Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Profesjonalny pokaz zdjęć z muzyką - czym to zrobić?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 16:31

Próbowałem iPhoto, iMovie, iDVD - jedno wielkie nieporozumienie. Co prawda wygodnie się to tworzy, ale efekt po eksporcie we wszelkich możliwych opcjach daje opłakany efekt. Szumy, przkłamania kolorów, brak ostrości, mam wrażenie, że ktoś podmienił mi zdjęcia z lustrzanki na materiał z podrzędnego telefonu. Jakiej aplikacji mogę użyć, aby efekt był zbliżony do Slideshow z Lightrooma, w którym jest ok, ale nie można dołączyć muzyki? Z góry dzięki za pomoc.

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2008 - 16:35

6, zrób film w Lightroom do Quicktime w pełnej rozdzielczości, a potem dołącz ścieżkę z muzyką. Bedziesz musiał tylko przyciąć/pomotować muzę w Garageband do odpowiedniej długości slideshow.

#3 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 16:40

ale jak wybrać zapis do Quicktime? Slideshow zapisuje mi tylko do .pdf

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2008 - 16:52

6,

:shock: głupstwa piszę, bo nie znam Lightrooma :lol: ... a może jst tam tak opcja jak export do QT ?

---- Dodano 05-10-2008 o godzinie 17:36 ----
Ok a gdyby stworzony PDF otworzyć w QT player, wyeksportować do MOV i wtedy dodać Add Track muzykę ?

PDF da się otworzyć w QT Player

---- Dodano 05-10-2008 o godzinie 17:41 ----
Albo jeszcze inaczej - w Lr - Export to JPEG do Folderu, potem w QT Player - Open Image Sequence z tego Foldera, potem dodanie Add Track muzyki...

#5 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 18:30

nie nie ma takiej opcji :(

coraz bardziej irytuje mnie mój MBP...ehh

odpaliłem stary piec z XP, ściągnąłem darmowego FastStone i po 15 minutach miałem przyzwoitej jakości pokaz
teraz ściągnąłem darmowy soft i zmieniam materiał z CD na mp3 i dodam do prezentacji. Zobaczymy jak to pójdzie
w ten sposób po raz kolejny cudowny MAC spowodował, że straciłem 3 godziny nad materiałem i "cudownym" softem, na którym można zrobić wszystko tyle, że efekt do bani
znienawidzony (przeze mnie) windows okazał się po raz kolejny szybszy i wyprodukował o niebo lepszy materiał oszczędzając mój czas

chyba daję upust mojej irytacji nad tym sprzętem :)
...no cóż, dwa tygodnie mam opóźnioną realizację zleceń, ponieważ cudowny MBP wylądował w serwisie, ..."oczywiście" sprzęt nadal wadliwy :(

---- Dodano 05-10-2008 o godzinie 20:10 ----
oczywiście być może jestem po postu lamerem :)

czy jest tutaj jakiś fotograf, który używa domyślnych aplikacji Leoparda do przygotowania slideshow dla klienta?

#6 ghart

ghart
  • 62 postów

Napisano 05 października 2008 - 19:37

focus może wpierw określ w jakiej formie masz zamiar przekazać slideshow klientowi,
czy to ma być prezentacja u klienta czy chcesz przekazać materiał w formie standardowego
DVD lub danych na DVD?

#7 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 21:11

w tym konkretyny przypadku ma to być CD z danymi (niewiele zdjęć) z dołączoną muzyką podczas pokazu. Idealnie było by w formacie zapisu niezależnym od posiadanego systemu i softu Na razie zrobiłem pokaz z muzyką w FastStone jako plik .exe Ale docelowo chciałbym tworzyć płytkę DVD do odtwarzania również na stacjonarnym DVD. Próbowałem to załatwić na iDVD, wszystko fajnie, ale gotowy materiał jest tragicznej jakości jeżeli chodzi o ostrość zdjęć - nieważne czy odtwarzane na komputerze , telewizorze kineskopowym czy LCD. Jakieś przedziwne algorytmy są stosowane podczas eksportu utworzonego projektu...

#8 ghart

ghart
  • 62 postów

Napisano 05 października 2008 - 21:47

W taki przypadku proponuję użyć iMovie.
Podstawowe przejścia, podkład muzyczny itd..
Tylko uwaga gotowy materiał wyeksportować do mp4 full HD z kodowaniem H.264 i transmisją danych powyżej 5000kbit/s - to powinno zaspokoić wymogi jakościowe pokazu.

Dołączona grafika

Taki materiał jest chyba bardziej uniwersalny aniżeli .exe :)

P.S.
iDVD ze względu na kiepskie kodowanie z mpeg4 do mpeg2 bardzo kiepsko prezentuje pokazy
zdjęć nawet w jakości SD.

#9 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2008 - 22:33

no i ghart wyczerpał temat bo niestety nagrywając coś w imovie kroisz to z fullhd, na cokolwiek tam wybierzesz

#10 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 22:45

hmmm ghart, to jest pomysł, którego chyba nie próbowałem, a przynajmniej sobie nie przypominam :) o odpaliłem, trochę to potrwa... co można pozmieniać w ustawieniach iDVD, żeby zachować tą jakość w gotowym materiale? bo jak rozumiem materiał z iMovie, wrzucam w iDVD aby zrobić layout menu

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 października 2008 - 22:46

iMovie to ostatni szit.Ale jesli musisz, to... Nie uzywaj zadnej ze standartowych opcji eksportu, bo dostaniesz material beznadziejnej jakosci. Nie wiem dlaczego, ale opcja "high quality" daje gorszy efekt niz teoretycznie slabsza "CD quality" ! Przy zapisie wez opcje expert do quicktime i tam sobie przede wszystkim zaznacz zeby bylo bez kompresji (uncompressed), wielkosc min. 640x480 (im wiecej tym lepiej wyjdzie); jakosc best itd. I tak bedzie slabo, ale lepiej niz przy standartowych opcjach. Nie przestrasz sie, ja robilem w ten sposob wizualizacje na moj koncert i przy takich ustawieniach 35 minutowy filmik zajal ponad 16 GB miejsca. Natomiast po naciagnieciu pliku do iDVD rozmiar nie sprawia problemow, iDVD moze bedzie potrzebowal 2 godzin ale to wypali na 1 plycie ;) Generalnie pierwszy lepszy darmowy soft na peceta rozwala te wszystkie dna typu iMovie, iDVD itd itd. Apple robi te glupie reklamy i'm mac and i'm pc, zwlaszcza ta z "pc home video", ale prawda jest taka ze te standartowe applowskie programy do video sa beznadziejne i duzo slabsze wobec pecetowskich. P.S i nie mysl ze Keynote to zrobi lepiej :) Filmiki wyeksportowane przez Keynote sa tak samo wujowe.

#12 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 05 października 2008 - 23:47

Ruczaj, ma dokładnie takie samo doświadczenie..., a raczej odczucie bycia nabitym w butelkę "cudownego" marketingu Apple. Wygląda na to, że kupiłem kompaktową cyfróweczkę w cenie wypasionej lustrzanki... jest jakiś soft na ogryzka, który się do czegoś poważnego nadaje, czy raczej muszę reaktywować na takie potrzeby XP

#13 ghart

ghart
  • 62 postów

Napisano 06 października 2008 - 08:15

Może trochę wyjaśnie odnośnie pokazu zdjęć z DVD - ponieważ za dużo chyba oczekujecie - jak mi się wydaje to nic powyżej standardu SD-PAL (768x576) to nie uzyskamy nagrywając zdjęcia na DVD w mpeg2. Aby częściowo poprawić jakość prezentacji w formacie DVD (mpeg2) należy wyeksportować materiał w DV (taki RAW dla formatu video) i taki filmik dodać do iDVD (które to skonwertuje materiał do mpeg2). Działania standardowe, czyli export do mpeg4 i ponowna rekonwersja w iDVD do mpeg2 dramatycznie pogarszają sprawę. Do czasu pojawienia się nośników HD nic nie zdziałacie z materiałem HD na DVD tak aby bez obróbki komputera otrzymać wymaglną/oczekiwaną jakość. Najlepszy efekt daje natywne podpięcie MacBooka/Macbooka Pro/Apple TV do odbiornika HD/Full HD po DVI i prezentacja materiału HD lub pokazu zdjęć bezpośrednio z iPhoto/Aperture itd...

#14 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 06 października 2008 - 08:34

Dzięki za odpowiedzi, jak zwykle wykazujecie się lepszą wiedzą niż support Polska chyba masz rację, w tej chwili muszę posiedzieć nad następnymi zleceniami, ale do tematu na pewno wrócę. ...no cóż, prezentacja zdjęć na DVD nie jest najlepszym sposobem, na oddanie jakości materiału pierwotnego, ale zdaje się że nie ma innego sposobu narazie

#15 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 10:13

A może zostaw iMovie do spółki z iDVD sprzedaj MBP i kup jakiegoś super Dell'a choinkę. 15 minut i masz super prezentację. W OS X nie zrobisz w 15 minut super prezentacji, a jak już zrobisz to będzie super kiepskiej jakości. Naprawdę nie wiem, jak wszyscy sobie z tym radzą w OS X ...

#16 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 06 października 2008 - 11:55

Kiedyś już podobny wątek poruszałem jeśli chodzi o typowe programy do prezentacji fotograficznych z muzyką na mac-a to przetestuj sobie i zobacz które tobie najbardziej odpowiadają: - Photo to Movie (ja używam tego) lub - Photo Magico - Soundslides - jest jeszcze Photo Presenter (ma ciekawe efekty 3D) - jeśli chodzi o obsługę i możliwości i jakość to iMovie 08 naprawdę nieźle sobie radzi

#17 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 06 października 2008 - 19:41

Ruczaj, chodzi o to, że przesiadłem się na OS X, bo już serdecznie dosyć miałem Windy (i nic się w tym temacie nie zmieniło :) Wkręciłem się tylko w zapewnienia o możliwościach m.in. iLife, ale to co można nim wyprodukować to naprawdę totalne nieporozumienie. Witos, masz rację. Nie pozbyłem się starego PC. I błogosławię ten dzień. Dlaczego? Otóż już planuję kiedy MBP wyląduje w serwisie po raz trzeci. Chyba mam małe powody do irytacji nad tym "cudownym" sprzętem. Nadal mam artefakty, tyle że teraz jeszcze w promocji dostałem niebieską dominantę wszystkiego na LCD, po tym jak przestaje działać wygaszacz. Co do Dell'a. Tutaj przynajmniej miałbym naprawiony na drugi dzień roboczy. A tak czekałem ponad tydzień (przekonałem chyba serwisanta do szybszego działania :))) i poniosłem koszty spóźnionej realizacji zlecenia, nad którym siedziałem, a to boli :) Tylko ten system na Dellu, jakiś nie teges :) Już w panice zaczłem się rozglądać za sensownym backup'em dla MBP i gdybym musiał dłużej czekać padło by pewnie na HA-MAC'a Kubek, nie inaczej tak zrobię, dzięki za podpowiedź z tym softem. Nie za często potrzebuję takiego programu, ale zdarza się. No cóż wygląda na to, że trzeba po prostu korzystać z tego co dobre w obu systemach. A już myślałem, że uwolnię się od antywirusów, durnych komentarzy systemu itp, itd

#18 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 07 października 2008 - 00:32

Skoro ma być to pokaz zdjęć na DVD to może warto wspomnieć o iPhoto ? Efekty, przejścia, podkład muzyczny - wszystko to można zrobić w tym programie, a potem --> Burn to DVD i prezentacja zdjęć gotowa.

#19 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 07 października 2008 - 09:53

Skoro ma być to pokaz zdjęć na DVD to może warto wspomnieć o iPhoto ? Efekty, przejścia, podkład muzyczny - wszystko to można zrobić w tym programie, a potem --> Burn to DVD i prezentacja zdjęć gotowa.


iPhoto nie daje dostatecznej kontroli nad tworzeniem prezentacji foto

#20 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 07 października 2008 - 10:02

tzn czego nie pozwala kontrolować? Dobierasz przejścia, efekt kena burnsa i całą reszte. trzeba tylko wejść w ustawienia pokazu slajdu. A przy eksporcie dobrać odpowiednie kodeki i wielkość a nie gęgać i narzekać na jakość przy eksporcie z ustawieniami dla telewizora

#21 ghart

ghart
  • 62 postów

Napisano 07 października 2008 - 10:17

sylweczek nie wima jak u Ciebie ale u mnie z iPhoto można weksportować jedynie materiał pokazu w
max. jakości VGA (640x480) - która prezentuje się wręcz tragicznie w porównaniu z bezpośrednią prezentacją z aplikacji.

Może kolejna wersja przyniesie bezpośredni zrzut materiału do jakości conajmniej HD (720p).

#22 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 07 października 2008 - 10:23

sylweczek nie wima jak u Ciebie ale u mnie z iPhoto można weksportować jedynie materiał pokazu w
max. jakości VGA (640x480) - która prezentuje się wręcz tragicznie w porównaniu z bezpośrednią prezentacją z aplikacji.

Może kolejna wersja przyniesie bezpośredni zrzut materiału do jakości conajmniej HD (720p).


O kurcze, faktycznie. No dobra troszkę to żenujące, faktycznie
W takim razie może Keynote? Do prostych przejść wystarczy. Tam możesz dobrać sobie rozdzielczość i masz pełna kontrolę nad parametrami eksportu.

#23 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 07 października 2008 - 10:25

szanowny sylweczek nie zgrasz muzyki z obrazem tak jak chcesz bo nie masz nad tym kontroli, (Keynote rozjeżdża z muzyką prezentacje - nie stabilny jest pod tym względem) albo jak ustawisz w iPhoto idealnie dane przejście w momencie gdy dana muzyka się zmienia - trudno wogóle o tym dyskutować bo iPhoto jest do czego innego niż tytuł tego wątku

#24 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 07 października 2008 - 10:38

Teoretycznie w iPhoto (przy załozeniu że puszczałbyś pokaz slajdów bezpośrednio z programu) poświecając mnóstwo czasu na dobieranie czasów kolejnych slajdów, mógłbś osiągnąć zamierzony efekt. Ale mam swiadomość że tylko teoretycznie i rozumiem że ci się nie uśmiecha takie dłubanie.

---- Dodano 07-10-2008 o godzinie 11:40 ----

nie zgrasz muzyki z obrazem tak jak chcesz bo nie masz nad tym kontroli, (Keynote rozjeżdża z muzyką prezentacje - nie stabilny jest pod tym względem)


A co do keynote to wydawało mi się że o ile miewa opóźnienia w odtwarzaniu na żywo to trakcie eksportu wszystko jest jak powinno. Ale tylko mi się wydaje.

#25 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 07 października 2008 - 10:52

Keynote jest do prezetnacji gdzie nie liczy się zgranie obrazu z muzyką - tam się tego nie da zrobić inaczej jak tylko przypadkiem nawet jeśli to wyeksportujesz i będzie na sztywno muzyka z obrazem to nie będzie tak jak chcesz bo nie masz nad tym wystarczającej kontroli




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych