Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Archiwizacja Audio/Video - Pinnacle Video Capture for Mac


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 appletest.pl

appletest.pl
 • 22 postów

Napisano 13 października 2008 - 09:28

[newshuge]http://www.appletest.pl/myapple/pinnacle/pinnhead.jpg[/newshuge]
[articleindexsmall]http://www.appletest.pl/myapple/pinnacle/small.jpg[/articleindexsmall]

Apple ostatnio przyzwyczaiło nas nieco do tego, że im prostsze, bardziej intuicyjne, a przez to stabilne i bezpieczne urządzenie, tym więcej musimy za nie zapłacić. Można by pomyśleć, że podobny myśl przyświecała firmie Pinnacle, która stworzyła użyteczne urządzenie do przechwytywania sygnału Audio/Video o nazwie Pinnacle Video Capture for Mac.


Dołączona grafikaPinnacle Video Capture nie jest bardzo wymagającym urządzeniem i z powodzeniem można go używać na kilkuletnich komputerach. Minimalne wymagania to PowerPC G4 500mhz, port USB 1.1, lub 2.0, Quicktime 7.2, iTunes 7 oraz system Mac OS X 10.4. Tak niskie wymagania są możliwe dzięki temu, że urządzenie posiada wbudowany encoder mpeg-4, czyli wszelki wysiłek przetwarzania odbieranego obrazu leży po stronie Pinnacle Video Capture, a nie komputera, do którego jest podłączony. To ogromny plus.


Dołączona grafikaPinnacle Video Capture posiada dwa wejścia Audio/Video, są to typowe złącza: RCA i S-Video. Pozwala to na podłączenie całej ogromnej listy urządzeń, począwszy od kamer, aparatów, poprzez magnetowidy, i tak dalej. Możemy dzięki temu zarchiwizować nasze stare filmy, nagrania, wszystko, co tyko przyjdzie nam do głowy.

Na dołączonej do zestawu płycie znajduje się oprogramowanie do przechwytywania obrazu, o tej samej nazwie, co urządzenie. Po jego uruchomieniu pojawia się odpowiedni dialog, w którym ustalamy nazwę naszego przyszłego filmu, oraz jego długość. Oczywiście możemy zatrzymać przetwarzanie w każdej chwili.


Dołączona grafikaNastępnie wybieramy źródło z którego urządzenie ma pobierać sygnał. Ważne jest to że możemy również pobierać sam dźwięk, bez obrazu.


Dołączona grafika


Dołączona grafikaPo wybraniu odpowiedniego źródła rozpoczynamy nagrywanie, które zakończy się automatycznie po wybranym przez nas czasie, albo wcześniej, jeśli wciśniemy przycisk znajdujący się obok wyświetlanego obrazu.


Dołączona grafikaJak widać, program jest bardzo prosty. Nawet za bardzo! Pinnacle Video Capture przetwarza sygnał do pliku mp4, który jest kompatybilny z iTunes, iPodami etc. Ale to wszystko. Jak dla mnie, to zdecydowanie za mało, wolałbym mieć więcej opcji w zakresie formatu i kompresji plików.

Oczywiście Pinnacle Video Capture robi dobrze to, do czego zostało zaprojektowane i jestem przekonany, że nie zawiedzie wielu użytkowników, którzy wiedzą czego się mogą po nim spodziewać. Ale cóż, wydaje się, że za tę cenę, Pinnacle Video Capture mogłoby robić nieco więcej, tak samo dobrze.

Autor: Kosma Appel
Artykuł pochodzi ze strony Apple Test - Testujemy komputery Apple Macintosh odtwarzacze iPod, iPhone, oraz akcesoria firm trzecich.


#2 Przemek

Przemek
 • 622 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2008 - 00:12

Czy mógłbym prosić o zdjęcie tej kryptoreklamy? Wydawało się że chłopaki wiedzą co oznacza pisanie bloga sponsorowanego ale to już przesada. Chyba że jest to wpis reklamowy, ale prosiłbym o oznaczenie go odpowiednią sygnaturą.

#3 appletest.pl

appletest.pl
 • 22 postów

Napisano 14 października 2008 - 08:09

Co Ci się Przemku nie podoba? Chętnie będziemy dokonywać zmian. Ale takie pisanie w ogólnikach nic nie wnosi.

#4 Przemek

Przemek
 • 622 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2008 - 15:50

Ogólniki? Piszecie o sprzecie jaki dostaliście od Cortlandu, w tekście są odnośniki do sklepu, tekst pojawia się na jednym z większych (jeszcze...) serwisów makowych ma czytelne związki z reklamą i nie jest w żaden sposób tak oznaczony. Jak dla mnie temat zamknięty.

#5 appletest.pl

appletest.pl
 • 22 postów

Napisano 14 października 2008 - 17:29

No, ale nie rozumiemy w czym problem? Nie ukrywamy, że sprzęt dostaliśmy od Cortlandu. A linki do sklepu są właśnie dlatego. A gdzie mieliśmy linkować? do iSpota, do allegro? Jak dla mnie to się czepiasz. Tylko nie rozumiem skąd taka awersja...

#6 wojtkow

wojtkow


 • 6 767 postów
 • Płeć:
 • SkądPoznań

Napisano 18 października 2008 - 13:10

Czy To działa z iMovie? Bo z opisu wynika że nie, więc użyteczność jest dość niska :(

#7 wojciech23

wojciech23
 • 2 020 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 12:44

A jak to działa np. z Playstation 3?

---- Dodano 10-01-2009 o godzinie 12:44 ----
Co do iMovie, to nie widzę problemu... Po prostu zgrywa się film do pliku i plik edutuje w iMovie... Chyba :)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych