Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Edge wylaczony a iPhone zasysa (?) ... co zrobic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 nicki

nicki
  • 2 postów

Napisano 21 września 2008 - 20:15

Witam Wszystkich, Przewertowalem troche wpisow, ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Wczoraj na Allegro kupilem sobie 3g z Orange. Jako ze od paru dni mamy w domu taki sam z Ery juz lekko jestem w temacie. Ten z Ery niestety nie ma zakladki "Dane przez siec komorkowa", moj tak, wiec staram sie wylaczyc w nim edge. W ustawieniach APN wpisalem jakies bzdety... efekt jest taki ze, przy wylaczonym wifi, Safari wyswietla komunikat : "Nie udalo sie uaktywnic sieci komorkowej: Nie masz subskrypcji do uslugi transmisji danych" i zaraz potem: "Nie mozna otworzyc strony. Safari nie moze otworzyc tej strony, gdyz nie ma polaczenia internetowego", ale w "Uzyciu", po kazdej takiej probie, w danych sieci komorkowej, widze ze przybywa mi transferu o 200Kb. Wiec o co chodzi? Czy on, mimo, ze ma podane lipne dane do APN, cos wysyla i odbiera z Orange czy to sciema w menu zestawiena. Generalnie przyzwyczajany do macowych standardow, chcialbym miec wplyw na ten sprzet :) Nie chcialbym przezyc rozczarowania przy rachunku, hehe. Pozdro jacek

#2 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 21 września 2008 - 21:22

ten licznik iphone jakoś dziwnie liczy, ponoć pobrałem w tym miesiący 150 MB i wysłałem 40MB a mój 50MB pakiet z plusa mówi że mam jeszcze 27 MB do wykorzystania :) Jeżeli nie chcesz korzystać z egde/3g w organge to możesz deaktywować tą możliwość w orange online. Wtedy możesz wpisać poprawne APN. Jak będziesz chciał skorzystać dzwonisz do BOK i mówisz żeby aktywowali, skończysz znowu telefon do BOK o dezaktywacje. Połączenia do BOK (abonament) są (były jakies 2 lata temu jak byłem abonentem) darmowe, w mixie są płatne według taryfikatora.

#3 slim

slim
  • 16 postów

Napisano 21 września 2008 - 21:48

Witam mam iphone 1 i tam jest tak ze jak nie wylaczysz iphone i nie uruchomisz ponownie to nie pobierze aparat nowych ustawien co do edge.

#4 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 września 2008 - 07:33

licznik zlicza wszystko jak leci - po wifi i po pakietach. Dlatego pokazuje takie dane, które mają się nijak do rozliczeń z operatorami GSM.

#5 nicki

nicki
  • 2 postów

Napisano 22 września 2008 - 12:09

u mnie licznik nazywa sie: "Dane z sieci komorkowej" i nie zlicza wifi - co sprawdzilem. Zodzwonilem na infolinie orange i przedstawilem im problem. Nie wiedza czemu tak jest, wiec zrobilem tak jak sugerowal Abaddon, zlecilem im wylaczenie przesylania danych pakietowych. Ciekawe co bedzie jak nadal licznik bedzie sie zmieniac ;)

#6 erolek

erolek
  • 8 postów

Napisano 22 września 2008 - 14:40

Nieprawda, licznik w iPhonie nie zlicza danych pobieranych przez Wi-Fi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych