Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z podlaczeniem internetu z PLAY - Modem Huawei E169


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 (A)rturo

(A)rturo
  • 52 postów

Napisano 10 października 2008 - 12:00

Mam problem z podlaczeniem internetu z PLAY - Modem Huawei E169 Podlaczylem modem - wyskoczyla aplikacja do zainstalowania - tak zrobilem. Wciskam Polacz i nie potrafi nawiazac polaczenia.. Pod Windowsem wszysto przebiega ok ,w taki sam sposob sie instaluje itd. Moze mial ktos podobny problem i go rozwiazal?

#2 iMac

iMac
  • 4 postów

Napisano 13 października 2008 - 17:43

Mam niestety ten sam problem. Od września Play nie wie co z tym robić..... Przyjmuje tylko kolejne reklamacje. Tak na marginesie to wiedza pracowników Biura Obslugi Klienta na temat oprogramowania do mac'ów jest porażająca. Jedna z pracownic stwierdzila, że nie ma problemu - radzila tylko, abym wylącznie korzystal z windowsa. Chyba nie slyszala o mac'ach. Mam nadzieję, że Play coś z tym zrobi. Na początek może nauczy swój personel kultury, szczególnie pana Karola ..., który poza totalną niewiedzą w temacie oprogramowania Apply przoduje w pospolitym chamstwie i spychologii.

#3 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 17 października 2008 - 22:36

A ja dzisiaj kupiłem ten właśnie modemik z Playa'a i działa bez najmniejszych problemów. Zainstalowało się bez problemu, połączenie też nawiązuje bez problemu. Co więcej działa na dwóch różnych komputerach i dwóch wersjach systemu (tak jak w moim podpisie).

#4 velchinaski

velchinaski
  • 329 postów
  • SkądNowa Alexnadrya

Napisano 26 października 2008 - 10:26

Problem tkwi w tym ze zle sa przypisywane DNSy ,sam borykam sie z tym problemem na linuxie co prawda jest platny program na linuxa ktory laczy sie pieknie Nie posiadam MACa ale jesli mozecie z zapewne tak wpisac na sztywno DNSy te z windowsa to bedzie wszystko wam smigac Podaje DNSy z OpenDNS. 208.67.220.220 208.67.222.222 Sprobujcie moze bedzie wam dzialac

#5 walterek

walterek
  • 54 postów

Napisano 26 października 2008 - 17:12

a ja mam w Playu następujące DNSy: 89.108.195.20 89.108.195.21

#6 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 26 października 2008 - 17:42

Chwila, ale co się tak uczepiliście DNSów. Przecież w pierwszym poście jest napisane że nie może nawiązać połączenia, a nie że strony się nie otwierają. Druga sprawa napisałem wyżej że mam taki właśnie modem z Playa i działa OK, więc myślę że to raczej nie ma niczego wspólnego z DNSami tylko koledzy z pierwszego i drugiego postu mają jakiś inny problem, być może związany z lokalizacją albo zasięgiem.

#7 Grafik_Bydgoszcz

Grafik_Bydgoszcz
  • 44 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 listopada 2008 - 17:07

Witam Kupiłem ten modem 2 dni temu. Faktycznie był problem...program nie widział urządzenia. Wyłączyłem WiFi i poszło. Pozdrawiam A na marginesie to fakt: Wiedza o OSx Obsługi klienta u wszystkich operatorów jest mizerna. Taki kwiatek np w salonie ORANGE (prawie spadłem z krzesła): Ja: Który modem obsługuje system OSx?....dodałem ze chodzi o Apple PANI: Wszystkie prosze Pana...musi mieć tylko windowsa i port USB....... :-) pozdrawiam

#8 gechup

gechup
  • 60 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 12:57

Mam problem z podlaczeniem internetu z PLAY - Modem Huawei E169
Podlaczylem modem - wyskoczyla aplikacja do zainstalowania - tak zrobilem. Wciskam Polacz i nie potrafi nawiazac polaczenia..
Pod Windowsem wszysto przebiega ok ,w taki sam sposob sie instaluje itd.
Moze mial ktos podobny problem i go rozwiazal?


Ja własnie tez kupiłem Playa na MAc. Mialem ten sam problem w MAC OS x nie łączył sie. Jak sie doszukałem w Playu jest instrukcja do modemu Huawei E220 i ona wyjaśnia w czym rzecz. Nie wystarczy zainstalowac tylko tak jak to sie robi w Win. Trzeba ustawić najpierw modem z jakiego bedziesz korzystac w opcjach sytemowych MAC OsX. U mnie teraz działa!!! :) PLAY - Modem Huawei E169 na systemie Tiger.

#9 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 11 lutego 2009 - 15:05

Na tej stronie (http://web.playmobil...kcje/index.html) pod inmstrukcje i oprogramowanie znajdziesz instrukcję instalacji modemu Huawei 220 na systemie 10.5 (leopard). Co prawda inny modem ale te same sterowniki i identycznie się instaluje. Na tygrysie robi się to podobnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych