Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#226 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 12 lutego 2009 - 13:14

Ja mam czarnego mac booka juz ponad 2 lata i rzeczywiście po roku odłupała mi sie obudowa. W Ispocie powiedzieli ze mieli wcześniej dużo takich przypadków. Wymieniłem więc obudowę i mam nowa. Niedawno na allegro znalazłem niezły patent. Kupiłem 4 małe sylikonowe gumki przykleiłem je po dwie po 2 końcach magnesów i działa. Patent polecam wszystkim . Pozdrawiam

#227 Edytka

Edytka
  • 56 postów
  • SkądB'ham

Napisano 05 marca 2009 - 17:25

orientujecie sie moze ile trwa wymiana wrist padu w UK?
jutro chce sie wybrac do Apple Store, ale jezeli mam czekac na maca 2 tygodnie, to odpada. Musze miec go z powrotem przed 18 marca, wiec nie wiem czy moze nie lepiej oddac go w kwietniu :roll:

#228 RobAndzik

RobAndzik
  • 365 postów
  • SkądIngolstadt DE

Napisano 05 marca 2009 - 18:12

w UK zrobia Ci to w ciagu jednego dnia/kilku godzin

#229 Edytka

Edytka
  • 56 postów
  • SkądB'ham

Napisano 06 marca 2009 - 17:56

Przeszłam sie do Apple Store z Maciem pod pacha. okzało sie, ze musze sie umowic z Geniuszkiem, a najblizszy wolny termin jest w przyszlym tygodniu. przynajmneij upewnilam sie, ze nie bede dlugo czekac na wymiane wrist padu i spokojnie zdaza przed 18 marca

#230 Edytka

Edytka
  • 56 postów
  • SkądB'ham

Napisano 09 marca 2009 - 12:18

no i juz po. jestem pod ogromnym wrazeniem. od momentu zostawienia maca w rekach Geniusza do czasu odebrania go i wlozenia do torby minelo 36 minut [sic!]. wymienili nie tylko wrist pad, ale i touchpad oraz klawiature, czego sie absolutnie nie spodziewalam. i na dodatek poprawnie potrafili wymowic moje imie i nazwisko Dołączona grafika

swoja droga jak najszybciej musze dokupic AppleCare, bo taka usluga bez gwarancji kosztowalaby £103 :shock:

#231 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 marca 2009 - 13:51

no i juz po. jestem pod ogromnym wrazeniem. od momentu zostawienia maca w rekach Geniusza do czasu odebrania go i wlozenia do torby minelo 36 minut [sic!]. wymienili nie tylko wrist pad, ale i touchpad oraz klawiature, czego sie absolutnie nie spodziewalam. i na dodatek poprawnie potrafili wymowic moje imie i nazwisko Dołączona grafika

swoja droga jak najszybciej musze dokupic AppleCare, bo taka usluga bez gwarancji kosztowalaby £103 :shock:


Ciekawe kiedy tak będzie w Polsce?

#232 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2009 - 15:01

Ciekawe kiedy tak będzie w Polsce?


Trzeba by wypowiedzieć wojnę UK (albo najlepiej USA), a zaraz potem się poddać i poprosić o aneksję. Wtedy Apple musiałoby zacząć poważnie traktować polskich klientów.

#233 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marca 2009 - 17:20

http://www.myapple.p...okk-13-3-a.html

#234 hiperlink.pl

hiperlink.pl
  • 1 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 19:41

Dziś odebrałem Macbooka z serwisu Problem pękająca obudowa Kupiłem około rok temu praktycznie wcale nie używany sprzęt stoi na biurku zawsze otwarty skutek popękana obwoluta klawiatury oraz obwoluta ekranu dość mocno stan ogólny idealny obchodziłem się z nim jak z jajem. Serwis wymienił mi obwolutę klawiatury uznając ja w ramach gwarancji jednak z tego samego powodu z jakiego uznał serwis reklamacje nie chciał uznać wymiany w ramach reklamacji obwoluty ekranu twierdząc, że jakoby nie podlega naprawie serwisowej, że mogą wymienić odpłatnie to bo zostało uszkodzone z winy klienta jako mechaniczne uszkodzenie nie podlega wymianie serwisowej(o dziwno ze to samo uszkodzenie jakie powstaje na obwolucie ekranu nie podlega gwarancji a należy do tej samej wady konstrukcyjnej). Opinia Apple Polska podobno problem ogólnoświatowy jest Apple znany ale Apple umywa ręce od tej znanej wady konstrukcyjnej. Wiec jeśli ktoś zakupił Macbooka to niech nie liczy na cuda w obudowie zostanie tylko wymieniona klawiatura nic poza tym. Osobiście odradzam zakupu tego modelu Macbooka chyba ze na 3-5 miesięcy zabawy. Jeśli już ma nic być macbook to tylko pro(Aluminium) za sporo większe pieniądze.

#235 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 19:53

Chcialem zauwazyc ze nowe MB tez juz sa alu, a nie tylko te PRO ...

I nie pisz tak negatywnie bo Twoj przypadek nie musi byc zasada. Mam mojego laptopa juz prawie dwa lata. Czesto eksploatowany a nawet bym powiedzial po kilkanascie godzin dziennie w domu i na uczelni. Czesto zamykany, czesto otwierany, czesto przenoszony. Nawet zlecial dwa razy na ziemie.

Jest niewielkie wklesniecie przy magnesach ale mam pod nadgarstkami przezrocza:

Anti-stain Protector invisible del caso de MacBook 13" (aukcja 150327456680) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Polecam. (pewnie zaraz mi to moderator wytnie)

Oby MB white byly jak najdluzej dostepne na rynku bo wedlug mnie to jest sztandarowy produkt od Apple.

#236 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 20:46

dokładnie, ja również polecam macbooka white: rok używania - żadnych problemów, nic nie pęka, żadnych śladów, przetarć etc. jedyne co to fakt, pod światło widać zarysowania na wierzchniej pokrywie.

#237 NuLL

NuLL
  • 186 postów
  • SkądSopot

Napisano 02 kwietnia 2009 - 12:08

Ja z kolei nie polecam - pewnie jestem rekordzista na forum. Moja obudowa wokol klawiatury jest pieknieta w czterech miejscach. Tam gdzie te plastiki przy monitorze oraz z boku nie wiem z jakiej paki. Ale tak to jest jak komputer pracuje 10h na dobe prawie codzien przez 1,5 roku ;)

#238 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 02 kwietnia 2009 - 12:34

Moja siostra i mój tata mają oboje białe macbooki i oba pękły w tym samym czasie (trochę inaczej niż standardowo, bardziej sprzodu). W serwisie nie chcieli naprawić w ramach gwaracji, ale jak zobaczyli, że oba to mają to się jednak zgodzili. Jeden komp nigdy nie opuścił biurka, drugi codziennie w drodze. Dla mnie to jest chore! Do końca 2008 roku używałem iBooka G4 i myślałem o Macbooku - kupiłem ALU i to był bardzo dobry (i kosztowny) wybór. Tylko to gniazdko słuchawkowe...... hm, czasy idealnych laptopów jak Pismo już nie wrócą nigdy :-(

#239 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 02 kwietnia 2009 - 14:32

Co wy robicie z tymi macami ze tak wam sie psuja...

#240 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 02 kwietnia 2009 - 20:53

Co wy robicie z tymi macami ze tak wam sie psuja...


chris, mysle ze nie chcemy wiedziec.... :P

#241 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 kwietnia 2009 - 21:48

Co wy robicie z tymi macami ze tak wam sie psuja...


Moi znajomi nie robili nic specjalnego.
Po prostu je używali.
Stąd ten artykuł.
Z ankiet też wynika, że sporo ich pęka przed ukończeniem pierwszego roku.

#242 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 02 kwietnia 2009 - 22:22

Tak, wiem ze artykul stad wlasnie. Ja chyba po prostu mam wytrzymalszego maca i moze stad moje zdziwienie. Rysuje sie, peka przy wylocie powietrza, a i magnesy tez zostawiaja wgniecenia ale nie narzekam i serio gdybym mial wymienic MB na cos innego to pewnie tylko na kolejnego maca. A fakt ze sporo nie konczy zdrowe i cale roczka to juz kompletnie mnie zaskakuje. Coz, wyjatki sie zdarzaja ;) A przy okazji - troche cicho na temat mojej propozycji na wzmocnienie obudowy... (kilka postow wczesniej na poprzedniej stronie) BTW: Iro - sam wiesz ze kombinowalem z gumkami na obudowie ;)

#243 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 kwietnia 2009 - 22:56

Tak, wiem ze artykul stad wlasnie. Ja chyba po prostu mam wytrzymalszego maca i moze stad moje zdziwienie. Rysuje sie, peka przy wylocie powietrza, a i magnesy tez zostawiaja wgniecenia ale nie narzekam i serio gdybym mial wymienic MB na cos innego to pewnie tylko na kolejnego maca.

A fakt ze sporo nie konczy zdrowe i cale roczka to juz kompletnie mnie zaskakuje. Coz, wyjatki sie zdarzaja ;)

A przy okazji - troche cicho na temat mojej propozycji na wzmocnienie obudowy... (kilka postow wczesniej na poprzedniej stronie)

BTW: Iro - sam wiesz ze kombinowalem z gumkami na obudowie ;)


Tak, pamiętam.
O takiej folii wspomniałem na swojej stronie, gdzie aktualizowałem trochę treść.
Polecam ją nawet tym, którzy mają już pęknięcia.
Ona idealnie je maskuje.
Oczywiście lepiej nakleić ją zanim coś popęka.
Folia też chroni przed żółknięciem Top Case.

#244 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 04 kwietnia 2009 - 10:12

No tak, wiedzialem ze gdzies byla. Zapomnialem ze w koncu to od Ciebie sie o niej dowiedzialem. Ja rowniez polecam kademu. Bardzo sie oplaca bo zwraca sie z wiekiem laptopa. Ja troszke sie spoznilem i widac lekkie wytarcie od nadgarstkow. Powinnismy zalozyc taki temat: "Niezbednik macowca" ;)

#245 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 13:36

Mój jest użytkowany intensywnie od ponad pół roku i nic...

#246 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:23

Mój jest użytkowany intensywnie od ponad pół roku i nic...


Tzn, że wszystko jeszcze przed tobą. :lol:
Osobiście znam ludzi, co w ankiecie klikali, że im nie pęka, a po pewnym czasie dzwonili do mnie, czy mam nowe Top Case, bo im się uszkodziły.

Jak wiadomo, jest to wada konstrukcyjna co w połączeniu z kiepskim, cienkim plastikiem daje efekt jak na zdjęciach z pierwszej strony mojego artykułu.
Jak to mówi stare polskie przysłowie: "Lepiej zapobiegać, niż leczyć"

#247 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:26

mój też użytkowany intensywnie ponad pół roku i nic. ale dwa miechy temu zapodałem odboje, na wszelki wypadek

#248 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 14:41

Tzn, że wszystko jeszcze przed tobą. :lol:
Osobiście znam ludzi, co w ankiecie klikali, że im nie pęka, a po pewnym czasie dzwonili do mnie, czy mam nowe Top Case, bo im się uszkodziły.

Jak wiadomo, jest to wada konstrukcyjna co w połączeniu z kiepskim, cienkim plastikiem daje efekt jak na zdjęciach z pierwszej strony mojego artykułu.
Jak to mówi stare polskie przysłowie: "Lepiej zapobiegać, niż leczyć"


Można to reklamować ?
Ile u Ciebie kosztuje TC ?

#249 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2009 - 16:51

Można to reklamować ?


Reklamować można. ale w Polsce wymieniają tylko w czasie trwania gwarancji.
Po gwarancji kolega z Angli oferuje się pomóc w wymianie.


Ile u Ciebie kosztuje TC ?

obecnie nie mam nowych, używany ok 300,-

#250 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 kwietnia 2009 - 17:09

A ja mam dla Was newsa :D Czyściłem sobie Maczka i i znalazłem kolejne, już SZÓSTE miejsce, gdzie pękło.. Zgadniecie jaki element? Ramka ekranu w okolicy wypustka, który uszkadza top case'y.. Kombinuj Iro jak tego uniknąć, bo za jakiś czas leci mój na wymianę w ramach gwarancji.. Najlepszym wyjście w tej sytuacji będą: folia na TC i gumki na ramce.. Pytanie jak się ustrzec pęknięć przy wylocie powietrza i przy SD..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych