Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#326 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 19 czerwca 2009 - 16:23

Dopiero wyśle do Radomia bo mi najbliżej Każdą naprawę rozpatrują indywidualnie wysyłają zdjęcia do Apple tak przynajmniej u mnie było podobno dla mnie akurat wyszło pozytywnie nie wiem jak z resztą będzie

#327 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 19 czerwca 2009 - 16:30

A co to jest w Radomiu? Jaka firma?

#328 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 19 czerwca 2009 - 18:19

Wejdź na stronę supportu apple i sam zobacz autoryzowane serwisy

#329 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 czerwca 2009 - 19:24

Wejdź na stronę supportu apple i sam zobacz autoryzowane serwisy


No spoko tak tez moge ale myslalem ze sie pochwalisz gdzie to za free wymieniaja :) bo nie ukrywam ze mnie to tez pewnie kiedys dotknie. Moze wtedy juz wszedzie bedzie za free 8-)

#330 sp3cu

sp3cu
  • 79 postów

Napisano 24 czerwca 2009 - 00:00

A czy te macbooki white produkowane np w 2009 mają tez taki problem ?

#331 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 czerwca 2009 - 08:38

Ponoć nie bo są z lepszej jakości plastiku wykonane top casy.

#332 majer

majer
  • 296 postów
  • SkądChorzów

Napisano 24 czerwca 2009 - 13:38

ja już widzę małe ryski... wgniecenia, ale byłem w cortlandzie i powiedzieli mi że wymieniają je na trwalsze, w sytuacji gdy się uszkodzą...

#333 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 24 czerwca 2009 - 14:05

No spoko tak tez moge ale myslalem ze sie pochwalisz gdzie to za free wymieniaja :) bo nie ukrywam ze mnie to tez pewnie kiedys dotknie. Moze wtedy juz wszedzie bedzie za free 8-)


Takie informacje to żadna tajemnica czy szczęście zgłaszającego.
Poniżej tutek dla "niewtajemniczonych":

1. Dzwonimy na infolinię serwisową Apple: 00800-4411875
2. Zgłaszamy usterkę w postaci uszkodzenia topcase i bottomcase. Wiadomo, pęknięcia w miejscu styku z klapę i "pajączki" od spodu przy zawiasie. Trezba przygotować numer seryjny notebooka, swój adres @ i numer telefonu.
3. Miły jak zawsze konsultant albo od razu nada numer zgłoszenia albo w najgorszym wypadku opowiecie tę samą historię kolejnemu po przełączeniu rozmowy.
4. Po nadaniu numeru sprawie zostaniemy poinformowani, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i należy zrobić zdjęcia uszkodzeń i przesłać je mailowo na adres podany przez konsultanta. Adresu nie podaję bo mogą być różne.
5. Robimy zdjęcia i wysyłamy na wskazany przez konsultanta adres. W temacie maila wpisujemy numer sprawy nadany podczas rozmowy telefonicznej
6. Po 2-3 dniach powinna nadejść odpowiedź z iSource o nadaniu "wyjątku serwisowego" dla naszego MacBooka. W moim przypadku pracownik iSource zadzwonił do mnie z tą informacją.
WAŻNE! "Wyjątek" jest ważny przez 30dni. po tym terminie zgłoszenie przepada.
7. Mając powyższą wiedzę znajdujemy najbliższy autoryzowany serwis Apple Mac (w zasadzie dowolny naprawiający MacBooki)(lista tutaj). Robimy zgłoszenie serwisowe (w przypadku Cortlandu można zrobić przez stronę www. Nie wiem jak w innych) informując serwis, że naprawa jest z tytułu "Customer Satisfaction" co zresztą serwis wie po sprawdzeniu numeru seryjnego naszego Maca.
8. Serwis nadaje numer RMA.
9. Wysyłamy MacBooka (do Cortalandu dla przykładu w obie strony jest wysyłka za free).
10. Czekamy około 5-7 dni.
11. Odbieramy od kuriera paczuszkę z naszym MacBookiem, który od tej chwili ma już nowe "poszycie". Na deser dodam, że TopCase jest wymieniany razem z klawiaturą co bardzo mile mnie zaskoczyło, gdyż klawiatury można kupić osobno i nawet się nad zakupem takowej zastanawiałem, bo moja była już dość mocno zniszczona i wytarta.

Kilka dni temu mój MB white wrócił z takiej wymiany. Komputer to chyba najstarsza wersja z 2007roku z datą produkcji 10.2006. Nowy TopCase i BottomCase bez wydanej złotówki. Wysłałem w czwartek, we wtorek Mac wrócił już do mnie po naprawie.

Pozdrawiam!

#334 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 czerwca 2009 - 20:30

Super, dzieki wielkie :) Moj maczek to takze gdzies 2007, mysle ze bardziej early niz middle bo zakupilem go w polowie roku a mial w coconut juz pare miesiecy na karku. Kupiony nowy w UK i wlasnie tutaj nasuwa sie pytanie - czy zakupione maczki spoza Polski tez tak beda traktowane?

#335 patrycju5z

patrycju5z
  • 53 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 lipca 2009 - 14:50

A ja sobie wyjałem te magnesy podczas wymiany matrycy. Na szczescie nie spowodowaly jeszcze zadnych szkód.

#336 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 lipca 2009 - 20:34

chris.zurada jedz do cortlandu w k-ce bez problemu wymienia Ci top case, mi wymienili niemalze od reki

#337 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 01 lipca 2009 - 21:20

ile odpłatnie by wynosila taka wymiana?

moj smaczek ma ok. 2 lat i do tego jest z niemiec wiec sadze, ze o nieodplatnej wymianie moge jedynie pomarzyc : )

#338 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 lipca 2009 - 23:04

Net moj ma poltora roku i do tego refurb kupiony w angli, za free wymiane zrobili, jest program wymiany topcase i wyminianiaja je za darmo

#339 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 02 lipca 2009 - 08:54

jakis kontakt do nich? tel? email?

#340 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 02 lipca 2009 - 10:05

@Net -> fufufu.cortland.pl to jedyne co mi przychodzi do głowy w tym momencie. Ale również każdy inny autoryzowany serwis Apple (np. iSource). Nie wiem co tam masz najbliżej.

#341 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 02 lipca 2009 - 11:08

dzieki. najblizej mam isource w galerii baltyckiej w gdansku..

wyslalem mejla do serwisu, zobaczymy co powiedza na mojego 'mid 2007' czy sie lapie na taka wymiane..

---- Dodano 02-07-2009 o godzinie 12:29 ----
odpowiedz dostałem błyskawicznie :rolleyes:


a wiec:

: Czy prowadza Panstwo wymiane topcase w macbook'ach?
tak

: Czy wymianie podlegaja rowniez obudowy komputerow nie kupionych w Polskiej dystrybucji?
tak

: Jakie warunki musi spelniac komputer aby podlegac wymianie obudowy (rok produkcji, seria, itp.)?
każdy MacBook biały do 3 lat od daty zakupu. Wymianie podlegają uszkodzenia tak zwanego top case w miejscu zetknięcia klapy wyświetlacza.

: Czy wymagane sa jakies dokumenty np. dowod zakupu?
Nie wystarczy numer seryjny

: Czy wymiana jest odplatna czy nie (jezeli tak to jaki jest koszt)?
Nie, jest darmowa.



no no.. mordka mi cieszy niesamowicie bo tak mi szkoda bylo mojego popekanego sMACzka :razz:

#342 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2009 - 13:49

Właśnie dzwoniłem do Apple PL.. nie ma problemu, żeby wysłać do Cortlandu.. Mojego white, który jest jeszcze na gwarancji wymienią od ręki, (Top Case, ramka ekranu, bottom case).. MacBook'a black z USA mojej partnerki, który jest po gwarancji, nie ma problemu z naprawą tylko wysłać muszę zdjęcia i dadzą "wyjątek serwisowy".. Pytałem również o HDD, oczywiście możemy go sobie przed wysyłką wyciągnąć, aby nie narazić go na uszkodzenia podczas transportu.. No to działamy :)

#343 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 lipca 2009 - 14:33

ja oddałem swojego do Radomia na wymianę top case, laptop dużo po gwarancji. naprawa darmowa pozdro

#344 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 lipca 2009 - 19:47

No to ciekawy jestem, co zaważyło, że w końcu i w naszym kraju wymieniają. Zauważyliście, że ten temat ma ponad 26 000 odwiedzin. Szczerze mówiąc pisząc ten artykuł, po cichu liczyłem na takie zakończenie. Szkoda tylko, że moi znajomi od których moja przygoda z pękającymi MacBookami się zaczęła nie doczekali wymiany. Niedawno się dowiedziałem, że mają już ALU.

#345 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2009 - 23:45

Szczerze mówiąc pisząc ten artykuł, po cichu liczyłem na takie zakończenie.


Nie bój się Iro na pewno Twój artykuł nie poszedł na marne, bo jak tylko MB'ki wrócą z wymiany to dostają gumki na ramkę i invisible shield pod nadgarstki.. ;)

#346 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 lipca 2009 - 07:11

Nie bój się Iro na pewno Twój artykuł nie poszedł na marne, bo jak tylko MB'ki wrócą z wymiany to dostają gumki na ramkę i invisible shield pod nadgarstki.. ;)


Mnie raczej chodziło o ujawnienie wad konstrukcyjnych i materiałowych, a nie o folię i gumki. :lol:

To tak, jak by człowiek kupił nowego Porshe i od razu zakładał pokrowce na siedzenia, bo się wycierają, lub kleił dodatkową gumę między drzwi, bo zamek robi dziurę w karoserii.
Apple podobno ma ambicje robienia komputerów powyżej średniej półki, a tu taki niedopracowany model wypuścili.

#347 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 03 lipca 2009 - 07:37

Apple podobno ma ambicje robienia komputerów powyżej średniej półki, a tu taki niedopracowany model wypuścili.


... i nic z tym nie robią. Bo program wymiany topcase to nie jest moim zdaniem rozwiązanie na miarę firmy, która ma ambicje produkować najlepszy sprzęt.

Ja jestem po wymianie ale wymienili tylko TopCase mimo, że pęknięty mam również plastik dookoła matrycy (może jakiś ticket w Apple pomoże).

Nie mam również najmniejszego zamiaru zakładać jakichś gumek i to nie dla tego, że nie chciałbym dać Ci zarobić :lol:

#348 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 04 lipca 2009 - 14:24

...To tak, jak by człowiek kupił nowego Porshe i od razu zakładał pokrowce na siedzenia, bo się wycierają, lub kleił dodatkową gumę między drzwi, bo zamek robi dziurę w karoserii....


I jesteś przekonany że Porshe nie ma "programów wymiany"? Poza tym naciągasz porównując do producenta wyścigowych samochodów - porównaj do np. Audi a znajdziesz kilka wpadek z pewnością. Gdyby MacBook kosztował tyle (proporcjonalnie) co Porsh...
BTW Jest wyścigowa marka w laptopach - Alienware - najdroższe maszyny o bardzo krótkim okresie życia, w każdym modelu problemy z odprowadzaniem ciepła - używany na kolanach (wlot powietrza od spodu) bez konserwacji-czyszczenia co pół roku w serwisie umrze przed upływem 2 lat - cena = MBP x1,5, brak opcji przedłużonej gwarancji brak programów wymiany (choćby wadliwych grafik nVidia) - dziękujemy za zakup i do widzenia.

#349 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 04 lipca 2009 - 16:16

Przy okazji gumek odbijakow - widzialem ostatnio takowe na allegro. To Ty iro sprzedawales? Bylo tego 5 sztuk i Twoje obrazki z Twojej strony www. Aukcji juz nie ma.

#350 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 lipca 2009 - 17:05

Przy okazji gumek odbijakow - widzialem ostatnio takowe na allegro. To Ty iro sprzedawales? Bylo tego 5 sztuk i Twoje obrazki z Twojej strony www. Aukcji juz nie ma.


No widziałem.
Kilku wystawiało, jedni silikonowe inni filcowe.
U mnie w komplecie są małe 4 silikonowe. :lol:

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych