Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki papier toaletowy wybrać!? Pomocy!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 08 października 2008 - 15:49

Witam! Zamierzam kupić w tym tygodniu nową rolkę papieru toaletowego (1,49 zł).
Mam możliwość sprowadzenia z USA, ale nie wiem czy się opłaca, bo nie wiem czy nie dowalą mi cła, podatków itp, wiecie o co chodzi ;). Zastanawiam się nad Papierem szarym który jest nieco tańszy, ale nie wiem czy spełni moje wymagania... Papieru będe uzywał do podcierania d*py, od czasu do czasu do wytarcia nosa (jeśli nie bede miał w poblizu chusteczek) czy tez do czyszczenia klawiatury... i nie wiem czy szary bedzie wystarczajaco dobry i ma wystarczajaco dobra fakture zbierającą... Proszę o rady tych którzy już zakupili najnowszą rolke papieru pro, bo może dorzuce te kilka groszy i kupie pro.

OK. Teraz na poważnie:
Ten post to mój apel do ludzi, ktorzy pisza takie posty! Będąc na forum codziennie widze nowy post pt. "ktory mac jest dla mnie?", "czy imac bedzie ok?", "mac czy pc?". I coś mnie trafia jak coś takiego widzę... Ludzie! Przecież takich wątków jest już masa. Nie zwracałbym na to uwagi gdyby nie to, że 70% tych postów zawiera taką treść: "...komputera używam do przeglądania stron, komunikatora, filmów i muzyki....". Przecież to jest jakaś paranoja... I tak za kazdym razem każdy pisze to samo i nic nowego nie wymysla.
Tak więc prosze:
1) zrobmy jakis poradnik pt. "jaki mac jest dla Ciebie"
2) ludzie ktorzy chcecie kupic maka, ipoda, czy cokolwiek innego -> poczytajcie najpierw to co już jest!
PROSZE!

---- Dodano 08-10-2008 o godzinie 14:49 ----
przepraszam za ordynarne zwroty, ale mnie poniosło ;)
  • iDeath lubi to

#2 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 października 2008 - 15:51

zapomniałeś dodać moje ulubione pytanie o pamięć która lepsza i czy pasuje:lol: :lol: :lol: :lol:

#3 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 08 października 2008 - 16:00

Papieru będe uzywał do podcierania d*py, od czasu do czasu do wytarcia nosa


Ale zdajesz sobie sprawę, że użycie tego papieru do wytarcia nosa wymaga wykonania jailbreak
i wiąże się z utratą gwarancji? Poza tym jest to sprzeczne z licencją. Producent tego papieru
toaletowego przeznaczył go do wycierania innej części ciała; co więcej — paragraf 22 Licencji
wyraźnie stanowi, że korzystanie z tego papieru toaletowego dozwolone jest wyłącznie w toalecie.

(OK, już nie będę... ;) )

#4 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 08 października 2008 - 16:06

właśnie ten wątek mnie urzekł. Ludzie specjalnie nie szukają, czy wolą być prywatnie "obsłużeni" na myapple?

#5 JARIK

JARIK
  • 323 postów

Napisano 08 października 2008 - 16:09

Idea poradnika jest dobra. Mnie np. nie dziwi, że ludzie pytają się na forum o takie rzeczy, bo wierzą, że ktoś, może nie zawsze sensownie, ale doradzi w wyborze. Sam w wielu sprawach kierowałem sie opinią ludzi, którzy użytkują jakiś sprzęt i mają o nim wyrobione zdanie. Tak, że wcale nie potepiam takich postów - denerwować może ich powtarzalność. Stąd może faktycznie jakiś poradnik? Swoją drogą, jak ludzie rozważają zakup Appla, to trzeba ich utwierdzać w przekonaniu, że warto :-)

#6 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 08 października 2008 - 16:17

Idea poradnika jest dobra.
Mnie np. nie dziwi, że ludzie pytają się na forum o takie rzeczy, bo wierzą, że ktoś, może nie zawsze sensownie, ale doradzi w wyborze. Sam w wielu sprawach kierowałem sie opinią ludzi, którzy użytkują jakiś sprzęt i mają o nim wyrobione zdanie.
Tak, że wcale nie potepiam takich postów - denerwować może ich powtarzalność. Stąd może faktycznie jakiś poradnik?
Swoją drogą, jak ludzie rozważają zakup Appla, to trzeba ich utwierdzać w przekonaniu, że warto :-)


w 100% popieram odpowiedź :!:

#7 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 08 października 2008 - 16:24

ja bym sie tez nie czepial, mozna nie czytac, nie odpowiadac, postuluje jedynie wprowadzenie filtra tak aby na przyklad mozna bylo wykluczyc posty/watki zatytulowane - POMOCY,

#8 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 października 2008 - 16:43

Stary, koniecznie różowy, miękki i pachnący! Najlepiej jabłkiem. I strzeż się loga PC (Pejper Clozetowy) ;)

#9 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 08 października 2008 - 16:49

ja bym sie tez nie czepial, mozna nie czytac, nie odpowiadac, postuluje jedynie wprowadzenie filtra tak aby na przyklad mozna bylo wykluczyc posty/watki zatytulowane - POMOCY,


Tak, tylko czasem chciałbym pomóc ludziom. Powiedz mi tylko po co ktoś ma dublować wątki? Skoro ktoś pisze "chciałbym maka, używać go będe do www, filmów, muzyki" ludzie mu odpowiadaja, to jaki sens ma tworzenie identycznego wątku? Rozumiem sytuacje kiedy takie pytanie byłoby przedawnione (bo np zadane 4 lata temu). Ale zeby co 2 dzień się pojawiał taki sam wątek? Można zrozumieć jeszcze, że ktoś robi coś niezwykłego i wtedy pyta o zdanie.
Moim skromnym zdaniem: kiedyś nie było tu takiego syfu, a troche juz jestem na tym forum...
i należałoby dbać o porządek na forum. Dbajmy o to prosze... bo będzie tu sodoma i gomora nim się obejrzymy.

Hmm... Nawet na Apple.pl jest zakladka "Ktory Mac jest dla Ciebie"


Zgadza się. Tylko że są to opisy komputera i jest wprost napisane, który komputer ma wybrać osoba zajmująca się np. programowaniem, która lubi pobawić się w montaz video itp.
Nie chodzi o suche dane techniczne, bo takie coś każdy umie sobie znalezc (chociaz i w to coraz czesciej watpie)

#10 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 08 października 2008 - 17:01

Tak, tylko czasem chciałbym pomóc ludziom. Powiedz mi tylko po co ktoś ma dublować wątki? Rozumiem sytuacje kiedy takie pytanie byłoby przedawnione (bo np zadane 4 lata temu). Ale zeby co 2 dzień się pojawiał taki sam wątek?


co drugi dzien i juz problem? pomimo wylaczonego forum iphone'a i tak mam co chwila POMOCYYYYYY!!!!
chcesz pomoc ale jak widzisz to 100 razy dziennie to albo obojetniejesz albo chcesz zrobic cos zlego,
a jak ktos przedstawi swoj problem normalnie to raczej pewne ,ze uzyska pomoc,

co do meritum, szkoda chyba energii, odpusc albo znajdz porzadniejsze forum/zaloz wlasne/ zglos propozycje zmian w regulaminie/ itd

#11 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 października 2008 - 17:10

szczerze mówiąc takie tematy typu:

POMOCYYYYYY!!!!

bedą powstawały nadal mimo tego, że zrobi się jeden ogólny temat. taka już jest ludzka mentalność.

#12 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 17:18

może zrobimy kilka dużych wątków i osoba, która będzie planowała zakup podczepi się pod wątek i tam zada pytanie? Np. wątek do laptopów, wątek dla tych co się wahają pc czy mac,wątek dla stacjonarnych? od czasu wprowadzenia nowych dużych wątków, autorów małych, niezasadnych, będzie się karać punkcikami? Ew. sa modzi- żaden problem wrzucić do takiego małego tematu link do dużego i go zamknąć.

#13 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 08 października 2008 - 17:21

jak dla mnie dopóki nie będzie stanowczej administracji i moderatorów na forum to będzie bajzel tak jak jest i nic tego nie zmieni, a popularność to inna kwestia.



#14 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 08 października 2008 - 17:23

generalnie na wiekszych serwisach jest zakladka "buyer"s guide, gdzie sa zebrane infromacje- czy kupowac czy czekac, kiedy przypuszczalnie nastapi odnowienie serii- plotki,artykuly,

#15 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 08 października 2008 - 17:26

Pierwszy post jest genialny, BRAWO lantis !
A co do odsiewu to może każda wiadomość z tytułem "pomocy" będzie trafiała do folderu z podobnymi postami. Może on się nazywać wprost: Pomocy !. Niech to będzie pierwszy katalog jaki się rzuci w oczy po wejściu na forum. I będzie od razu wiadomo, że tam mogą napisać swoje pytania.

#16 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 08 października 2008 - 18:06

podobna dyskusja jbc. toczyła sie tutaj: http://www.myapple.p...ytkownikow.html

#17 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 18:18

Sorry, ale jakie punkty:confused: Na tym forum nic takiego nie ma:( Genialni Administratorzy na 100% cos wymysla...:lol:

---- Dodano 08-10-2008 o godzinie 18:54 ----
Nie wysmiewam sie z Adminow jak cos, a na 100% nie z Code´a


Nie ma punktów? oO

Jakiś czas temu trochę ich łapałem. Coś się tu pozmieniało? :D

Chyba, że to ja byłem taki okropny, tylko.

#18 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 18:25

Ja bym ci radził pójść do sklepu i zobaczyc w jakim Ci jest do D..., do twarzy. :D

#19 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 października 2008 - 18:34

Po pierwsze - ortografia się kłania panie Lantiz... CHusteczki!

Po drugie - polecam apgrejdowaną srajtaśmę pro ;)

Po trzecie - poniekąd zgadzam się z Twoim Manifesto...

#20 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 08 października 2008 - 18:45

Po pierwsze - ortografia się kłania panie Lantiz... CHusteczki!


Oj! mój blad.. najwidoczniej mi 'c' gdzies wypadlo. Poprawiam ;)

#21 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 października 2008 - 19:23

Zanim ktoś przeczyta ten wątek, to i tak założy swój temat "pomocy!". Szczególnie nowi użytkownicy. Metamodel "inni" :D Nie zmienicie tego. Co prawda poradnik może zmniejszyć ilość takich tematów, aczkolwiek i tak będą one powstawać. Coraz więcej też ludzi interesuje się macami.

#22 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 października 2008 - 19:40

Ja tu tylko ilosc postow widze... Sorki za brak polskich znakow, ale nie wiem jak je uruchomic pod angielskim Tigerem...


System Preferences --> International -->Imput Menu. Tutaj z bogatej listy ustawień wybierz Polish Pro (programisty nie professional) QWERTY lub Polish (QWERTZ). Pomijam tu kwestie właściwych ustawień w opcjach Language i Formats.

#23 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 08 października 2008 - 19:41

Ja tu tylko ilosc postow widze... Sorki za brak polskich znakow, ale nie wiem jak je uruchomic pod angielskim Tigerem...


system preferences/ international/input menu/ polish pro

#24 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 października 2008 - 19:44

P.S Świetne ujęcie problemu przez autora wątku. Z forum robi się darmowy poradnik dla leniwych.

#25 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 października 2008 - 19:46

Jak masz niemiecką - wybierz Polish (QWERTZ).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych