Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszeństwo przy JB w Ipod touch 1.1.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 18:53

Witam,

Mam Ipod'a tego już około 2 miesiące .... i ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zrobieniem mu JB ...
Trochę przeglądałem to forum ...
Znalazłem tu coś takiego ...
[url]http://www.myapple.pl/ipod-touch-modyfikacje/81123-tutorial-ipod-touch-1g-2-1-jailbreak-wersja-oficjalna-win.html[/url]

Nie wiem jednak czy mogę zrobić sobie aktualkę do 2.1 przez iTunes i później zrobić JB ..
Czytałem, że można od razu wgrać nie przez iTunes soft w wersji 2.1 od razu z JB .. i nie trzeba tego robić oddzielnie ...

Kto mnie troszkę naprowadzi jak to dobrze rozwiązać, żebym mógł to zrobić sam ..

#2 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2008 - 18:58

Osobiście zrobiłem aktualizację do 2.1... To znaczy... Wgrałem soft 2.1 przez 'shift'a'. AppStore jest zdecydowanie wystarczające ;)

#3 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 19:12

Przez shift'a czyli jak ? Nie żebym był skąpiec, ale nie chciał bym płacić za appstore :P

#4 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 21 września 2008 - 19:19

Na forum jest topic "Wszystkie firmware iPodów". Pobierasz soft i po włączeniu iTunes przechodzisz do zakładki z iPodem, przytrzymujesz Shift i klikasz odtwórz. iTunes poprosi o wskazanie pobranego pliku.

#5 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 19:25

Czyli jak sobie wgram ten soft ([url=http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/]iPod/iPhone Firmware Download[/url] .... 5F137 bo chyba ten powinienem ściągnąć, tak?) przez iTunes to będzie to oryginał 2.1 bez JB ... ?
I później będę mógł jakby co zrobić sobie JB ?
I co to jest 3DPWN .. :) ?

#6 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 21 września 2008 - 20:13

TAK PWN3D, to jest PWNED tylko z "3" :P tak żeby być oryginalnym xD

#7 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 20:19

No a ten PWNED to jest co :P ? Miejski słownik slangu i mowy potocznej ? (google said it) Dobra, to jak sobie uaktualnie tego iPoda mojego to jak wgrywać cokolwiek .. wpierw będę testował jakieś darmówki ... ponoć trzeba założyć konto w AppStore ? Czy jakimś instalatorem się to ponoć robi .. ? Z tego co wyczytałem to normalnie jak nie ma JB to tylko z AppStore, a jak jest JB to trzeba właśnie się łączyć jakoś z iPodem inaczej niż kablem i instalatorem ? jakieś SSh .... i repo z Sydia .. o.O ? to tak przeczytałem gdzieś tylko ....

#8 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 21 września 2008 - 20:29

*cydia.

Zacznij od restore do 2.1 :P
potem robisz jailbreak programem QuickPWN- stąd to PWNED
a potem, to zobaczysz...

#9 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 20:37

Przeczytałem też, że bardzo mało aplikacji chodzi z tą wersją 2.1 .. :/ Ale cz to prawda ...... No właśnie .. co potem ... czytałem też, że nie da się prze iTunes 8.0 wgrywać aplikacji bo Apple coś poprawiło tam ...

#10 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 21 września 2008 - 20:49

W AppStore są setki tysięcy aplikacji stworzonych właśnie pod 2.x To o czym czytałeś tyczy się pirackich (zcrackowanych) aplikacji

#11 Birkhof

Birkhof
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 20:57

Ok.. zaczyna mi się coś rozjaśniać w końcu :) 1. Część z tych aplikacji jest darmowa ? 2. Czy jak zrobię sobie JB to będą mi chodziły aplikacje z AppStore czy to darmowe czy płatne ?

#12 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 21 września 2008 - 22:29

Jest sporo darmowych. Po zrobieniu JB iPod NIE TRACI ma funkcjonalności. Jedynie zyskuje dodatkowe rzeczy jak Cydia i Installer.

#13 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2008 - 22:37

Jest sporo darmowych. Po zrobieniu JB iPod NIE TRACI ma funkcjonalności. Jedynie zyskuje dodatkowe rzeczy jak Cydia i Installer.


No ale dodaj, że działa ciut wolniej ;) Idzie to zauważyć 8-)

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 września 2008 - 23:03

No do tego trzeba dołożyć : - Skomplikowany Update - Zmniejszenie stabilności, i bezpieczeństwa naszych danych.

#15 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 września 2008 - 12:33

witajcie o co chodzi z tym wcisnietym shiftem? kiedy mam go wciskac i po co? mam aktualnie FW 2.1 po aktualizacji (zakupilem niedawno z itunes 2.0 i teraz zaktualizowalem). Wiem ze banalne pytanie, ale maca i ipoda mam od 2 tygodniu, wiec dopiero to poznaje... dzieki za pomoc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych