Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Czekać czy kupować?


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#26 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 19 June 2005 - 10:15

chcesz linein do ibooka - na allegro sa zew. karty dzwiekowe z wej. i wyj. audio na usb po 50 zl potrzebujesz scrolla w touchpadzie - za friko jest program iscroll, ktory ci to daje w kazdym laptopie apple co do dualheada to bardzo latwo zrobic moda, dzieki ktoremu mozna sie nim cieszyc na ibookach superdrive? od jakiegos czasu tez jest dostepny w ibookach aluminiowa obudowa? tez sie rysuje - wcale nie jest taka zajebista... szybszy dysk? glosniejszy i zracy wiecej pradu - z tym zewn. na usb 2.0 albo firewire to nei glupi pomysl - chodzi szybciutko jak wewnetrzny, a zawsze mozna odlaczyc i nie zzerac sobie bateryjki... bluetooth? za doplata 200 zeta przy zakupie ibooka albo mini masz go zamontowanego wewnatrz komputerka, no i zawsze mozesz dokupic dongla na usb - koszt 50-100 zeta czy te wszystkie bajery ktore ma powerbook a nie ma ich ibook sa warte te ponad 2000 zl? nie sadze...

#27 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 19 June 2005 - 10:25

devilia, po to się kupuje laptopa aby mieć to wszystko upchane w środku.
Tak więc dla mnie odpada line-in przyczepiane do usb - takie rozwiązania może by pasowały ale w PeCecie ;)
Garfika w iBooku jest dużo słabsza i za takiego "robionego" dualhead to ja dziękuję. Brak obsługi "Core Image" to dodatkowy dowód na minus dla grafiki w iBooku.
Aluminiowa obudowa swoją drogą jednak waga i rozmiary są mniejsze co dla mnie ma znaczenie.
Akurat ja nie czuje tego głośnego dysku bo mi go zagłusza wentylator. A jeden woli szybszy i DWA razy większy dysk niż dodatkowe 30min na bateriach.
Dokupienie Bluetooth i RAMu powoduje że różnica w cenie wychodzi 1700zł a za to dostajemy to co już wcześniej pisałem.
Odnośnie Superdrive to ANI razu nie wpsominałem że to jest plus czy minus - nie biorę pod uwagę tego w porównywaniu ponieważ warunki są identyczne (jak sam zresztą zauważyłeś).
Pozdro dla kolejnego iBook usera :D i tu się zgadza to co zauważył reeye - każdy swoje będzie zachwalał :P

#28 Raven

Raven
  • 10 posts
  • SkądGdynia

Posted 19 June 2005 - 12:09

Hmm... po przeczytaniu tego wszystkiego mam wrażenie, że chyba faktycznie nie ma co czekać tylko trzeba kupować PowerBooka. Chociaż w sumie to i tak będę go kupował najwcześniej we wrześniu to jeszcze może sporo się przez ten czas zmienić :)

#29 menelek

menelek
  • 1210 posts
  • Skądolsztyn

Posted 19 June 2005 - 12:29

Wobec faktu, że na naszym forum każdy zachwala swój model, można dojść do następującej konkluzji: każdy model appla jest dobry i jego użytkownik dostaje swira na punkcie jaki to on nie jest. Wielki to plus dla appla. Niezależnie od tego jaki model kupisz, na pewno nie pożałujesz 8)

#30 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 19 June 2005 - 13:12

nie no ja nie mowie ze pb jest gorszy - wrecz przeciwnie - to swietna maszyna, ale badz co badz - droga. a co jesli nowemu mac userowi nie podpasuje mac os x? nie bedzie mogl sie przyzwyczaic, przekonac itp? wtedy 6.5 kafla w bloto... bo poki co popyt na uzywane laptopy za takie pieniadze jest co najwyzej sredni.

#31 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 19 June 2005 - 13:52

No tak czy siak co za różnica czy 4,5 kafla w błoto czy 6,5 jak ktoś zdecydował sie na maca to chyba wie co robi :)

#32 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Posted 19 June 2005 - 14:26

dziekuje wszystkim za bardzo wyczerpujace opinie :) wniosek -> kupic i nie zalowac ;) ja jestem przyzwyczajony do tego ze jak kupowalem fajowego PC po roku juz byl staruszkiem... Mac jest ladny, Mac jest stabilny, Mac nie jest tani... :) tylko ze ja sprowadzam z US wiec i czekac mi pisane...

#33 devilia

devilia
  • 1872 posts
  • SkądDziałdowo, PL

Posted 19 June 2005 - 15:22

co za roznica miedzy 4.5 a 6.5 kafla? daj mi te 2 kafle... chetnie przyjme...

#34 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 19 June 2005 - 17:08

różnica jest ale nie kiedy mamy wyrzucić te pieniądze w błoto!

#35 menelek

menelek
  • 1210 posts
  • Skądolsztyn

Posted 20 June 2005 - 12:10

co z ciebie taki pesymista? :(

#36 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 20 June 2005 - 12:27

Z tym ze kazdy zachwala co ma to chyba nie najlepsza pomoc... Mini to naprwdę fajny komputer, podejrzewam, że jego wydajność wzrasta jeśli doloży się zewnętrzny HD na Firewire, iBook to jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim komputer uniwersalny - przeznaczony i reklamowany jako lapotop do edukacji (studenci te sprawy...), według mnie nie tylko, bardzo dobry sprzęt. Powerbook, to taki ulepszony iBook, całkiem nieźle ulepszony... bez sensu porównywać te komputery, po prostu jeśli potrzebujesz laptopa to myślisz o iBook'u albo PB i tyle, jeśli nie to albo mini albo jakaś G5, zwłaszcza iMac'i są ciekawe cenowo... :wink:

#37 hubiii

hubiii
  • 1341 posts
  • Skądwroclaw

Posted 20 June 2005 - 13:04

Dawid nie ogladaj sie tylko kupuj maczka ;) takie moje zdanie ... to co bedzie za iles lat to nie wiadomo co bedzie .. tak samo z samochodem .. mozna nie kupowac i do konca zycia tluc sie maluchem .. w nadzieji ze kiedys wypuszcza ten szybki i ekonomiczny samochod napedzany woda .. ... ktory spobie kupimy ! trzeba kozystac z dostepnych technologi i nie ogladac sie na nic ;)

#38 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 20 June 2005 - 14:36

Największy problem z Mac'ami to to, że te komputery wyglądają po prostu świetnie... wszyscy macuserzy których znam to mówią... szczerze mówiąc może to być poważny problem dla kupującego. Wydawać to się może śmieszne, ale nawet tak "praktyczny" naród jak polacy, łapię się na urodę Apple. Za każdym razem jak widze np. powermac'a chce go mieć, mini - chce je mieć, iBook'a - też bym chciał... uroda Apple jest groźna dla kupujących... :wink:

#39 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 20 June 2005 - 22:21

roda Apple jest groźna dla kupujących...



oj tak ;P tylko skad kase wziac na te maczki majac 18 lat:)

#40 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 20 June 2005 - 22:40

roda Apple jest groźna dla kupujących...



oj tak ;P tylko skad kase wziac na te maczki majac 18 lat:)


No, to jest ból... Jakoś w tym wieku dowiedziałem się o makach i zacząłem do nich dojrzewać i w końcu na nie chorować.
I dopiero jakoś w wieku 23 sobie kupiłem :roll:

Ale teraz widzę, że w ciągu tych 2 lat badzo, BARDZO potaniały.
Nie wiem co miało na to największy wpływ: silna złotówka, słaby dolar czy autentyczna obniżka cen maków, w każdym razie teraz za to co dałem za iBooka G4, miałbym PB 12"

#41 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 20:14

I dopiero jakoś w wieku 23 sobie kupiłem Rolling Eyes



wez mnie nie strasz :)

#42 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 20:33

No dodałem na pociechę, że ceny spadły :D Poza tym ja w tzw. międzyczasie niestety kupiłem kolejnego PCta. Zamiast iMaka G3. Ostatniego PC póki co :)

#43 hubiii

hubiii
  • 1341 posts
  • Skądwroclaw

Posted 23 June 2005 - 13:15

heh wiesz ja tak samo .. planowalem i planowalem ii w koncu kupilem .. kiedys chcialem maczka kupic .. ale niestety brak funduszy .. a do pieca sie dokladalo bo przece gry chodza divxy czyta wiesza sie raz dziennie ;( .. teraz juz raczej do blashaka nie bede dokladal po co .... jako serwer moze chodzic... i to pod linuxem

#44 menelek

menelek
  • 1210 posts
  • Skądolsztyn

Posted 24 June 2005 - 10:20

wracając do designu, to wielu projektantów reklam pracuje na makach (właściwie prawie wszyscy 8) ). Ostatnio otworzyłem gazetę niby do czytania a to była jedna wielka reklama ciuchów, kosmetyków itd. Około połowa tych pomysłów jakoś nawiązywała do estetyki applowskiej! Najczęstszymi motywami były w kolejności: kolor biały (opakowania, buty, kosmetyki, ciuchy) lub biało-niebieski z dawnego iBooka, wzorki z X, tygrysy i inne koty. A w jednej reklamie to już nie było dosłownie niczego z appla oprócz... trzech kółeczek: czerwone, żółte i zielone (lewy górny róg na maku) Ale offtop :oops:

#45 McGege

McGege
  • 202 posts
  • SkądW-wa

Posted 24 June 2005 - 14:45

Poprostu Mac się robi trendy (wredne słowo) bo ceny spadają i niezłą reklamę zrobił iPod.

#46 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 19 August 2005 - 08:32

Potwierdzam!
iBook ma dwa plusy w stosunku do PowerBooka
1. Cena
2. Ciepło
ale minusów znacznie więcej dlatego jeśli masz kasę to bierz PowerBooka :)


No nie wiem czy tak znacznie wiecej tych minusow.
Dluzej trzyma na baterii oraz ma 512MB na plycie (w PB mozesz sobie kupic kosc 512 i masz 768, lub kosc 1GB i masz 1.25GB RAMu, z tym ze kosc 1GB kosztuje ponad 600pln).
Poza tym moim zdaniem nie liczy sie ilosc roznic tylko ich jakosc.
Jezeli chodzi o komputer przenosny to zdecydowanie nowy iBook.

#47 Koba

Koba
  • 6 posts
  • SkądKraków

Posted 02 February 2006 - 14:35

Hej! Właśnie przymierzam się do zakupu iBook'a 4. W zasadzie jestem zdecydowany, środki mam, jednak ostatnio kumpel, który korzysta od ponad roku z iBooka zasiał we mnie nutkę niepewności- czy aby nie warto poczekać na iBooka z procesorem Intela... Czy wogóle ma się pojawić Intel w iBookach, ew. kiedy, czy warto poczekać czy kupować to, co w tej chwili jest w ofercie. Będe wdzięczny za każdą odpowiedź 8)

#48 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 February 2006 - 14:39

Ja bym kupował G4. Zanim Maki z Intelami "dorosną" minie trochę czasu.

#49 Koba

Koba
  • 6 posts
  • SkądKraków

Posted 02 February 2006 - 14:45

W zasadzie kupiłbym MacBooka z Intelem, ale jak na moje obecne potrzeby mimo wszystko trochę za wiele. iBook całkowicie (powinien) je spełnić. Sugerujesz, że na Maci z Intelem działającym perfekcyjnie trzeba jeszcze zaczekać?

#50 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 February 2006 - 14:48

Sugerujesz, że na Maci z Intelem działającym perfekcyjnie trzeba jeszcze zaczekać?

Poczytaj dokładnie forum :)
Były wymieniane niedoskonałości nowych Maków(a raczej procesorów), zwłaszcza w aplikacjach PRO to wychodzi na jaw.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users