Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#251 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2009 - 17:16

Nic nowego.
Dołączona grafika

#252 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 kwietnia 2009 - 17:19

A to przepraszam Hex.. widocznie tylko dla mnie jest ten news ;)

#253 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 17:32

Reklamować można. ale w Polsce wymieniają tylko w czasie trwania gwarancji.
Po gwarancji kolega z Angli oferuje się pomóc w wymianie.



obecnie nie mam nowych, używany ok 300,-


Czyli po gwarancji mi nie wymienią ( oczywiście nie za darmo ) ?!

#254 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2009 - 17:42

Czyli po gwarancji mi nie wymienią ( oczywiście nie za darmo ) ?!



W naszym rodzimym serwisie, po gwarancji chcieli kiedyś 620,-.
Teraz $ podrożał, to nie wiadomo ile zaśpiewają.

No ale podobno tobie jeszcze nie pękł, więc nie martw się na zapas.

---- Dodano 05-04-2009 o godzinie 16:45 ----

A ja mam dla Was newsa :D Czyściłem sobie Maczka i i znalazłem kolejne, już SZÓSTE miejsce, gdzie pękło.. Zgadniecie jaki element? Ramka ekranu w okolicy wypustka, który uszkadza top case'y.. Kombinuj Iro jak tego uniknąć, bo za jakiś czas leci mój na wymianę w ramach gwarancji.. Najlepszym wyjście w tej sytuacji będą: folia na TC i gumki na ramce.. Pytanie jak się ustrzec pęknięć przy wylocie powietrza i przy SD..


Nic z tym nie wykombinujesz. Plastik pęka ze starości.

#255 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 kwietnia 2009 - 18:01

No nie przesadzajmy, że ze starości, bo ma dopiero 8 miechów.. to po dwóch latach musiałby mi się rozpaść w rękach.. Topcase i ramka to wiadomo z czego się biorą.. Natomiast pęknięcia przy wylocie powietrza, SD, "pokrętła" od baterii to IMHO wynik słabej wytrzymałości materiału na ciepło.. przecież klapy z LCD nie pękają.. chyba...

#256 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 05 kwietnia 2009 - 22:38

plastik ze starości... he, he. Poliwęglan to nawet i 1000 lat wytrzyma. Może to jest nowa polityka "bardziej zielonych" komputerów. Po paru latach zamienią się w pył :-)

#257 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 kwietnia 2009 - 08:07

plastik ze starości... he, he. Poliwęglan to nawet i 1000 lat wytrzyma. Może to jest nowa polityka "bardziej zielonych" komputerów. Po paru latach zamienią się w pył :-)


Wszystko zależy od tego jak dobry jest ten komponent.
iBooki też były z białego plastiku i niektóre dziś wyglądają lepiej od rocznego MacBooka.

#258 patrycju5z

patrycju5z
  • 53 postów
  • SkądGliwice

Napisano 06 kwietnia 2009 - 08:47

Z tego co tu czytam to powaznie zastanawiam sie czy dobrze zrobilem ze kupilem macBooka. Cholera, przeciez tak drogie komputery musza byc przeciez dobrze skonstruowane. Juz obudowa acera sie tak nie psuje, ani sie nie lamie po zamknieciu klapy. Jesli apple nie radzi sobie z obudowami to powinien udostepnic instalowanie swojego systemu pod komputery pc. Przeciez zdecydowana wiekszosc osob kupujacych macbooki kupuje je dla systemu, a nie dla ładnego i prostego designu. Mam kupionego używanego czarnego MB ze stanow i na szczescie nie zauwazam zadnych pekniec. Staram sie nie trzaskac klapą, tylko delikatnie zamykac. Zaopatrze sie takze w gumki o ktorych mowa w tym wątku. Pozdrawiam

#259 enigma

enigma
  • 151 postów

Napisano 06 kwietnia 2009 - 08:48

najlepszy jest przycisk na trackpadzie. po roku czasu juz mi w ogole nie klika i jest miekki jak jakas gabka. znalazlem w necie rozwiazanie iBloggedThis An Origami solution to the Apple MacBook TrackPad “squishy” Button Problem to jest dopiero jakosc i technika :))

---- Dodano 06-04-2009 o godzinie 09:49 ----
ktos wie, tak na marginesie w jaki inny sposob to naprawic? gwarancja juz dawno po :(

#260 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 06 kwietnia 2009 - 09:17

najlepszy jest przycisk na trackpadzie. po roku czasu juz mi w ogole nie klika i jest miekki jak jakas gabka. znalazlem w necie rozwiazanie iBloggedThis An Origami solution to the Apple MacBook TrackPad “squishy” Button Problem to jest dopiero jakosc i technika :))

---- Dodano 06-04-2009 o godzinie 09:49 ----
ktos wie, tak na marginesie w jaki inny sposob to naprawic? gwarancja juz dawno po :(


w serwisie w Polsce wymieniają cały plastik z trackpadem i klawiaturą. Koszt 1200 pln :-)

#261 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 17:09

kij z plastikiem, ostatnio coraz bardziej chwytliwy temat to: Mój macbook nie potrafi nagrać dvd.

#262 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 07 kwietnia 2009 - 17:22

... serwis reklamacje nie chciał uznać wymiany w ramach reklamacji obwoluty ekranu twierdząc, że jakoby nie podlega naprawie serwisowej, że mogą wymienić odpłatnie to bo zostało uszkodzone z winy klienta jako mechaniczne uszkodzenie nie podlega wymianie serwisowej



no to przetestujemy, nie wiem tylko kiedy mam go oddać bo potrzebuję go do pracy.

#263 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 17:33

no to przetestujemy, nie wiem tylko kiedy mam go oddać bo potrzebuję go do pracy.

Mam ten sam problem - też połamała mi się obwoluta ekranu i też nie mam jak go oddać, bo mi potrzebny. No tyle że ja już po gwarancji jestem. Jeśli uda mi się coś zdziałać to napiszę ;)

#264 papaj122

papaj122
  • 82 postów
  • SkądKołobrzeg / Wrocław / Dublin

Napisano 07 kwietnia 2009 - 17:52

Witam, tak czytam ten temat i zastanawiam sie nad zakupem tego MacBooka, miałem zamiar na dniach kupować MacBooka white. Będzie on głownie używany na uczelni a więc codziennie noszony w plecaku + ochronnym pokrowcu. Czy opłaca się go brać + AppleCare. Czy te obecne z ostatniej seri też mają taką słabą obudowę ??

#265 MSQ.

MSQ.
  • 187 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 18:31

Nie opłaca się. No chyba że chcesz co chwilę latać do serwisu ;)

#266 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 07 kwietnia 2009 - 18:47

właśnie mnie pękła obudowa w macbooku white po ponad 24 miesiącach użytkowania, trochę szkoda ale zaczynam zbierać na macbooka alu. kiedyś może kupię:)

#267 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 07 kwietnia 2009 - 19:00

Mam ten sam problem - też połamała mi się obwoluta ekranu i też nie mam jak go oddać, bo mi potrzebny. No tyle że ja już po gwarancji jestem. Jeśli uda mi się coś zdziałać to napiszę ;)


z klawiaturą nie powinno być problemu, próbuj w razie czego załatwić ticket bezpośrednio z Apple (było już na forum).
Z obwolutą matrycy jeszcze nie czytałem aby naprawiali w ramach gwarancji a po gwarancji tym bardziej.

Ja mm nowy autoryzowany serwis pod nosem (Cortland) więc zapytam jak się sprawy mają.

#268 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 07 kwietnia 2009 - 19:47

Witam,
tak czytam ten temat i zastanawiam sie nad zakupem tego MacBooka, miałem zamiar na dniach kupować MacBooka white. Będzie on głownie używany na uczelni a więc codziennie noszony w plecaku + ochronnym pokrowcu. Czy opłaca się go brać + AppleCar0e. Czy te obecne z ostatniej seri też mają taką słabą obudowę ??


podobno te najnowsze (cichy upgrade NVIDIA) nie mają już wad.

#269 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 07 kwietnia 2009 - 20:18

w serwisie w Polsce wymieniają cały plastik z trackpadem i klawiaturą. Koszt 1200 pln :-)


no to świetnie bo na allegro kupisz topcase z 200zł
jak chcesz to wymienie Ci go za pół ceny (500zł)

ogólnie cenki w polskich serwisach Apple to żenada!

co do zwalonych napędów to rzeczywiście nowy numer 1 na liście wad MacBooka white.
widział ktoś jakieś tutki w sieci co można zrobić w warunkach domowych z takim napędem?
może jak z pękaniem obudowy i z tym coś można zrobić

#270 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 07 kwietnia 2009 - 23:15

To idzcie do Cortland. Wymiana bardzo tania (sama wymiana, topcase kosztuje 720 zeta). NIe pytac mnie tylko Cortland. Powodzenia.

#271 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 kwietnia 2009 - 23:03

no to świetnie bo na allegro kupisz topcase z 200zł
jak chcesz to wymienie Ci go za pół ceny (500zł)

ogólnie cenki w polskich serwisach Apple to żenada!

co do zwalonych napędów to rzeczywiście nowy numer 1 na liście wad MacBooka white.
widział ktoś jakieś tutki w sieci co można zrobić w warunkach domowych z takim napędem?
może jak z pękaniem obudowy i z tym coś można zrobić


Jeśli napęd jeszcze czyta płyty CD, a nie czyta DVD i nie nagrywa, to można pokusić się o czyszczenie lasera.
Jak ktoś wie, jak może jeszcze wyczyścić pryzmat (to tylko dla zaawansowanych).
Po takich zabiegach napęd będzie działał znowu jakiś czas.
Mnie udaje się tak "odnowić" ok 80% napędów slotowych.

---- Dodano 08-04-2009 o godzinie 22:05 ----

podobno te najnowsze (cichy upgrade NVIDIA) nie mają już wad.


Piszesz o tych nowych białych?

#272 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 09 kwietnia 2009 - 01:09

To idzcie do Cortland. Wymiana bardzo tania (sama wymiana, topcase kosztuje 720 zeta). NIe pytac mnie tylko Cortland. Powodzenia.


PS. cortland robi to za darmo (łącznie z darmową przesyłką kurierską w obie strony) w ramach "Customer Satisfaction code (wyjątki od napraw)"
- właśnie odebrałem pogwarancyjnego MB z wymienioną obudową- POLECAM!!

pozdro

#273 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 kwietnia 2009 - 07:37

PS. cortland robi to za darmo (łącznie z darmową przesyłką kurierską w obie strony) w ramach "Customer Satisfaction code (wyjątki od napraw)"
- właśnie odebrałem pogwarancyjnego MB z wymienioną obudową- POLECAM!!

pozdro


Tak

Pod warunkiem, że u nich kupiłeś sprzęt!

#274 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 09 kwietnia 2009 - 08:08

Jeśli napęd jeszcze czyta płyty CD, a nie czyta DVD i nie nagrywa, to można pokusić się o czyszczenie lasera.
Jak ktoś wie, jak może jeszcze wyczyścić pryzmat (to tylko dla zaawansowanych).
Po takich zabiegach napęd będzie działał znowu jakiś czas.
Mnie udaje się tak "odnowić" ok 80% napędów slotowych.


problem w tym że nie czyta już nic
szczerze mówiąc sam sobie jestem winien bo jak go kupowałem to napęd już nie działał ale pomyślałem że kupie nagrywarke za 150zł i looz a tu zonk bo nie ma napędów 9,5mm w przyzwoitej cenie.

#275 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 09 kwietnia 2009 - 08:16

PS. cortland robi to za darmo (łącznie z darmową przesyłką kurierską w obie strony) w ramach "Customer Satisfaction code (wyjątki od napraw)"
- właśnie odebrałem pogwarancyjnego MB z wymienioną obudową- POLECAM!!

pozdro


a co dokładnie ci popękało i co wymienili? Ja mam popękany topcase i ramkę od matrycy.
Czy to drugie również miałeś wymieniane?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych