Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Czekać czy kupować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 18 czerwca 2005 - 14:08

niedawno przekonalem sie do Mac'ow i juz po prau dniach wyszedl news o wspolpracy z intelem oraz zaprzestaniu produkcji obecnych (w najblizszym czasie)... czekac czy kupowac? co strace jak kupie teraz a co zyskam jak kupie pozniej? :/ ehhhh :/ dzieki za wszelkie rady

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 czerwca 2005 - 14:41

Teoria mówi aby czekać. Jeśli się nie mylę to za rok będą maki z prockiem intelowskim. Jedak wg mnie dobra wersja będzie za dwa lata. Więc trzeba rozważyć czy warto aż tyle czekać. Gdybyś kupił teraz to podobno niedługo wypadniesz z obiegu, ale coś mi mówi, że ten komp będzie jeszcze bardzo aktualny przez najbliższe 5 lat, a potem możesz już go określać mianem ,,złoma", który jednak sporo potrafi, więc spoko będziesz na nim mógł pracować gdzieś do około 2013 roku. A potem nowy model. Tak ja to widzę. Podkreślam, że to moja subiektywna opinia. Pozdrawiam

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 czerwca 2005 - 14:42

Nie ma sensu zmieniać zdania ze względu na zmiane na Intel'a. Może te pogłoski okażą się nieprawdą i nowy mac będzie dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku (Mini) na początek niedopracowany, niesprawdzony itp... Skoro niepotrzebujesz komputera to czekaj... Zanim zmiana sie ze tak powiem "unormuje" minie minimum dwa lata, to co chcesz czekac ? Moim zdaniem bez sensu. Mac'z PPC będą miały wsparcie przez następne minimum 5 lat, pewnie więcej, więc czym tu się martwić...

[ Dodano: 2005-06-18, 15:44 ]
hehe - napisałęm tego posta w tym samym czasie co menelek... jak widzisz mamy podobne zdanie, więc panice MacIntel'a się nie poddawaj i tyle... najlepszym mac'iem teraz do kupienie na lata jest G5 czy to iMac czy PowerMac. Jednak to juz inna para kaloszy.

#4 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 18 czerwca 2005 - 14:57

thx! no na 75% jestem zdecydowany ;) (a to juz cos) choc i tak nie potrzebuje maszyny :) mac mini powinien wystarczyc (zeby grac w Homeworld 2?) bo glownie uzywam kompa do netu i pisania... a PC i tak bede mial gdy od czas do czasu musze jakis maly programik napisac...

#5 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2005 - 15:05

ja mam ten sam problem, czekac czy kupic:/ wydac 3k zl na mini i sie nim cieszyc przez 2-3 lata to chyba troszke lepiej niz wydac 3k zl na PC i po roku byz zmuszonym cos upgradowac :/

#6 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 18 czerwca 2005 - 15:32

no w sumie tak na to nie patrzalem... w koncu PC mam od 2-3 lat i nieduzo zmienialem... czyli z pewnoscia Mac wystarczy :) 85% :)

#7 Raven

Raven
  • 10 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 czerwca 2005 - 17:10

Podepnę się pod temat :) A co sądzicie o zakupie PowerBooka? Czy Steve mówił coś o tym kiedy ma się pojawić nowa wersja? Gdzieś czytałem info, że ma to być 1-2 kwartał przyszłego roku, ale z drugiej strony podobno pierwszym Macintelem ma być Mac Mini, więc czyżby na nowego PowerBooka trzeba było czekać jeszcze ponad rok? :? A może, skoro Steve nie wspominał o PB z Intelem to jednak się pojawi PB G5? :wink: :D

#8 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 18 czerwca 2005 - 17:16

Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba kupować, bo jeszcze zabraknie :wink: A tak na poważnie to kupuj MACa teraz, będziesz miał przynajmniej czas na oswojenie się z MAC OS X i utwierdzenie się w przekonaniu że to jest to czego chcesz :D

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 czerwca 2005 - 17:34

PowerBooki IMHO będą jeszcze nowe na PPC Dual G4 (Motorola takie ma) I osobiście mam nadzieję że mam rację ;)

#10 Raven

Raven
  • 10 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 czerwca 2005 - 17:54

No z jednej strony to chętnie bym sobie sprawił PB jak najszybciej (chociaż choćby ze względów finansowych muszę jeszcze troszkę poczekać :? ) ale się zastanawiam czy jest sens ładować jakby nie patrzeć ładnych parę tysięcy w sprzęt, który niedługo pewnie doczeka się następcy. Zwłaszcza, że obwiam się, że wprowadzenie nowego modelu pociągnie za sobą wyraźny spadek wartości tego obecnie produkowanego :( I jeszcze jedno odnośnie PB mnie męczy - magistrala systemowa jeśli się nie mylę, ma 167Mhz - nie jest to trochę mało? Taki np Dell XPS ma 533Mhz... Wydaje mi się, że szybkość magistrali systemowej ma spore znaczenie w ogólnej wydajności komputera, czy może w tym przypadku nie jest to takie istotne?

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 czerwca 2005 - 18:26

Właściwie ma to pewne znaczenie. Według mojej małej wiedzy na szybkość wpływa wiele elementów, nawet prędkość obrotów twardziela... No w zasadzie jak podrasujesz RAM to uzyskasz wg mnie szybkość coś jak nowego della. Chociaż i tak będzie chyba nieco wolniejszy. Ale tym się nie ma co przejmować, ja pracując na moim iBooku nawet lubię mieć wrażenie że przy pewnych czynnościach komputer jakby myśli. Przeglądałem różne porównania szybkości maków i pecetów i częściej wygrywają pecety. Chyba że zamierzasz kupić podwójnego 2,7 Hz :wink: ale nie sądzę... Co jest naprawdę cool i mi się bardzo podoba, to że w moim iBooku naprawdę rzadko włącza się wentylacja, z reguły jest on ,,zimny". Kumple nie mogą wyjść z podziwu. Słyszałem, że z powerbookami już tak nie jest, ale może niech się wypowie posiadacz takowego? No i ibook jest około dwa razy tańszy od power booka, za 4 koła dostaniesz dość nowy model. A przypominam, że ceny delli zaczynają się od około 4,5 koła :oops: No a kwestią pogoni za nowością... z tym się nigdy nie da, zawsze jest plan, że coś nowego ma się niedługo ukazać. Moi znajomi już się powoli wstrzymują z zakupami pecetów, bo czekają na longhorna. Prawdopodobnie nie będzie on chodził na obecnych pieckach, chyba że ktoś kupi procka 64. Ale nikt nie jest niczego nie jest pewien, więc się wstrzymują.. I weź tu bądź mądry :shock: Pozdrówko

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 czerwca 2005 - 18:54

Potwierdzam! iBook ma dwa plusy w stosunku do PowerBooka 1. Cena 2. Ciepło ale minusów znacznie więcej dlatego jeśli masz kasę to bierz PowerBooka :)

#13 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 czerwca 2005 - 21:56

nie mam np. wejścia na mikrofon, ale podobno można przez usb. Poza tym mam wbudowany wewnętrzny

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 czerwca 2005 - 22:23

Co do PB to ciekawe czy wersja COde'a sie sprawdzi, fajnie by bylo. Ja etz juz kupuje PB od chyba miesiaca, ale co chwila mam jakeis wydatki, wiec mi sie to odklada, jednak juz jestem, jak to mowi Darkstar, juz dochodze... poszperam za tymi pb z dwoma G4 byloby to na pewno cos fajnego. Co do wydajnosci wzgledem notebookow PC to jakos bym sie nie przejmowal bardzosystemy sa inne i inaczej soe to czuje, samymi MHz. Tak wogule co do wydajnosci to jak porownywalem G4 podrasowana i G5 to roznicy az takiej wielkiej nie bylo, a G4 ma 100MHz magistrale, a G5 chyba 600Mhz czy lepiej (nie pamietam ile ma ten model), wiec te MHz tez nie sa tak bardzo wazne... to tyle.. jedyny problem z pb to rozmiar, jestem zajawiony na 12" caly czas, ale te 15" tez sa niezle.

#15 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 czerwca 2005 - 22:29

dell ma 533 w trybie qdr bodajze - to znaczy ze tak naprawde ma 1/4 tej wartosci - to samo tyczy sie prockow p4 - praca w trybie qdr (czestotliwosc x4) i athlonow - ddr (czestotliwosc x2) - tak naprawde te procki dzialaja wolniej, ale ladnie sie nazywaja i teoretycznie wyciagaja te swoje kupy gigahercow ;)

#16 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 18 czerwca 2005 - 23:15

"Kupić czy czekać" to problem każdego potencjalnego nabywcy macintosha. To nawet cos znacznie wiecej niż problem. To również hobby wielu makjuzerów (tak, tak, nie żatuje) a przed wszytskim źródło popularności róznego rodzaju "mac insiderów" w necie. Ponieważ data premiery nowego lub upgrejdowanego maka jest do samego końca trzymana w obietnicy, wygłodniali makowicze karmią się plotkami i pogłoskami, które pojawiają się co raz na thinksecret.com, albo które z balku laku sami sobie wymyslają. To zajwisko na skale masową w krajach, gdzie amki są popularne, a środowisko ich użytkowników dość liczne. Fora roją się od mac roumors, na kórych możemy znaleźć skłądające sie z setek wpisów wątki typu "PowerBook G5?", "mac mini upgrade soon?" etc. Sądze, że wiele osób wierzy w to, ze tego typu wypowiedzi na forach mają wpływ na konstruktorów z Apple'a, jako źródło wiedzy i wskazówek nt. oczekiwanych zmian i innowcji jakie mają wprowadzić. Najdłużej i najmocniej wałkowanym tematem otatnich miesiecy była potencjalna premiera PowerBooka G5, która, jak już wiemy, nigdy nie nastąpi :oops: Oczekiwanie było ogromne, tym większy również zawód miłośników jabłek w związku z inforamcją o transition to intel.

A teraz a propos planu zakupu. To obecnie jeden z najpopopularniejszych wątków na zagranicznych forach. NIe ma sie co dziwić, że pojawił sie i u nas. Odpowiedz zazwyczaj brzmi: KUPUJ. Odpowiedzi takiej udzialają oczywiście osoby, kótre mają ciezkiego fizia na puncie maków, i gdyby któs zapytał, czy ma kupic maka przejechanego przez walec albo wyjętego z ogniska za cene nowego peceta, to tez by powiedzieli "kupuj". Ale zgadzam się pomimo wszystko z nimi jesli chodzi o pomysł zakupu maka teraz. Dlaczego?

1. Bo nie wiemy jak będzie w praktyce wyglądać MacIntel. A co jeśli okaże się niestabilny, niedopracowany, nikompatybilny etc.?

2. Jeszcze przez dłuższy czas od premiery pierwszego macintela (która nastąpi najwcześniej za pół roku,a kto wie, czy sie nie opózni), nie będzie dostępny pełen pakiet oprogramowania (co gorsze w momencie kiedy kupisz nowiutkiego macintela może sie okazac, ze bedzie na niego tylko system, iLife 06 i po paru miesiacach Photoshop). Zanim platforma sie rozwinie minie duuużo czasu. Poza tym o porzuceniu platformy PPC nie ma mowy tak szybko, bo przeciętny okres używania maka jest dłuzszy niz np. peceta, a to z kolei oznacza, że wymiana sprzetu troche potrwa i przez dłuzszy czas użytkownicy PPC będą stanowili większość użytkowników maków, czyli potencjalnych nabywców oprogramowania, peryferiów etc. Producenici nie mogą o tym zapominać.

3.Jeśli nie kupisz maka teraz, to prawdopodobnie nie zrobsz tego nigdy. Dlaczego? Dlaego, że prawodopodobnie okaże się, że OS X 10.5 Leoparda da sie bez problemu zainstalowac na każdym pececie. Nawet jesli oficjalnie Apple nie udzieli żadnemu producentowi licencji na dołączanie Leopara do sprzętu inngeo niż Apple Macinosh. Staniesz wówczas przed trudnym wyborem: używac OS X'a nielegalnie na kazdym sprzęcie jaki ci się tylko podoba, czy dopłacić 30% wiecej za sprzet o tej samej konfiguracji,ale z nagdryzionym jabłkiem na obudowie i licencją. Nie ma się co łudzić: Apple nie stanieją. W stanach są niewiele droższe od dobrej jakości markowych pecetów (zdarza sie nawet czesto, ze oferują pewne walory konstrukcyjne niedostępne w pecetach nawet dużo od nich droższych, np. nie mamy co mazyć o zakupie pecetowskiego odpowiedznika mac mini za 500$ - tzn. komputera tak małego za taką kwotę)

4. Wiele osób sądzi, ze maki z PowerPC wcale nie stracą tak na wartości jak się powszechnie uważa. Mogą nawet paradoksalnie zyskać na wartości po tym jak przestaną być produkowane (z róznych względów)

5. Najwazniejsze: wg wczorajszej informacji z www.thinksecret.com nie ma szans na upgrade minimaca w najblizszej przyszłości. Wielu makowiczów "przewidywało", ze upgrade nastąpi we wtorek. Przyjdzie im jeszcze troche poczekac. W zasadzie dopóki nie nastąpi upgrade powerbooka, zaden inny komputer z G4 nie będzie mógł dostać "kopa", bo różnica pomiedzy ibookiem czy makiem mini a powerbookiem jest naprawde mini, a według marketingu Appla, to komputery przeznaczone dla zupełnie innej grupy odbiorców (uzytkowników domowych vs. użytkowników profesjonalnych), co znajduje swój wyraz w cenach. Także dopóki Motorola/freescale nie dopracuje mobilnego układu dwuprocesorowego, nie ma sie co chyba spodziewać nowego maka mini albo ibooka. A motoroli/freescale'owi chyba sie za bardzo nie spieszy. W końcu architektura G4 już sie nie rozwinie, to zamkniety rozdział. Produkcja 2xG4 mobile ma chyba wyłącznie znaczenie dla Apple'a, i to znaczenie czysto prestiżowe :oops:

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 18 czerwca 2005 - 23:56

ciekawie się to czyta. Imuck chyba pisujesz w jakiejś gazecie? Bo masz bardzo dobry styl Pozdrawiam

#18 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2005 - 00:12

Book ma dwa plusy w stosunku do PowerBooka
1. Cena
2. Ciepło
ale minusów znacznie więcej dlatego jeśli masz kasę to bierz PowerBooka


Szykuje sie male porownanie :)
Tak wiele miusow. OK. Czego w iBook brakowaloby uzytkownikowi PowerBooka?

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 02:13

1. Szybszy Procesor 2. Grafika + Więcej pamięci graficznej 3. Real DUALHEAD! 4. Aluminiowa obudowa 5. Mniejsze wymiary i waga 6. Gniazdo Line-In (w moim przypadku bardzo ważne) 7. Bluetooth 8. Wiekszy dysk (dwukrotnie) i szybszy (5400rpm) A cena była 2x wyższa pół roku temu Dziś to wygląda tak: 4 199,24 za najsłabszy model iBooka Procesor G4 1,2 GHz, 256 Mb RAM, dysk 30 GB, napęd Combo 6 499,00 za najsłabszy model PowerBooka Procesor G4 1.5 GHz, ekran 12", pamięć RAM 512MB, dysk twardy 60GB, napęd Combo I jak widać dostajemy dużo szybszy procesor, 2x więcej RAM'u, 2x większy dysk, Bluetooth, i to wszystko co wymieniłem na początku tego postu. Różnica w cenie to 2200zł ;) Ja bym się nie zastanawiał (zresztą w grudniu też się nie zastanawiałem i za 7700 kupiłem stary model ze słabszym prockiem, mniejszą ilością ramu i wolniejszym dyskiem I ABSOLUTNIE nie żałuję :D )

#20 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 19 czerwca 2005 - 08:10

Czekać można do usr.... śmierci :mrgreen: . Jak sprzęt odpowiada, masz pieniążki to kupuj. Czekanie na dualG4 w PB to inna sprawa. Jak wyjdzie to pewnie będzie bardzo drogi, a wtedy będziesz czekał aż stanieje. Jak już stanieje to wyjdą PB na intelu i będziesz miał kolejny dylemat. Czyli będziesz czekał, czekał, czekał......

#21 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 19 czerwca 2005 - 08:48

no super ;) ale teraz zastanawiam sie czy Mac mini wystarczy... w sumie to potrzebuje tylko do zwyklych domowych robotek (nie szycie ani sprzatanie ;) ) - net, dokumenty i od czasu do czasu pograc w fajna strategie... oczywiscie nie chce aby sie mulił (mam to z PC po tyg uzytkowania) lecz chodzil dosc zwawo! stad moje pytanko - po co PPC? do grania? do grafiki? czy mac mini chodzi AZ TAK wolno?

#22 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:06

Kto powiedział że wolno?
Zerknij tu http://myapple.pl/viewforum.php?f=34
Myślę, że do Twoich zastosowań (strategie nie są aż tak zasobożerne jak FPP) mini wystarczy.
A i co miałeś na myśli pisząc

stad moje pytanko - po co PPC? do grania? do grafiki? czy mac mini chodzi AZ TAK wolno?

mac mini jest rownież na PPC (PowerPC) G4

#23 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:18

nie kolego - procki g4 powyzej 1 ghz w towazystwie sporej ilosci ramu (wiecej niz 512, a najlepiej wiecej niz 1 gb) w polaczeniu z tygryskiem i pakietem ilife chodza diabelnie szybciutko (w porownaniu do piecow z softem wingrozowym, wiadomo - g5 sa jeszcze szybsze). Jesli chodzi o gierki to coz - w dooma 3 sobie nie pograsz, ale we wszystkie wydane na maczka strategie powinienes grac bez zadnych problemow...

#24 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:20

Różnica megahercy typu 200 czy Bluetooth ktorego wiekszosc i tak nie uzywa nie jest powodem do wielkich rozmyslan.
Pozatym zamiast sluchac jak ludzie polecaja to, co sami kupili lepiej wybierz sie do sklepu i pobaw komputerem. Sama specyfikacja techniczna jest dostepna na stronie producenta (nie istnieja magiczne Mhz w jednych kompach a slabe w innych). Zarowno powerbook ibook czy mini to normalne komputery i przeznaczone do zwyklych domowych zastosowan. Takie dodatki jak Bluetooth, line_in, czy dysk wiekszy ( i znacznie glosniejszy ) zawsze mozesz dokupic (obudowa na dysk zew to najtansze i najefektywniejsze rozwiazanie problemu 'moje kochane filmy&mp3 mi sie nie mieszcza' ).

Moim zdaniem ta grupa komputerow zbyt malo rozni sie wydajnoscia aby sie nad tym tak powaznie zastanawiac. Co do wyposazenia to juz trzeba sobie samemu odpowiedziec

czy potrzebuje nagrywarke DVD ?
czy potrzebuje Bluetooth ?
czy potrzebuje line in ?
czy potrzebuje inne ?

Pewne jest to ze musisz miec 512 Ram

Co do plusow tanszego iBooka wzgledem PowerBooka :
{
emisja dzwieku ( w ibook prawie nie wlacza sie wentylator (czasami miesiac)a dysk slychac tylko po przylozeniu ucha do obudowy)
emisja ciepla ( plastikowa obudoowa nie nagrzewa sie)
bateria ( nie wiele ale dluzej pracuje na baterii )
}

( co do reszty C0de ma racje PowerBook ma byc Power :) )

Temat po czesci wielokrotnie poruszany zobacz takze tutaj : (nalezy pamietac o osobistym stosunku wlascicieli )

http://myapple.pl/viewtopic.php?t=90 (testy ibook )
http://myapple.pl/vi...highlight=ibook ( ibook vs powerbook )
http://myapple.pl/viewforum.php?f=34 ( wydajnosc )

#25 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 czerwca 2005 - 09:53

Różnica megahercy typu 200 czy Bluetooth ktorego wiekszosc i tak nie uzywa nie jest powodem do wielkich rozmyslan.

Między 1.2 a 1.5 jest 300Mhz różnicy (nie ma PowerBooka 1.33 w sprzedaży już)

Pozatym zamiast sluchac jak ludzie polecaja to, co sami kupili lepiej wybierz sie do sklepu i pobaw komputerem.

To normalne, każdy zachwala to co ma, zna i co wybrał i uznaje swój wybór za słuszny

Sama specyfikacja techniczna jest dostepna na stronie producenta (nie istnieja magiczne Mhz w jednych kompach a slabe w innych). Zarowno powerbook ibook czy mini to normalne komputery i przeznaczone do zwyklych domowych zastosowan.

I tu się zgadzamy :)

Takie dodatki jak Bluetooth, line_in, czy dysk wiekszy ( i znacznie glosniejszy ) zawsze mozesz dokupic (obudowa na dysk zew to najtansze i najefektywniejsze rozwiazanie problemu 'moje kochane filmy&mp3 mi sie nie mieszcza' ).

Bluetooth dziś to bardzo przydatny gadżet:
- wszystkie nowe telefony go posiadają, także odchodzi konieczność plątania się z kolejnym kabelkiem
- niedługo i aparaty foto będą w to wyposażane
- niektórzy w domu lubią mieć klawiature+mysz zewnętrzną (bez kabli)
Co do dysku to nie tylko większy ale także dużo szybszy (4200rpm a 5400rpm)
A co do zewnętrznej obudowy to mimo, że mam PowerBooka to zaopatrzyłem się w ten świetny dodatek + dysk 80GB 7200rpm żeby "moje kochane filmy i mp3 się zmieściły" ale przede wszystkim używam go do montowania filmów z klubu i odczuwam znaczą różnicę, więc taki dysk r0x.

Moim zdaniem ta grupa komputerow zbyt malo rozni sie wydajnoscia aby sie nad tym tak powaznie zastanawiac.

A jednak przy zabawie z dźwiękiem i video każdy Mhz(procek i szyna), MB(Ramu) i rpm(dysku) się liczy.

Co do wyposażenia to juz trzeba sobie samemu odpowiedziec
czy potrzebuje nagrywarke DVD ?

Którego nie ma w komputerach przez nas porównywanych.

czy potrzebuje Bluetooth ?
czy potrzebuje line in ?
czy potrzebuje inne ?

czy potrzebuję lepszy touchpad
czy potrzebuję dualhead
Ja sobie odpowiedziałem: TAK
Dlatego każdy musi sam stwierdzić czy za to co dostanie więcej przy PowerBooku jest w stanie dopłacić 2200 brutto.

Pewne jest to ze musisz miec 512 Ram

Czyli już różnica między PowerBookiem a iBookiem (w cenie) maleje do około 1900zł.
Przypominam, że PowerBook ma w standardzie 512Mb.

No to chyba temat PowerBook vs. iBook - co kupić - został mimowolnie dogłębnie omówiony.
A kolega pewnie kupi mini ;) i też dobrze zrobi :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych