Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.0.1. 3G] Problem z nowym Iphonem ! Potrzebna pilna pomoc !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ecclipsee

ecclipsee
  • 31 postów

Napisano 27 września 2008 - 18:01

Witam, Mam od wczoraj Iphona ( kupilem na allegro z ery z 2.0.1 ) i chcialem uaktualnic do 2.1 dalem uaktualnienie i iphone wszedł w stan recovery ( DFU ) ale po komunikacie przygotowuje Iphone do aktualizacji wystapil bład 6 .No to pomyslalem ze dam odtworz, ale niestety to samo :/ Netframework 3.5 wgrany i nie mam pojecia co robic. Mogłbym prosic kogos o pomoc najlepiej na gg 2640419, bede dalej probowal zrobic cos sam, ale nie widze tego za bardzo...

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2008 - 18:04

iphone wszedł w stan recovery ( DFU )

To akurat bzdura, bo Recovery i DFU to dwa, różne tryby. ;)

Spróbuj wejść ręcznie w Recovery: wyłącz iPhone, podłącz do komputera trzymając Home i trzymaj aż na ekranie pojawi się ikona iTunes i kabel USB. Wtedy zrób Aktualizację/Odtwórz.
Jeśli nadal będzie błąd to spróbuj ręcznie wejść w DFU:

- Podłącz iPhone'a do komputera
- Wyłącz go
- Przytrzymaj przyciski [Home] i [Power] przez dokładnie 10 sekund
- Puść [Power], trzymając dalej [Home] aż komputer wykryje iPhone'a

iPhone ma mieć czarny (wygaszony) ekran po wykonaniu tej procedury.
Oczywiście jak wcześniej, po wprowadzeniu w ten tryb zrób Aktualizację/Odtwórz.

Powodzenia.

#3 ecclipsee

ecclipsee
  • 31 postów

Napisano 27 września 2008 - 18:17

W pierwszym trybie nie ma szans.. Co do DFU to wprowadzilem, dalem odtwórz i był komunikat "przygotowuję Iphone'a do aktualizacji" i pojawia się biały ekran i dalej piszę "przygotowuję Iphone'a do aktualizacji" i powoli dochodzi do końca i znowu wyskakuje nieznany bład 6 , jest jeszcze coś do zrobienia? Najgorsze jest, że długo się nim nie nacieszyłem.. P.S. Restartowalem kompa tez nic nie dalo:/

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2008 - 18:20

Spróbuj w takim razie tych metod. ;)

Podczas wgrywania 2.1 otrzymałem błąd 1600, co robić?
Jeśli byłeś w trybie DFU to spróbuj w trybie Recovery. Jeśli byłeś w Recovery - spróbuj w DFU.
Oczywiście można też próbować ze zmianą portu USB, restartem komputera.

Podczas wgrywania 2.1 otrzymałem błąd 6, co robić?
Spróbuj najpierw wgrać 2.0.2 (może być czysty), a dopiero potem 2.1 z linka powyżej.
Oczywiście można też próbować ze zmianą portu USB, restartem komputera.

Obie metody nie pomogły, dalej mam błędy 6, 1600 - co zrobić?

  • Pobierz QuickPWNGUI.
  • Pobierz oprogramowanie 2.0.1: 2G, 3G (jeśli na dysku masz inną wersję 2.0.x - możesz próbować).
  • Przygotuj 2.1 pobrane z tego tematu.
  • Włącz QuickPwn, postępuj wg poleceń, wybierz pobrany wcześniej 2.0.1.
  • Pojawi się okno CMD.
  • Wyłącz iPhone, kiedy zapyta czy jesteś gotowy NIE WYBIERAJ YES.
  • Włącz Menedżer zadań Windows - na Vista jest to Ctrl+Shift+ESC, na XP Ctrl+Alt+Delete
  • W procesach znajdź quickpwn.exe.
  • Wróć do okna CMD z QuickPwn i postępuj wg poleceń.
  • Kiedy ekran iPhone zrobi się biały zabij proces quickpwn.exe w Menedżerze urządzeń.
  • Ekran iPhone zostanie biały. Teraz włącz iTunes i wgraj 2.1.

Nie mogę sobie poradzić z białym ekranem, albo to też nie pomogło - co da się jeszcze zrobić?
Ostatnia metoda, odkryta przeze mnie, można ją nazwać "domową".
Opisałem ją w innym temacie, w tym poście: http://www.myapple.p...8667-post8.html


Cytat pobrany z innego mojego wątku: http://www.myapple.p...tool-2-1-a.html

#5 ecclipsee

ecclipsee
  • 31 postów

Napisano 27 września 2008 - 18:26

Zaraz spróbuje wyżej opisanych metod, dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Chciałem jeszcze dopisać, ze jak przygotowuje mi tego Iphone'a do aktualizacji na ekranie Iphone'a świeci sie srebrne jabłuszko, nie wiem czy to coś zmienia.. Aha i czy jakbym dał shift i odtwórz i wskazal ręcznie 2.1 to by coś zmieniło ?

#6 Koko35

Koko35
  • 39 postów

Napisano 27 września 2008 - 18:39

A jaki masz program antywirusowy? Jeśli Nod32 to go wyłącz podczas aktualizacji

#7 ecclipsee

ecclipsee
  • 31 postów

Napisano 27 września 2008 - 19:45

Avast wyłaczyłem ochrone dostępowa i dalej nic..Probuje teraz na innym kompie jak się nie uda spróbuje metodami od Davidoo, jak to nie zadziałą to juz nie mam pojęcia co jest nie tak :/ Jakby ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał byłbym bardzo wdzieczny :)

---- Dodano 27-09-2008 o godzinie 20:47 ----
Daviddo&Koko35 macie po browarze :)

Kombinowałem i kombinowałem, poszedłem na PC siostry u zadziałało odrazu. Co może być nie tak z moim lapkiem>? Będę musiał zrobic reinstalke systemy czy jak?

I jeszcz jedno podłaczyłem teraz Ip do swojego kompa i bez problemu go zschynronizowało ( zdjecia, kontakty wiadomosci ), ale brakuje mi jednej rzeczy: miałem w zakładce wideo iwash czemu po wgraniu kopi nie mam tego w iphone? itunes nie robii kopii wideo? Z gory thx za odp:)

#8 Koko35

Koko35
  • 39 postów

Napisano 27 września 2008 - 23:04

Bo zsynchronizował się z kompem Twojej siostry, więc skoro nie miała tam iWash to go wywaliło, chyba :) Jak chcesz to daj m@ila, mam wszystkie te filmiki z tańczącymi laskami, i te typu iBeer też, z chęcią Ci wyślę. pozdrawiam

#9 ecclipsee

ecclipsee
  • 31 postów

Napisano 27 września 2008 - 23:22

Dzięki, napisałem juz Priva :) Pozdrawiam serdecznie:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych