Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bent Paradise i jego polskie sprawy... :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 00:22

Jak zapewne parę osoļ przeczytało w ShoutBoxie, jest w śród nas osoba, która sprowadza Maki do polskich szkół za darmo.

Chodzi oczywiście o Benta Paradise'a, który mieszka w Danii i jakimś cudem załatwia i sprowadza do nas Maczki... Kiedyś złapałem z nim kontakt (nei pamiętam jak) i mi nawet potłumaczył o co chodziło. Ale w pewnym momencie ucichł, ja już mam zczyszony twardziel i nie mam skąd przypomnieć sobie jak on to robi... :oops:

Tak czy siak, miał wiele problemów odnośnie Polski. Ano przede wszystkim nie mógł się dogadać z "szefem polskich Makowców" (zapewne chodziło mu o któregoś SADystę), a nawet nei znał jego nazwiska (ja mu nie miałem jak pomóc ;-)). Wiedział tylko, że jest to ktoś z Warszawy.

No i kiedyyś pokazał mi zagraniczną stronkę, gdzie się zrzeszają jego MacRodacy ;-)
Więc ja też się pochwaliłem i dałem mu linki do MacNews i MyApple.

Problem jest w tym, że Bent prawie wogóle nie zna j.polskiego. Tak więc nieco trudno mu się tu odnaleźć... :( Więc kiedyś wysłałem mu mejla z opisem, jak się tu zarejestrować (razem z kilkoma skrinszotami :P). No i, jak widać, mu się udało.

Niestety, prócz rejestracji chce się jakoś jeszcze tutaj poruszać. Owszem, mogę mu ponawysyłać na mejla skrinszotów z opisami, jak się pisze nowe tematy, odpowiada i jakie wogóle są kategorie na forum, ale to troszkę bezsensowne. Więc, czy jest opcja przeglądania forum w języku angielskim? Jeśli nie, to Bentowi wszystko potłumaczę mejlowo.

Dlaczego chce się z nami skontaktować? Bo ma kilka problemów z tym sprowadzaniem Maków to polski. Głównym jest to, że nie zna naszej mowy ojczystej. A poboczynymi są kontaty z transportem, dyrektorami szkół, itp.
Pozwolę sobie zacytować kawałek jego PMa:

I am moving to a falt in stead of my house (from 113 m x m to only 53 meters x meters) and I need exstremely much to get Mac computers to Krokowa Municipal -- AND I DON'T KNOW THE NAME OF THE PERSON (I think the leader of the transportation department in Krokowa) = AND NOBODY do answer my mails in Krokowa - I surpose BECAUSE I DON'T UNDERSTAND POLISH (the driver: Tadeusz Boinsky only speak Polish). The Dyrektor og the school in Ulica Szkolna 6 DO NEVER ANSWER).
Even if they did answer in Polish I know somebody to translate it to Danish here in Denmark BUT then it has to be written, of course.

It is not very clever to move f. ex. 30 computers to the new place and then transport it again to a new place AFTER I AM LIVING (did move) IN THE FLAT.

I did try to upload text to myapple.pl BUT I could NOT find out the way to do it.
Is is possible ?. Is it possible to enclose the pdf-file to a e-mail fra this place. It do not look as possible !.


Tak więc, ja tu potłumaczę, jak się poruszać po forum (choć liczę na możliwość zmiany języka całości...), a Wy wymyślcie, o co mu dokładnie chodzi... :D

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 czerwca 2005 - 00:49

I propose you should open a new inglish theme in our forum. This could be useful not only for him but also for other foreign macusers! A my se przy okazji poćwiczymy angielski :lol:

#3 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 19 czerwca 2005 - 08:01

Yes, I think that this is good idea. That would be very useful. MyApple.pl in English :twisted: . Maybe admins should give us choice of layout. One of layouts would be with English buttons. That might help to foreign macusers. Sorry for mistakes :wink: .

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:07

A jest ktoś chętny do przerabiania wszystkiego???

#5 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:23

Wszystkiego nie, ale można by założyć dział po angielsku, gdzie byśmy nie używali polskiego. Z tym że dostęp powinien być do niego szybki - bezpośrednio od strony głównej.
Pozdrówko

[ Dodano: 2005-06-19, 10:30 ]
No i nie chcę się wymądrzać, ale ktoś z Krakowa uczestniczący w naszym forum mógłby się skontaktować z tym Duńczykiem i ten Duńczyk niech mu prześle zeskanowaną kopię jakiegoś dokumentu o dostawie tych kompów do szkoły. I z tą kopią nasz człowiek by poszedł do dyrektora szkoły. W sumie ja chętnie bym zagadał z Duńczykiem, ale do Krakowa mam trochę za daleko :evil: , przez całą Polskę...

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:03

Hmm.... czy to takie trudne z tym angielskim?? Przecież całe phpBB jest w ang! Pal sześć, że przyciski nie będą pasować. Na razie dać np. jakąś standardową skórkę ang., żeby Bent chociaż wiedział jak posta wysłać (podobno, żeby mi wysłać PMa kilka razy kombinowałl metodą prób i błędów...)

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:08

Nie mogę zmienić języka, tzn mogę ale globalnie. Jedyna opcja to przerobić themes lub zakładamy jeden dział po angielsku w którym będzie temat przyklejony z wytłumaczeniem wszystkiego

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:12

To na razie zrób może ten dział tylko po ang.

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:21

http://myapple.pl/viewforum.php?f=39

#10 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:27

A tymczasem proponuję szybko załatwić sprawę z tymi komputerami. Sugeruję aby MacDada przesłał Bentowi wiadomość z konkretnymi pytaniami (albowiem, rozumuję, iż nie wiadomo dokładnie jak daleko sprawy z przekazaniem kompów zaszły...). Np.: 1. Do they know about thise computers at school? Who knows? If not, who in Poland knows? Przyznaję, że jeśli wie o tym tylko takemnicza osoba z SAD-u NO TO MAMY PROBLEM 2. Is there a coctact with this polish car driver? Może ten kierowca byłby w stanie sprawę szczegółowiej naświetlić? Does this driver live in Poland or Denmark? A może pan Bent wobec braku zainteresowania za strony szkoły w Krakowie chciałby przekazac te kompy do Olsztyna? Wtedy ja mógłbym się sprawą na miejscu zająć... Pozdrówko

#11 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 11:29

Wysłałem mu mejla, o tym co się tutaj dzieje. Jak powstanie ta solucja jak pisać w ang. dziale, to wszyscy z nim pogadamy :D


A może pan Bent wobec braku zainteresowania za strony szkoły w Krakowie chciałby przekazac te kompy do Olsztyna? Wtedy ja mógłbym się sprawą na miejscu zająć...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#12 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 czerwca 2005 - 12:00

ok, angielski dział już jest. Tak sobie myślę, że trza by tam założyć temat odnośnie poruszania się, z naciskiem na przetłumaczenie znaczenia polskich ,,buttons". Poczekam kilka godzin i jeśli nikt nie zrobi tego, to ja oferuję swą pomoc. Strasznie się robi fajowo 8)

#13 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2005 - 12:26

I agree :) :mrgreen:

#14 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 19 czerwca 2005 - 14:59

Niestety, nie jestem grafikiem i nie chciałbym odstawiać tzw. hały. Potłumaczyłem kilka przycisków, ale graficznie to nie nadaje się do pokazania naszym zagranicznym gościom :( Jednak podaję tekst który napisałem, może się przyda... You are very welcome 8) What does mean basic polish buttons: On the top you can see an apple picture. This is the main page. Forum - like in english Testy - Tests for different machine's speed and so on Galeria - Gallery (inside are our pictures) Użytkownicy - Users Statystyki - Statistics Pomoc - Help Szukaj - Browse Some buttons you can find lower: nowy temat - new theme (you can add here a new theme) odpowiedz - unswer (here you can join a particular theme) ignoruj - ignore cytuj - quote (mark any text and click the ,,cytuj" button) Pozdrawiam wszystkich chętnych do pomocy

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 15:11

nowy temat - new theme (you can add here a new theme)
odpowiedz - unswer (here you can join a particular theme)

"Nowy Temat" to raczej "New Topic", a "Odpowiedz" to "Post Reply" 8)

#16 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 19 czerwca 2005 - 17:50

Tak przy okazji.. Moje liceum trzy lata temu dostalo lub kupilo cala pracownie macow i jednego powermaca. Mielismy (wlasnie je skonczylem;)) okolo 12 eMacow G3 600 (takie niebieskie przezroczyste;P) i 4 iMaci (biale) G4 450 (o ile dobrze pamietam). Szczegolow powermaca nie znam niestety bo nie mialem do niego dostepu. Moze pan Bent wie cos o tym? Choc szczerze w to watpie ;) Jakos smierdzi mi ta cala sprawa ;)

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 czerwca 2005 - 23:08

eeeeEEE.. ta sprawa na pewniaka nie śmierdzi :] Później się pewnie dowiemy więcej szczegółów.

Co do Twojej szkoły, xar... Rozumiem, że chodzi o 12 iMaców G3/600Mhz ;-) i 5 eMaci :D
U mnie, w Iłży, jest cała pracownia z iMacami G3/600 (białymi). Do tego nauczyciel ma eMaca. Do tego 3 eMaci G4/700 są w bibliotece. Do tego jeden eMac jest w gabinecie dyrektora. A na deser PM G4/1Ghz zdaje się z OSX Server, który wszystkim wymienionym wcześniej kontom serwuje neta i konta użytkowników... Mamy Jaguary. I na pewno nei załatwiał tego Bent :lol:

#18 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 19 czerwca 2005 - 23:44

MacDada, Nie, z pewnoscia to bylo 12 eMacow niebieskich G3 z ekranem crt 15", bo sam na takim pracowalem ;)

Byly tez 4 biale iMaci z G4 (na przedzie nagrywarka z odchylana klapka) z ekranem crt 17", jeden z nich zazwyczaj sluzyl za server do wolfa ;>

#19 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 20 czerwca 2005 - 11:04

istotnie, moja translacja była taka sobie:) Ale do ramki nie mam możliwości wstawienia ani gifa ani jpegu..., więc nie mam możliwości ładnie skonstruować postu :( A Duńczyk się nie odzywa...

#20 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 czerwca 2005 - 14:54

z pewnoscia to bylo 12 eMacow niebieskich G3 z ekranem crt 15"

:shock: Coś Ci się pomerdało.
Looknij na Apple-History.com.

eMac'i zawsze były G4 i zawsze 17". I zawsze były białe. Looknij TUTAJ.

Jeśli mówisz o Maku z 15" monitku, niebieskim i z G3, to na pewno mówisz o iMac'u... Przykłady znajdziesz TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. 8)


A wracając do Benta... na mejla też mi jeszcze nie odpisał, ale przecież on nie musi być codziennie w sieci ;-)

#21 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 20 czerwca 2005 - 20:34

eMac'i zawsze były G4 i zawsze 17". I zawsze były białe. Looknij TUTAJ.

Jeśli mówisz o Maku z 15" monitku, niebieskim i z G3, to na pewno mówisz o iMac'u... Przykłady znajdziesz TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. 8)


Zwracam honor, faktycznie :) A dalbym sobie reke odciac.. ;-) Zawsze wydawalo mi sie ze eMac to dla edukacji, najprostszy, dlatego mial 15" i slabszego proca. Ale widac iMaci starsze byly :). iMaci ktore mielismy to ten ostatni link.

Dzieki MacData :-)

#22 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 czerwca 2005 - 20:36

Dzieki MacData

Nie ma za co xar :evil: :mrgreen:

#23 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2005 - 22:54


eMac'i zawsze były G4 i zawsze 17". I zawsze były białe. Looknij TUTAJ.

Jeśli mówisz o Maku z 15" monitku, niebieskim i z G3, to na pewno mówisz o iMac'u... Przykłady znajdziesz TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. 8)


Zwracam honor, faktycznie :) A dalbym sobie reke odciac.. ;-)


I byś teraz bez ręki został :mrgreen:
Kto jak kto, ale MacDada swoje wie :)

#24 Bent Paradis

Bent Paradis
  • 6 postów
  • SkądZealand (Denmark)

Napisano 20 lipca 2005 - 14:48

Hello. I think that I got the idear of using this page = response please: IF it do function for me. With the translated word then I do better understand how to use the links / buttons. The transportation to KROkowa Municipal (North direction from GDYNIA) was cannceled 5 days before they should come to my addresse in Denmark = no delivery. The municipal has 5 podstawova's and two gymnasziums. One should got 25 computers to the children in the age of 6 to 10 years (= some of the oldest Macintosh'es that I did have). The teachers, pupils and parents are so happe for the computers. The 4 other schools and gymnasziums didn't get any. The Municipal director gave the explanation of the cancelling that he couldn't see what the municipal schools should use the computers to!. A mad answer of course. [glow=red:4c7bf192ec]Is the article text in Polish used for something now ?.[/glow:4c7bf192ec] The last two weeks I was very much involved in the "Project Eastchildren" in Greve in Denmark = day and night in the school wher it happened for 37 children from institution of homeless children in Poland. I need first of all to deliver Old Macintosh computers to podstawova schools - so I can get the most oldest out of my home. Delivery could happened (biggest change) in the middle og august this year. Any news at MyApple about "my" project :?: . :!: odpowiedz - answer

#25 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2005 - 20:13

What exactly would You like us to do? Have you found any school that is interested in rest of computers. How old are these computers. Even polish municipal schools could not be interested in very old machines. Primary schools (podstawova) often have computer Lab and don't understand why schould they accept the gift.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych