktami firmy źle mi się kojarzącej wszytko okazuje się bardzo przydatne
http://parkiety.kaci...ple/banerek.jpg

Estetyka 5/5

Czysty, błyszcząco biały i bez 111 diodek migających losowo. Wygląd białego komputera mnie zachwycił , jestem jednak świadomy tego, że nie każdy już ma dość szaro czarno srebrnych, a ibook może kojarzyć sie z rajem dla pielęgniarek. Obudowa napewno jest wykonana jakościowo dużo ponad przeciętność.



Diabeł tkwi w szczegółach - czyli co rzuciło na mnie urok :

--- wymiana ciepla perfekcyjna nareszcie cisza, włączenie wentylatora to wydarzenie dnia
--- moment w którym odkryłem ze klawiaturę da się zdjąć i po co....
--- wskaźnik baterii ( nie jest to rewelacja ale lubie wiedzieć takie rzeczy )
--- super szybka hibernacja ( dla tych osób które jeszcze nie znaja OSX a )
--- brak smiesznych diodek ( sa ale nie grają głównej roli )


Ciekawostki

--- Maksymalna wysokość pracy: 3 048 m (10 000 stóp)
--- dioda umieszczona za bialym plastikiem ( wskazujaca na uśpienie ) wydaje sie pokazywać rytm oddychania komputera.

http://parkiety.kaci...ple/ibnokey.jpg

Czego brakuje :

--- Bluetooth ( opcja )
--- audio line in ( nie ma możliwości)

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 03 marca 2005 - 22:21

Świetny artykuł. Oby takich więcej... ;-)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 04 marca 2005 - 00:43

Już niedługo dwa kolejne testy :) Powolutku się rozkręcamy...

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2005 - 16:38

moze ktos wie czemu nie mozna pracowac z laptopem na wysokosci 3 048 m?? :roll: :roll:

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 marca 2005 - 18:41

ciśnienie

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2005 - 19:28

ale co ma ciśnienie do pracy laptopa? moze cos z lcd sie dzieje? bo nie wiem na co ma wplyw cisnienie:] :mrgreen:

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2005 - 19:35

Cisnienie to ja mam za wysokie :) ,

no tak np dysk ma pewną szczelność

pozatym czy ktoos widzial jabłka na tej wysokości ? ( to jest pytanie retoryczne nie do nabijania spamu :) )

#8 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 marca 2005 - 08:35

Wyzej gosc nie mial sily juz isc, wiec stanelo na tej wysokosci :lol:

#9 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 08 marca 2005 - 02:32

No więc właśnie... reeye, dlaczego jeszcze tego nie sprawdziłeś? łeee, to co to za pobieżny test? :wink: :lol: :twisted:

#10 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2005 - 10:16

ja sie zglaszam na ochotnika to testow na wysokosciach... :mrgreen: tylko prosze mi bilet do Nepalu kupic... :twisted:

#11 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 08 marca 2005 - 12:24

equinoxe! Ja też lubię wyprawy... 8) :D

#12 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2005 - 13:57

odczepcie sie od reeye! on specjalnie dla was lazi ze swoim maczkiem po dachach i testuje! ...tylko jeszcze nigdy wyzej niz 3048m anteny nie montowal :P

#13 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2005 - 15:03

OKI !!! Panie i Panowie bylem sprawdzilem ufffff ehhhh nie moge zlapac tchu ....... wytrzymuje 3050 m ufffff ale 4000 juz nie wytrzymal , Jutro podam numer konta na ktore wplacic kase na nowego kompa dla mnie. pozdrawiam :lol:

#14 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2005 - 21:04

niestety z przykroscia zawiadamiamy, ze wszelkie nadwyzki gotowkowe zostaly juz przekazane na zbozne cele :mrgreen:

#15 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2005 - 22:14

Cytat: 'OKI !!! Panie i Panowie bylem sprawdzilem ufffff ehhhh nie moge zlapac tchu ....... wytrzymuje 3050 m ufffff ale 4000 juz nie wytrzymal , Jutro podam numer konta na ktore wplacic kase na nowego kompa dla mnie. pozdrawiam' proboszcz musial sobie nowe fele kupic no i zapomnial o tobie :P mial letnie felgi a teraz musial kupic sobie zimowe

#16 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 21:31

Mam takiego iBooka juz od pazdziernika i wiecie co? Jest cool - piekny bialy, chodzi ladnie na bateriach, ladnie swieci matrycka, dysk i combo bezszelestne... Bajka nie? Niezupelnie - biala obudowa strasznie sie rysuje - pomimo tego ze nosze go w specjalnej dolaczonej do niego "drugiej skorce" (second skin) - takim fajnym pokrowcu... Co do napedow to sa tak wolne ze wolniejsze byc chyba nie moga, no i bardzo czesty mankament - pada ladowanie baterii... Niby jest globalna gwarancja, ktora moj iBook jest obiety, ale niestety w Polsce jest ona jakos dziwnie interpretowana i dziwnym trafem nikt nie chce naprawic mojego iBooka - wrrrr :? A tak poza tym wszystkim to fajna maszyna i i tak nie zamienie go nigdy ma zadnego pecetowego laptopa... Jak bede kiedys mial kase to kupie sobie PowerBooka :wink:

[ Dodano: 2005-04-18, 22:37 ]
Mam takiego iBooka juz od pazdziernika i wiecie co? Jest cool - piekny bialy, chodzi ladnie na bateriach, ladnie swieci matrycka, dysk i combo bezszelestne... Bajka nie? Niezupelnie - biala obudowa strasznie sie rysuje - pomimo tego ze nosze go w specjalnej dolaczonej do niego "drugiej skorce" (second skin) - takim fajnym pokrowcu... Co do napedow to sa tak wolne ze wolniejsze byc chyba nie moga, no i bardzo czesty mankament - pada ladowanie baterii... Niby jest globalna gwarancja, ktora moj iBook jest obiety, ale niestety w Polsce jest ona jakos dziwnie interpretowana i dziwnym trafem nikt nie chce naprawic mojego iBooka - wrrrr :? A tak poza tym wszystkim to fajna maszyna i i tak nie zamienie go nigdy ma zadnego pecetowego laptopa... Jak bede kiedys mial kase to kupie sobie PowerBooka

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 03 czerwca 2005 - 01:05

Ja mam go od końca grudnia. Kiedy chodzi płyta to ją dość poważnie słychać, zupełnie jak w iMacu G3 niewyważone płyty. Może ktoś wie jak tę wadę ulepszyć? Tylko please nie radźcie mi, żebym się skontaktował z SADem, bo wiemy jak z nimi sprawa wygląda... Bardzo poważnym plusem jest brak jakichś dziwnych wihajstrów od ,,chińczyków", które zawsze się łamią (widziałem już kilka Delli tudzież IBMów i wiem o czym piszę). Podoba mi się jego biały kolor, po otwarciu kremowy (coś dla snoba jak ja :) - inne są czarne, czasem nowsze bywają srebrne, tylko mój jest inny).

#18 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 03 czerwca 2005 - 09:45

no w moim ladowanie wreszcie naprawili i teraz juz jest wszystko ok, a co do tych wibracji przy czytaniu cd to pogoogluj - kiedys przypadkowo (jak szukalem info n/t ladowania) natrafilem na stronke z opisem jak usunac te usterke softwareowo.

#19 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 12 czerwca 2005 - 10:11

To jest naprawde fajna maszynka do pracy. Tekst bardzo dobrze się czytało, bravo dla autora :)

#20 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 lipca 2005 - 22:23

Miałem napisać recenzję mojego iBooka (identycznego z testowanym wyżej), no i oto ona: :) iBook test malutki, w miarę lekki, bateria w moich testach trzyma 5,5h z wyłączonym Airportem - czyli jedno słowo pasuje tu jak ulał: MOBILNOŚĆ O to własnie chodziło!!! Druga sprawa czyli zagadnienia techniczne: Dysk jest rzeczywiście wolny, ale niezbyt hałasuje. Napęd optyczny jest również wolny, ale to jest laptop, jakbym chciał rakietę to bym kupił ferrari, albo chociaż PowerMaca :) Ogólnie komp nie sprawia wrażenia muła i chodzi porównywalnie z moim Athlonem 2500, 768 ramu, dlatego poważnie się zastanawiam czy mu ramu dokupić bo palącej potrzeby nie odczuwam. Rzeczą która mnie baaaardzo rozczarowała jest wykonanie. Bateria wygląda jakby była krzywa i z jednej strony mocno przylega a z drugiej mocno odstaje tworząc nieestetyczną szczelinę. Niesamowicie to psuje ogólne wrażenie, ale co zrobić. Kolejnym minusem jest uszkodzony subpixel !!!! w nowym kompie !!! niestety nic nie da się z tym zrobić bo norma ISO taki szajs dopuszcza, ale moze uda mi się wywalczyć rabat. Pani Iwonka komputer mi wywalczyła to moze i rabat zdobędzie. Pora na deser czyli system: Zawsze lubiłem koty, ale Tygrys stał się od piątku moim ulubionym. Nie muszę pisać rzeczy oczywistych, że system jest intuicyjny, nie wiesza sie, ładnie wygląda itd. Dla mnie najważniejsza jest jego funkconalność, nie trzeba żadnych pierdół ani sterowników instalować, a większosć programów jest w systemie. No może Stuffita trochę brakuje. Przesiadka z Windy okazała się bezbolesna i nawet bez polonizatora radzę sobie bezbłędnie, a jak czegoś nie mogę znaleźć to po prostu pytam na forum :) Windowsa też mnie nikt nie uczył, a jak jego rozgryzłem to Tygrysek jest bułką z masłem (a raczej jabłkiem - btw. mam uczulenie na surowe jabłka, serio :mrgreen: ) Jedyne co mi przeszkadza, to to, że programy się nie zamykają przez kliknięcie czerwonego kółeczka, mom zdaniem to tylko zajmóje niepotrzebnie system. Chociaż safari gdy je "pseudo zamkniemy" i potem znów klikniemy ikonę w Doku, otwiera stronę domową, a nie poprzednio otwartą - widzę tu pewną niekonsekwencję, która mi się nie podoba. Pakiet iWork jest połowicznie świetny. To znaczy Keynote jest super, aczkolwiek jak dla mnie troszkę dziwny ma interfejs i do bardziej zaawansowanych funkcji się trzeba dogrzebywać mozolnie. Super funkcją jest rozdzielenie ekranu prezentera, od wyjścia an rzutnik - nie trzeba mieś notatek na osobnej kartce. Natomiast Pages mnie zawiodło. To program dla amerykańskich debili, których myślenie baaardzo boli.

#21 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2005 - 11:05

Re: iBook 12" G4 1,2Ghz

--- Maksymalna wysokość pracy: 3 048 m (10 000 stóp)


Hmmm... to lipa troche... ja ze swoim *yhm*hpk*h*omapkiem* bylem na czterotysieczniku Mont Kinabalu, Sabah, Borneo i dal rade :lol:

#22 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 17 października 2005 - 14:43

Wymiary i poręczność iBooka docenia się dopiero w podróży - 3h na baterii z włączonym airportem i łapanie sieci tam gdzie DELL sobie nie daje rady - to główne zalety tego komputerka, noo oczywiście nie wspomniałem o jego wadze - można spokojnie na kolankach te 3 godziny wytrzymać, tylko 4 litery trochę bolą, kto wymyślił kamienne ławki ????

#23 ish

ish
  • 30 postów

Napisano 18 listopada 2005 - 12:30

a jaj mam ibooka juz po upgradzie sprzetowym, a wiec- 1,33 GHz, 80gb dysk i 512 mb ramu + oczywiscie Tiger, ktory jest fantastyczny...od jakiegos czasu f11 jest moim ulubiony przyciskiem:) a co do baterii- jest wspaniale- podroz z Wroclawia do Warszawy pkp "Slowacki" wytrzymuje z drobnymi przerwami wytrzymala bez problemow...a na bilecie bylo napisane ze to 5 i pol godziny... ale jedna dziwna i smieszna przypadlosc...uwaga:) testowalem ibooka w skrajnych warunkach- tzn w lozku:) wydaje mi sie ze trzymajac go na nogach potrafi czasami walnac lekko pradem- tzn elektryzowac sie. Ale to taka w ramach ciekawostek. Aha- i jeszcze jedno- nie wiem czy to przypadlosc mojego modelu, ale troche ponizej klawiatury, po lewej stronie obudowa troche skrzypi, tak jakby byl lekki luz...az mi glupio z czyms takim zglaszac sie do serwisu :twisted:

#24 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 15 stycznia 2006 - 10:27

skrzypienie to normalka w tych gownianych tandetnych plastikowych obudowach ibookow ;) idzie sie jednak przyzwyczaic do tego, jak i do scierajacych sie klawiszy, rys i wielkiej dziury miedzy bateria a obudowa... heh - nie ma co - ibook jest tandetnie zrobiony, ale mimo wszystko za te pieniadze to naprawde fajna maszynka, na ktorej mozna zrobic wiele fajnych rzeczy...

#25 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2006 - 10:31

tandetnych plastikowych


kiedy ostatnio widziales piecetowy plastik.
Rysuje się O TAK, ale żeby od razu tandetny.... obraziłem się :evil:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych