Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Nie działa wi-fi; macbook pro- iphone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 25 września 2008 - 17:21

Witam!! NIe mam jeszcze router'a w domu, więc pomyślałem, że zrobie z laptopa nadajnik. Tak też zrobiłem. Iphone wykrył go i wydawło mi się, że to już koniec konfiguracji. Niestety nie. Kliknąłem więc w odnów dzierżawę. Zauwarzyłem, że zamiast ikony - e pojawiła mi się na ekranie ikona wi-fi. Pomyślałem, że tym razem będzie ok. Dla pewności włączyłem tryb samolotowy. Niestety nic z tego. Mimo iż pokazuje, że się połączył, z neta korzystać nie mogę. Proszę pomoc. Z góry dzięki za pomoc i sorka za ( jak mi się wydaję ), błachy problm.

#2 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2008 - 17:27

Samo połączenie nie wystarczy. Musisz wpisać w iPhone DNS, router i IP, ale wiem jak na macu to znaleść. Jak ktoś by miał problemy z xp to chętnie pomogę. Sam się naszukałem jak zrobić AdHoc z PC. W końcu sam do tego doszedłem.

#3 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 25 września 2008 - 18:23

A mógłbyś powiedzieć z kąd na mac'u mam wziąść te dane ?? W ustawieniach sieci, w airport mam podane ip i maskę podsieci, ale w zakładce dns nic nie ma, za to w zakładce tcp/ip, gdzie jest jedyne miejsce z napisem router nic nie ma, ma ustawione - konfiguruj ipv6 --> automatycznie. Próbowałem też dane z zakładki ethernet, ale też to nic nie dało. Raz miałem sytuację, że w iphonie wyskoczyła mi inf., iż serwer przestał nadawać ( zaczeło wczytywać i ustało ).

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2008 - 18:50

A udostępniłeś połączenie internetowe w Macbooku?

#5 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 25 września 2008 - 20:28

A gdzie się to robi ?? W Windzie to coś takiego znalazłm, ale tu nie mogę :/.

#6 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 26 września 2008 - 07:27

a poszukac to nie laska

[2.1 3G] Jak udostępnić internet iPhonowi z Macbooka

#7 andig

andig
  • 264 postów
  • SkądZ zadupia..., krzesło przed kompem...

Napisano 26 września 2008 - 13:54

Wielkie dzięki!!!!!!!! Szukałem odp. na mój poblem w necie, ale nie znalazłem musiałem mieć jakiegoś pecha i w szukaj na forum, wszystko zrobiłem, ale nie znalazłem. Powinni to dać do faq, albo coś w tym stylu. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych