Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * * 1 votes

Pękające MacBooki


  • Please log in to reply
582 replies to this topic

#301 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 17 April 2009 - 14:20

Acer??? Ja chce MacBooka, bo ma MAC OS X


Mac os X jest takze na pecety...

#302 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 posts

Posted 17 April 2009 - 14:35

wiem, nazywa się osx86 i można go ściągnąć z torrentów, mam go zainstalowanego na VMWare ale wyświetla się tylko Debian

#303 Konrado

Konrado

  • 1844 posts
  • SkądŚwidnica

Posted 17 April 2009 - 14:37

No widzisz i o wiele taniej Ci to wyjdzie...

#304 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 17 April 2009 - 14:37

wiem, nazywa się osx86 i można go ściągnąć z torrentów, mam go zainstalowanego na VMWare ale wyświetla się tylko Debian


Dobra, to ostatni off post i przerzucamy jak chcesz dalej gadac o tym na priva.

Leoparda na peceta znajdziesz w necie, nie musisz szukac specjalnie przez torrenty.

KONIEC OT.

#305 LASERman

LASERman

  • 2286 posts
  • SkądMaidstone, UK

Posted 17 April 2009 - 18:34

Przypominam że podawanie informacji nt gdzie zdobyć pliki chronione prawem autorskim są zabronione na tym forum - dotyczy to także zmodyfikowanych systemów operacyjnych.

#306 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 17 April 2009 - 22:07

No, to prawda. To sa nielegalne systemy. Coz, tak przypomne ze PM tez sa filtrowane ;) (a przynajmniej powinny byc, tak mysle...)

#307 Iro

Iro
  • 6955 posts
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Posted 18 April 2009 - 11:18

wiem, nazywa się osx86 i można go ściągnąć z torrentów, mam go zainstalowanego na VMWare ale wyświetla się tylko Debian


Panowie.
Nic nie trzeba ściągać z torrentów!

Oryginalny Mac OSX Retail można bez większych problemów zainstalować na Acerze, Asusie, HP , czy składaku.
W ten sposób dajemy zarobić Apple (bo za dobry system im się to należy), a jednocześnie możemy czynnie zaprotestować, przeciw niezrozumiałej polityce sprzętowej tej firmy.

To by było na podsumowanie tej dyskusji, która znalazła się w temacie pękających MacBooków.

#308 Robert.F

Robert.F
  • 18 posts
  • SkądWarszawa

Posted 22 April 2009 - 12:10

Ostatnio ukazła się chyba nowa informacja na temat pękania białasów i czarnuchów:
Apple zauważa pękające w różnych miejscach obudowy białych i czarnych MacBooków, newsy ze świata Apple, wiadomości ze świata Apple | MacKozer

#309 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 22 April 2009 - 19:04

Ostatnio ukazła się chyba nowa informacja na temat pękania białasów i czarnuchów:
Apple zauważa pękające w różnych miejscach obudowy białych i czarnych MacBooków, newsy ze świata Apple, wiadomości ze świata Apple | MacKozer


Juz to bylo.

#310 bartel

bartel
  • 1050 posts

Posted 22 April 2009 - 20:07

Juz to bylo.

Mi i tak powiedzieli kilka dni temu (pod numerem telefonu ze strony Apple) że połamana obudowa nad ekranem nie podlega gwarancji. Ale wobec tego warto się chyba troszkę pokłócić ;)

#311 luksta

luksta
  • 154 posts
  • SkądLuboń/Poznań

Posted 22 April 2009 - 21:20

Mi i tak powiedzieli kilka dni temu (pod numerem telefonu ze strony Apple) że połamana obudowa nad ekranem nie podlega gwarancji. Ale wobec tego warto się chyba troszkę pokłócić ;)


to teraz wszyscy co mają połamaną obudowę dookoła ekranu powinni wykonać do Apple telefon w tej sprawie i zapytać kiedy będą wymieniać.
I tak do skutku. Ja też zadzwonię a co.

#312 banzai

banzai
  • 270 posts
  • SkądGliwice

Posted 02 May 2009 - 12:53

a czy ktos, uzytkuje,uzytkował, naklejki na macboka Standard invisibleSHIELD, sprawdzja sie? niesprawdzaja? ubudowy pekaja? nie pekaja???

pozdr


Jam mam taką z moshi, nakleja się to tylko na tą część obudowy, która żółknie i pęka. Od roku nie mam problemów z TopCasem, oczywiście nakleiłem to po wymianie pękniętej obudowy. Kupiłem też zewnętrzną klawiaturę i jak nie muszę to inaczej nie piszę. A jak muszę to się staram :)

Ja zamiast tych gumek używam od jakiegoś czasu po prostu... chusteczek higienicznych, ale tylko jak go gdzieś wożę. Może mało estetyczne i dziwnie wygląda, ale skuteczne i nie muszę nic naklejać dodatkowego ;)

#313 maff

maff
  • 89 posts

Posted 09 May 2009 - 14:57

Czesc, mam bialego MB - popekal topcase. Sprzet jest pogwarancji, a kupilem go w szwecji (gwarancja EU, mam dowod zakupu). W zwiazku z tym czy mam szanse w ktoryms z polskich przedstawicieli wymieci tego top casa za free?

#314 marcin0903

marcin0903
  • 410 posts
  • SkądOpole

Posted 09 May 2009 - 15:28

Z tego co można wyczytać to nawet w ramach gwarancji ciężko by wymienili a co dopiero po.

#315 luck1985

luck1985
  • 924 posts
  • SkądPoznań

Posted 09 May 2009 - 19:58

Jam mam taką z moshi, nakleja się to tylko na tą część obudowy, która żółknie i pęka. Od roku nie mam problemów z TopCasem, oczywiście nakleiłem to po wymianie pękniętej obudowy. Kupiłem też zewnętrzną klawiaturę i jak nie muszę to inaczej nie piszę. A jak muszę to się staram :)

Ja zamiast tych gumek używam od jakiegoś czasu po prostu... chusteczek higienicznych, ale tylko jak go gdzieś wożę. Może mało estetyczne i dziwnie wygląda, ale skuteczne i nie muszę nic naklejać dodatkowego ;)



Smiech na sali.... Apple.... laptop za 3,5 klocka . Acer za 1500zl z Auchan nie ma takich problemow . Porazka.



Wymiana top case'u troche ponad 600zl w serwisie apple.

#316 banzai

banzai
  • 270 posts
  • SkądGliwice

Posted 10 May 2009 - 08:09

(..) Acer za 1500zl z Auchan nie ma takich problemow. (...)


Ma za to całe mnóstwo innych ;P Wolę taki problem, który dla mnie nie jest problemem, niż zerową funkcjonalność i użyteczność wspomnianego Acera.

Wymiana top case'u troche ponad 600zl w serwisie apple.


Dlatego wolę bawić się z chusteczkami ;)

#317 luck1985

luck1985
  • 924 posts
  • SkądPoznań

Posted 10 May 2009 - 09:00

W pewnym sensie jest to dla Ciebie problemem , jakby nie bylo , nie bawil by sie w chusteczki jakies..... Zal.pl Osobiscie wolal bym wydac po roku czy tam poltora roku te 600zl na nowa obudowe. Biale zolknie i w ogole ciemnieje , za 600zl mialbym prawie ze nowego maca ;] A byl jakis news ze apple wrescie widzi problem i kazdy serwis MA wymieniac pekniete obudowy - nawet po okresie gwarancyjnym... Pewnie w polsce nadal beda chcieli zarobic albo znajda cos na NIE.

#318 banzai

banzai
  • 270 posts
  • SkądGliwice

Posted 11 May 2009 - 00:08

(...) Osobiscie wolal bym wydac po roku czy tam poltora roku te 600zl na nowa obudowe. Biale zolknie i w ogole ciemnieje , za 600zl mialbym prawie ze nowego maca ;] (...)


Wolę wydać 60 zł na ochronną naklejką moshi i mieć trochę zaoszczędzonych dzięki temu pieniędzy, czasu (wymiana trwa) i kłopotu (nie bardzo mogę się rozstać z komputerem na tydzień/dwa - ostatnio tak mi wymiana trwała).

W zasadzie to sprowadza się do tego, że o ten komputer trzeba zwyczajnie dbać :)

#319 loretoo

loretoo
  • 51 posts

Posted 11 May 2009 - 00:26

Ma za to całe mnóstwo innych ;P Wolę taki problem, który dla mnie nie jest problemem, niż zerową funkcjonalność i użyteczność wspomnianego Acera.



powiedz mi niby czym jest dla ciebie zerowa funkcjonalnosc? do czego taki acer sie nie nada? moze do grania w assasins creeda... ale do tego sa konsole ;p




sam rozwazalem ostatnio kupno macbooka ale jesli nie bede mogl nawet pisac na nim ze by sie nie rozwalil to ja dziekuje :D wybieram cos innego bo to gowno sie rozpadnie a nowa obudowa kosztuje polowe lapka nieapplowego...

#320 Sławek

Sławek
  • 159 posts
  • Skądfrom Poland

Posted 11 May 2009 - 07:47

Trudno Ci nie przyznać racji @loretoo. Dlatego podemując decyzję o zakupie laptopa wybrałem MBPro. :)

#321 jerycho

jerycho
  • 6 posts

Posted 19 June 2009 - 07:42

Powiem wam że z tym pękaniem to zależy od użytkowanie. Ja mam mb(czarnego) ponad półtora roku i nic a niektórym peka po pół roku. Ostatnio naczytałem się o tym pękaniu i asekuracyjnie zrobiłem sobie stopki z dętki od roweru i taśmy dwustronnej. Powycinałem maleńki kółeczka i poprzyklejałem w rogach. Praktycznie niewidoczne ale czuć rónicę. Nie słychać takiego trzasku przy zamykaniu obudowy. Może trochę śmieszny sposób ale polecam:)

#322 Newstad

Newstad
  • 665 posts

Posted 19 June 2009 - 07:59

Jerycho, z tego, co widzę, mamy MacBook'i z tej samej serii, nawet parametry się zgadzają. Jest to MacBook 3.1 Black i potwierdzam - nie pęka i nawet nie mam żadnych śladów od zamykania, a noszę go ze sobą codziennie i nawet specjalnie o niego nie dbam.

#323 Iro

Iro
  • 6955 posts
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Posted 19 June 2009 - 08:21

To się zgadza. Czarne pękają o wiele rzadziej.

#324 Therioon

Therioon
  • 4281 posts
  • SkądZ brzucha:)

Posted 19 June 2009 - 15:13

Co do pękającej obudowy, ten problem i mnie niestety dotyczy ale po wysłaniu zdjęć mojego uszkodzenia do serwisu maca przyszedł do mnie wczoraj e-mail, że wymienią mi topcase bezpłatnie ( mac grubo po gwarancji )

#325 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 19 June 2009 - 16:17

Gdzie konkretnie wysylales?




11 user(s) are reading this topic

0 members, 11 guests, 0 anonymous users